Zubne navlake

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 6 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Zubne navlake Poslano: 01-05-2007 10:10 | Zaključano
Vidim da se vec o ovoj temi raspravljalo, ali u dilemi sam pa eto da pitam... Imam gornju dvojku koju sam prije dosta godina popravljala u socijalne zubarice koja je tako dobro obavila svoj posao da mi se taj zub upalio nakon godinu dana i na kraju je pukao i to dosta nisko - bio je vise puta busen, popravljan i sta sve ne... I sad, kad mi je nesto bolja financijska situacija, dosla sam kod privatne zubarice, koja mi preporucuje navlaku - izvadit korijen koji mi je jos uvijek tu, izbrusit jedinicu do njega, koja je vec i sama bila popravljana, i stavit navlake za oba zuba. Medjutim, cula sam sa raznih strana, pa i ovdje na forumu, da se zubi i zubno meso ispod navlaka znaju upalit ako navlake nisu dobro napravljene. Ova zubarica je na dobrom glasu, medjutim nisam kod nje bila toliko dugo da bi bila sigurna... Ona kaze kako nema straha, kako je zub ispod zasticen i tako to, ali cinjenica ostaje da su ljudi imali problema sa navlakama, pa me strah dirati se u ovu jedinicu kad vec nemam problema sa njom... Isto tako sam citala i o implantantima, ali i tu postoji opasnost od upale i slicnih divnih stvari... Sorry na poduzem postu, na sto muka sam :D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Zubne navlake 01-05-2007 10:36 | Zaključano
mislim da meni mater ima zubnu navlaku na trojci..i sve okej..;) i bome ne znam di je isla to raditi..ima tome dost:D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Zubne navlake 01-05-2007 10:37 | Zaključano
Koliko dugo je ima?
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Zubne navlake 01-06-2007 15:58 | Zaključano
Ja imam navlake,dvije već godinama i sve je ok. I obavezno traži da ti stavi porculansku (znaju ti staviti i neke jeftine),košta oko 900 kn,ali je ko pravi zub! GUD LAK! :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Zubne navlake 01-06-2007 16:09 | Zaključano
> Ja imam navlake,dvije već godinama i sve je ok. > I obavezno traži da ti stavi porculansku (znaju ti > staviti i neke jeftine),košta oko 900 kn,ali je ko > pravi zub! > GUD LAK! :) koliko od pravog zuba moraju "zguliti" da stave navlaku? (jel ostane jos prirodni oblik ili naprave od njega samo mali stupich). i kako se porculanka drzhi na kraju prema zubnom mesu? jel hrapava...jel zavrsava ocito prije zubnog mesa...jel to lako oprati...mislim, dosegnuti cetkicom kad peres zube.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Zubne navlake 01-06-2007 20:41 | Zaključano
> koliko od pravog zuba moraju "zguliti" da stave > navlaku? (jel ostane jos prirodni oblik ili naprave > od njega samo mali stupich). i kako se porculanka > drzhi na kraju prema zubnom mesu? jel hrapava...jel > zavrsava ocito prije zubnog mesa...jel to lako > oprati...mislim, dosegnuti cetkicom kad peres zube. izguli ti zub da ti ostane samo šiljak,a navlaku ti namjesti tako da ti dođe ispod zubnog mesa,i glatka je skroz.Pereš zube najnormalnije.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Zubne navlake 01-08-2007 2:54 | Zaključano
fuuuuj.ja sam imala zubnu navlaku ,a to što ti opisuješ su krunice zubna navlaka je ništa drugo nego bijela krunica radila sam iz čisto estetskih razloga,a zubi su mi bili potpuno zdravi sasvim malo se izbrusi zub