Razlicita gradja,razliciti krojevi......

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 222 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Registriran(a): 28.04.2005.
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 13:48

Zmijo, jel imaš nešto vezano za muški dress code, točnije košulje i odijela... Ono šta me točno zanima je- kakva dužina košulje je prava- kad su rukavi otkopčani, odnosno zakopčani dokle treba sezat rub rukava...Treba li se ispod sakoa nazirat rukav (kraj rukava) košulje (vidin da neki to nose, neki ne- šta je finije), koliko uzak sako treba bit (za mladog muškarca, visokog i mršavijeg, ali ne mršavog tipa štapić) i koliko dug- kako znan da je dužina prava..i kakav izrez- onaj "stražnji", ona 2 sa strane ili bez izreza? I na 2 ili na 3 botuna (dugmeta)... I hlače...treba mi neka slika da znan kako trebaju stajati na stražnjici..

'Cause I may be bad but I'm perfectly good at it...

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 13:54

yawanna:
Zmijo, jel imaš nešto vezano za muški dress code, točnije košulje i odijela...

Imas par strana ispred o muskom odijevanju.

Cega nema nadodam kasnije....................moram previs pisati.Geeked

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 13:59

Osim što je bitno izabrati dobro i odgovarajuće odijelo jako je važno i što ste odjenuli ispod. Dobar izbor košulje utjecat će na to da cijeli dojam bude puno bolji.

- bijela košulja -

Svatko bi morao imati bar jednu bijelu košulju u ormaru. Bijela košulja je klasičan odjevni predmet koji još uvijek izgleda dobro. Posljednjih nekoliko godina upravo bijele košulje su ponovno veliki hit

Za ured bijelu košulju možete kombinirati sa svim bojama odijela dok je za svečane prigode kombinirajte sa crnim odjelima i uskom crnom kravatom. Kombinacija svečanog odijela s bijelom kravatom rezervirana je za vjenčanja.

bijela košulja uz muško odijelo-1

- košulja na pruge -

Klasična košulja na tanke pruge nezamjenjiva je za većinu situacija. Bez obzira na boju pruga, ukoliko su tanke, ne možete pogriješiti.

Pruge su uzorak koji vam omogućava da suptilno pokažete svoj stil i osobnost. Možete birati između tankih i širokih pruga, neutralnih i jakih boja…

Klasična košulja ovog tipa ima tanke pruge neutralnih boja poput plave ili sive. Za ured će idealno ići uz odijelo, a za casual stil uz traperice. Za ležeran dojam možete dodati i neki džemper.

Košulja na pruge-1

- jednobojna košulja -

U ormaru je najbolje imati nekoliko jednobojnih košulja i majica jer je njih najlakše kombinirati s ostatkom odjeće.

Prednost jednobojnih košulja je što naglašavaju odijelo bez da se natječu u tome da li će više doći do izražaja košulja ili odijelo. Ovakve kombinacije ostavljaju upečatljiviji dojam, a nisu teške za kombiniranje.

Jednobojna košulja jednostavno će osvježiti svako odijelo pa čak i same hlače.

Crna košulja dobro odgovara uz tamno sivo odijelo ali i uz traperice kojima daje elegantniji dojam.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 14:00

Prvo pravilo kombiniranja kravata, košulja i prsluka s odijelom je sklad između teksture i tkanja. Nemojte nositi kravatu od glatkog kepera, satena ili svile sa odijelom od grube vune ili pamuka. Držite se onog da kravata uvjetuje tkanje sakoa ili košulje. Kod usklađivanja košulje i kravate sa sakoom, pripazite da elementi ne smiju biti ni pre slični ni pre različiti kako ne bi isključivali jedan drugoga. Što je sličnija veličina motiva između košulje, kravate i sakoa, postiže se usklađeniji dojam.

Kravata

Najvažniji dodatak odijelu i treba biti, po sastavu materijala, uzorku i boji, skladno ukomponiran. Dovoljno je imati i samo dvije jednobojne kravate koje ćete moći kombinirati u svim prilikama. Na košulju ili odijelo s uzorkom, nosi se jednobojna kravata, usklađena s bojom tih dijelova odjeće. Ako imate jednobojno odijelo i jednobojnu košulju, kravata može biti šarena. Pravi modni znalci svoj izgled će znati osvježiti samo jednostavnom promjenom kravate; sivo odijelo s jednobojnom košuljom posve će drukčije izgledati odlučite li, umjesto s klasičnom plavom, nositi ga s crvenom kravatom. Jeste li znali da prugasti uzorci na kravati odaju snažnu volju i težnju za moći, dok osobe koje žele svima ugoditi nose točkaste uzorke? Crne kravate nose konzervativci, a zelene ekscentrične osobe.

Košulja

Boja s kojom ne možete pogriješiti je bijela, ali je zato i najdosadnija. Preporuča se samo pri razgovorima za posao ili događajima za crnu kravatu. Inače je najbolje odabrati nježne boje i uzorke, poput pruga. Veličina košulje vrlo je bitan kriterij pri odabiru. Pri tome se misli na dužinu rukava i širinu ovratnika. Najbolje bi bilo izmjeriti centimetrom i znati svoje mjere prije odlaska u kupnju. Kad nosite košulju, svi gumbi na njoj moraju biti zakopčani. Iznimka je jedino kad je nosite bez kravate i tad je dopušteno da prvi gumb bude otkopčan.

