velečasni Dražen Radigović

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 165 odgovor(a) | 2 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-05-2009 22:00

takezo:

samson-zd:
Iz jednostavnog razloga što o mom iskustvu ja znam više nego netko tko nije bio prisutan tome....zamisli da ti samnom podijeliš neko svoje iskustvo a ja ti kažem da ću ti objasniti da nije bilo tako nego onako kako ti ja kažem da je bilo....ali što je tebi to objašnjavam kada si ustvrdio da je to zapravo moguće....

mogu se sjetit prilicnog broja osobnih iskustava za koje danas sa odmakom godina vidim da su oni koji su imali neko "svoje misljenje iako nisu znali sto prozivljavam" u stvari bolje procjenili nego ja tada. Slicno kao sto svaki adolescent sa svojim adolescentskim problemima misli da je jedini koji to prozivljava, da nitko nije bio tako...... (upisati bilo sto na tockice) kao on...  :D

Možeš minimalizirati događaj o kome sam dao svjedočanstvo koliko hoćeš ali to i dalje neće promijeniti istinu da je moja kičma ozdravljena nakon molitve.Pa sada ti to možeš prikazivatio ovako ili onako, filozofirati ili meditirati, pokušavati prikazivati neznam ni ja čime, ostaje činjenica koja je meni jedino bitna a to je da imam zdravu kičmu nakon molitve.I zo to sam zahvalan zauvjek Isusu Kristu, mom Spasitelju i mom Gospodinu.

enjoy4
Top 500 Contributor
Registriran(a): 12.12.2005.
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-06-2009 0:10

pat_pat:
Indjojka zna sve,,samo nezna da Bog postoji!

... pat da i tebi odgovorim na ono sto te muci ;) - znas li zasto smo mi istrijanke dobre u sexu - zato jer smo dvojezicne... :) :D

Malcolm McLaren - Madame Butterfly

http://www.youtube.com/watch?v=H2Drw2_HmK0

enjoy4
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-06-2009 0:13

samson-zd:
Sorry ali nisam odolio malo se našaliti sa tobom....tvoj me odgovor nasmijao i zabavio....

... samsone..najs :) - poceo si sa smjehom prihvacati istinu :)))

Steve Harley & Cockney Rebel - Make Me Smile

http://www.youtube.com/watch?v=Fxoke4yuWlI

eskaped
Top 50 Contributor
Registriran(a): 06.05.2006.
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-06-2009 1:25

samson-zd:

takezo:

samson-zd:
Iz jednostavnog razloga što o mom iskustvu ja znam više nego netko tko nije bio prisutan tome....zamisli da ti samnom podijeliš neko svoje iskustvo a ja ti kažem da ću ti objasniti da nije bilo tako nego onako kako ti ja kažem da je bilo....ali što je tebi to objašnjavam kada si ustvrdio da je to zapravo moguće....

mogu se sjetit prilicnog broja osobnih iskustava za koje danas sa odmakom godina vidim da su oni koji su imali neko "svoje misljenje iako nisu znali sto prozivljavam" u stvari bolje procjenili nego ja tada. Slicno kao sto svaki adolescent sa svojim adolescentskim problemima misli da je jedini koji to prozivljava, da nitko nije bio tako...... (upisati bilo sto na tockice) kao on...  :D

Možeš minimalizirati događaj o kome sam dao svjedočanstvo koliko hoćeš ali to i dalje neće promijeniti istinu da je moja kičma ozdravljena nakon molitve.Pa sada ti to možeš prikazivatio ovako ili onako, filozofirati ili meditirati, pokušavati prikazivati neznam ni ja čime, ostaje činjenica koja je meni jedino bitna a to je da imam zdravu kičmu nakon molitve.I zo to sam zahvalan zauvjek Isusu Kristu, mom Spasitelju i mom Gospodinu.

odavno nisam bio na Religiji. šta ima nova na nebesima? vidim tu se reklamira Kosmodisk...

