Azil u Germany,,

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 665 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

zingaro
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 27.07.2006.
Azil u Germany,, Poslano: 02-24-2008 5:10
Evo,,potaknut sarinom radoznaloshcu o Eskovom Azilu,,ispricat cu ja svoju pricu koja nije slicna drugim pricama,:) Daklem,,vidim ja rat se priblizava i sve odlazi u kurac,mjesec dana cugam i ne mogu da se odlucim napustiti Zg,ili se prikljuciti hordama,dinaroida koji su vikali drzite lopova planirajuci kako ce opljackati Hrvatsku,,Da se razumijemo,,poznavao sam i poznajem sada ljude koji su u on vrijeme "stvarali" Hrvatsku,,govorili su mi,,koji ti je kurac sto cekash sto ne uzimash HDZ iskaznicu,,covjece to je buducnost ,,srbi ce bjezati iz Zagreba a ti cesh kod ta tvoja dva stana moci da udjesh u josh dva,Gledam ih i mislim si pa picka mu materina koji si ti kreten,,druzish se s tim ljudima godinama,,frendovi su ti (valjda zbog toga sto sam imao obicaj pozvati rundu za cijeli kafic ,,ljudske pichke cugale a ja "naivna budala mislio" da su frendovi) i tek sada vidish tko su sto su i kako ta bagra razmishlja,,onda me pitaju kaj nemash iskaznicu MUP_a ,,pa jebo te koji je tebi kurac..svaki kriminalac to ima,,pustili su sve iz zatvora i dali im iskaznice MUP_a i po par tisuca DM ,,decki z njima rade cuda,,ulaze u stanove Srbima i Hrvatima koji nisu za NDH ,,proslikaju iskaznicu i uzmu sve zivo zato su puni k'o tankeri i mogu zivjeti onako na viskoj nozi,,kuzish,,kuzish li ti koja vremena dolaze,,halo deshec probudi se,,i dan danas mi zvone rijeci u glavi "mojih" bivshih "kompica",, znam da se od ljubavi ne zivi a bogami moze i da se pogine ne zbog toga sto nisi na ustaskoj liniji dogadjanja,a nekom si mrkno komada ,,1991 je bila ustashka u to me ne moze nitko razuvjeriti jer sam se uvjerio svojim ocima gledajuci pse rata u uniformama ukrasenim kichastim znakovljem,,al' najupechatljivije mi je ostala slika u Zvonkinom kaficu na ulazu u Z.V,,gdje je jedan "shvabo"imao kamu dugacku 35cm sa velikim U u sredini NDH shahovnice ,Pitam ga ja na shvapskom ,,da l' ti znash sa kojim poljem pochine hrvatski grb na Markovo crkvi,,i sto ce nu tolika kama , veli klat cu srpske svinje i hrvatske izdajice,za cfkvu ja nisam zaduzen,i sve bi to imalo svoju dramaturgiju da tip nije bio visok oko 1.60cm..U tom trenutku mi pade misao Ive Andrica o fukarama kad dodju smutna vremena pa sam ostao nijem i bez odgovora misleci u sebi da ce taj kreten vjerojatno dobiti odgovor u vidu jednog snajperskog metka u celo na bojishnici. Nakon par dana sam odlucio,,pichi mali dok je vrijeme,,za tebe vise nije mjestou u ovoj ludnici,sjednem u svoga S 560 SEC,,prespavam kod frenda u VZ i ujutro ravno prema dezeli preko Ptuja na Sentilj susrecem par JNA vozila ,puna 19 godishnjaka koji nisu ni svjesni sto im se sprema,dolazim na granu,,proslikavam Yu passport'..svapski cinicni smijeshak ,,uz pokret ruke da mogu proc,,postujuci saobracajne znakove na cesti lomim se,,etika moral i ostala sranja mi bombardiraju mozak dok se priblizvam tada najvecem europskom tunelu,,ne znam koji mi je bio kurac,,stisnem gas kao da sam zelio sto dalje pobjeci od misli i Zagreba u kojem sam ostavio sve sto sam zvao zivot ,,birajuci neizvjesnost,,mashina od 5600 cm,,zalijepila me za sjedalo dajuci mi varljivi osjecaj slobode,,dok ne chuh iz asebe ,,zavijanje policijskih kola ,pomislih ,,stari ima da te prati maler u Germany,,,sto se i desilo,,elem dechki izashli pitaju,,(odlucujem neam pojam o shvapskom),,onim jebenim tirolskim akcentom koji mi je totalno odvratan, tirada pitanja na Hoch deutschu..i