Prsluk

Svečano odijelo najčešće se sastoji od sakoa na dva ili tri gumba ili onog dvorednog kopčanja, a uz njih se obično nosi prsluk u istom ili sjajnom materijalu. Ove je zime prsluk apsolutni must have u odijevanju muškaraca, a dizajneri ga najavljuju i kao trend idućih modnih sezona. Za casual look prsluk može biti krojen od mekane vunene tkanine, pleten s uzorkom rombova i u različitim bojama, ili siv i na kopčanje, s dubokim V izrezom. Kod svečanog izgleda, najvažnije pravilo je da prsluk bude od istog materijala kao I ostatak odijela.

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 14:00

zmijica22:

yawanna:
Zmijo, jel imaš nešto vezano za muški dress code, točnije košulje i odijela...

Imas par strana ispred o muskom odijevanju.

Cega nema nadodam kasnije....................moram previs pisati.Geeked

E vidila san to, al me zanima konkretno ovo za sako i guzicu.. Big Smile

Tnx, ti kad stigneš nakelji ovih dana pa ću pročitat.. WinkBroken Heart

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 14:03

Rukav kosule........do kosti palca,rukav sako e bi trebao otkrivati vise od 1-1,5 cm kosulje.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 21:53

boss-muska-moda-08-12

Ako odijelo čini čovjeka, tada se bar oko tog komada odjeće morate posebno potruditi.

Trendovi:
Odijela rijetko podliježu trendovima, ništa poput njih nije tako malo sklono promjenama. Trendovi kada su muška odjela u pitanju se kreću između jednorednog i dvorednog kopčanja, te vrsti kragne. Ostalo ostaje uglavnom nepromjenjivo.
Klasične boje poput sive, smeđe i crne su i dalje popularne, kao i prikladni uzorci u istoj boji. Mlađi muškarci uglavnom kupuju uže hlače, međutim to nije ultra usko, nego tek nešto uže od klasičnih hlača na peglu kakve nose stariji muškarci.

Tkanine:
Kod odjela je najvažnija kvaliteta tkanine. Preporučuje se lagana vuna, pamuk visoke kvalitete, tvid ili saten.

Sako:
Linja ramena je najvažnija kod izbora sakoa. Kada ga birate potrudite se da vam ramena na sakou sjedaju na vaša ramena, s tim da ostavite prostora jedan centimetar za košulje ili majicu koju ćete nositi ispod.

Hlače:
Hlače birate po preferencijama. Neka najduže budu do početka potpetice na cipeli, a najkraće do početka cipele. Sve između je nosivo.

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:19

Ajmo još...koje kopčanje za koga i koji izrez na sakou (ili bez) za koju građu..Oćemo još, oćemo još... Big Smile

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:20

yawanna:

Ajmo još...koje kopčanje za koga i koji izrez na sakou (ili bez) za koju građu..Oćemo još, oćemo još... Big Smile

hebem mu,a probavanje?sTIL? Ukus? Confused

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:24

zmijica22:

yawanna:

hebem mu,a probavanje?sTIL? Ukus? Confused

Nismo još probavali pa da skratimo muke..preferiramo one sa dva dugmeta..a za izreze ne znan, to bumo vidli kak stoji....Big Smile

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:29

yawanna:
Nismo još probavali pa da skratimo muke..preferiramo one sa dva dugmeta..a za izreze ne znan, to bumo vidli kak stoji....Big Smile

Eto!Cool

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:30

Ja ti budala sve ovo čitan..ima i korisnih stvari..samo ti davaj.. Wink

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:31

yawanna:

Ja ti budala sve ovo čitan..ima i korisnih stvari..samo ti davaj.. Wink

Hmm

Valjda si i jedina!Huh?

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:39

Ovo da ima i korisnihe ide zato jer dosta toga več "znan", čitala, vidila i sl... al ima i toga šta nisan znala, a uvik je lipo nešto naučit..

Eeeee, ukrala san momku košulju na prugice..malo mi je velika...jelte (on je 25-30 cm viši od mene)...duga mi je do ispod guze, široka i ramena su mi dosta veća, al kad podfrknen rukave i stisnen je kajišon (remenon) u struku skroz je fora...samo ne znan na šta bi je nosila (kad malo zatopli, još je hladno)? Skinny i baletanke?

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Razlicita gradja,razliciti krojevi...... 02-11-2010 22:40

yawanna:

Ovo da ima i korisnihe ide zato jer dosta toga več "znan", čitala, vidila i sl... al ima i toga šta nisan znala, a uvik je lipo nešto naučit..

Eeeee, ukrala san momku košulju na prugice..malo mi je velika...jelte (on je 25-30 cm viši od mene)...duga mi je do ispod guze, široka i ramena su mi dosta veća, al kad podfrknen rukave i stisnen je kajišon (remenon) u struku skroz je fora...samo ne znan na šta bi je nosila (kad malo zatopli, još je hladno)? Skinny i baletanke?

na tajice!Geeked

Prethodna Sljedeća
Stranica 14 od 15 < Prva  ...  «   11 12 13 15   »