Vježbom do dobrog vida?

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 142 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

canonada
Not Ranked
Registriran(a): 22.09.2004.
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 10-30-2007 16:45 | Zaključano
pa za cijenu sad ne znam, probaj ga pitat za neki popust. dečko je popravio vid al ne do kraja, imao je astagmatizam 1,25 a sad mu je 0,5. ne vraća mu se. dosta toga je u glavi, tako da je puno bolje da sami to žele nego da ih se tjera, posebno kad su toliki novci u pitanju.
canonada
Not Ranked
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-01-2007 12:11 | Zaključano
nije odustao od daljnjeg vježbanja već je odvježbao. ne znam ti ja sad točno ali sad je ovo kao neka fuzija 2 a pavić razvija fuziju 3 koja će biti konačna i s njom će se moć potpuno popraviti vid. to bi trebalo biti slijedeće godine ili tak neš.
lea_li
Not Ranked
Registriran(a): 06.03.2005.
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-02-2007 11:41 | Zaključano
Gdej je ordinacija od tog doktora? Imali možda svoju stranicu?
canonada
Not Ranked
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-05-2007 10:06 | Zaključano
nisam rekla da je poskupio nego da je toliko moj dragi platio. a on je platio više jer je bio na laserskoj, ne znam sad detalje zašto.
fnatic
Not Ranked
Registriran(a): 05.11.2007.
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-05-2007 11:49 | Zaključano
Pozdrav svima,javljam se ovdje jer sam i sam radio doticne vjezbe koje sam nasao na netu (e-book od dr. Batesa),i radio sam ih bez pomoći ikakvih doktora i pomagala.Imao sam dioptriju -1.25 na lijevom i -1.75 na desnom oku.To je bilo mjerenje otprije cca 2 godine prije nego sam poceo radit te vjezbe a nedugo prije nego sam poceo s vjezbama sam primijetio pogorsanje vida i mislim da mi je na desnom sigurno dioptrija presla -2.Ukratko,nakon par dana sam vidio drasticno poboljsanje,radio sam te vjezbe svakodnevno i to ujutro i navecer po 20-ak minuta do pola sata svaki session.Vidim gotovo savrseno,po mojoj nekoj procjeni dioptrija mi je 0.50 ili manje,jos primjecujem da je desno oko malo slabije,sto namjeravam dodatno izvjezbati,uostalom to mi je rekla i okulistica no sad vec vidim sve,od minijaturnih slova na tv-u pa do drugog displeja u novim tramvajima,ako stojim na samom kraju tramvaja. Ne radim te vjezbe vec par tjedana i ne vraca se dioptrija.Vazno je razumjeti cilj tih vjezbi,koji nije da vam se misici ojacaju (bar ne primarni cilj) vec da se isprave nase lose navike gledanja i da se opuste i osposobe misici koje kratkovidno oko ne koristi.Citiram iz knjige,kratkovidno oko je oko koje bulji,dakle oko koje nije u pokretu i koje pokusava odjednom "uhvatiti cijelu sliku".Zdravo oko napravi i do 70 brzih pokreta u jednom djelicu sekunde,a to je cilj ovih vjezbi,ispraviti lose navike koje su usvojene u djetinjstvu,ubrzati oko i pokrenuti ga,kad usvojite te "zdrave navike" i pridrzavate ih se po nekoj logici ni teoretski ne bi smio biti moguc povratak dioptrije.Bar u mom slucaju nema povratka zasad,no jako se trudim zadrzati ove ispravne navike,tu i tamo napravim "palming" vjezbu ako osjetim da su mi oci malo umorne,dlanovima pokrijem oci da opustim ocne misice.Inace na poslu 8 sati gledam u ekran,i onda dodjem doma i nastavim raditi na racunalu.Oci mi se gotovo pa i ne umaraju nakon radnog dana. PS Da ne bi bilo zabune,ne tvrdim da ce ove vjezbe pomoci svakome.Meni jesu,imao sam malu dioptriju i bio sam dosljedan i discipliniran kod izvodjenja (ako ne radite te vjezbe s punom paznjom i koncentracijom bolje ih je ne radit).Svatko od nas je drukciji no sigurno se isplati probat te vjezbe,kad dodjem doma mogu vam dati link na batesove vjezbe i jos 5 osnovnih vjezbi za jacanje misica kojih nema u batesovoj knjizi.Definitivno isplativije nego svako malo kupovat nove lece ili nove naocale.
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-05-2007 15:51 | Zaključano
aj pliz stavi linkove ovdje, bas me zanima kakve su vjezbe.
fnatic
Not Ranked
Registriran(a): 05.11.2007.