sve u rukavicama .Sprechen Sie deutsch??Odgovaram na loshem talijanskom ,,Mi dispiace, ma non parlo bene l'italiano ,,ogradjujuci se za svaki slucaj da koji od kretena ne govori talijanski,,vidim da ne kuze sto im kazem ali kuze da parlam ,,digicki,, .Wie heißen Sie?Mislim u sebi picka vam materina sad cu vam nahraniti germanski ego,,pa odvalim Zingaro,dodam na shvapskom,,ziegeuner,oni se pogledase,vratise mi passporte i rekose ,Gute Reise. Einen schönen Tag noch!Viel Spaß,,und so weiter ,,da vas ne gnjavim ionako sam razvukao pricu k'o zvakacu ,,elem,,nakon par sati disciplinirane voznje stignem ja u shvabiju ,,i da ne pricam tralalalaalalal,,,'ebga naucio na hi life..ubrzo sjebem lovu koju sam zbuksirao ispod sjedista,,prodam kantu,,i priajvim se za azil,,nadajuci se da cu dobiti arbeitserlaubnis bez kojeg u shvabiji ne mozes doci do nikakvog posla,,elem..posavjetujem se ja sa dechkima koje sam poznavao,mangupi kuze sve fore,,sto da radim,,vele stari ,,morash turbo lagat' ako mislish da uspijeh,dodjem na wilmersdorf ratbeamte i odma poderem Yu putovnicu pred njima i velim,,da trazim azil (ionako joj rok istekao):)..zena zinula dok sam joj cijepao Yu kurtovnicu u komadice pred ocima..elem dodjem ja na takozvani intervju bez dolmetschera,,neki kosooki mongoloidnog ,,izgleda,,poceo me ispitivatii a prvo pitanje je bilo sto sam po nacionalnosti ..prateci shvapsku politiku kroz desetljeca prema Balkanu,i ostalim slavenskim drzavama,,koje je samo promijenila sredstva prema cilju (Drang nach Osten) reko kao iz topa Yugosloven,,veli on meni kulturno i smireno mamicu mu jebem degenerichnu..gospodine Jugoslavija vise ne postoji,,mozete se izjasniti kao ,,hrvat ,,srbin,,musliman,,ili netko drugi,,ali jugosloveni ne postoje,Sjetim se mono drame ,,Hej zivote od Zlatka Pejakovica,,kad mu je u vlaku neki ustasa pricao kako nema Bosne,,,jebo mater svoju kao da mi je zabio iglu u mozak ,cujem njegov glas,,ti si sigurno Hrvat,,,ja iz inata,,ironichno,,,Mein Herr von Tungusien errege sich nicht über croaten , diesen heillosen Menschen ..ich bin Jugo,,opet on meni ponovi isto ja njemu odgovaram svoje ... i tako pola sata,,popizdim i pitam ga sto je on po nacionalnosti ...veli shvabo,,a ja mu odgovorim da nema shvaba sa ocima iz kojih viri riza,,vidim da se strecno,,,i da sam ga pogodio u ahilovu,,pa nastavim u tom' tonu,,i zavrshimm ..du kleiner arschloch verpistisch..dignem se i odem,,tako je zavrsio moj zahtjev za azil,,nakon toga dolazili su ljudi u svabiju ,,hrvati muslimani,srbi,,pomagao sam tko god me zatrazio za pomoc,,prevodio,savjetovao,i svi su glatko dobijali onaj jebeni duldung sa dozvolom za rad osim mene samo zato sto sam inzistirao da budem jugosloven,,mater im jebem svapsku,,obecao sam sebi nalupati nekog shvabu kad tad,,morat cu pitati vebera kad dodjem u Zg,,da l se nekom obecal:))Shvabe su se stvarno transformirali iz rigidnih fashista u birokratske fashiste sa "bijelim rukavicama,,Onima koji ne vjeruju u to a govore pishu i citaju shvapski preporucham knjigu od jedne zidovke koja je jedina prezivjela Auschwitz kao osmogodishnja klinka..." Dies ist nicht mein land" od Lea Fleischmann.. Svako zlo za jedno dobro,,naucio sam se ,,snalaziti,( to ce ostati tajna za ovaj podforun..kako sam se snalazio):) ,biti kreativan,,praviti lovu "ispod zita",,sto mi u sadashnjem vremenu strashno koristi:) I ovaj video ispod ovog teksta pokazuje da mladi fasisti kao i njihovi pradjedovi misle da Hrvati ,,Slovenaci,i Bosanci,,,ne postoje vec spadaju pod III Reich,,dok Srbima valjda iz strahopostovanja priznaju postojanje drzave:)) http://www.youtube.com/watch?v=xtbRQvOtaE0&feature=related

