gitara

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 39 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
gitara Poslano: 07-19-2005 10:07 | Zaključano
koliko stoji prosječna gitara? i koliko ju je teško naučiti (za koliko otprilike dana osnove- prosječno inteligentna osoba)? je li teže naučiti akustičnu ili električnu gitaru svirati? je li to slično (znam da zvuk nije, ali sviranje)? hvala.. Poruka je izmijenjena od: artini
travoslav
Top 500 Contributor
Registriran(a): 09.12.2004.
Odgovor na Re: gitara 07-19-2005 10:11 | Zaključano
> koliko stoji prosječna gitara? zavisi gdje je stavis > i koliko ju je teško naučiti (za koliko otprilike > dana osnove- prosječno inteligentna osoba)? dana? nije ti to za tebe > je li teže naučiti akustičnu ili električnu gitaru > svirati? pa jebote moras naucit akusticnu svirat, a poslje ces lako na elektricnu > je li to slično (znam da zvuk nije, ali sviranje)? > hvala.. > kaj?
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: gitara 07-19-2005 10:21 | Zaključano
> > koliko stoji prosječna gitara? > > zavisi gdje je stavis koliko kuna stoji? > > i koliko ju je teško naučiti (za koliko otprilike > > dana osnove- prosječno inteligentna osoba)? > > dana? nije ti to za tebe rekao sam OSNOVE.. pa ne moraju se osnove godinama učiti.. > > je li teže naučiti akustičnu ili električnu gitaru > > svirati? > > pa jebote moras naucit akusticnu svirat, a poslje ces > lako na elektricnu OK!:super > > je li to slično (znam da zvuk nije, ali sviranje)? > > hvala.. > > > kaj? je li slično sviranje akustične i električne?
travoslav
Top 500 Contributor
Registriran(a): 09.12.2004.
Odgovor na Re: gitara 07-19-2005 10:50 | Zaključano
> rekao sam OSNOVE.. pa ne moraju se osnove godinama > učiti.. pa u biti moraju, treba ti dosta godina da naucis svirati > je li slično sviranje akustične i električne? je, jako slicno al opet razlicito
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: gitara 07-19-2005 12:53 | Zaključano
> koliko stoji prosječna gitara? Akustična? Akustične možeš pronaći već za 400-500kn. Ako si početnik, nabavi si neku preko burze. > i koliko ju je teško naučiti (za koliko otprilike > dana osnove- prosječno inteligentna osoba)? Nema to veze sa inteligencijom. Trebaš si uvježbati prste, ako nikad nisi svirao onda će ti trebati duže. Ako si prirodno talentiran to će ići puno brže. U principu, gitara se uči svirati kroz cijeli život. A možeš naučiti kvalitetnije svirati u godinu dana, uz redovito vježbanje. > je li teže naučiti akustičnu ili električnu gitaru > svirati? > je li to slično (znam da zvuk nije, ali sviranje)? > hvala.. Nikad nisam svirala električnu ali su mi znalci rekli da se uvijek počinje na akustičnoj jerbo je i vrat gitare puno širi, a trebaš se ispraksirati hvatati žice, na električnoj je vrat tanji pa je puno teže. Lakše ti je naučiti akustičnu, za početak ti je to preporučljivo.[i] Poruka je izmijenjena od: subclavia69
CabDriver
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 13.12.2003.
Odgovor na Re: gitara 07-19-2005 17:29 | Zaključano
> koliko stoji prosječna gitara? Ne bi vjerovao, ali dobra polovna gitara (akustična - za početnika) se može naći već za 200 kn... ali kod kupnje se posavjetuj sa nekime tko zna [i]što i kako[/i] jer će ti inače svašta uvalit... ;-) > i koliko ju je teško naučiti (za koliko otprilike > dana osnove- prosječno inteligentna osoba)? Ovisi o puno parametara ali recimo da uz nekoliko kvalitetnih poduka tjedno i redovno samostalno vježbanje osnove možeš savladati za mjesec-dva... > je li teže naučiti akustičnu ili električnu gitaru > svirati? Ovisi što i kako misliš svirati ali u svakom slučaju akustična je zahtjevnija ali i neizbježna ako uistinu želiš naučiti svirat gitaru... > je li to slično (znam da zvuk nije, ali sviranje)? > hvala.. Ovisi :-)
idiotko
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 19.02.2004.
