Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 371 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

razbojnikova_nevjesta
Top 25 Contributor
Ženski
Registriran(a): 26.09.2003.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 11:52

EroA1_1:
Možeš li pojmiti u kakvom psihičkom stanju bi bila nakon prolaska dotičnog teritorija? Možemo li u ovom slučaju uopće govoriti o "normalnom" čovjeku?

U kakvom bih stanju bila nakon prolaska tog terena? Vjerojatno u presretnom stanju olakšanja.. Smile

I u ratu, bez obzira na sve moguće strahove i smrti koje se događaju okolo, normalan čovjek ostaje dovoljno normalan da ne počini neki odvratan ratni zločin, a onima koji nažalost nisu baš skroz normalni rat sjedne kao dobar izgovor za iživljavanje najcrnjih zakutaka svog bića.

Jednom je neki veliki general, vojskovođa..nešto, rekao da rat izvlači iz dobrih ljudi ono najbolje, a iz loših ono najlošije. Ratno pravo je samo jedan pokušaj da se ovo zadnje nekako iskontrolira i obuzda, bar kod onih koji su dovoljno normalni da ipak znaju što je dobro, a što zločin. Na amoralne pojedince se ionako ni na koji način ne može djelovati, a dobar broj takvih "pasa rata" upravo u ratu traži i nalazi razlog i opravdanje za svoje osobne psihičke ponore...

Protivim se tome da se preko skrivanja nedjela takvih ili sličnih u hrvatskim postrojbama ustvari i svi ostali hrvatski branitelji naprave njihovim žrtvama & taocima i da se tako oblati čast i dostojanstvo DR-a i svih onih (velike većine!) koji su u tim postrojbama ratovali, ne zato da bi se slobodno iživljavali ako i kad im se pruži prilika, nego zato da bi u granicama ljudskosti hrabro i časno oružjem obranili sebe i sve svoje.

razbojnikova_nevjesta
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 11:55

bezbradica:
Iz svega tvoga navedenog se vidi za zdušno braniš one koji su došli ubijati i pljačkati po Hrvatskoj? Zanimljivo ili imaš neki osobni razlog ili si Vesna Trešelić?

Činjenica  je da su srbi počinili 95% zločina a da ih je u Hrvatskoj osuđeno 67 a hrvatskih branitelja od 1995 do danas preko 150 sa tim da 15-torici nisu mogli suditi jer su u međuvremenu preminuli.

Iz tih brojki se nešto čudno iščitava ,sudjelovanje u paravojnoj formaciji koja spali selo i iza njih ostane desetak ubijenih civila tebi nije zločin jer sudac ne može točno odrediti koji je metak bio koban za žrtvu a primila je 60-tak metaka u tijelo(slučaj sa suđenja jednom pobunjeniku koji je ubio ranjenog vojnika HV).

Činjenica je da slučajevi 7.000 hrvatskih civila i 1.000 hrvatskih branitelja koji su smaknuti od strane srba nisu nikada procesuirani..

ZAŠTO?Sva dokumentacija SVK je u rukama HDO ali nije red da gnjavimo naše "blago"

Mislim, koji dio moje rečenice "nitko tko je počinio ratni zločin ne bi smio biti aboliran" actually nisi razumio?

Bret
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 29.11.2008.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 11:55

bezbradica:

Iz svega tvoga navedenog se vidi za zdušno braniš one koji su došli ubijati i pljačkati po Hrvatskoj?

Zanimljivo ili imaš neki osobni razlog ili si Vesna Trešelić?

Razvidno je da je nevjesta od onih, a ima ih još dosta,  koji se svim silama  žele svidjeti EZ, srpskoj manjini, bjelosvjetskim hoštaplerima..svakome a sve na uštrb naših pod krinkom prava i pravičnosti i funkcioniranja pravne države...šatro, ako su njeni..pretpostavljam da jesu. Sad još dodaj na taj mentalitet osobnu korist i dobiješ Hrvatski sabor i Pantovčak. Ali nije mi jasno ..kako su im to svi mogli dozvoliti, toj skupini ! Kako su uspjeli tako doći na "svoje"!

