niski tlak i željezo...

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 16 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

alera
Not Ranked
Registriran(a): 28.10.2006.
niski tlak i željezo... Poslano: 01-25-2007 10:52 | Zaključano
Zanima me da li ima kog s iskustvom, dakle ima/je imao netko niski tlak i slabo željezo? Naime, imam problema s tim, već duže vremena. Mama isto ima problema sa željezom i tlakom, pa jel možda nasljedno? Planiram odlazak liječniku već kojih 2 mj, al nikako da odem. Dakle, kaj bi trebala jesti, uraditi da mi se taj tlak malo poveća i da imam više željeza u krvi? Nerjetko mi se događa da teško dišem, tj.ne mogu u potpunosti doći do zraka. Tnx svima ;)
Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-25-2007 11:42 | Zaključano
imam istu kombinaciju...meni sljedece olaksava zhivot: - nikamo bez jutarnje kavice (inace me uskoro pocne bolit tikva) - uzimam tablete zeljeza - jedem: ciklu, pokusavam jesti vishe crvenog mesa, pijem sok od cikle, ... - bavim se redovito sportom: tako se osjecam fit i manje sam umorna nego sto bi bila da se ne bavim nicim
fantasy_sb
Not Ranked
Registriran(a): 11.11.2006.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 7:43 | Zaključano
ja sam bas jucer dobila svoje nalaze krvi... zeljezo mi je 2.4 najmanja granica je 6.. uzas!! imam problema s tim vec godinama.. *treba jesti ciklu (ja ne podnosim povrce) *ne vollim one tablete sto se cuclaju, pa sam dobila one sto se piju sa h se nekako zovu *treba uzimati sto vise vitamina da bi se zeljezo imalo za sto vezati (tako su meni jucer rekli) *treba piti sto vise sokova od ovog bobicastog voca..crni ribiz,borovnica,brusnica (dobra je i za mokracne kanale), i opcenito to sumsko voce... *jesti svo meso ... uglavnom..zdravo se hraniti..
herculine_2
Not Ranked
Registriran(a): 27.08.2006.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 16:51 | Zaključano
a možeš i samo pit PRIODNI sok od cikle, naravno da ima gadan okus, a i nije jeftin, al meni je ZNATNO popravio Fe u krvi, bolje neg tablete. a i praktično je, sam popiješ i bok.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 18:24 | Zaključano
> a možeš i samo pit PRIODNI sok od cikle, naravno da > ima gadan okus, a i nije jeftin, al meni je ZNATNO > popravio Fe u krvi, bolje neg tablete. > a i praktično je, sam popiješ i bok. eh da, s tim se jako mucim..jos uspijem zacepljenim nosom zgutat na eks deci i pol, ali onaj okus iza je u-za-san...moram odmah na to pojest komad cokolade ili popit neki drugi sok...iggit!!! :bljak
Zaskia
Top 75 Contributor
Registriran(a): 09.06.2006.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 18:45 | Zaključano
znas sta ja stavim u taj sok od cikle... malo obicnog octa, onog s kojim pravis salatu... i onda ja super :D:D (mislim, ja ga i bez toga mogu popit, al mi je tad puno ukusniji)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 19:08 | Zaključano
bas cu probati.
bebac7
Top 75 Contributor
Ženski
Registriran(a): 21.02.2005.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-26-2007 20:28 | Zaključano
ja imam pitanjce... da li su niski tlak i željezo povezani? imam problema sa oboje, pa sad neznam.... jedan doktor mi je rekao da pijem vino, a doktorica na sistematskom kavu... (hehe, jedan doktor mi je rekao i da pivu moram pit... dobri su ti doktori)

...I da znas, sve sam rebuse resio, ali ipak se ponekad jos zaletim na vetrenjace....