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-05-2007 17:38 | Zaključano
Evo link na Batesovu knjigu: http://en.wikisource.org/wiki/Perfect_Sight_Without_Glasses Sto se tice vjezbi za jacanje tih misica,nemam link pa cu probat svojim rijecima opisati sto i kako: 1.lijevo-desno,sjedne se uspravno,glava mirna,samo se oci krecu,pogled ravno ispred sebe.Zamislis imaginarnu liniju koja ide sa lijeva na desno i pomices oci polako,skroz lijevo,pa onda skroz desno,pratis tu imaginarnu liniju.Ne zuriti.(cini mi se da i na youtube ima clipova gdje se iste mogu vidjeti,no ne mogu vam bas sve servirati na pladnju,ne? ;) Ja sam prve cetiri vjezbe radio 5x (svaki smjer) svaku ujutro,i isto tako navecer,Jedino sam malo vise paznje posvetio zumiranju.Obavezno savjetujem svima da procitaju prvo batesovu knjigu prije nego krenu sa ikakvim vjezbama.Vjezbe koje navodim nema u njegovoj knjizi. 2.Isto kao i prva vjezba,samo je smjer sada gore-dole.Pocne se od najvise tocke gdje oci mogu gledati i polako se spusta pogled do najnize moguce tocke,prateci imaginarnu okomitu liniju. 3.Kao i prve dvije,samo sada krecemo dijagonalno,ili iz gornjeg lijevog kuta pa do donjeg desnog i obrnuto,s gornjeg desnog do donjeg lijevog. 4.Cirkularno - iliti kruzenje,radi se u oba smjera,pogled se uperi najvisu mogucu gornju tocku,i polako se krene sa kruzenjem ociju u smjeru kazaljke na satu,nakon te vjezbe ponovimo to isto u smjeru obrnutom od kazaljke na satu. 5.Zumiranje iliti mijenjanje fokusa sa blizu na daleko = ispruzimo ruku ravno ispred sebe u ravnini ociju i dignemo palac u zrak,stanemo ispred nekog objekta udaljenog par metara koji je u ravnini sa palcem (za pocetak,poslije povecajte udaljenost,ja sam sad vec na tornju od sljemena ;) i fokusiramo malo palac a malo taj udaljeni objekt.Ovo je jedna od najkorisnijih vjezbi za kratkovidnost ili miopiju. Ako netko misli raditi ove vjezbe neka obavezno procita batesovu knjigu,ne morate sve,no bar ono gdje se spominje palming a i uvod da razumijete bit i cilj svih ovih vjezbi. Poruka je izmijenjena od: fnatic Poruka je izmijenjena od: fnatic Poruka je izmijenjena od: fnatic
kihiko
Not Ranked
Registriran(a): 19.01.2007.
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-05-2007 20:03 | Zaključano
> Evo link na Batesovu knjigu: > > http://en.wikisource.org/wiki/Perfect_Sight_Without_Gl > asses > > Sto se tice vjezbi za jacanje tih misica,nemam link > pa cu probat svojim rijecima opisati sto i kako: > > 1.lijevo-desno,sjedne se uspravno,glava mirna,samo se > oci krecu,pogled ravno ispred sebe.Zamislis > imaginarnu liniju koja ide sa lijeva na desno i > pomices oci polako,skroz lijevo,pa onda skroz > desno,pratis tu imaginarnu liniju.Ne zuriti.(cini mi > se da i na youtube ima clipova gdje se iste mogu > vidjeti,no ne mogu vam bas sve servirati na > pladnju,ne? ;) Ja sam prve cetiri vjezbe radio 5x > (svaki smjer) svaku ujutro,i isto tako navecer,Jedino > sam malo vise paznje posvetio zumiranju.Obavezno > savjetujem svima da procitaju prvo batesovu knjigu > prije nego krenu sa ikakvim vjezbama.Vjezbe koje > navodim nema u njegovoj knjizi. > > 2.Isto kao i prva vjezba,samo je smjer sada > gore-dole.Pocne se od najvise tocke gdje oci mogu > gledati i polako se spusta pogled do najnize moguce > tocke,prateci imaginarnu okomitu liniju. > > 3.Kao i prve dvije,samo sada krecemo dijagonalno,ili > iz gornjeg lijevog kuta pa do donjeg desnog i > obrnuto,s gornjeg desnog do donjeg lijevog. > > 4.Cirkularno - iliti kruzenje,radi se u oba > smjera,pogled se uperi najvisu mogucu gornju tocku,i > polako se krene sa kruzenjem ociju u smjeru kazaljke > na satu,nakon te vjezbe ponovimo to isto u smjeru > obrnutom od kazaljke na satu. > > 5.Zumiranje iliti mijenjanje fokusa sa blizu na > daleko = ispruzimo ruku ravno ispred sebe u ravnini > ociju i dignemo palac u zrak,stanemo ispred nekog > objekta udaljenog par metara koji je u ravnini sa > palcem (za pocetak,poslije povecajte udaljenost,ja > sam sad vec na tornju od sljemena ;) i fokusiramo > malo palac a malo taj udaljeni objekt.Ovo je jedna od > najkorisnijih vjezbi za kratkovidnost ili miopiju. > > Ako netko misli raditi ove vjezbe neka obavezno > procita batesovu knjigu,ne morate sve,no bar ono gdje > se spominje palming a i uvod da razumijete bit i cilj > svih ovih vjezbi. > te vježbe koje si ti radio su sve iz te Bates-ove knjige? i još jedno pitanjce-kako se zove ta knjiga i ima li prijevod na hrvatskom?
Odgovor na Re: Vježbom do dobrog vida? 11-05-2007 20:56 | Zaključano
thx :) za ove vjezbe kruzenja i fokusiranja sam cula. ali nisam znala da poboljsavaju vid.
Prethodna Sljedeća
Stranica 2 od 10 «   1 3 4 5   »  ...  Zadnja >