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 21.07.2005.
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-06-2009 8:27

samson-zd:

niti ne tvrdim da nije tako u ovom ili onom konkretnom slucaju pa niti tvojem, samo generalno komentiram ideju da nitko ne moze nesto procjeniti od osobe koja to prozivljava sto uopce nije nuzno istina, nekad je upravo suprotno istina. Isto tako tvrdim da mehanizama iza izljecenja ima raznih i nisu nuzno uvijek ona koja mislimo da jesu (a to vrijedi jednako i za medicinska izljecenja).

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-06-2009 8:54

enjoy4:

pat_pat:

... pat da i tebi odgovorim na ono sto te muci ;) - znas li zasto smo mi istrijanke dobre u sexu - zato jer smo dvojezicne... :) :D

Malcolm McLaren - Madame Butterfly

http://www.youtube.com/watch?v=H2Drw2_HmK0

Ma jel to AUTOPORTRET?

gadamer1
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 01.09.2004.
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-08-2009 13:25

pat_pat:

Kad bi i to znala , znala bi da su ozdravljenja moguća a i znala bi da netko ozdravi a netko ne,,ma koliko molio!Da je tome tako dokaz je da je i Pavao koji je molitvom ozdravio mnoge,sam bio bolestan(slabi vid i još štošta) i Timotej(problemi sa želudcem)!
Zašto je to tako,neznamo,zašto Marko nakon molitve ozdravi og hepatitisa a Jure ne od iste bolesti,,,neznamo!
Dakle,,ono što se meni ne sviđa kod samsonita,,,vjera da je svaka bolest od sotone i da se SVAKA može izliječiti ako se moli¨!
Po Bibliji to nije tako,,čak piše da ni Isus nije mogao činiti velika čuda u Nazaretu!

Koji Bog?? Židovski Jahve?? Kao da je ta nakaradna semitska koncepcija Boga jedina..Svaki kršćanin bi morao uvijek naglasiti Jahve, židovski Bog, Bog Izraela itd..i zbog drugih i zbog sebe sama..Bog Židova nije Bog stoika primjerice (i oni su vjerovali u "Boga")..dakle, Pat ni ja ne vjerujem da Jahve ikoga liječi osim što "pogane" požidovljuje..toliko o tome..inače, uzgred budi rečeno, stvar je krajnjeg unutarnjeg siromaštva vjera u ozdravljenje od strane židovskog Boga ili njegova "sina"..puno je plemenitiji (a to će reći i rimskiji i grčki) odnos spram bolesti od strane recimo kinika ili stoika..oni su na bolest odmahivali rukom, oduzimajući joj na taj način njezinu lažnu težinu (isto kao i po pitanju smrti).."bolest je poteškoća za tijelo, ali ne i za mene ako ja to ne želim", reći će Epiktet..tu nema fantaziranja o "čudesnom ozdravljenju", tu imaš posla s osebujnim stavom spram svega tjelesnog i propadljivog..ali što očekivati od pripadnika svjetske sinagoge, a to će reći KATOLIKA..i jednom za uvijek: NIJE BOLEST OD SOTONE, ALI JE SOTONA OD BOLESTI- IZOPAČENE ŽIDOVSKE "DUHOVNOSTI" KOJA SE PRELILA NA EUROPU U VIDU KRŠĆANSTVA

Rational arguments don usually work on religious people. Otherwise they wouldnt be religious people

kinggrandfather1
Top 25 Contributor
Muški
Registriran(a): 21.08.2006.
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-08-2009 19:50

GADAMER:

ali što očekivati od pripadnika svjetske sinagoge, a to će reći KATOLIKA..i jednom za uvijek: NIJE BOLEST OD SOTONE, ALI JE SOTONA OD BOLESTI- IZOPAČENE ŽIDOVSKE "DUHOVNOSTI" KOJA SE PRELILA NA EUROPU U VIDU KRŠĆANSTVA

MOLIM ADMINA OVOG FORUMA DA REAGIRA NA OTVORENI GOVOR MRŽNJE OD STRANE OVOG KORISNIKA USLUGE.