kihiko
Not Ranked
Registriran(a): 19.01.2007.
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-27-2007 13:44 | Zaključano
> Zanima me da li ima kog s iskustvom, dakle ima/je > imao netko niski tlak i slabo željezo? Naime, imam > problema s tim, već duže vremena. Mama isto ima > problema sa željezom i tlakom, pa jel možda > nasljedno? Planiram odlazak liječniku već kojih 2 mj, > al nikako da odem. > > Dakle, kaj bi trebala jesti, uraditi da mi se taj > tlak malo poveća i da imam više željeza u krvi? > Nerjetko mi se događa da teško dišem, tj.ne mogu u > potpunosti doći do zraka. > > Tnx svima ;) niski tlak izaziva vrtoglavicu pa čak i nesvjesticu!! dakle, ako ti niski tlak...imaj uvijek pri ruci coca-colu.....crno vino ti također podiže tlak.... što se tiče željeza.....nemoj to zanemarivat jer može doći do sideropenične anemije.... željezo ti je jako jako potrebno u organizmu jer je za sintezu hemoglobina potrebno željezo, a kao što već vjerojatno znaš, hemoglobin veže na sebe kisik i tako dolazi do svake stanice organizma.....dakle....nemoj se igrat s tim!! Željeza imaš u jetrici, smokvama, radiću... ALI pazi na to da čaj, kava, crno vino, jaja, mlijeko....smanjuju apsorpciju željeza...!
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-28-2007 2:01 | Zaključano
Moje misljenje je da se prvo trebate rijesiti mlijecnih proizvoda. Kravlje mlijeko je previse tesko za razgraditi u nasim tjelima te cini tjelo kiselim. Da bi se uravnotezila pH kiselost tj. alkalnost tjela, luce se razni minerali, kao npr. kalcijum, zeljezo, i drugi. Isto tako rijesiti se soda(pepsi itd), kave, secera (ili smanjiti koliko je moguce), te jesti sto prirodniju i ne preradjenu hranu. Ovim nacinom se vise absorbira. Nije bitno koliko unesete u tjelo ako se to ne absorbira. Ja bih si kupila jedan kvalitetan sokovnik. Ciklu svi preporucuju, ali je isto tako jako detoksificirajuca, moze izazvati mucninu u zeludcu. Ja bih cjedila sa sokovnikom zeleno + neki citrus. Uvijek mozes pomjesati malo slatkog voca sa nekim zelenim, tako da ga je vrlo lako piti. Isto tako sjemenke su strasno bogate zeljezom, sezamove, od tikve, suncokretove, lanene... ma ima ih, te orasasto (bademi, orasi, itd)Naravno sto svjezije! I mislim da kad ti se krv poboljsa da ce ti se i tlak normalizirati. Bavi se dosta sa tjelesnom aktivnoscu. Spavaj normalno, uzmi si neki normalni ritam. Inace ruzmarin podize tlak, caj, onako u hranu kao zacin itd. Sve najbolje!
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-28-2007 18:34 | Zaključano
> Zanima me da li ima kog s iskustvom, dakle ima/je > imao netko niski tlak i slabo željezo? Naime, imam > problema s tim, već duže vremena. Mama isto ima > problema sa željezom i tlakom, pa jel možda > nasljedno? Planiram odlazak liječniku već kojih 2 mj, > al nikako da odem. dakle može biti genetski, a i ne mora. imaj na umu to da većina žena pati od tog problema, zbog samog mjesečnog ciklusa, tj. gubitka krvi za vrijeme menstruacije. > Dakle, kaj bi trebala jesti, uraditi da mi se taj > tlak malo poveća i da imam više željeza u krvi? veseli se niskom tlaku, iako zna biti neugodan, ipak se organi 'manje troše' i kažu da ljudi sa niskim tlakom dulje žive. - izbjegavaj nagla ustajanja, čak ujutro kad se probudiš opusti se još svjesno par minuta u krevetu prije nego iskočiš iz njega - sport i kretanje na zraku isto tako poboljšavaju cirkulaciju - ako te zbog niskog tlaka muči cirkulacija u stopalima, pokušaj u vruću vodu nasjeckati đumbir i nakon 10 - ak minuta staviti noge unutra - čaj od đumbira također je dobar za popiti (ne onaj u kojem si namočila noge :)), pospješuje i probavu - sok od cikle kao i sama cikla su dobri - pileće i svinjske iznutrice su jako prokrvljene i u njima ostaje mnogo željeza, te su najbolja hrana za slabokrvne, samo nemoj pretherivati jer su i pune kolesterola, ali ako ne pušiš i krećeš se na svježem zraku nije talo strašno - sve to ti neće pomoći ako imaš problem sa kiselinama u krvi ( ne znam kako se zovu, ja sam imala taj problem), naime, to su ti neke kiseline koje vežu željezo na krv, da bi to saznala potrebno je uraditi analizu krvi ja općenito izbjegavam sve tablete, a ponajviše te 'željezne', postoje prirodne metode, koje ne oštećuju jetru i nisu opasne u kombinaciji sa uistinu potrebnim lijekovima > Nerjetko mi se događa da teško dišem, tj.ne mogu u > potpunosti doći do zraka.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-28-2007 18:37 | Zaključano
> > Zanima me da li ima kog s iskustvom, dakle ima/je > > imao netko niski tlak i slabo željezo? Naime, imam > > problema s tim, već duže vremena. Mama isto ima > > problema sa željezom i tlakom, pa jel možda > > nasljedno? Planiram odlazak liječniku već kojih 2 > mj, > > al nikako da odem. > > dakle može biti genetski, a i ne mora. imaj na umu to > da većina žena pati od tog problema, zbog samog > mjesečnog ciklusa, tj. gubitka krvi za vrijeme > menstruacije. > > > > Dakle, kaj bi trebala jesti, uraditi da mi se taj > > tlak malo poveća i da imam više željeza u krvi? > > veseli se niskom tlaku, iako zna biti neugodan, ipak > se organi 'manje troše' i [b]kažu da ljudi sa niskim > tlakom dulje žive.[/b] jep! moja prabaka presla 100tu! :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-28-2007 18:57 | Zaključano
> jep! moja prabaka presla 100tu! :) i moja je obitelj obitelj stogodišnjaka i niskotlakaša :D prabaka je doživjela kasne devedesete, a njena dva brata su prešla stotu, jedan se u stotrećoj ubio, valjda nije više mog'o izdržat :|
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-28-2007 18:58 | Zaključano
> > jep! moja prabaka presla 100tu! :) > > i moja je obitelj obitelj stogodišnjaka i > niskotlakaša :D > > prabaka je doživjela kasne devedesete, a njena dva > brata su prešla stotu, jedan se u stotrećoj ubio, > valjda nije više mog'o izdržat :| ajoj... muskarci u visokoj starosti su skloni depresiji :(
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: niski tlak i željezo... 01-28-2007 19:02 | Zaključano
> ajoj... muskarci u visokoj starosti su skloni > depresiji :( stvarno?
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »