najpoznatiji homoseksualci u povijesti

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 60 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

autonomo
Not Ranked
Registriran(a): 27.01.2006.
Odgovor na Re: najpoznatiji homoseksualci u povijesti 03-21-2006 1:11 | Zaključano
Samo da kazem da u Rimu nije bilo pederluka koliko u Grckoj.Katul vjerojatno spada u onih legendarnih "jedan od deset".U Grckoj je bilo zakonom dozvoljeno uz zenu imati i muskog ljubavnika,sto je vecina Grka i radila.Dok su u Rimu dobri carevi kao npr. August donosili zakonske odredbe protiv homoseksualaca(recimo placali su vece poreze) i daleko su tvrdnje da je to bilo opca pojava kao u Grckoj.Jos samo da recem da su za iskrivljenu sliku o nacinu zivota Rimskog naroda najvise krivi jeftini americki filmovi.
autonomo
Not Ranked
Odgovor na Re: najpoznatiji homoseksualci u povijesti 03-22-2006 22:59 | Zaključano
Procitao sam na vise mjesta.Muskarci su u Grckoj imali posebne zabave na kojima nisu mogle biti zene i to je bila opca pojava.Pa pogledaj samo u umjetnosti grcku opsjednutost golim muskim tijelom.Kad gledas ukupnu grcku kulturu neke stvari jednostavno odskacu.
Odgovor na Re: najpoznatiji homoseksualci u povijesti 03-23-2006 10:10 | Zaključano
> Procitao sam na vise mjesta.Muskarci su u Grckoj > imali posebne zabave na kojima nisu mogle biti zene i > to je bila opca pojava.Pa pogledaj samo u umjetnosti > grcku opsjednutost golim muskim tijelom.Kad gledas > ukupnu grcku kulturu neke stvari jednostavno odskacu. Hm. Opsjednutost muškim tijelom može, ali i ne mora implicirati homoseksualnost. ;) Virni malo u moj komentar o navodnoj Michelangelovoj homoseksualnost na 3. strani ove teme. :) (linkovi nisu funkcionirali, ali su ispravljeni u međuvremenu) Poruka je izmijenjena od: Boleyn
autonomo
Not Ranked
Odgovor na Re: najpoznatiji homoseksualci u povijesti 03-23-2006 19:55 | Zaključano
U citavoj grckoj umjetnosti ocuvano je samo jedan do dva kipa zenskog golog tijela.U Vatikanskom muzeju ima božica i muza ali su to djela rimske i kasnijih umjetnosti.Samo da ne bude zabune,govorim o [u]golim[/u] zenskim tijelima.U Grckoj imamo npr. Karijatide koje su obucene ali sveukupni broj grckih kipova zena opcenito je puno manji od kipova golih muskaraca.
subrino
Not Ranked
Registriran(a): 18.10.2006.
Odgovor na Re: najpoznatiji homoseksualci u povijesti 02-25-2007 21:02 | Zaključano
Zanimljiva tema.
ri_genije
Top 100 Contributor
Ženski
Registriran(a): 02.12.2006.
Odgovor na Re: najpoznatiji homoseksualci u povijesti 04-03-2007 22:06 | Zaključano
> ako su bili veliki ljudi nije važno jesu li bili > homoseksualci. Potcrtavam
Prethodna Sljedeća
Stranica 4 od 5 «   1 2 3 5   »