Masoni

Moje opcije

Ovaj post ima 332 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Masoni 12-29-2009 13:07

ok znam da ne stuju vraga, to sam tako napisala, sorry ako si se uvrijedila, nisam lose mislila, neznam bas puno o tome pa pitam... ti se kuzis vidim pa ako bi mi mogo objasniti malo. Znaci  O.T.O nema veze sa masonima?

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 12-29-2009 13:24

bubu12:
se kuzis vidim pa ako bi mi mogo objasniti malo. Znaci  O.T.O nema veze sa masonima?

vec dugo ne proucavam aktivno takve stvari

ali koliko se sjecam imaju neke povjesne poveznice

oto slijedi zakon Theleme koji je donio Crowley koji je mislim tvrdio da je bio mason

sad, ne vjerujem bas da su oni u potpunosti proizasli iz njih vec da se  moze nac po crowleyevim

knjigama  utjecaja

btw.

http://www.thelemapedia.org/index.php/Aleister_Crowley

http://en.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

uglavnom, imas i one linkove odprije

nadam se da su pomogli u shvacanju

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 21.07.2005.
Odgovor na Re: Masoni 12-30-2009 12:55

perun9:

oto slijedi zakon Theleme koji je donio Crowley koji je mislim tvrdio da je bio mason

sad, ne vjerujem bas da su oni u potpunosti proizasli iz njih vec da se  moze nac po crowleyevim

knjigama  utjecaja

cini se da su u tom jednom razdoblju masoni bili toliko prosireni da je masa osnivaca razno raznih stvari bila u dodiru ovakvom il onakvom sa njima (osnivaci teozofije, mormona, masa svecenika/biskupa, politicara, ju nejm it).. doduse u postotku ih je mozda najvise bilo u americi gdje je prepucavanje oko pripadnosti politicara masonima bilo jedno od vaznijih politickih pitanja :misli. ali samo nagadjam, nemam neke statisticke podatke...

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Masoni 12-30-2009 12:59

bubu12:
mogu ja nesto pitati, nisam bas upucena a znaima me nesto, pa neka mi netko ko je upucen kaze, dali onaj O.T.O ima veze sa masonima, i dali su oni masoni, ili su samo neki ogranak masona, i ako moze da mi netko kaze nesto vise o tom O.T.O-u , netko koga poznam je kao u tome dali je ili nije neznam, i ta cura mi prica divne stvari, ensmije mi nista otkrivati ali kao oni su vitozovi i djeve, da su obredi predivni, nista krvavo ovo , ono, d amozes izaci kada god oces itd....pa zna li itko vise o tome....a da nije tjana...jer i ja se pitam zasto je to sve taao tajno....ako je sve ok i nije nista strasno, neznam klanjanje sotoni itd...zasto je tajno... dali je taj O.T.O dali oni se klanjaju sotoni ili sto...objansite mi malo ko se kuzi, hvala

OTO je sekturina po meni, nije preopasna doduse, tipicno zafuravanje naivnih mulaca, pokoji ostane i duze :D

bubu12:

znam to, vidjela sam tu stranicu vec, ali mene znaima vase misljenje, jsu li i oni masoni ili sto?, jer tu isgurno oni na svojoj stranici nece napisati da mi stujemo vraga.... pa eto kao netko zna nesto nek napise, ili da otvorim temu, vidim da je nema

vec ti odgovorise za vraga i masone, osim toga masonerija nije (vise) bas tolko tajna, moze se clan ako zelii javno deklarirati kao mason, a poznati su masonski "dodatni" redovi i organizacije (poput šrajnera ili organizacija za zene ili djecu masona isl). Drugim rijecima da je OTO povezan sa njima to bi se vjerojatno znalo, osim ako se vjeruje u neke opskurne zavjere :D

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-01-2010 21:25

ok hvala n a odgovoru,a zna li itko jeli istina da se jedan clan o.t.o-a bavi mgijom i takvim stvarim, da su oni kao magicari neki, simo tamo? ta osoba mi je rekla da je ona majskotor magicar u tom o.t.o-u, sada ja to bas ne vjerujem, pa ima ko kakvih saznanja o tome, cime se oni bave itd.

sekta su kazes ha, u kom smislu?

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Masoni 01-01-2010 22:24

naravno da se bave magijom, to i jest magijski/okultisticki red, zato i postoje :D

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-02-2010 13:14

moze li mi netko reci malo vise o tome, kakvom magijom i to, on kaze da ide u magisku kolu ko u onom filmu Harry Potter, da bas tako to izgleda, i da bas tkao uce magiju, jeli i to istina..... jeli opasan tJ RED ILI NIJE, CITALA SAM NA NJIHOVOJ STRANICI NEKA PRAVILA...DA AKO IMAS VISKA IMOVINE KOJU NE KORISTIS D AMORAS DAROVATI REDU , DA MORAS PLACATI NEKU LOVU ITD.... (ups caps lock slucajno, a neda mi se brisati, ne vicem, slucajno, nisam skuzila).

ajde ako netko zna malo vise o tome o.t.o-u neka mi kaze, jer ja nisam niti znaal za to, dok mi ta osoba nije rekla, pa eto znam samo ono sto mi kaze...a posto je u tome  prikazuje to kao nesto predivno ovo, ono, pa eto mene zanima i druga strana medalje ako je ima....

dali je to ok magija, ili crna magija, dali je vrag tu upleten, ili nije, kako to sve ide....u sto oni vjeruju uopce...ako se uclanis dali moras se odreci soje vjere...dobro ja sam ateista tako da...ali zanima me...dali se moze iukada izaci iz reda kao jednom udes...kakve su te inicijacije...ima li to igdje zapisano ili je sve to tako tajno da nitko nezna.....zasto je tajno ako je ok? znam puno pitanja, ali eto da otprilike vidite sto me zanima, nemorate po redu odgovarati, samo mi napisite sto znate o tome....hvala

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-03-2010 11:09

istina davno sam otvorio temu pod drugim nickom o luciferu i bilo je previse toga...haha

usput nije mi jasno...spominje se otvaranje 3. oka kako bi mogli dozivjeti svijet ko sotona????

kakva logika? zasto trece oko povezivati sa sotonizmom kao i kucifera?

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-03-2010 11:31

bubu12:
moze li mi netko reci malo vise o tome, kakvom magijom i to, on kaze da ide u magisku kolu ko u onom filmu Harry Potter, da bas tako to izgleda, i da bas tkao uce magiju, jeli i to istina.....

to te vjerojatno malo zajebava

bubu12:
jeli opasan tJ RED ILI NIJE, CITALA SAM NA NJIHOVOJ STRANICI NEKA PRAVILA...DA AKO IMAS VISKA IMOVINE KOJU NE KORISTIS D AMORAS DAROVATI REDU , DA MORAS PLACATI NEKU LOVU ITD.... (ups caps lock slucajno, a neda mi se brisati, ne vicem, slucajno, nisam skuzila).

istina, ali niko te ne tjera da budes clan

zato se i treba uvjek upoznat s pravilima

imaju oni naravno i nekih obaveza jedni prema drugima koje mi se cine sasvim ok

bubu12:
ajde ako netko zna malo vise o tome o.t.o-u neka mi kaze, jer ja nisam niti znaal za to, dok mi ta osoba nije rekla, pa eto znam samo ono sto mi kaze...a posto je u tome  prikazuje to kao nesto predivno ovo, ono, pa eto mene zanima i druga strana medalje ako je ima....

svi su na pocetku puni entuzijazma

bubu12:
dali je to ok magija, ili crna magija, dali je vrag tu upleten, ili nije, kako to sve ide....u sto oni vjeruju uopce...ako se uclanis dali moras se odreci soje vjere...dobro ja sam ateista tako da...ali zanima me...dali se moze iukada izaci iz reda kao jednom udes...kakve su te inicijacije...ima li to igdje zapisano ili je sve to tako tajno da nitko nezna.....zasto je tajno ako je ok? znam puno pitanja, ali eto da otprilike vidite sto me zanima, nemorate po redu odgovarati, samo mi napisite sto znate o tome....hvala