Odgovor na Re: gitara 07-20-2005 13:42 | Zaključano
> Nikad nisam svirala električnu ali su mi znalci rekli > da se uvijek počinje na akustičnoj jerbo je i vrat > gitare puno širi, a trebaš se ispraksirati hvatati > žice, na električnoj je vrat tanji pa je puno teže. > Lakše ti je naučiti akustičnu, za početak ti je to > preporučljivo Ispravak netočnog navoda: debljina vrata na akustičnoj i električnoj gitari je više manje ista. Vrat na klasičnoj gitari je dosta širi. Po meni je najbolje početi na akustičnoj jer se s nje najlakše prešaltati na ove ostale. Akustična ima tanji vrat i tvrde žice od kojih početniku odpadaju prsti. Električna ima ful mekane žice i ako se naučiš na njoj i onda probaš nešto odsvirat na akustičnoj, možda ti od 6 žica koje uhvatiš, iz jedne ispadne neki ton. Klasična ima plastične žice i stoga je mekanija od akustične ali malo tvrđa od električne. Ima širi vrat pa ti je teže s nje preći na akustičnu jer nećeš moć npr. uvaliti 3 prsta na 12 pragu za G dur što na klasičnoj možeš (ako ima uopće 12 prag - ne sjećam se). Zato je najbolje krenut sa akustičnom. Bolno je i frustrirajuće u početku, al na kraju se isplati!
idiotko
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 19.02.2004.
Odgovor na Re: gitara 07-20-2005 13:53 | Zaključano
još jedna stvar. Budi oprezan sa jeftinim gitarama. možda naletiš na neku koja je ok, ali u većini slučaja su to loše gitare koje imaju npr. istrošene pragove (iako se to da izmijenit) ili lagano iskrivljen vrat (zbog čega je nikad nečeš moći naštimati kak se spada). To ti u početku neće smetati jer nećeš vjerojatno ni skužiti da sviraš na raštimanoj gitari, ali s vremenom kako ćeš se usavršavati, počet će te to živcirati. Možeš kupiti za početak jednu takvu jeftinu i onda kad nešto naučiš razbiješ ju na prvom tulumu i kupiš novu, recimo za 1000 kn.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: gitara 07-20-2005 16:18 | Zaključano
Jesam ja onda luda ili se meni čini da električna ima uži vrat! :roll Ti si me skužio debljina, kao obujam, nisam na to mislila, već baš na širinu vrata:) A mislim da električna ima bogami uži vrat.
hipi
Not Ranked
Registriran(a): 04.02.2004.
Odgovor na Re: gitara 07-21-2005 6:50 | Zaključano
e idiot,popravi si av evo ti: da,i ja mislim da neke električne imaju uži vrat od akustare. ovisi koje. jedna na kojoj sam svirala ima. a druga nema. inače,odgovor na topik-potrebno ti je 3-4mjeseca stalne vježbe da skužiš kako pravilno svirati po akordima.ritam pratnja. a onda,ovisi o tebi koliko si zagrizao,ćeš stati na tome,ili nastaviti...u roku od godine dana možeš sasvim pristojno naučiti svirati-akorde i solirati. gitara-imaš ih za 300kn svugdje. ja bih preporučila da kupiš rabljenu za početak,u oglasu se nađe super rabljena gitara za male pare,sa divnim zvukom,i sve na njoj štima,samo trebaš voditi sa sobom nekoga iskusnog tko se kuži u gitare. da ti netko ne bi podvalio gitaru iskrivljenog vrata,ili sl. kad naučiš malo bolje svirati,i ako budeš mao para-kupi si akust.s pick-upom,ili elektroakustičnu,ili električnu,ovisno o tome kakav tip glazbe preferiraš svirati. pa pojačalo... pa pa pa... i ne zaboravi-vježbaj i vježbaj!!:super možeš i sam sve savladati,al si uzmi koji sat instrukcija da te netko pravilno usmjeri!nemoj ići na rock akademiju(ako si slučajno iz zagreba) jer to bude uglavnom trošenje para.imaš jeftino dobre literature po music shopovima,i to si kupi.i par sati instrukcija ako misliš da ti je potrebno.;) :) sretno! Poruka je izmijenjena od: hipi
_Lolly_
Not Ranked
Registriran(a): 24.12.2003.
Odgovor na Re: gitara 07-25-2005 23:19 | Zaključano
E...a koliko otprilike koshtaju bas gitare? I koliko bih tu trebala dugo uchiti?
BabanOS
Top 100 Contributor
Muški
Registriran(a): 09.03.2004.
Odgovor na Re: gitara 07-29-2005 16:16 | Zaključano
> Ispravak netočnog navoda: > [b]debljina vrata na akustičnoj i električnoj gitari je[/b] > [b]više manje ista[/b]. Vrat na klasičnoj gitari je dosta > širi. Po meni je najbolje početi na akustičnoj jer se > s nje najlakše prešaltati na ove ostale. Akustična > ima tanji vrat i tvrde žice od kojih početniku > odpadaju prsti. Električna ima ful mekane žice i ako > se naučiš na njoj i onda probaš nešto odsvirat na > akustičnoj, možda ti od 6 žica koje uhvatiš, iz jedne > ispadne neki ton. Klasična ima plastične žice i stoga > je mekanija od akustične ali malo tvrđa od > električne. Ima širi vrat pa ti je teže s nje preći > na akustičnu jer nećeš moć npr. uvaliti 3 prsta na 12 > pragu za G dur što na klasičnoj možeš (ako ima uopće > 12 prag - ne sjećam se). Zato je najbolje krenut sa > akustičnom. Bolno je i frustrirajuće u početku, al na > kraju se isplati! ispravak ispravka netočnog navoda B-) samo kvalitetnije akustare imaju vrat iste debljine kao i električne...šta misliš odakle za akustaru naziv...veslo...jer imaš takav osjećaj dok sviraš :p nikad nisi svirao na melodiji mengeš...vidi se B-) nemaju sve akustare plastične žice...samo klasične gitare...kojima su osovinice mašinica u ravnini sa glavom vrata imaju plastiku...ostale tkz. western...imaju standardnu glavu...kao elelktrične...i dolaze sa metalnim žicama...moguće je na njih staviti i žice od električne...zvuk je nešto slabiji...ali su lakše za sviranje ;) za učenje osnova je definitivno bolja akustara...čistiji zvuk...bolje vibracije...mada...čim čuje distorziju...pozdravit će se sa akustarom ;)

jer sve je dobro kad si na vlasti...a vlasta je bogata...i vlasta te časti....