ma bjazi tam ,,,nabijem te na krkana

preatorian
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 24.04.2003.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-24-2008 12:56
Ne bi se dirao u tvoju pjesničku slobodu, ali postoje mnogi detalji tvoje "ispovjesti" koji nisu baš najlogičniji. Naime, Hrvatska je tek početkom 1992 godine međunarodno priznata i ako si napustio Hrvatsku 91 i tražio azil u Njemačkoj nema nikakve logike da bi te beamte odbijale isključivo zbog toga što si inzistirao na "jugoslavenstvu". Zatim, ako si prešao najduži tunel ušao si u Austriju a ne u Njemačku i sasvim sigurno nisi mogao naići na službenike koji pričaju "hochdeutsch" jer austrijanci pričaju sa tipično austrijskim akcentom koji ionako oscilira od pokrajine do pokrajine. Švapskim nazivaš jezik, ljude, pa i prostor iako je "schwabenland" isključivo dio Wuerttemberga i Bayerna koji su narodna grupa. Između 900 i 1200 godine su imali i svoje vojvodstvo pod nazivom "Schwaben". Nadalje, tražeći azil nisi mogao dobiti radnu dozvolu, ali velika većina onih koji su bježali od rata bez obzira na svoju nacionalnu pripadnost sa bivših prostora su u pravilu dobijali duldung koji im je omogućavao raditi.

Das ist ewig wahr: Wer nichts für andere tut, der tut nichts für sich selbst.

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-24-2008 13:05
sad si ga ubedačio.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-24-2008 14:26
Scenaristi su u štrajku, kaj ne? Btw, [i]preporucham knjigu od jedne zidovke koja je jedina prezivjela Auschwitz kao osmogodishnja klinka..." Dies ist nicht mein land" od Lea Fleischmann..[/i] Nein, das is falch! Eva Mozes Kor und Miram Mozes
preatorian
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 24.04.2003.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-24-2008 14:42
Preživjelo ih je preko 120 i u svakom slučaju nije jedina. Bar što se tiče pokusa sa blizancima. Inače, antisemitizam je i danas prisutan u Njemačkoj iako ga se pokušava potisnuti na margine društva. Dovoljan je podatak da je u zadnjih godinu dana preko 300 židovskih groblja oskrnavljeno.

Das ist ewig wahr: Wer nichts für andere tut, der tut nichts für sich selbst.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-24-2008 14:45
> sad si ga ubedačio. Samo idioti piju Zingaroveforumske priče. Taj smrad je odavno pročitan.
bezobraznik_
Not Ranked
Registriran(a): 04.02.2006.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-24-2008 14:47
jeste li sitnicari, covjek je zaboravio tacne godine i nije lako znati zakone tudjih zemalja, jedino sta me smeta onaj naglasak na yebem mu sve, i to onome kod kojeg dolazim i trazim pomoc, evva2 oboje ste u pravu samo jedni pisu o medicini a drugi kulturnom zivotu ;) ili tak nekako nisam bas siguran :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-24-2008 14:49
Nisam, kaj nek piše. A baš je izabral zemlju.
iluzija_
Top 25 Contributor
Ženski
Registriran(a): 14.12.2004.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-25-2008 0:53
nasi ljudi , koji su dolazili u Njemacku kao fluchtlinge, nisu znali razliku izmedju azila i duldunga ( trpljenje), i erlaubnisa. za njih je to sve bio azil ( skloniste). mnogi od nasih ljudi nisu mogli shvatiti rat, ni to da nema bivse Yu. i ja sam jedna od njih. ja nikada necu moci prihvatiti to da se ljudi mogu mrziti. odrasla sam kao yugoslovenka ( a tako su odrasli i Milosevic, Tudjaman i Alija), ali za razliku od nekih, ja nikada nisam niti jednu od bivsih republika smatrala tudjim. za mene su svi moji: bosanci, hrvati, srbi, slovenci, kosovari, itd. i kako da se izjasne mjesanci? zingaro je napisao dobar post, samo da nije (psovao), bio bi bolji. opisao je ono sto vecinu nas boli, svu tjeskobu, ljutnju, strah..... njemci su divni, i ja ih jako volim. no, njima je tesko objasniti kako se osjeca nas covjek, kada gubi sve. pojedinci su nacisti, ali ne svi. ti mladi, o kojima govoris, su slicni kao i kod nas. nisu nista bolji, ni gori. mladi su, ne kuze neke stvari, bave se prosloscu, kako bi se izborili sa kompleksima. cini im se da su mocniji, ako su nacisti. no, cinjenica je da oni to u sustini nisu. jer, kada mlada osoba odrasta, biva zbunjena promjenama koja im se desavaju, pa traze razloge da u ocima drugih izgledaju mocniji, bolji, jaci..... to se zove nezadovoljstvo sobom.