naravno da se moze izac

dapace, ako ne placas clanarinu je jedan od najbrzih nacina vjerojatno Big Smile

tajno je zato sto se smatra da svi ljudi jednostavno nebi trebali imati pristup svim okultnim znanjima

jer se smatra da mogu biti opasna u rukama neodgovorne osobe - pogotovo po tu osobu samu

sto se tice magije - ne radi se ni o crnoj niti o bijeloj magiji

ta podjela je izmisljena

magija se dijeli na puteve, ovisno o cilju

sto se tice vjere odgovor je jednostavan - ako prihvatis pravila i zakone, a tvoja vjera npr. nije u skladu s njima onda si je se vjerojatno vec i odrekao, samo ne javno

a sad za inicijacije neznam - vjerojatno se nalazi u nekoj od Crowleyevih knjiga

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-03-2010 11:34

atoh:

usput nije mi jasno...spominje se otvaranje 3. oka kako bi mogli dozivjeti svijet ko sotona????

kakva logika? zasto trece oko povezivati sa sotonizmom kao i kucifera?

di se spominje?

na temi o luciferu ili ovdje negdje? (neda mi se citat sve kad se sjetim kolko je bilo prepucavanja)

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-03-2010 11:46

"U uvodnom postu trbao si malo opsirnije navesti neke stvari o masonstvu,da oni koji nisu upoznati sa tom tematikom mogu sebi pribliziti o cemu se radi.Masonstvo je vrlo slozeno podrucje da bi se o njemu povrsno pisalo.

Masonstvo je kombinacija poganstva,okultnog ,posebno kabale,satanizma i demonologije.

Procitaj osim ostalog knjigu "Masonery" William Schnoebelena koji je bio mason ,i koji je prosao kroz gotovo sve masonske "degrees",

među njima za koje vecina ljudi ne zna.

Egipatske obrede masonstva i Paladin ,dok je bio na inicjaciji u Palladium masonstvo gdje je morao ponavljati:

"Slava i ljubav za Lucifera !Mrznja!Mrznja!Mrznja!Prema Bogu!Proklet!Proklet!Proklet!"

U toku Palladium "programa"Schnoebelen pise kako su se masoni obecali dusom i tijelom predati Luciferu za sedam godina ako im on ispuni sve njihove svijetske zelje.

Kroz droge i okultizam on kaze da su vjezbali otvaranje "Treceg oka" koje potpuno preplavi mozak sa luciferjanskom svijesti.

On kaze da bi tada on gledao na svijet i ljude onako kako gleda Sotona.

Masonstvo je najveca tajna organizacija na svijetu,ciji je cilj rusenj Bozjih zakona na zemlji i tradicionalnog drustva, da se uspostavi njihov svjetski poredak.

Nije slucajnost da su sve boljsevicke vođe bili masoni a i Kerenski koji imje pomogao da dođu na vlast u Rusiji .
"

na prvoj stranici ove teme

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-03-2010 11:54

atoh:
na prvoj stranici ove teme

ajoj

to su stvarno bile gluposti koje je ona pisala

kao sto si reko

nit nema veze nit ikakve logike

Jastreb
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 22.06.2009.
Odgovor na Re: Masoni 01-03-2010 11:54

atoh:

Masonstvo je kombinacija poganstva,okultnog ,posebno kabale,satanizma i demonologije.

Procitaj osim ostalog knjigu "Masonery" William Schnoebelena koji je bio mason ,i koji je prosao kroz gotovo sve masonske "degrees",

među njima za koje vecina ljudi ne zna.

Egipatske obrede masonstva i Paladin ,dok je bio na inicjaciji u Palladium masonstvo gdje je morao ponavljati:

"Slava i ljubav za Lucifera !Mrznja!Mrznja!Mrznja!Prema Bogu!Proklet!Proklet!Proklet!"

Pogledaj ovo predavanja o masonima i sve će ti biti jasno.

