Hrvatske zmije

Moje opcije

Ovaj post ima 1.187 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

iluzija_
Top 25 Contributor
Ženski
Registriran(a): 14.12.2004.
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:04

Kresimir:

iluzija_:

Kresimir:

Pizda_:

malaniz3:
nije, neg smo samo vrlo praktična obitelj i ne volimo da išta propadne kad je već moralo krepati ...

a sta radis sa lisicama, jezevima, da ne spominjem pse, macke...:)

Koje pitanje, jebate. Meso se jede, a koža štavi...

ne bih ih mogla jesti. bljak

Tamo u Kanadi sigurno  jedeš  puno nekvalitetniju hranu.

A kad već govorimo o 'neobičnoj' bilo bi zgodno iznit svoja iskustva.

Evo, ja   san jeo konjetinu, puhove, sirove školjke, ježa, ježinca...naravno i žabe, jeguje...i još toga.

Istina pseće meso nisan, ali planiran kad mi se ukaže prilika, jer  me prijatelj koji je to jeo u Aziji uvjerava da ukusnijeg mesa jeo nije.

Još mi je pohvalio okus skakavaca (prženih) kao i nekih  vrsta  škoripona. Sve to bih bi  ustručavanja poija ako bi mi neko ko to zna spremija.

zgadi ti meni rucak. ma bljaak pa da crkavam od gladi,  ne bih jela sto si nabrojao. kako si uopste puha mogao jesti? a od ovoga: skorpion, skakvci, psi,.... zamalo nisam  izbljuvala. ma fuuuuuj

nije sramota pasti. sramota je ne podici se.

iluzija_
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:08

imampitanje12:

malaniz3:
Koliko ih poznajete? Kako se odnosite do njih? I na koji način ih zaštititi ? I zbog čega?

Ne poznajem ih koliko bi štela. Volim zmije i zanimljive su mi životinje. Lijepe su, vrlo graciozne i nekak mistične. Kao i mačke, imaju onaj faktor X.

Ne štitim se uopće, dapače, kad sam negdi u prirodi, tražim ih pogledom i mislima.

ti si vec ekstrem. u redu voljeti ih, jer su dio prirode, ali ne plasiti se, i jos ih traziti,... ma daj ne talasaj.

iluzija_
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:11

Kresimir:
Ko ne voli zmije ne voli ni ljude.:)

ja vise volim zmije, nego neke ljude. npr. vise volim svaku zmiju od Mladica i slicnih.

iluzija_
Top 25 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:13

antonac:

malaniz3:

Ovo je blavor, gušter .... odmah se vidi da nije zmija :)

a ye, ima uze oci......:).....

looool     Big Smilea lici na  uvecanu kisnu glistu. vidi se da nije zmija.

Kresimir
Not Ranked
Registriran(a): 31.01.2011.
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:22

iluzija_:
o. kako si uopste puha mogao jesti

Ma nemaš pojma, puh je  specijalitet. Jede  se u Dalmaciji, Istri, Gorskom kotaru...

http://web2.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/19654/Default.aspx

Održana Prva dolska puhijada na kojoj je 60 malih glodavaca završilo na ražnju

Jednega puha u dvi fete kruha

Pečeni puhovi su se prodavali po cijeni od 35 kuna po komadu / Mirko Crnčević / EPEHA

Nakon proslave blagdana Gospe od Sela i sv. Ane, Udruga “Tartajun” iz Dola na Hvaru ove je godine organizirala i treću feštu pod nazivom “Prva dolska puhijada” sa sloganom “Jednega puha u dvi fete kruha”.

Bila je to prigoda i za predstavljanje trećeg broja dolske informativno-zabavne publikacije “Tartajun” uz pjesme sve popularnije muške klape “Veli kamik” iz Svirača, ali isto tako i zabavne igre “Puh free climbing” i “Puh paint ball”, dok je noćni dio programa bio rezerviran za ples na otvorenom uz svirku grupa “Visoki napon” iz Staroga Grada i “Tata band” iz Fojnice (BiH).

Pozdravljajući malu, ali kreativno odvažnu redakciju na čelu s glavnim i odgovornim urednikom Ivicom Moškatelom, novinarka Mirjana Maroević istaknula je da u uredništvu radi grupa entuzijasta koja je ostvarila novi način međugeneracijske komunikacije.

Novinar Damir Carić pročitao je nekoliko tek objelodanjenih tekstova, a jedan od njih odnosi se i na puha koji je delicija jedino u Dolu na Hvaru i Dolu na Braču.

Samozatajni predsjednik Udruge Kuzma Matijević pojasnio je da se tu vrstu glodavaca lovi isključivo dopuštenim sredstvima (trapulama) i izvan lovostaja, dobri su na žeravu, na gulaš, na mali ražanj, svakako, a gostima su ponudili čak 60 pečenih životinjica.

Cijena je bila 35 kuna po komadu i sve je planulo u tili čas, dok su se pljeskavice i kobasice puno duže okretale po gradelama.