UNAPRIJED,ZAHVALJUJEM

KING

brando_120
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 02.09.2009.
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-08-2009 20:01

pat_pat:
Gdje nema Isusa nema ni Boga!

Pat, prijatelju, ovo su teške riječi.

Onda znači da ozdravljenja vjerom zabilježena u, recimo, Islamu i Judaizmu dolaze od nečastivog? Hmm

pat_pat:
Jer da ga je Bog ozdravio,,bilo bi definitivno , nebi se vratilo!

A što ako je Božja volja da on propati svoje, i ako je privremeno ozdravljenje bilo samo Božji dar olakšanja bolova koje čovjek mora proći radi nekog višeg cilja koje samo Bog zna?

Ja se ne bih usudio tako izričito tvrditi da znam sve Božje planove za svakoga.... odnosno da mogu kategorizirati tako lako što je "od Boga", a što nije...

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-08-2009 21:43

gadamer1:

pat_pat:

Kad bi i to znala , znala bi da su ozdravljenja moguća a i znala bi da netko ozdravi a netko ne,,ma koliko molio!Da je tome tako dokaz je da je i Pavao koji je molitvom ozdravio mnoge,sam bio bolestan(slabi vid i još štošta) i Timotej(problemi sa želudcem)!
Zašto je to tako,neznamo,zašto Marko nakon molitve ozdravi og hepatitisa a Jure ne od iste bolesti,,,neznamo!
Dakle,,ono što se meni ne sviđa kod samsonita,,,vjera da je svaka bolest od sotone i da se SVAKA može izliječiti ako se moli¨!
Po Bibliji to nije tako,,čak piše da ni Isus nije mogao činiti velika čuda u Nazaretu!

Koji Bog?? Židovski Jahve?? Kao da je ta nakaradna semitska koncepcija Boga jedina..Svaki kršćanin bi morao uvijek naglasiti Jahve, židovski Bog, Bog Izraela itd..i zbog drugih i zbog sebe sama..Bog Židova nije Bog stoika primjerice (i oni su vjerovali u "Boga")..dakle, Pat ni ja ne vjerujem da Jahve ikoga liječi osim što "pogane" požidovljuje..toliko o tome..inače, uzgred budi rečeno, stvar je krajnjeg unutarnjeg siromaštva vjera u ozdravljenje od strane židovskog Boga ili njegova "sina"..puno je plemenitiji (a to će reći i rimskiji i grčki) odnos spram bolesti od strane recimo kinika ili stoika..oni su na bolest odmahivali rukom, oduzimajući joj na taj način njezinu lažnu težinu (isto kao i po pitanju smrti).."bolest je poteškoća za tijelo, ali ne i za mene ako ja to ne želim", reći će Epiktet..tu nema fantaziranja o "čudesnom ozdravljenju", tu imaš posla s osebujnim stavom spram svega tjelesnog i propadljivog..ali što očekivati od pripadnika svjetske sinagoge, a to će reći KATOLIKA..i jednom za uvijek: NIJE BOLEST OD SOTONE, ALI JE SOTONA OD BOLESTI- IZOPAČENE ŽIDOVSKE "DUHOVNOSTI" KOJA SE PRELILA NA EUROPU U VIDU KRŠĆANSTVA

A ti si musliman ili ča?

Pa i Bog ,,tj Alah ,,je židovski Bog a Muslimani u njega vjeruju!

đoni
Top 500 Contributor
Muški
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-09-2009 11:21

kinggrandfather1:

GADAMER:

ali što očekivati od pripadnika svjetske sinagoge, a to će reći KATOLIKA..i jednom za uvijek: NIJE BOLEST OD SOTONE, ALI JE SOTONA OD BOLESTI- IZOPAČENE ŽIDOVSKE "DUHOVNOSTI" KOJA SE PRELILA NA EUROPU U VIDU KRŠĆANSTVA

MOLIM ADMINA OVOG FORUMA DA REAGIRA NA OTVORENI GOVOR MRŽNJE OD STRANE OVOG KORISNIKA USLUGE.

