Crvenilo kraj usta

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 46 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 10-09-2006 20:52 | Zaključano
Šta, baš jedno na drugo?
whoa7
Not Ranked
Registriran(a): 28.07.2004.
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 10-09-2006 20:59 | Zaključano
> Šta, baš jedno na drugo? Stavi prvo propolis ( po mogućnosti neki bez alkohola ), pa onda melem. I ponavljaj to dok ne prođe, mislim da bi trebalo brzo proći. Ja sam čak nedavno stavljala i na ječmenac propolis, već sutradan mi je prošlo. Nadam se da sam pomogla, laku noć :-)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 10-09-2006 21:14 | Zaključano
> U zadnja 2-3 dana sam primjetio crvenilo na samom > rubu usta, tamo gdje se usne spajaju (s desne > strane). Koža je malo crvenija od ostale i čini se > isušena, ali ne boli, niti peče, niti krvari, niti > išta tako. Samo je malo crvena i isušena. Zna li itko > u čemu je stvar i kako to srediti? > > Hvala. :) mazi par dana stalno sa maslonovim uljem..;)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 10-09-2006 21:19 | Zaključano
> > Šta, baš jedno na drugo? > > > Stavi prvo propolis ( po mogućnosti neki bez alkohola > ), pa onda melem. I ponavljaj to dok ne prođe, mislim > da bi trebalo brzo proći. Ja sam čak nedavno > stavljala i na ječmenac propolis, već sutradan mi je > prošlo. > Nadam se da sam pomogla, laku noć :-) Koliko često to treba ponavljati? Za sad sam namazao samo melemom, a sutra ću valjda i propolisom. :) Fala na savjetima, laku noć. =)
whoa7
Not Ranked
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 10-10-2006 6:41 | Zaključano
> Koliko često to treba ponavljati? > Za sad sam namazao samo melemom, a sutra ću valjda i > propolisom. :) > Fala na savjetima, laku noć. =) Stavljaj jedno na drugo, a maži opet kad osjetiš da ti je koža upila melem.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 10-10-2006 12:49 | Zaključano
ljubio si se na vjetru, ako imaš alergijske reakcije na koži, tipa crvenilo(kod mene je bilo tako), krema BELODERM! A ako samo ponekad oko usana, MELEM je spas. I sad je vjetrovito vrijeme, dosta ljudi ima s tim problema, nemoj se oblizivat po usnama.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-18-2006 12:42 | Zaključano
Evo prošlo je već preko mjesec dana i još uvijek imam taj problem. Probao sam mazati i s melemom, pa čak i s betrionom 10 dana po 2 puta dnevno na preporuku dermatologinje i ne vidim nikakav znatan učinak svega toga. Jednostavno se nekim danima vidi više, nekim manje, a nekad se ne vidi uopće, tj. povuče se, ali se ubrzo opet vrati bar malo. Istina, često su mi vlažne usne vani na hladnom zraku, pa može biti da je to problem, ali ne kužim kako samo isključivo desni rub usne. I dobro je hcale pogodio, ljubljenje na vjetru, taman jučer sam to radio i baš danas mi se mal jače vidi nego inače. :D Možda probam taj beloderm. I da, zaboravih reći da često koristim labello, ali ne pomaže previše izgleda.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-18-2006 19:08 | Zaključano
Nemoj toliko koristiti labelo, nije ni to dobro. Probaj Beloderm, meni je dobro bilo, al ga maži po uputama. I kad se ljubiš, odi negdje na toplo:D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-18-2006 19:39 | Zaključano
> Nemoj toliko koristiti labelo, nije ni to dobro. > Probaj Beloderm, meni je dobro bilo, al ga maži po > uputama. I kad se ljubiš, odi negdje na toplo:D Ok, fala, primljeno na znanje. :D
whoa7
Not Ranked
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-18-2006 21:06 | Zaključano
Ako ti ništa od toga nije pomoglo, vjerojatno ti fali nekih vitamina ili tak neš... Posavjetuj se sa liječnikom/com.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-18-2006 21:11 | Zaključano
Pa u biti sam probao samo melem i betrion, s tim da sam svejedno često bio izložen hladnoći sa vlažnim usnama, tak' da ono... Ma ne znam, probat ću taj beloderm pa ću vidjeti šta dalje. :)
sara_
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 06.03.2003.
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-19-2006 13:47 | Zaključano
a zasto nisi posluso zeeva i koristio ZnO? betrion je, koliko se sjecam, antibiotik i nema ucinka na candidu, ako to uopce jeste kandida. trebo si lijepo poslusati zeeva i koristiti ZnO koji bi dodatno isusio to podrucje i sprijecio dalje infekcije. kasnije bi ti se ta kozica samo ogulila i zamijenila slojem nove. moras pokusati i vitamin B6 trositi jer ti je to sto ti imas znak manjka tog vit. i na kraju, ako nista ne bi pomoglo, trebalo bi vidjeti je li to zbilja candida ili sta... i onda ciljano udarit po tome...

Emoticon

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-20-2006 9:40 | Zaključano
Sa cinkovim oksidom sam pokušavao i prije nego što sam otvorio temu. :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-20-2006 9:48 | Zaključano
te ranice ili crvenilo oko usta je najvjerojatnije i jedini razlog u imunitetu kao što je napisao odmah na početku zeev, čovjek je pogodio i ide ciljano na određenu stvar kad zna odmah o čemu se radi, te sitne stvari poslije prerastu u teže, ali to je početak. Kod tebe se radi o nedostatku obrane organizma, ili si pokupio neku infekciju ili si hiv+, probaj što prije istražiti te dvije stvari krv na testiranje i otići odmah dermatovenerologu da ustvrdi ima li razloga za neku infekciju i o kojoj se radi vrsti bakterije koja je uzrokovala te ranice i crvenilo koje bi do sada trebalo proći. Mjesec je puno da neka rana ne zaraste a to znaći da ti je imuno sustav narušen i nema dovoljno snage da se brani.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Crvenilo kraj usta 11-20-2006 11:06 | Zaključano
Daj ne budi smiješan, uopće se ne radi o rani već mi je koža u krugu promjera manjeg od 1 cm malo crvena i suha. Nisam hipohondar da odmah zbog nečeg tako banalnog sumnjam na HIV. A i općenito sam zdrav i puno više jedem otkako se bavim redovitom fizičkom aktivnošću, a to se pozitivno odrazilo i na moj imunitet, recimo gripu nisam imao već barem 3-4 godine, dok je prije toga bila redovita skoro svake godine. Tak' da ono, ako si ti HIV+, žao mi je, ali ne moraš odmah i drugima davati najpesimističnije prognoze. [b]Edit:[/b] Evo, sad sam pogledao i danas se skoro uopće ne vidi jer u subotu uopće nisam izlazio iz kuće, a jučer sam bio u kratkoj šetnji od otprilike sat i pol'. Nemoj pričati bezveze jer bi neke druge ljude koji ovdje traže savjete mogao ozbiljno preplašiti i uzpaničariti s takvim prognozama. Imaj obzira. Poruka je izmijenjena od: trance_addict
Prethodna Sljedeća
Stranica 3 od 4 «   1 2 4   »