rosacea

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 25 odgovor(a) | 5 Sljedbenici

ramarina
Not Ranked
Registriran(a): 21.03.2009.
rosacea Poslano: 03-21-2009 20:07

Po licu mi iskaču crvene točkice, koje žare i peku, dermatologica kaže da se radi o rozacei. Ima li tko kakvog iskustva i kako se izliječiti?

Altair
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 23.08.2003.
blanka84
Not Ranked
Registriran(a): 02.04.2009.
Odgovor na Re: rosacea 04-24-2009 15:11

Bok. Vidjevši ovaj forum odlučila sam se uključiti.Imam isti problem kao i ti i iskreno užasnuta sam.Strašno se bojim da mi se to ne razvije u ozbiljniju sliku jer i ovak mi je nočna mora.Mene samo zanima da li za rosaceu stvarno ne postoji niti jedan jedini lijek?Meni su prvi simptomi se pojavili još pred dvije godine. Tada to i nije bilo nešto ozbiljno jer nije bilo tako jako izražajno. Zatim mi je pred godinu i pol lice tako buknulo da mi se je sve tak upalilo da sam mislila da će mi izgorjeti. Dobila sam tad beloderm koji je to već za tri dana očistio kao da nikada nije ni postojalo. Zatim sam prestala upotrebljavati ga i već za dva dana stanje se još jače pogoršalo. Radi toga sam odlučila na svoju ruku vratiti se na beloderm i tako ga povremeno upotrebljavala još narednih godinu dana. Kad je več i to prestalo djelovati zapitala sam se šta mi se to događa. Tada sam otišla dermatologici i rekla joj svoju priču na što je ona poludjela jer joj je bilo žao što nisam znala i nitko mi od doktora nije rekao da se beloderm ne smije upotrebljavati na licu. Odmah mi je naredila da prestanem s belodermom što je u samo tri dana rezultiralo takvom upalom da mi se osulo cijelo lice. Bilo je prepuno plikova i prištića koji su pucali. Nešto užasno. Čak sam sačuvala i slike da imam dokaz koliko je to ozbiljno bilo. Dermatologica mi je tad vidjevši to odlučila dati kapsule doksiciklin koje sam pila 6 tjedana, a zatim je odlučila da produžim na još dva tjedna + krema rozamet. To se sve fino povuklo, ali sada mi se opet vračaju upale i sva sam jadna. Duboko u sebi se nadam da moja slika neće biti tako ozbiljna. Samo pitam se kako biti hrabar kad te ljudi gledaju sa čudom i sažaljenjem i kao da si izopćen iz društva. Dosta mi je bilo što sam patila od tog kompleksa, ali ovo me je dotuklo. Barem su ovi forumi ok da ljudi mogu razmjenjivati iskutva i jedni druge tješiti i bodriti. 

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: rosacea 04-25-2009 22:10

imaju li ti problemi veze s funkcijom janika?

naime navodno da mnogi koji imaju problem s kožem imaju policistične jajnike i ako ih ne drže pod kontrolom im nastaju jaki problemi s kožom , pogotovo lica.

Tako sam čiula sad, ne mora biti istina i u vašem sl.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: rosacea 04-26-2009 15:35

Ne bi znala da li to ima veze s jajnicima. Znam samo da je u pitanju koža čije žlijezde lojnice preburno reagiraju na hranu koja je jako začinjena, na ultravioletna zračenja, prevelike razlike toplo - hladno i sve se to očituje osipom i takozvanim rosacea aknama. Ne bi sve to ni bio toliki problem da to nije toliko očito, a ne znaš kako si pomoći. Kažu da je to psihosomatska bolest, a ja se pitam kako biti oduševljen i sretan kad znaš da nešto nije u redu? Trudim se biti dobre volje, ali nekad to jednostavno ne ide.

franko2407
Not Ranked
Registriran(a): 01.04.2007.
Odgovor na Re: rosacea 05-04-2009 22:45

Prije  oko godinu dana imala sam probleme kao  što ih ti opisuješ, neke crvene kvržice po

bradi i čelu , ali to nisu bili  gnojni prištevi. Sve je bilo crveno, bolno ,a  nadasve ružno.

Bila sam i kod dermatologa, probavala svašta i naslušala se svakakvih gluposti ali ništa.

Onda mi je liječnik dao kremu Rozamet 1%, koju sam svaku većer dobro utrljala u  kožu,

nakon nekih dva tjedna primjenile su se promjene.  Pa probaj i ti voljela bih da sam ti pomogla.

Kremu možeš dobiti samo na recept, upotrebljavaj ju  navečer  jer  nije dobro da dođe  izlaganje

suncu.Za dan  sam dobila neku blagu kremu koja se radi u apoteci.

pozdrav............. 

blanka84
Not Ranked
Odgovor na Re: rosacea 05-07-2009 13:59

Zanima me kakva je to blaga krema?

