niski tlak i željezo...

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 16 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

alera
Not Ranked
Registriran(a): 28.10.2006.
niski tlak i željezo... Poslano: 01-25-2007 10:52 | Zaključano
Zanima me da li ima kog s iskustvom, dakle ima/je imao netko niski tlak i slabo željezo? Naime, imam problema s tim, već duže vremena. Mama isto ima problema sa željezom i tlakom, pa jel možda nasljedno? Planiram odlazak liječniku već kojih 2 mj, al nikako da odem. Dakle, kaj bi trebala jesti, uraditi da mi se taj tlak malo poveća i da imam više željeza u krvi? Nerjetko mi se događa da teško dišem, tj.ne mogu u potpunosti doći do zraka. Tnx svima ;)
fantasy_sb
Not Ranked
Registriran(a): 11.11.2006.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 7:43 | Zaključano
ja sam bas jucer dobila svoje nalaze krvi... zeljezo mi je 2.4 najmanja granica je 6.. uzas!! imam problema s tim vec godinama.. *treba jesti ciklu (ja ne podnosim povrce) *ne vollim one tablete sto se cuclaju, pa sam dobila one sto se piju sa h se nekako zovu *treba uzimati sto vise vitamina da bi se zeljezo imalo za sto vezati (tako su meni jucer rekli) *treba piti sto vise sokova od ovog bobicastog voca..crni ribiz,borovnica,brusnica (dobra je i za mokracne kanale), i opcenito to sumsko voce... *jesti svo meso ... uglavnom..zdravo se hraniti..
herculine_2
Not Ranked
Registriran(a): 28.08.2006.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 16:51 | Zaključano
a možeš i samo pit PRIODNI sok od cikle, naravno da ima gadan okus, a i nije jeftin, al meni je ZNATNO popravio Fe u krvi, bolje neg tablete. a i praktično je, sam popiješ i bok.
Zaskia
Top 75 Contributor
Registriran(a): 09.06.2006.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 18:45 | Zaključano
znas sta ja stavim u taj sok od cikle... malo obicnog octa, onog s kojim pravis salatu... i onda ja super :D:D (mislim, ja ga i bez toga mogu popit, al mi je tad puno ukusniji)
bebac7
Top 75 Contributor
Ženski
Registriran(a): 21.02.2005.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 20:28 | Zaključano
ja imam pitanjce... da li su niski tlak i željezo povezani? imam problema sa oboje, pa sad neznam.... jedan doktor mi je rekao da pijem vino, a doktorica na sistematskom kavu... (hehe, jedan doktor mi je rekao i da pivu moram pit... dobri su ti doktori)

...I da znas, sve sam rebuse resio, ali ipak se ponekad jos zaletim na vetrenjace....

kihiko
Not Ranked
Registriran(a): 19.01.2007.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-27-2007 13:44 | Zaključano
> Zanima me da li ima kog s iskustvom, dakle ima/je > imao netko niski tlak i slabo željezo? Naime, imam > problema s tim, već duže vremena. Mama isto ima > problema sa željezom i tlakom, pa jel možda > nasljedno? Planiram odlazak liječniku već kojih 2 mj, > al nikako da odem. > > Dakle, kaj bi trebala jesti, uraditi da mi se taj > tlak malo poveća i da imam više željeza u krvi? > Nerjetko mi se događa da teško dišem, tj.ne mogu u > potpunosti doći do zraka. > > Tnx svima ;) niski tlak izaziva vrtoglavicu pa čak i nesvjesticu!! dakle, ako ti niski tlak...imaj uvijek pri ruci coca-colu.....crno vino ti također podiže tlak.... što se tiče željeza.....nemoj to zanemarivat jer može doći do sideropenične anemije.... željezo ti je jako jako potrebno u organizmu jer je za sintezu hemoglobina potrebno željezo, a kao što već vjerojatno znaš, hemoglobin veže na sebe kisik i tako dolazi do svake stanice organizma.....dakle....nemoj se igrat s tim!! Željeza imaš u jetrici, smokvama, radiću... ALI pazi na to da čaj, kava, crno vino, jaja, mlijeko....smanjuju apsorpciju željeza...!
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »