Herpes u oku...:roll

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 5 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Herpes u oku...:roll Poslano: 01-29-2008 15:35
Na koji ste se nacin rijesili toga, ako je ima tko. Dr.mi je samo rekla kad idem vani da stavim neki flaster preko oka(ali ne idem vani pa ne stavljam), i cekam da to ode samo od sebe, jer bolje da ne stavljam nista. Ali to uzasno boli, i zivcira kad imas nesto u oku, i jos ce biti oko dva tjedna. Sad ima netko neki prirodni lijek, da se ja tog rijesim prije dva tjedna, jer osim sto boli i zivcira, ne mogu ni lece staviti, tako da moram tu corkati, da bi vidila sto napisati ili procitati. Hvala...
mala_zg
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 13.06.2005.
Odgovor na Re: Herpes u oku...:roll 01-29-2008 16:31
S nekog foruma [url=http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=48189&view=previous&sid=dd1abee849ebf71e8a83dc68231cf57a]ovdje(klikni me)[/url].. [url=http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12827&rnd=55a19839d1128a408c5ef8992cf4f66d]Zdravlje.hr(klikni me)[/url] [i] Infekcije virusom herpes simplex mogu imati ozbiljne komplikacije. Jedna od najtežih je inficiranje oka i moguć nastanak sljepoće. Ako osjećate bol u oku ili primjetite mjehuriće blizu oka, odmah potražite liječničku pomoć. [/i] [url=http://www.plivazdravlje.hr/?section=chatarchive&chat=10]Pliva zdravlje(klikni me)[/url] Pita gospodin: Imam 49 godina. Prije dvije godine dijagnosticiran mi je glaukom širokog kuta, a prije godinu i pol prvi put sam dobila herpes oka. Od tada, u razdobljima od dva do četiri mjeseca imam recidive, uglavnom na jednom oku.Moji problemi s očima počeli su nakon mamine bolesti i smrti. Od tada sam uzimala razne preparate za jačanje imuniteta: multivitamine, c vitamin, propolis, a sada uzimam matičnu mlječ i "Primus čaj". Molim savjet. Doktorica odgovara: Velika većina ljudi s herpes infekcijom ima recidive. Terapija lijekovima dolazi u obzir samo u vrijeme aktivne bolesti. Neki izvori navode da terapija samo smanjuje intenzitet simptoma. Recidivi se povezuju sa smanjenjem imuniteta, stresom, menstruacijom, izlaganjem suncu, čak i uzimanjem nekim vrsta hrane. No, niti za jedan faktor nije pouzdano dokazano da izaziva recidiv. Tako se ne mogu dati sigurni savjeti za prevenciju recidiva, već samo za liječenje aktivne bolesti.
urbanstyle
Top 100 Contributor
Ženski
Registriran(a): 15.04.2005.
Odgovor na Re: Herpes u oku...:roll 01-29-2008 16:53
> Na koji ste se nacin rijesili toga, ako je ima tko. > Dr.mi je samo rekla kad idem vani da stavim neki > flaster preko oka(ali ne idem vani pa ne stavljam), i > cekam da to ode samo od sebe, jer bolje da ne > stavljam nista. > Ali to uzasno boli, i zivcira kad imas nesto u oku, i > jos ce biti oko dva tjedna. > Sad ima netko neki prirodni lijek, da se ja tog > rijesim prije dva tjedna, jer osim sto boli i > zivcira, ne mogu ni lece staviti, tako da moram tu > corkati, da bi vidila sto napisati ili procitati. > > Hvala... leptiriću...moraš se strogo držati lječnikovih uputstava... herpes..je užasan..ne igrat se s tim... isto tako se lako prenosi...na drugi dio tijela.. [b]ruke dobro prati...i imati samo za sebe ručnik[/b] jesi dobila terapiju??

pričate pyzdarije Cool

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Herpes u oku...:roll 01-29-2008 17:41
> [b]ruke dobro prati...i imati samo za sebe > ručnik[/b] po tome nikad nebi trebala dobiti herpes jer sam ovisnik o pranju ruku. > jesi dobila terapiju?? jos ne, jer imam alergiju ociju i sad ceka da mi se to povuce. u petak trebam ici ponovno, da vidi sto ce dalje, ali je rekla da bi bilo najbolje da pricekamo neka dva tjedna da se to samo povuce i da malo u kamilici perem,jer ju je strah da bi bilo sto da mi da moglo izazvati novu alergiju,jer stvarno imam problema s ocima,jedva sam se na lece naviknula, ali zna se desiti da ni njih po par mj. ne mogu staviti. samo bi se ja tog volila rijesiti sto prije jer stavrno boli.
urbanstyle
Top 100 Contributor
Ženski
Registriran(a): 15.04.2005.
Odgovor na Re: Herpes u oku...:roll 01-29-2008 17:51
ma ček..jel tebi dijagnosticiran herpes..ili wtf??ili predpostavlja da je herpes.. a ono za rukice...ne sumnjam da ne pereš ..al sad ako je herpes u pitanju.,..još više treba paziti... a najviše kad recimo protrljaš oko ili u blizini oka da onda opereš rukice:xjer te može zasrbiti nos i onda to preneseš u nos..pošto je i tu sluznica... pazi i na ostalo...da ti sad ne nabrajam..

pričate pyzdarije Cool

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Herpes u oku...:roll 01-29-2008 19:17
> redpostavlja da je herpes.. da herpes... > a ono za rukice...ne sumnjam da ne pereš ..al sad > ako je herpes u pitanju.,..još više treba paziti... > a najviše kad recimo protrljaš oko ili u blizini oka > da onda opereš rukice:xjer te može zasrbiti nos > i onda to preneseš u nos..pošto je i tu sluznica... > pazi i na ostalo...da ti sad ne nabrajam.. nadam se da se nece siriti, jedna je jucer dosla sa herpesom na trbuhu:roll mala_zg hvala...:x Poruka je izmijenjena od: smallbuterfly