nije sramota pasti. sramota je ne podici se.

Pizda_
Top 10 Contributor
Muški
Registriran(a): 10.04.2003.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-25-2008 8:47
Covjek je napisao cistu istinu koju vecina zna ali se boji reci. Ono je bio ustasluk najgore vrste, kriminalci pusteni iz Lepoglave za iskaznicama MUP-a. Jebote koji uzitak za njih, mogli su raditi sto god su htjeli... Srbi uopce nisu bili ugrozeni, izmisljali su ljudi...

enjoy4
Top 500 Contributor
Registriran(a): 12.12.2005.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-25-2008 8:59
> Covjek je napisao cistu istinu koju vecina zna ali se > boji reci. > Ono je bio ustasluk najgore vrste, kriminalci pusteni > iz Lepoglave za iskaznicama MUP-a. Jebote koji uzitak > za njih, mogli su raditi sto god su htjeli... > Srbi uopce nisu bili ugrozeni, izmisljali su ljudi... ... a u puli usic koji je za tesko ubojstvo bio u zatvoru..pusten i jos trenirao specialce..kretenizam...i to na entu...

Pizda_
Top 10 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-25-2008 9:02
> > Covjek je napisao cistu istinu koju vecina zna ali > se > > boji reci. > > Ono je bio ustasluk najgore vrste, kriminalci > pusteni > > iz Lepoglave za iskaznicama MUP-a. Jebote koji > uzitak > > za njih, mogli su raditi sto god su htjeli... > > Srbi uopce nisu bili ugrozeni, izmisljali su > ljudi... > > ... a u puli usic koji je za tesko ubojstvo bio u > zatvoru..pusten i jos trenirao > specialce..kretenizam...i to na entu... Nije to kretenizam, planski fasizam najgore vrste. Osmislio ga je bivsi perac sudja, izvjesni Susak a podrzao otac domovine, maloumno smece Tudjman...

Ambra_
Top 150 Contributor
Registriran(a): 05.03.2003.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-25-2008 9:15
> ,,1991 je bila ustashka u to me ne moze nitko > razuvjeriti jer sam se uvjerio svojim ocima > gledajuci pse rata u uniformama ukrasenim kichastim > znakovljem Drugim rijecim moji prijatelji koji su te '91 godine ostali di jesu i uresili se 'kicastim znakovljem', bili su ustase. Jer da to bili nisu onda bi poput tebe dupe posjeli u prvu makinju i dali petama vjetar. Ma goni se u lagano u krasni...

S ruba kristolikosti

Pizda_
Top 10 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-25-2008 9:21
> Drugim rijecim moji prijatelji koji su te '91 godine > ostali di jesu i uresili se 'kicastim znakovljem', > bili su ustase. Jer da to bili nisu onda bi poput > tebe dupe posjeli u prvu makinju i dali petama > vjetar. Ma goni se u lagano u krasni... Vjerojatno nisu bili ustase ali su ih ustase poslale u rat, vec vidjeno...

Ambra_
Top 150 Contributor
Registriran(a): 05.03.2003.
Odgovor na Re: Azil u Germany,, 02-25-2008 9:25
Za tebe ista poruka. Po enti put, na entu potenciju. I i za sve one za koje biti Hrvat znaci biti ustasa.

S ruba kristolikosti

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 45 2 3 4 5   »  ...  Zadnja >