Ja lice mažem bepanthenom i roseliane (uriage) kremom, ali mi je svejedno kože presuha.

ramarina
Not Ranked
Odgovor na Re: rosacea 05-07-2009 17:54

Na žalost nema nikakve veze s jajnicima. Sve mi je uredno, čak nemam ni bakteriju h-pilori za koju sumnjaju da izaziva rosaceu. Jednostavno kažu stres.

ramarina
Not Ranked
Odgovor na Re: rosacea 05-07-2009 18:01

Znam kako ti je. Ja sam od dermatologice dobila rozamet kremu za navečer, a po danu koristim uriage tolederm i preko nje zaštitni faktor 5o pa onda tekući puder. Pila sam medazol 3 tjedna i dermatologica mi je očistila lice i sad to na nešto liči. Ali rekla mi je moja doktorica opće prakse da je ona prije 5 godina imala rosaceu i da joj je jednostavno postalo svejedno i nakon dvije godine sve je nestalo. Žena stvarno ima prekrasno lice tako da sam joj jedva povjerovala da ju je ona imala. Kaže da se ne živciram, smanjim začine, alkohol, kavu i da se klonim sunca. Pozdrav

blanka84
Not Ranked
Odgovor na Re: rosacea 05-08-2009 9:38

Ja se ipak nadam još uvijek da će tako biti i u mom slučaju.Ipak je stres taj koji sve komplicira, a negdje se mora ispoljiti, to mi  je jasno.I sama sam primjetila da kad sam manje napeta i nervozna da se stvari poboljšaju.Nastojim piti puno vode, jesti umjereno, ali zdravo i izbjegavam kavu koja mi ionako ne prija, a cappuccino jako volim tako da jednom dnevno me neće ubiti.Alkohol ionako ne konzumiram.Ne pušim.Nastojim i vježbati i puno pješačiti.Mislim da su to stvari koje jednostavno trebaju imati nekog učinka.

girl-bj
Not Ranked
Registriran(a): 15.02.2007.
Odgovor na Re: rosacea 05-17-2009 17:59

ramarina:

Po licu mi iskaču crvene točkice, koje žare i peku, dermatologica kaže da se radi o rozacei. Ima li tko kakvog iskustva i kako se izliječiti?

Probaj mast od gaveza, djelotvoran za sva kozna oboljenja. Meni je pomogao u puno slucajeva.

blanka84
Not Ranked
Odgovor na Re: rosacea 05-19-2009 11:48

Predlažem da posjetiš dermatologicu i da ne čekaš kao ja. Čim prije započne liječenje biti će bolje. Ne mora biti privatnik. Meni je dermatologica ugovorene prakse stvarno pomogla. Greška je što sam prije toga na svoju ruku svašta probavala pa su ostale posljedice. Nemoj nikoga slušati već samo doktore. Oni su za to školovani i dati će ti najbolju pomoć.

choice
Not Ranked
Registriran(a): 12.06.2009.
Odgovor na Re: rosacea 06-14-2009 18:54

Javljam se prvi put na forum pa to dijelim s vama! Imam 36 godina, već 10 godina se borim s rozaceom. Do tada sam imala savršeno lice i ten. Sve ove godine vjerovala sam da ću naći uzrok tj. žarište u tijelu koje potiče pojavu tih sitnih crvenih upalica, koje se na vrhovima gnoje i svaki dan ih je sve više, a moraš na posao bit s ljudima i svima objašnjavati šta ti je. Na žalost posjetila sam puno dermatologa koji su "najolji" u Rijeci i Opatiji jer tu živim, ali svatko od njih je imao svoju priču. Svakog sam poslušala do kraja, napravila bezbroj pretraga, a uzrok još uvijek nepoznat. Tako da liječim samo posljedicu. Kad je situacija loša pijem Geomicin (kraće vrijeme), a onda nastavljam cca 6-8 tjedana s Hiramicinom. Najgore mi je kad mi je toplo koža lica mi je upaljena a te upale i crvenilo izazivaju te neugodne bubuljice i kvržice po licu. Moram naglasiti da sam i ja u početku mazala kortikosteroidima, jer nisam znala pa sam na taj način dodatno oštetila kožu. Također prije nego li sam dobila tu "bolest" sunčala sam se ez da sam posebno pazila na lice, išla sam i u solarij godinama, koristim tekući pude već godinama. dakle, poprilično sam si sama kriva. Trenutno koristim kremu s zaštitnim faktorom 50 Eucerin (za lice), a na večer mi je doktorica rekla Diroseal (Avene) ili Roseliane (Uriage koji ima cijelu liniju za rozaceu, krema u boji, mlijeko za čišćenje, krema). te sve kreme sam koristila godinama ali za moj slučaj nisu ile uspješne. U apoteci sam kupila po preporuci ljekarke kremu Acidosalus (Marina Lab naša proizvodnja) koja je namjenjena za osjetljivu kožu, kod crvenila i iritirane kože i mogu reći da sam zadovoljna jer kad je navečer namažem u jutro mi je koža glatka i vidljivo ljepša.

Svašta sam prošla s rozaceom, pa ako još treba kakva informacija možeš mi poslati i upit na moj e-mail choice@net.hr

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: rosacea 06-16-2009 9:50

Mene zanima da li se s godinama ta bolest još pogoršava? Ili dosegne neku fazu i to je to. Ja još koristim rozamet i to mi smiruje kožu. Uskoro trebam na kontrolu pa ću vidjeti što dalje i kako.

choice
Not Ranked
Registriran(a): 12.06.2009.
Odgovor na Re: rosacea 06-16-2009 11:36

Ta bolest se može držati pod kontrolom. Na žalost kod mene samo s antibioticima (predviđenim za rozaceu) koje treba na vrijeme početi piti ne čekati da se bolest razbukta. Ja kao posljedicu imam i proširene kapilare pa na jesen, po uputi dermatologa, planiram lasersko uklanjanje kapilara.

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »