Britva za brijanje

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 58 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

Prakticar
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 29.09.2003.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 03-18-2009 12:12

besposlenpop:

Popeeeeee, još se držim za fucking obraz od ove slike! Crying

Prije nego što drugome nešto učiniš, zapitaj se bi li poželio da on to učini tebi.

besposlenpop
Top 10 Contributor
Muški
Registriran(a): 04.10.2005.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 03-18-2009 12:59

Prakticar:

Popeeeeee, još se držim za fucking obraz od ove slike! Crying

Eh, da ... težak je život nas dlakavih ... Stick out tongue

johny7
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 17.12.2007.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 10-29-2009 14:29

Feranija:
Vidi ovog manijaka šta s britvom radi,  stručno i zastrašujuće brzo http://www.youtube.com/watch?v=RuuuvuOzB7U

kako se frajer nevjerovatno brzo i precizno obrijao.da bar ja tako mogu

Amper: Vidim da se i prigovara za hukanje. I ja sam hukao.No,samo bijelcima.

Odgovor na Re: Britva za brijanje 10-21-2010 9:52

Čovjek je istraživao i skupio hrpu informacija o britvi i odlučio to podjeliti s onima koje zanima. Meni osobno korise informacije koje rijetko gdje možeš naći.

Nije mi jasno uopće što radiš na forumu o britvama ako te to ne interesira. Naravno, samo da možeš trolat. Internet je i zagušen beskorisim informacaija upravo zbog ovakvih besposličara kao ti, nemaš pametnijeg posla nego ići s..t o stvarima o kojima pojma nemaš. Idi doma vrti prstima i pusti ljude koje zanimaju britve da u miru čitaju.

Prakticar
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 29.09.2003.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 10-21-2010 12:41

A meni nije jasno što TI radiš na forumu, ti koji si se registrirao samo zato da podigneš godinu dana staru temu na koju su svi već zaboravili s nekakvim odgovorom na post napisan prije godinu i pol? Surprise Helouuu, gledaš li ti datum objave posta? Ta koja je to napisala tko zna gdje je i tko zna čita li ovaj tvoj visokoumni komentar.

Uhvatim li te s originalnim nickom, banirat ću ti oba. A ako si došao samo zato da nekog popljuješ, onda te molim da ti ovo budu sva tri puta: prvi, zadnji i nikad više.

Prije nego što drugome nešto učiniš, zapitaj se bi li poželio da on to učini tebi.

debitcard
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 22.07.2010.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 10-23-2010 16:42

Svaka ti cast ako imas zivaca za brijanje ovim i stalno mijenjanje zileta...

A i ja sam iznerviran ovim danasnjim brijacima - jer ne postoji onaj koji mi odgovara, a mali milion sam ih promijenio - dodje mi da se okrenem pravoj britvi kao i ti..

Odgovor na Re: Britva za brijanje 12-28-2012 18:11

Pozdrav,

brijao sam se dosada sa mach3, jednokratnim britvicama razlicitih proizvodaca, uz uporabu pjene i gela. Koju god kombinaciju probao, uvijek sam imao problema sa iritacijom koze, uraslim dlakama. Probao sam i sa kremama koje mi je prepisao dermatolog (nekih 3-4 razlicitih tretmana u zadnje dvije godine). Nesto manje iritacije, ali problem nije nestao. Nesto je bolja situacija nakon tusiranja i duzeg umivanja u vreloj vodi. Naposljetku sam uzeo najnoviji braunov aparat za brijanje, ne obrijes se kao sa britvicom, a opet imam problem iritacije i uraslih dlaka, iako u nesto manjem obimu. Sto ti preporucas, koja krema ili sapun, zilet, balzam, cetka ? Hvala

Odgovor na Re: Britva za brijanje 12-28-2012 18:14

Feranija:

Jedan žilet za svakih 4-5 brijanja; kako koji žilet. Nisu svi isto oštri ili dugotrajni. Crvenilo tj, iritacija  kože i dolazi kad se britvica odnosno žilet pritisne uz kožu vjerujući veći pritisak će bolje obrijati, ali onda se tako skida i koža, i eto crvenila. A ljudi osjete kad je žilet neoštar pa više pritisnu. Bolje je promjeniti žilet i uvijek koristiti oštar koji u odnosu na patronu nije skup.