Forza e coraggio!

Baldrick
Top 500 Contributor
Registriran(a): 06.10.2003.
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:30

Oceanida:
Ja nisam, ali meni bliski ljudi jesu. I mnogi ljudi iz tog sela, tko god je htio. Prema tomu, razumljivo je da mi tvoje stajalište baš ništa ne znači.

Pa ok, jebote, fino sam se džentlmenski povuko, prihvatio da se moje mišljenje ne prihvaća, ne kužim čemu ponavljanje i histerija... Ti se ne opterećuješ mojim mišljenjem, ja se ne opterećujem bapskim pričama i ajmo dalje neopterećeni. Jebeš ove beskonačne petlje...

antonac
Not Ranked
Registriran(a): 24.12.2010.
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:33

Ma nemaš pojma, puh je  specijalitet. Jede  se u Dalmaciji, Istri, Gorskom kotaru...

a onda dalje.....:....

a jedan od njih odnosi se i na puha koji je delicija jedino u Dolu na Hvaru i Dolu na Braču.

te stakore cak ni tvoi soltani ne jidu.....aj kvragu ti i stakori, cili si mi apetit ubija......:)......

daite im da seru....

Kresimir
Not Ranked
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:42

antonac:

a jedan od njih odnosi se i na puha koji je delicija jedino u Dolu na Hvaru i Dolu na Braču.

te stakore cak ni tvoi soltani ne jidu.....aj kvragu ti i stakori, cili si mi apetit ubija......:)......

Nije istina, jede  se i na drugin mistin

http://www.widigo.hr/klijenti/specijaliteti-primorsko-goranske-kuhinje/

Puhovi 

Puhovi su gastro znamenitost kvarnerskog kraja za koju zna malo ljudi izvan tog područja. Najčešći specijaliteti od puhova mesa su gulaš, pečeni puh na ražnju i prženi puh te ponekad uvaljan u kukuruzno brašno . Stariji primjerci pripremaju se na gulaš i serviraju uz palentu. Puh se nudi u Kastavu, Lignju, Lovranskoj Dragi... Na Belu nedeju (nedjelja poslije dana Sv. Mihovila, 29. rujna), puh se pretvara u prvorazrednu gastronomsku atrakciju; počinje sezona lova na puhove. 

http://hrcak.srce.hr/48541

Puh - od ulova do regionalnog specijaliteta

Nives Rittig-Beljak; Institut za etnologiju i folkloristiku, Zagreb, Hrvatska

Puni tekst (Hrvatski) Str. 111 - 124 (pdf, 874.58 KB) downloads: 919

Sažetak
Etnolozi i istraživači europske prehrane najčešće izvode porijeklo jela iz antičko - rimskog nasljeđa. Puh je istarski specijalitet. Položaj Istre upućuje na dosljedan povijesni kontinuitet. Konzumirali su ga u rimsko vrijeme, postoji i patricijski recept u Apicijevoj kuharici iz I. stoljeća, no nemamo dokaza kontinuitetu lova ili konzumacije puha po dolasku Slavena u Istru. U prilog činjenici da je puh prirodna hrana poput mnogih sitnih sisavaca govori i to da je omiljen upravo najjednostavnije pripremljen - na ražnju. Starije generacije istarskih seljaka spašavao je od gladi. Nestankom bogatih šuma broj lovaca se smanjuje, prehrana postaje raznolikija a konzumacija puha dobiva regionalni, elitistički karakter. U suvremenom turističkom kontekstu, puh je sve sličniji rafiniranom rimskom predjelu. O mjestu puha u suvremenoj svakodnevici autorica doznaje analizirajući stav lovaca iz Kastva, kraj Rijeke.

Ključne riječi
puh; regionalni specijalitet; Istra

Forza e coraggio!

antonac
Not Ranked
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:43

Kresimir:

antonac:

Nije istina, jede  se i na drugin mistin

http://www.widigo.hr/klijenti/specijaliteti-primorsko-goranske-kuhinje/

Puhovi 

Puhovi su gastro znamenitost kvarnerskog kraja za koju zna malo ljudi izvan tog područja. Najčešći specijaliteti od puhova mesa su gulaš, pečeni puh na ražnju i prženi puh te ponekad uvaljan u kukuruzno brašno . Stariji primjerci pripremaju se na gulaš i serviraju uz palentu. Puh se nudi u Kastavu, Lignju, Lovranskoj Dragi... Na Belu nedeju (nedjelja poslije dana Sv. Mihovila, 29. rujna), puh se pretvara u prvorazrednu gastronomsku atrakciju; počinje sezona lova na puhove. 

