Problemi sa Skypeom

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 8 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Problemi sa Skypeom Poslano: 01-24-2008 9:03
Imam slijedeci problem sa Skypeom: Kada se razgovara preko Skypea i kada je na jednoj strani ADSL Telekom Austria, a na drugoj ADSL T-Com u Hrvatskoj, sve ide glatko. Kada se razgovara preko Skypea i kada je na jednoj strani ADSL Telekom Austria, a na drugoj kabel bNet, onda veza stalo puca, zvuk se ne prenosi bez prekida... stalno neki problemi. :_| Brzine su kod Telekom Austria i T-Coma 2Mbit/s, a kod bNeta 1.5 Mbit/s. Zakljucak vodi do toga da je vjerojatno problem u bNetu. :roll Je li moguce da kabel radi takve probleme i bi li prelazak na ADSL (ne nuzno T-Comov) rijesio problem?
Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 9:08
Vrlo moguće.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 11:16
Da li si napravio update Skype?
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 11:19
> Da li si napravio update Skype? Da.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 11:30
ja sam koristio i B-net (cable) tj Xnet - T-com : nikad nisam imo probleme. B-net (cable) - SBB (cable) = nikad probleme. T-com - SBB (cable) = nikad probleme. neka osoba koja je na b-netu pogleda malo upload jer ako skida sa torrenta ili neznam čega da nije nešto zabranio ili previše cucla up-a, ili sama zvucna kartica nije podešena ?, driveri mozda, konfiguracija skypa. ?. testiraj na b-netu skype (ono mic + zvuk dal uopce prima bez prekida). Edit: tu mislim na sam software u windowsima šta imaš za testirat ne razgovor tebi i nekoga. inaće b-net ima i manji ping od T-coma tako da ni tu ne vidim probleme. Poruka je izmijenjena od: meskalin
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 11:37
sorry sad gledam. isti komp se spajo na taj b-net i T-com sa kojim si razgovarao ?.
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 11:55
Mi to koristimo na nacin da se spajamo s Nokiom N95 na Telekom Austria, a sa SonyEricssonom p1i na bNet ili T-Com, ovisno u kojem se stanu nalazi osoba u Zagrebu i koristimo Fring. Iste smetnje dogadaju se i prilikom razgovora preko mobitela i Fringom i prilikom razgovora preko racunala i Skypeom. Je li moguce da router radi probleme? Poruka je izmijenjena od: Scharnhorst
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 12:18
a gle šta da ti kažem za router. po osnovnici router nebi trebao radit probleme ali pošto koristiš za skype možda u samom routeru treba podesit da propušta skype (portove koje on koristi). Ako ti nije problem samo otkaci router i upikni drito modem normalno u komp pa vidi sam. Nece routeru nista biti kasnije kad opet stavis sve nazad. (osim u slucaju da su ti ip-ovi manualno podešeni na tom kompu koji se spaja na router, pa če ti možda sve resetirat na automatic, tj morat ces bacit na automatic da te spoji na njihov Xnetov DHCP pa kasnije opet vratit kako je bilo kad češ iće preko routera). samo prepisi brojeve pod "General IP/TCP" tog kompa koji misliš drito spojit na modem da znaš vratit kasnije opet na staro i nema zime ;) Ako imas drugi Ethernet port 2x LAN (ovisi o maticnoj) onda upikni modem drito u njega pa da nemoras brinut o postavkama ako su rucno upisane. Ali ako drito preko modema nejde kako treba tj opet gubi zvuk onda zbilja najbolje ti je njih nazvat tamo i pitat di je caka. Iskreno ja sa X-netom nisam imo nikad takvih problema a bio je i router između. (ali sve ti to ovisi i o samom routeru i njegovom podešavanju i easy to use). Recimo meni na SBB koliko glupo to zvucalo ne radi router, jednostavno odbija signal nakon par klikova po netu dok modem radi normalno i sad moram koristit ad-hoc. :( (a oni se kunu tamo kao da nemaju oni veze). Ali to je SBB, nisam ja prvi koji ima tih poteškoca.
miro_23
Not Ranked
Registriran(a): 26.11.2005.
Odgovor na Re: Problemi sa Skypeom 01-24-2008 12:20
Pozdrav zanima me u čemu može biti problem s maxadsl-om,jer kad nisam na internetu skroz mi se skida promet kao da surfam... ako mi netko može pomoći zahvaljujem