UNAPRIJED,ZAHVALJUJEM

KING

Eto, neka se kolega Gadamer smatra upozorenim. Ako ne prestane s ovakvim načinom komuniciranja, poslat ću velečasnog Dražena Radigovića na njega, a ako to ne upali don Kaćunko će zasigurno ubiti vraga u njemu. Big Smile

Bow to the King of Cool.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-09-2009 13:33

Velik utjecaj protestantskog pentekostalizma i njegove teologije vidljiv je na
karizmatskim zajednicama koje se sakupljaju u Hrvatskoj. Jedna od najpoznatijih
karizmatskih zajednica jest i Dobri pastir. Tako se u Dobrom pastiru promovira
ideja naslijeđenih prokletstava. Osnovna pretpostavka je ta da negativni
postupci naših predaka uzrokuju patnje budućih generacija što se naziva
naslijeđeno prokletstvo.
U članku vlč. Dražena Radigovića se može pročitati: “...Tako uzrok tvojim
problemima mogu biti grijesi koje je Bog osudio, a učinili su ih tvoji preci,
pa možeš biti svet, dobar i plemenit, često ići u crkvu i primati sakramente, a
usprkos svemu imati probleme, neprestane nevolje i nesreće u životu...”.
Naravno, ova tvrdnja je potkrijepljena odgovarajućim citatom iz Biblije (iz SZ,
naravno) što je tipično za sektaška tumačenja. Ovakvu rečenicu bi očekivali da
čitamo nekakav ezoterijski časopis, a teško bi je očekivali iz usta jednog
kršćanina, a pogotovo katoličkog svećenika. Ovu ideju osim vlč. Radigovića
promovira i poznati hrvatski karizmatski svećenik fra Smiljan Dragan Kožulj te
poznati strani katolički karizmatici Robert DeGrandis i James Manjackl.
Kao što je to u mnogim drugim idejama, spomenuti karizmatici ovu ideju nisu
smislili sami nego je do njih došla iz jednog izvora. Izvor ideje o liječenju
obiteljskog stabla potječe od liječnika Kennetha McAlla.
Što se tiče katoličkog pogleda na liječenje obiteljskog stabla, liječenje
obiteljskog stabla ima velikih problema. P. Mihály Szentmártoni u svom članku
“Liječenje obiteljskog stabla” spominje sljedeće teološke poteškoće.
Generacijsko liječenje odbija katoličko naučavanje o sakramentima krštenja i
ispovijedi. Generacijsko liječenje niječe slobodu volje. Ako osoba i protiv
vlastite volje može stajati pod utjecajem svojih predaka, a isto tako se može
osloboditi čak da za to ne zna (tako tvrdi McAll), onda je to nijekanje osobne
slobode. To znači da osoba nije odgovorna sa svoje čine i ponašanje – što znači
da nije potreban ni sakrament ispovijedi.
P. Mihály Szentmártoni također upozorava na ezoterijske elemente koje se nalaze
u liječenju obiteljskog stabla. Voditelji izlječenja su uvjereni da imaju
posebno znanje o uzročniku nekog zla, mogu jasno prepoznati pretka koji je
izvor zla te imaju viđenja o njemu. Tako da čak Robert DeGrandis govori o
“novoj karizmi” koju naziva “viđenje”.

gadamer1
Not Ranked
Muški
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-10-2009 13:07

johny3333:

kinggrandfather1:

GADAMER:

