kasalj...

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 12 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

navyangel
Not Ranked
Registriran(a): 11.04.2003.
kasalj... Poslano: 05-02-2005 15:21 | Zaključano
evo sad vec vise od tjedan dana me muci kasalj... nije to onaj kasalj kod upaljenog grla kad imam sto za iskasljati nego ful suhi kasalj i vise iz grla nego iz pluca (nadam se da kuzite kak mislim)... no kaj hocu pitati... jel moze to biti kakva alergija... plus sto mi i nos curi isto toliko vremena... nemam nikakvih iskustava sa alergijama ali sam cula da se to javi doslovno preko noci pa me zanima... jel kasalj moze btii od alergije?!
Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: kasalj... 05-02-2005 15:34 | Zaključano
moze. ja kasljem od peludi.
navyangel
Not Ranked
Odgovor na Re: kasalj... 05-02-2005 15:44 | Zaključano
i jel koristis sto sto ti smiruje taj kasalj ili ne?! jel to onako ko da te nesto zaskaklja u grlu i nadrazi na kasalj?!
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: kasalj... 05-02-2005 17:01 | Zaključano
> i jel koristis sto sto ti smiruje taj kasalj ili > ne?! ne...jer apsolutno ništa ne pomaže...kad sam vani držim se otvorenih i prozračnih mjesta sa što manjom koncentracijom peludi. > > jel to onako ko da te nesto zaskaklja u grlu i > nadrazi na kasalj?! da...uz to mi curi nos i suze mi oči. to na svu sreću ne traje dugo jer sam alergičan samo na onu bijelu pelud (od lipe je to mislim) koje ima samo par tjedana u 6 mjesecu. Poruka je izmijenjena od: Jericho
medication
Not Ranked
Registriran(a): 04.04.2005.
Odgovor na Re: kasalj... 05-02-2005 18:18 | Zaključano
Navyangel jel pušiš?

"ma nabijem ja na kur** centar galaktike, koja je korist od toga???? smiješno"

navyangel
Not Ranked
Odgovor na Re: kasalj... 05-02-2005 18:21 | Zaključano
jok
_Ana1_
Not Ranked
Registriran(a): 02.01.2004.
Odgovor na Re: kasalj... 05-03-2005 9:23 | Zaključano
probaj sa ovim sirupom za kasalj...nadam se da ga ima u Hr za kupiti :D http://www.novartis-consumerhealth.de/upload/images/thymipin_oral.jpg39ec734e91326.jpg ako nema...probaj sa onim sirupom od brsljana(ne znam kako se zove)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: kasalj... 05-03-2005 9:56 | Zaključano
ma najbolji prirodni lijek ti je caj s limunom i medom,ja sam isto kasljala prosli tjedan,i imala sam puno grlo one odvratne tvari,neznam ni kako da to nazovem,cak mi je jedno uho bilo totalno zacepljeno,tako zivcirajuce,ko napola gluha,a sad eto skoro pa sve proslo,pila dosta caja s medom i limunom,najbolji prirodni antibiotik.
VASA_1
Not Ranked
Registriran(a): 04.10.2003.
Odgovor na Re: kasalj... 05-03-2005 10:19 | Zaključano
Pošto i sam i sama imala problema s tim, evo što pomaže: - nekoliko kapi propolisa (po mogućnosti domaćeg) nakapaj na kocku šećera i u usta i cuclaj - što više možeš grgljaj toplu slanu vodu u grlu - navečer natopi ručnik maslinovim uljem i omotaj ga oko vrata i po dekolteu - oko kuće nosi šal oko grla - odlično pomaže sirup Pholcodin Obavezno to liječi, inače ti to može dovesti do laringitisa i bronhitisa i nećeš moći danima govoriti i spavati od kašlja. Pozitivna stvar: ako do toga i dođe, učvrstit će ti se trbuh i nećeš moći jesti :D :D :D Poruka je izmijenjena od: VASA_1
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: kasalj... 05-03-2005 12:28 | Zaključano
> - navečer natopi ručnik maslinovim uljem i omotaj ga > oko vrata i po dekolteu puno je to maslinovog ulja...skup lijek, ako ga sam ne proizvodiš. > Obavezno to liječi, inače ti to može dovesti do > laringitisa i bronhitisa i nećeš moći danima govoriti > i spavati od kašlja. to je alergijski kašalj. nema šanse da dovede do laringitisa i bronhitisa. ja imam taj problem već godinama, i kao što rekoh, nemam ga čime liječit osim izbjegavati uzrok.
VASA_1
Not Ranked
Odgovor na Re: kasalj... 05-03-2005 12:34 | Zaključano
> puno je to maslinovog ulja...skup lijek, ako ga sam > ne proizvodiš. Pa dobro, ako ne može, nije nužno da ga koristi. > to je alergijski kašalj. nema šanse da dovede do > laringitisa i bronhitisa. ja imam taj problem već > godinama, i kao što rekoh, nemam ga čime liječit osim > izbjegavati uzrok. Ako je jak i dugotrajan kašalj, može oštetiti glasnice i dovesti do laringitisa. Još ako se utvrdi da nije alergijski (jer ipak će to bolje znati liječnik od nas forumaša, jel) već da dolazi iz dubine, neliječenje može dovesti do bronhitisa.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: kasalj... 05-03-2005 12:38 | Zaključano
> Ako je jak i dugotrajan kašalj, može oštetiti > glasnice i dovesti do laringitisa. Još ako se utvrdi > da nije alergijski (jer ipak će to bolje znati > liječnik od nas forumaša, jel) već da dolazi iz > dubine, neliječenje može dovesti do bronhitisa. da, ako nije alergijski, ali ona sama kaže da je suhi i nadražajni, "iz grla". identičan imam i ja. navy, najbolje bi bilo da odeš kod doktora, pa ako i je alergijski da eventualno napraviš neki alergo-test pa da znaš uzrok...onda ga možeš i izbjegavat.
VASA_1
Not Ranked
Odgovor na Re: kasalj... 05-03-2005 12:58 | Zaključano
> da, ako nije alergijski, ali ona sama kaže da je suhi > i nadražajni, "iz grla". identičan imam i ja. Da, imala sam i ja suhi i nadražajni, i to me je odvelo do laringitisa, danima nisam mogla govoriti... zato kažem, treba liječnički utvrditi je li alergijski ili ne. > navy, najbolje bi bilo da odeš kod doktora, pa ako i > je alergijski da eventualno napraviš neki alergo-test > pa da znaš uzrok...onda ga možeš i izbjegavat. :super