SoraBiH : ovdje sam  ja savjetnik i uzor,sve se od mene možeš naučiti a ja sam od TITE

Stipe Mesić: U Australiji sam uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio...

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 11:58

ante_ante:

gere45:
Pričamo brate, niko nikome ne soli pamet

nemate bre spomenik čičici na RG pa da mu glanjcate jajca na obostrano zadovoljstvo, pametnija posla, nego ste slučajno ovde da pričate...

Ovo nisu cetnici,to su "antifasisti",k'o nas dikobraz s Pantovcaka...slicno tupavo i izgledaju!Big SmileDok hrvatski narod iz svog korpusa ne odstrani bolesno,boljsevicko-udbasko tkivo,sacica velizdajnika s Pantovcaka i Banskih dvora ce nas i dalje uhicivati,ne bi li se tako dokopali udobnih fotelja u Bruxsellesu.

razbojnikova_nevjesta
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:01

pizzon:
kao da ih znas unapred pa svoje odgovore samo distribuiras  i to brzinski !

Ma, to su opća mjesta primitivnog "narodnog folklora", ali i meni posve neprihvatljivo stajalište: kad nešto naprave neki njihovi, onda je to strašan zločin..a kad isto to naprave neki naši, e onda je to super i za nagradu...

duca13
Top 150 Contributor
Ženski
Registriran(a): 22.02.2005.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:04

duca13:
defamiraju

Ispravak....ufff

ZELENE oci zavode, za PLAVIMA se luduje, za CRNIMA umire, a za SMEDIMA tuguje!!

razbojnikova_nevjesta
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:10

kaja263:
Razvidno je da je nevjesta od onih

Ye, Kajo..Ma Jovanka glavom. Big Smile

Stvarno ima nekih koji su nevjerojatno kvalitetno i detaljno boljševički isprani, i kojima su razni njihovi fantazmi & denuncijacije o vanjskim i unutarnjim neprijateljima hrvatstva među neistomišljenicima jedini način na koji uopće postoje i razmišljaju. Tile & Co. bi se sigurno jako ponosili...

ivica91
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 06.08.2007.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:21

pitagora:

duca13:

pitagora:

Drot bosanac u vukovaru koji je napravio herojsko djelo, upisao se prvi u hdz i umislio je da je odma veliki vojskovođa, nekakav pijani rezervist srbendara nije dijelio to misljenje pa ga je skratio za glavu.

izgleda da nekima nije bilo dosta što su počlinili takav strašan zločin u Vukovaru...pa sad još i na forumu ubijaju po drugi put...a sve iz straha....jadne li duše....Angry

Jel mozes mozda demantirat konkretno neki moj navod?

Jel bio drot?

Jel bosanac?

Jel bio sef hdz-a?

Jel umislio da je veliki vojskovođa a bolje da i ne napisem kaj je bio po struci?

Jel naivno i glupo poginuo?

...NIJE VAZNO STO JE BIO PO STRUCI I OD KUDA JE BIO...VAZNO JE DA VAM JE HEBO MILU NANU I NAPRAVIO PARKING UNISTENIH TENKOVA NA TRPINJSKOJ CESTI...ONIH ISTIH TENKOVA KOJE SU VASE NANE OBASIPALE "CVECEM" KAO I POSADE U NJIMA...ZAGNOJILI STE TAMO DOBRANO...

ivica91
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:25

ante_bukovic:

ante_ante:

gere45:
Pričamo brate, niko nikome ne soli pamet

nemate bre spomenik čičici na RG pa da mu glanjcate jajca na obostrano zadovoljstvo, pametnija posla, nego ste slučajno ovde da pričate...

Ovo nisu cetnici,to su "antifasisti",k'o nas dikobraz s Pantovcaka...slicno tupavo i izgledaju!Big SmileDok hrvatski narod iz svog korpusa ne odstrani bolesno,boljsevicko-udbasko tkivo,sacica velizdajnika s Pantovcaka i Banskih dvora ce nas i dalje uhicivati,ne bi li se tako dokopali udobnih fotelja u Bruxsellesu.