Sve što treba je držati britvicu pod pogodnim kutom kako bi žilet zaista rezao dlačice, a ne strugao ih. I bez ikakvog pritiskanja, pritisne se tek onoliko koliko je dovoljno da žilet ima dodira s  kožom. I onda nema crvrnila.

Netko je više sklon urastanju dlačica, netko manje. Zavisi kakve su mu dlačice; mekše dlačice lakše urastaju jer se prije saviju prema koži ili u kožu. Pogotovo ljudi sa kovrdžavom kosom kojima dlačice prirodno teže uvijanju. Korištenje četke za brijanje može mnogo pomoći kad se pjena od kreme četkom formira na licu, pa dlake od četke znaju izvući dlačicu koja je počela urastati nakon zadnjeg brijanja. Najbolje četke za te stvari su od prave veprove dlake, ne sintetičke ili od jazavca. Italijani prave odlične četke od veprove dlake. Samo uvijek treba imati oštar žilet, redovno im mjenjati, nisu skupi kao patrone.

Kod modernih patrona, prva oštrica povuče dlaku, druga oštrica je sječe. Tako je dlaka presječena ispod površine kože, i oni ljudi kojima je brada mekana ili dlaka ima tendenciju prirodnog uvijanja, imaju jako mnogo šanse da im dlaka uraste u kožu. To se ne događa tako lako sa brijanjem klasičnim žiletima, jer obični žilet reže dlaku samo jednom oštricom, nema što povlačiti dlačicu tako da ona neće biti podrezana ispod površine kože čime se mogućnost urastanja mnogo smanjuje.

Za teže slučajeve urastanja dlačica, različite kozmetičke kuće proizvode kreme namjenjene upravom tom tretmanu izvlačenja uraslih dlačica, i mogu se nabaviti u bolje opremljenim dućanima na odjelu kozmetike.

Pozdrav,

brijao sam se dosada sa mach3, jednokratnim britvicama razlicitih proizvodaca, uz uporabu pjene i gela. Koju god kombinaciju probao, uvijek sam imao problema sa iritacijom koze, uraslim dlakama. Probao sam i sa kremama koje mi je prepisao dermatolog (nekih 3-4 razlicitih tretmana u zadnje dvije godine). Nesto manje iritacije, ali problem nije nestao. Nesto je bolja situacija nakon tusiranja i duzeg umivanja u vreloj vodi. Naposljetku sam uzeo najnoviji braunov aparat za brijanje, ne obrijes se kao sa britvicom, a opet imam problem iritacije i uraslih dlaka, iako u nesto manjem obimu. Sto ti preporucas, koja krema ili sapun, zilet, balzam, cetka ? Hvala

STress
Top 50 Contributor
Muški
Registriran(a): 11.11.2003.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 12-28-2012 20:18

Preporučam "Dove" sapun s 25% hidratantne kreme i "Gillette" jednokratne britvice s aloe verom. Kombinacija koju koristim godinama bez ikakvih problema.

I nikakav after shave, alkoholni ili bezalkoholni.

I didn't fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian!

ja_svetac
Top 200 Contributor
Registriran(a): 04.08.2009.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 02-05-2014 19:24
Wilkinson Sword Titanium-4 oštrica ijedna na gornoj strani za ravnaje zulufa..Wilkinson gel-plavi...nakon brijanja,Lindsea,na bazi pčelinjieg voska..

medolino_zg
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 15.04.2013.
Odgovor na Re: Britva za brijanje 05-12-2014 13:26
jedno vrijeme sam se gulio sa gillete super senzor ziletima..i onda shvatim da je to preskupo a premalo mi traje,sad sam kupio neka 3 zileta za jednokratnu upotrebu za 1 dolar,super su,bolji od ovih fensi gileta Big Smile ali najbolji mi onaj strinski old school zilet sto ga moj stari ima na navidavanje Big Smile samo nigdje ga ugledati Surprise moram si ga uzati sljedeci put kad budem dolaziti u faterland Cool
Prethodna Sljedeća
Stranica 4 od 4 «   1 2 3