Masoni

Moje opcije

Ovaj post ima 332 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 21.07.2005.
Odgovor na Re: Masoni 12-30-2009 12:55

perun9:

oto slijedi zakon Theleme koji je donio Crowley koji je mislim tvrdio da je bio mason

sad, ne vjerujem bas da su oni u potpunosti proizasli iz njih vec da se  moze nac po crowleyevim

knjigama  utjecaja

cini se da su u tom jednom razdoblju masoni bili toliko prosireni da je masa osnivaca razno raznih stvari bila u dodiru ovakvom il onakvom sa njima (osnivaci teozofije, mormona, masa svecenika/biskupa, politicara, ju nejm it).. doduse u postotku ih je mozda najvise bilo u americi gdje je prepucavanje oko pripadnosti politicara masonima bilo jedno od vaznijih politickih pitanja :misli. ali samo nagadjam, nemam neke statisticke podatke...

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Masoni 12-30-2009 12:59

bubu12:
mogu ja nesto pitati, nisam bas upucena a znaima me nesto, pa neka mi netko ko je upucen kaze, dali onaj O.T.O ima veze sa masonima, i dali su oni masoni, ili su samo neki ogranak masona, i ako moze da mi netko kaze nesto vise o tom O.T.O-u , netko koga poznam je kao u tome dali je ili nije neznam, i ta cura mi prica divne stvari, ensmije mi nista otkrivati ali kao oni su vitozovi i djeve, da su obredi predivni, nista krvavo ovo , ono, d amozes izaci kada god oces itd....pa zna li itko vise o tome....a da nije tjana...jer i ja se pitam zasto je to sve taao tajno....ako je sve ok i nije nista strasno, neznam klanjanje sotoni itd...zasto je tajno... dali je taj O.T.O dali oni se klanjaju sotoni ili sto...objansite mi malo ko se kuzi, hvala

OTO je sekturina po meni, nije preopasna doduse, tipicno zafuravanje naivnih mulaca, pokoji ostane i duze :D

bubu12:

znam to, vidjela sam tu stranicu vec, ali mene znaima vase misljenje, jsu li i oni masoni ili sto?, jer tu isgurno oni na svojoj stranici nece napisati da mi stujemo vraga.... pa eto kao netko zna nesto nek napise, ili da otvorim temu, vidim da je nema

vec ti odgovorise za vraga i masone, osim toga masonerija nije (vise) bas tolko tajna, moze se clan ako zelii javno deklarirati kao mason, a poznati su masonski "dodatni" redovi i organizacije (poput šrajnera ili organizacija za zene ili djecu masona isl). Drugim rijecima da je OTO povezan sa njima to bi se vjerojatno znalo, osim ako se vjeruje u neke opskurne zavjere :D

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Masoni 01-01-2010 22:24

naravno da se bave magijom, to i jest magijski/okultisticki red, zato i postoje :D

Jastreb
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 22.06.2009.
Odgovor na Re: Masoni 01-03-2010 11:54

atoh:

Masonstvo je kombinacija poganstva,okultnog ,posebno kabale,satanizma i demonologije.

Procitaj osim ostalog knjigu "Masonery" William Schnoebelena koji je bio mason ,i koji je prosao kroz gotovo sve masonske "degrees",

među njima za koje vecina ljudi ne zna.

Egipatske obrede masonstva i Paladin ,dok je bio na inicjaciji u Palladium masonstvo gdje je morao ponavljati:

"Slava i ljubav za Lucifera !Mrznja!Mrznja!Mrznja!Prema Bogu!Proklet!Proklet!Proklet!"

Pogledaj ovo predavanja o masonima i sve će ti biti jasno.

3835.tajna društva.htm

sefirot-Prometej
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 01.12.2003.
Odgovor na Re: Masoni 01-09-2010 14:09

bubu12:

mogu ja nesto pitati, nisam bas upucena a znaima me nesto, pa neka mi netko ko je upucen kaze, dali onaj O.T.O ima veze sa masonima, i dali su oni masoni, ili su samo neki ogranak masona, i ako moze da mi netko kaze nesto vise o tom O.T.O-u , netko koga poznam je kao u tome dali je ili nije neznam, i ta cura mi prica divne stvari, ensmije mi nista otkrivati ali kao oni su vitozovi i djeve, da su obredi predivni, nista krvavo ovo , ono, d amozes izaci kada god oces itd....pa zna li itko vise o tome....a da nije tjana...jer i ja se pitam zasto je to sve taao tajno....ako je sve ok i nije nista strasno, neznam klanjanje sotoni itd...zasto je tajno... dali je taj O.T.O dali oni se klanjaju sotoni ili sto...objansite mi malo ko se kuzi, hvala

-OTO je imao vezu sa masonerijom ali se odvojio.

-Ne, OTO se ne klanja nikakvom sotoni. Prvenstveno, sotona je hebrejskog podrijetla te izvan Abrahamskih religija (judaizma prvenstveno, kršćanstva, islama), nema sotone, ne postoji. Sotona kao takav ne postoji u hinduizmu, budizmu, šitoizmu, taoizmu ili negdje drugdje. Da u mnogim religijama postoje negativni entiteti no Sotona kao Sotona ne.

-Naravno da se o OTOu ništa ne govori, mise su im otvorene za javnost, posjetio sam par puta i mogu reći da je vrlo interesantno.

Kritizirati Crkvu ne znaci ratovati sa Bogom!!!

Kritizirati vladu, ne znaci mrziti svoju Zemlju!!!

Živi i pusti da žive!

Prethodna Sljedeća
Stranica 13 od 23 < Prva  ...  «   11 12 14 15   »  ...  Zadnja >