...i sad nek mi neko kaze,ko nebi nalozio ovog bradonju sa buvama....

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:30

kaja263:

bezbradica:

Iz svega tvoga navedenog se vidi za zdušno braniš one koji su došli ubijati i pljačkati po Hrvatskoj?

Zanimljivo ili imaš neki osobni razlog ili si Vesna Trešelić?

Razvidno je da je nevjesta od onih, a ima ih još dosta,  koji se svim silama  žele svidjeti EZ, srpskoj manjini, bjelosvjetskim hoštaplerima..svakome a sve na uštrb naših pod krinkom prava i pravičnosti i funkcioniranja pravne države...šatro, ako su njeni..pretpostavljam da jesu. Sad još dodaj na taj mentalitet osobnu korist i dobiješ Hrvatski sabor i Pantovčak. Ali nije mi jasno ..kako su im to svi mogli dozvoliti, toj skupini ! Kako su uspjeli tako doći na "svoje"!

Razbojnici je idol "vicmaher" s Pantovcaka,a ponekad i poslodavac...kako bi ona mogla drukcije razmisljati od njega?Zao mi je samo sto general Korade nije upucao smrada s Pantovcaka,a imao je puno puta priliku.Tako bi nam ucinio najvecu uslugu...ovako,pobio je nevine ljude,a dikobrazova pretorijanska garda je iskoritila Bushovu posjetu da njega likvidira!

Zao mi je samo sto Pumama,Paucima,Poskocima i Busicima nije bilo dozvoljeno da sravne Banja Luku sa zemljom,a cetnike protjeraju preko Drine.To je najveca Tudjmanova pogreska...a sada imamo republiku sumsku i cetnicke topove 50 km jugoistocno od Zagreba i pedsjednika velizdajnika,a nije bolja ni ova vlaisavljevicka,cetnicka unuka,a da ne govorim o kuji pus(p)icki,koja je zajedno s smesicem ubaceni britanski spijun.Tek kad tu bagru eliminiramo,Hrvatska moze ocekivati boljitak...inace nam prijeti EU ropstvo. 

Ero
Top 25 Contributor
Muški
Registriran(a): 27.09.2003.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:31

razbojnikova_nevjesta:
U kakvom bih stanju bila nakon prolaska tog terena? Vjerojatno u presretnom stanju olakšanja.. Smile

Tako to izgleda kad gledaš s nekog brda u dolinu-rijeka divno krivuda kroz proplanke, šumarci kao iz najljepših slika romantizma, sve nam je divno.

Baš kao da je iz bajke.  Nažalost, slika se promjeni kad siđemo u dolinu...i rijeka je deruća i opasna, čak i za  onog i tko zna plivati, a kamoli za

neplivače. Iza svakog grma vreba neki naš tigar, koji nas može svakog trenutka rastrgati na komadiće, zmije otrovnice itd...

Ne, draga, i ti si posve normalno biće, koje ima istovremeno  i ego svagdanji (ograničen društveno prihvaćenim normama)  i ego animalis-

Ovaj zadnji je na sceni u ovakvim trenucima. Nisi ti nikakv izuzetak.

razbojnikova_nevjesta:
I u ratu, bez obzira na sve moguće strahove i smrti koje se događaju okolo, normalan čovjek ostaje dovoljno normalan da ne počini neki odvratan ratni zločin, a onima koji nažalost nisu baš skroz normalni rat sjedne kao dobar izgovor za iživljavanje najcrnjih zakutaka svog bića.

A što ćemo s tim "nenormalnim", kojima je rat "sjeo" kao prilika da se iživljavaju?

Je li njih okrivljuješ za to, ili ima i drugih krivaca osim njih?

razbojnikova_nevjesta:
Na amoralne pojedince se ionako ni na koji način ne može djelovati, a dobar broj takvih "pasa rata" upravo u ratu traži i nalazi razlog i opravdanje za svoje osobne psihičke ponore...

Što ti uopće znači "amoralno", "pasi rata", psihični ponor"...?

O čemu se zapravo radi?

Trebamo li nekog shizofrenika osuditi za nešto nad čime, ustvari, i nema kontrolu?