UNAPRIJED,ZAHVALJUJEM

KING

Eto, neka se kolega Gadamer smatra upozorenim. Ako ne prestane s ovakvim načinom komuniciranja, poslat ću velečasnog Dražena Radigovića na njega, a ako to ne upali don Kaćunko će zasigurno ubiti vraga u njemu. Big Smile

u čemu se sastoji govor mržnje mog posta?? židovsku duhovnost, a s njom povezanu i kršćansku, držim bolesnom. neki od razloga: koncepcija vječne kazne i s njom povezana vjera u Sotonu, vjera u "transcedentnog Boga", vjera u "božje kraljevstvo koje ima doći", vjera u postojanje "Sina Božjeg", vjera u ubojstvo "Božjeg sina" od strane ljudi..itd, itd..ako si voljan, možemo debatirati o razlozima zašto su takvi postulati vjere bolesni po mom uvjerenju..ali "govor mržnje" ne dolazi u obzir bar kada sam ja u pitanju..u mržnju se razumije židovstvo i kršćanstvo koji govore o "odbačenosti od Boga", "izabranom narodu", "ljudskoj mudrosti koju će Bog odbaciti", "Sinu koji je imao biti žrtvovan za spas onih koji će u njega vjerovati", "poganima koji neće vidjeti Božjeg lica" itd., itd..tebi fali one unutarnje čestitosti i hrabrosti da bi samome sebi priznao: u temelju mog vjerovanja u Isusa, kao očitovanja bezgranične Božje ljubavi spram čovjeka, stoji bezgranična mržnja spram čovjeka..zar je čudno da je sv. Ivan, apostol ljubavi, autor Apokalipse, tog najbjesomučnijeg izljeva bijesa i mržnje spram čovjeka ikada napisanog..ali, ti to ne razumiješ, nemaš oči za to??

Rational arguments don usually work on religious people. Otherwise they wouldnt be religious people

gadamer1
Not Ranked
Muški
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-10-2009 13:10

Nisam musliman, po Bogu zašto??

đoni
Top 500 Contributor
Muški
Odgovor na Re: velečasni Dražen Radigović 10-10-2009 13:29

gadamer1:
u čemu se sastoji govor mržnje mog posta?? židovsku duhovnost, a s njom povezanu i kršćansku, držim bolesnom. neki od razloga: koncepcija vječne kazne i s njom povezana vjera u Sotonu, vjera u "transcedentnog Boga", vjera u "božje kraljevstvo koje ima doći", vjera u postojanje "Sina Božjeg", vjera u ubojstvo "Božjeg sina" od strane ljudi..itd, itd..ako si voljan, možemo debatirati o razlozima zašto su takvi postulati vjere bolesni po mom uvjerenju..ali "govor mržnje" ne dolazi u obzir bar kada sam ja u pitanju..u mržnju se razumije židovstvo i kršćanstvo koji govore o "odbačenosti od Boga", "izabranom narodu", "ljudskoj mudrosti koju će Bog odbaciti", "Sinu koji je imao biti žrtvovan za spas onih koji će u njega vjerovati", "poganima koji neće vidjeti Božjeg lica" itd., itd..tebi fali one unutarnje čestitosti i hrabrosti da bi samome sebi priznao: u temelju mog vjerovanja u Isusa, kao očitovanja bezgranične Božje ljubavi spram čovjeka, stoji bezgranična mržnja spram čovjeka..zar je čudno da je sv. Ivan, apostol ljubavi, autor Apokalipse, tog najbjesomučnijeg izljeva bijesa i mržnje spram čovjeka ikada napisanog..ali, ti to ne razumiješ, nemaš oči za to??

U redu je sve, ono je samo bila reakcija na kingov tekst, on zna često tražiti bezrazložno sankcije protiv drugih korisnika. A najčudnije mi je kad traži sankcije zbog ovakvih tekstova kad se još jasno sječam njegove teme "Religije koje u sebi nose zlo".

Bow to the King of Cool.

Prethodna Sljedeća
Stranica 7 od 12 < Prva  ...  «   5 6 8 9   »  ...  Zadnja >