Utrogestan tablete(vaginalete)

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 3 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

debsy
Not Ranked
Registriran(a): 28.01.2007.
Utrogestan tablete(vaginalete) Poslano: 02-09-2008 6:54
Pozdrav! Imam pitanje vezano uz Utrogestan tablete,zapravo vaginalete,tako ako koja žemska zna nek mi pomogne. Jučer sam završila kao hitni slučaj kod ginića,nisam mogla više izdržati,sise su mi narasle u zadnjih tjedan dana,bolovi u maternici,mučnina,nisam niti posumnjela na trudnoću... ginelokolog me pregledao napravio uzv,ali prije toga sam se trebala popiškiti za analizu ako se slučajno na uzv ne vidi moguća trudnoća. Na kraju na uzv je rekao da nisam trudna,ali da imam cistu da desnom jajniku,da je moguća VANMATERNIČNA TRUDNOĆA,a na kraju je rekao da je to mogući folikul ovulacije,jer je test pokazao neg na beta Hcg Propisao mi je te Utrogestan vaginalete(rekao mi je da ih uzimam 2 puta dnevno kroz 10 dana i da su to hormoni.. A kad dobim mengu da onda počnem piti ponovno Yasmin pilule sa kojima pauziram 7 mjeseci.. ALI tih UTROGESTAN tableta nigdje niti u jednoj ljekarni nema ko za inat,vele nestašica na tržištu?? pa mene sad zanima koja je uopće njihova uloga i za što služe,jer sad se mogu fučkati do utorka dok ginić ne počne raditi,da ga pitam postoji li kakva zamjena za te tablete,jer ću navodno morati ići u SLo po njih ako ih nema. Očito su neke važne čim ih nema... Hvala na odgovorima... ;)
Odgovor na Re: Utrogestan tablete(vaginalete) 02-09-2008 19:51
Šta nebi taj pametni doktor trebao znati dali ih ima za uzet u ljekarni ili ne,baš mi neki put idu na živce...sorry neznam ništa o tim vaginaletama
pintanela
Not Ranked
Registriran(a): 01.04.2007.
Odgovor na Re: Utrogestan tablete(vaginalete) 02-09-2008 20:03
ni ja nemam pojma...ali valjda ti apotekari znaju...pa pitaj njih..kojima da zamjeniš..bolje nego nas ovdje;)
mala_zg
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 13.06.2005.
Odgovor na Re: Utrogestan tablete(vaginalete) 02-10-2008 1:52
:^O Frendica je isto dobila te vaginalete i rekli su da ih više nema na tržištu ;)..morala je otić kod ginića po nove :D..