3835.tajna društva.htm

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Masoni 01-05-2010 19:19

perun9:

nadam se da na ovoj temi nece bit postanja nekakvih djetinjastih teorija zavjere (osim u kontekstu rusenja istih)

razlog zbog kojeg sam otvorio ovu temu je jedna knjiga

radi se o knjizi Jaspera Ridleya jednostavnog naslova "Slobodni zidari"

uzeo sam knjigu i malo je prolista i bilo mi je drago sto je zapravo prilicno dobra, a mislim da to nije cesto sto se tice knjiga ovakve tematike

autor u knjizi uglavnom obraduje povijest masona i mislim da nije previshe zadirao u podrucje o kojem se nezna previshe sto takoder nije karateristika knjiga koje obraduju istu tematiku

uglavnom, definitivno preporucujem knjigu ako vas zanimaju masoni

Jedinu knjigu koju sam pročitala vezanu za ovu tematiku je Hram i loža koja mi se čini,koliko uopće mogu zaključiti, sasvim okej. Nije mi ni čudno što ljudi (većina) etiketiraju ovakva i slična udruženja jer jednostavno imaju neke stvari namjenjene isključivo članovima. Ljudi se jednostavno boje nepoznatog,a onda izmišljaju svašta i grade razne priče...u ljudskoj je prirodi izbjegavati "nesigurni teren". Čini mi se da se slobodnom zidarstvu (i sličnima) zamjera što se drže u tajnosti,ali kada se bolje pogleda tajnost je sasvim normalna, pa svaki čovjek,firma itd drži nešto u tajnosti- neki naravno da sakriju neko krivično djelo,ali postoji i ozbiljno strahovanje od zloupotrebe i sl. Pa ne moraju i nije potrebno da svaki čovjek zna sve...onaj tko treba znati znat će. Big Smile

O SZ znam skoro pa ništa,ali opet neke stvari su činjenice,a neke jednostavno zvuče više realnije. Samo mi je vrlo zanimljivo pročitati da neki "puše" priče o nekih tzv. bivših masona koji otkivaju svoju tajnu... Yea bejbee.. Uostalom tko meni brani da napišen da sam masonac ( bivši naravno Big Smile ) i da se napričam ekskluzivnih bajki...

Ukratko, ako se radi o nečem o čemu ima samo osnovnih informacija,onda se te informacije prime,a sve ostalo koliko je moguće gleda se kritički i objektivno.

Stvar je vjerojatno kao i drugdje- ni crna ni bijela Smile

sefirot-Prometej
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 01.12.2003.
Odgovor na Re: Masoni 01-09-2010 14:09

bubu12:

mogu ja nesto pitati, nisam bas upucena a znaima me nesto, pa neka mi netko ko je upucen kaze, dali onaj O.T.O ima veze sa masonima, i dali su oni masoni, ili su samo neki ogranak masona, i ako moze da mi netko kaze nesto vise o tom O.T.O-u , netko koga poznam je kao u tome dali je ili nije neznam, i ta cura mi prica divne stvari, ensmije mi nista otkrivati ali kao oni su vitozovi i djeve, da su obredi predivni, nista krvavo ovo , ono, d amozes izaci kada god oces itd....pa zna li itko vise o tome....a da nije tjana...jer i ja se pitam zasto je to sve taao tajno....ako je sve ok i nije nista strasno, neznam klanjanje sotoni itd...zasto je tajno... dali je taj O.T.O dali oni se klanjaju sotoni ili sto...objansite mi malo ko se kuzi, hvala

-OTO je imao vezu sa masonerijom ali se odvojio.

-Ne, OTO se ne klanja nikakvom sotoni. Prvenstveno, sotona je hebrejskog podrijetla te izvan Abrahamskih religija (judaizma prvenstveno, kršćanstva, islama), nema sotone, ne postoji. Sotona kao takav ne postoji u hinduizmu, budizmu, šitoizmu, taoizmu ili negdje drugdje. Da u mnogim religijama postoje negativni entiteti no Sotona kao Sotona ne.

-Naravno da se o OTOu ništa ne govori, mise su im otvorene za javnost, posjetio sam par puta i mogu reći da je vrlo interesantno.

Kritizirati Crkvu ne znaci ratovati sa Bogom!!!

Kritizirati vladu, ne znaci mrziti svoju Zemlju!!!

Živi i pusti da žive!

Prethodna Sljedeća
Stranica 13 od 23 < Prva  ...  «   11 12 14 15   »  ...  Zadnja >