http://hrcak.srce.hr/48541

Puh - od ulova do regionalnog specijaliteta

Nives Rittig-Beljak; Institut za etnologiju i folkloristiku, Zagreb, Hrvatska

Puni tekst (Hrvatski) Str. 111 - 124 (pdf, 874.58 KB) downloads: 919

Sažetak
Etnolozi i istraživači europske prehrane najčešće izvode porijeklo jela iz antičko - rimskog nasljeđa. Puh je istarski specijalitet. Položaj Istre upućuje na dosljedan povijesni kontinuitet. Konzumirali su ga u rimsko vrijeme, postoji i patricijski recept u Apicijevoj kuharici iz I. stoljeća, no nemamo dokaza kontinuitetu lova ili konzumacije puha po dolasku Slavena u Istru. U prilog činjenici da je puh prirodna hrana poput mnogih sitnih sisavaca govori i to da je omiljen upravo najjednostavnije pripremljen - na ražnju. Starije generacije istarskih seljaka spašavao je od gladi. Nestankom bogatih šuma broj lovaca se smanjuje, prehrana postaje raznolikija a konzumacija puha dobiva regionalni, elitistički karakter. U suvremenom turističkom kontekstu, puh je sve sličniji rafiniranom rimskom predjelu. O mjestu puha u suvremenoj svakodnevici autorica doznaje analizirajući stav lovaca iz Kastva, kraj Rijeke.

Ključne riječi
puh; regionalni specijalitet; Istra

ma dobro, ok, viruien ti ja.......al da me iebes, ne bi stakora poia ni za sta........eto.....

daite im da seru....

antonac
Not Ranked
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:46

antonac:

ma dobro, ok, viruien ti ja.......al da me iebes, ne bi stakora poia ni za sta........eto.....

jesam spuze (morske i kopnene) jegulje, zabe (nisu mi se svidile)......al ne bi skakavce, bube ni stakore pa da ih pok. gama kuva.......

daite im da seru....

btw_1
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 28.06.2003.
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:49

malaniz3:
Koliko ih poznajete?

dovoljno da se ne volim družiti s njima...

malaniz3:
Kako se odnosite do njih?

zaobiđi me zaobići ću te......

malaniz3:
I na koji način ih zaštititi ?

zaštitim sebe (maknem se od njih) samim tim štitim i njih...

malaniz3:
I zbog čega?

nismo si drage... plus mi se gade...

malaniz3:
U današnjem svijetu zmije kod ljudi izazivaju vjerojatno najjače emocije od bilo koje druge životinjske vrste, od straha do fasciniranosti. 
Neki ljudi smatraju da su zmije sluzave, ljigave, hladne, da progone ljude... 
Ništa od toga nije točno!

tebi možda nije, ali meni je potcrtano točno...

malaniz3:
Te  vrlo elegantne i pametne životinje su u prirodi vrlo efikasni kontrolori broja glodavaca.

u prirodi može biti i pametna i elegantna i divna i krasna,,, samo da nije blizu mene :)

Ime i prezime: Bitvica Btw
Datum rođenja: 28.06.2003. god.
Mjesto rođenja: Koreja
Narodnost: Grkinja

Kresimir
Not Ranked
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:50

antonac:

A jebiga, ti ne bi. Znan neke koji ne bi  žabe, neki ne bi jegulju da ih puškon tiraš, a pola ovih žabara s foruma ne bi ti  se mašila za  škampe, grancigulu, sirovi prilipak, a  od grdobine pola bi ih palo u nesvist od straja.

Forza e coraggio!

Kresimir
Not Ranked
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:54

Kresimir:

antonac:

A jebiga, ti ne bi. Znan neke koji ne bi  žabe, neki ne bi jegulju da ih puškon tiraš, a pola ovih žabara s foruma ne bi ti  se mašila za  škampe, grancigulu, sirovi prilipak, a  od grdobine pola bi ih palo u nesvist od straja.

Evo, Iluzija bi li ti ovo jela ili  se bojiš i pogledat?

Forza e coraggio!

antonac
Not Ranked
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 22:57

Kresimir:

ajme, bija san, a ima par miseci, u jednom pogonu (firmi) za obradu ribe gori negdi u pripizdini, konjsko ja mislim.....gazda ima trofeje na zidu, preparirane......izmedzu ostalog i grdobinu, dio glave......ja ne znam kolika je bila ta riba ali bi jon u usta slobodno moga stat pisaci stol......:).......koma......:).....

daite im da seru....

btw_1
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 28.06.2003.
Odgovor na Re: Hrvatske zmije 10-03-2011 23:03

Kresimir:

antonac:

nije točno... ima izuzetaka koji potvrđuju pravilo...eto ja jedem sve šta je skuvano...žabe, zmije, škampe, grdobinu... sve osim tripica...ali ne jedem ništa sirovo... ništa osim tatarskog bifteka...Stick out tongue

Ime i prezime: Bitvica Btw
Datum rođenja: 28.06.2003. god.
Mjesto rođenja: Koreja
Narodnost: Grkinja

Prethodna Sljedeća
Stranica 11 od 80 < Prva  ...  «   9 10 12 13   »  ...  Zadnja >