Zašto tako ostrašćeno govoriš o bolesnicima i ne o inicijatorima rata?

Rekoh negdje gore, rat je sam po sebi zločin..a sve ostalo su posljedice.

razbojnikova_nevjesta:
Protivim se tome da se preko skrivanja nedjela takvih ili sličnih u hrvatskim postrojbama ustvari i svi ostali hrvatski branitelji naprave njihovim žrtvama & taocima i da se tako oblati čast i dostojanstvo DR-a i svih onih (velike većine!) koji su u tim postrojbama ratovali, ne zato da bi se slobodno iživljavali ako i kad im se pruži prilika, nego zato da bi u granicama ljudskosti hrabro i časno oružjem obranili sebe i sve svoje.

Ma, da..prije odlaska u rat nad učesnicima bi trebalo izvršiti duboku psihoanalizu i u rat poslati samo prosvjetljene. Smile

Ja se protivim da o ovakvim stvarima raspravljaju oni koji situacijski nisu prošli kroz isto kao i optuženici.

Ili po vokaciji nisu barem psihijatri.

Dakle, najprije moraju reći svoje barem psihijatri, a tek onda suci.

Mediji tu nemaju što pričati. Barem ne u sadašnjoj fazi ispitivanja.

Sve dok ovakve stvari ne rasčistimo do kraja, ratovi će se ponavljati...

Bret
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 29.11.2008.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:34

razbojnikova_nevjesta:

kaja263:

Razvidno je da je nevjesta od onih

Ye, Kajo..Ma Jovanka glavom. Big Smile

Stvarno ima nekih koji su nevjerojatno kvalitetno i detaljno boljševički isprani, i kojima su razni njihovi fantazmi & denuncijacije o vanjskim i unutarnjim neprijateljima hrvatstva među neistomišljenicima jedini način na koji uopće postoje i razmišljaju. Tile & Co. bi se sigurno jako ponosili...

Pa citiraj cijelu rečenicu pa će dobiti smisao, nema veze sa Jovankom and CO a i naći ćeš se!

SoraBiH : ovdje sam  ja savjetnik i uzor,sve se od mene možeš naučiti a ja sam od TITE

Stipe Mesić: U Australiji sam uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio...

pizzon
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 05.05.2008.
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:34

ante, taj tvoj tudjman vise se  plasio sopstvene akcije od milosevica.

da je kojim slucajem presao liniju dozvoljenog nejebo bi.

prvo, jer  bi ameri digli ruke od vas.

drugo, dozvolili bi milosevicu da reaguje kako zna i ume.

uostalom, nikada nije kasno.

b.luka nije pobegala.

cim pomislite da je to vama zgodno, vi navalite.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:39

Dani ponosa i slave...europske sluge i velizdajnici bi opet htjeli nametnuti hrvatskom narodu krivnju,iako su cetnicke horde klale i palile,kao Hrvatskom,tako i Bosnom i Hrecegovinom.Samo,nece ni ova boljsevicka diktatura,prekrivena "europejstvom",trajati dovijeka!

ivica91
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Uhićeno nekoliko pripadnika Pumi zbog ratnih zločina počinjenih 1995. godine u BiH 10-20-2009 12:42

pizzon:

ante, taj tvoj tudjman vise se  plasio sopstvene akcije od milosevica.

da je kojim slucajem presao liniju dozvoljenog nejebo bi.

prvo, jer  bi ameri digli ruke od vas.

drugo, dozvolili bi milosevicu da reaguje kako zna i ume.

uostalom, nikada nije kasno.

b.luka nije pobegala.

cim pomislite da je to vama zgodno, vi navalite.

...kao prvo Tudjman je bio inteligentan covjek za razliku od Milosevica...drugo da su Ameri dali odobrenje Banja Luka bi pala,jer je zanos ljudi tada bio takav da to nebi bilo pitanje...trece Milosevic je cetiri godine dokazivao sta zna i ume...cetvrto za Banja Luku danas nije zainteresiran nitko...

Prethodna Sljedeća
Stranica 14 od 25 < Prva  ...  «   12 13 15 16   »  ...  Zadnja >