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: gitara 08-23-2005 16:09 | Zaključano
KOLKO KOSTA GITARA OVISI O MNOGO STVARI SAD IMAM NEKO SMECE ZA 300$ AL NI NESVIRAM OD KAD SAM JU KUPIO AL IOLE PRISTOJAN INSTRUMENT OVDJE KOSTA OOD 5 DO 10 000$ OVO OSTALO SU SVE KUHACE. INACE AKO ODLUCIS SVIRATI BILO STO JEDNA OD ETAPA RAZVOJA JE I SPOZNAJA DA INSTRUMENT IMA SVOJU KVALITETU I DA ONA IMA IZVJESTAN ZNACAJ NA KVALITETU SVIRKE. NE KAZE SE DJABE KOLKO PARA TOLKO I MUZIKE. KOLIKO CE TI TREBATI VREMENA DA NAUCIS SVIRATI TAKO DJE OVISI O NISU FAKTORA ALI NAJVAZNIJE JE DA PRIJE SVEGA DODJES NACISTO SA SAMIM SOBOM STO ZA TEBE ZNACI ZNATI SVIRATI. CUO SI ZA TITULE MAESTRA DAKLE AKO ZNAS UHVATITI 5 OSNOVNIH AKORDA I TO SMATRAS ZNANJEM SVIRANJA GITARE TADA TI VJEROJATNO ZA TO TREBA NEKIH PAR MJESECI. AKO PAK NAUCIS RECIMO DUROVE MOLOVE DIMOVE MAJEVE SEDMICE SESTICE I JOS PONESTO VJEROJATNO CE TI KAO PROSJECNO NADARENOM GITARISTI TREBATI PAR GODINA REDOVNE VJEZBE. AKO SI PAK TALENTIRAN TREBAT CE TI ZA SVE OVISNO O TALENTU OD PAR DANA DO PAR MJESECI. JA SAM RECIMO GITARU PROSVIRAO U VOJSCI I TREBALO MI JE DA PROKUZIM TE OSNOVNE AKORDE NEKIH PAR MJESECI. USNU BLUZ HARMONIKU SAM PROSVIRAO CIM SAM JU UZEO U RUKE. SA VIOLINOM JE BILO ISTO KAO DJETE SAM IMAO OSJECAJ DA ZNAM SVIRATI VIOLINU. KAD SAM JU KONACNO KUPIO PROSVIRAO SAM JU ZA NEDELJU DANA. A BAS NA VIOLINI SE DADE OSJETITI STO ZNACI KAD KUPIS JEFTIN INSTRUMENT. NEKOSTAJU PRAVE VIOLINE PO NEKOLIKO STOTINA TISUCA DOLARA BEZ VEZE. IMA TU NECEGA. AKO SI PAK TOTALNO NETALENTIRAJ IDI JEBI NESTO JER TO CE TI DONIJETI MNOGO VISE VESELJA NEGO DA LOMIS NOKTE I ZULJAS JAGODICE NA GITARI. BAR TAKO KAZU MOJA ISKUSTVA. ZA MLADOSTI SAM TRENIRAO KARATE DOSTA GODINA I KROZ KLUB SU PROLAZILI RAZNI NESPOSOBNJAKOVICI. JEDNOM ZGODOM TRENER JE REKAO JEDNOM MOMKU. COVJECE ZA SVOGA ZIVOTA NISAM SREO NETALENTIRANIJEG KARATISTU OD SEBE. OSTAVI SE KARATEO I IDI PROBAJ NESTO DRUGO JER U KARATEU NEMAS NIKAKVE BUDUCNOSTI ARECIMO DA ODES IGRAT STOLNI TENIS MOZDA U TOME BUDES PRVAK. STOGA MANI SE CORAVA POSLA AKO TE TO NE UVESELJAVA. JER ZASTO BI NA SVIJETU MORAO POSTOJATI JEDAN NESPOSOBNI KARATISTA VISE NEGO IH SADA IMA. POTPUNO GLUPO ZATO IDI I PRONADJI SEBE NEGDJE DRUGDJE. DAKLE TAKO I TI NAPRAVI. KUPI SASVIM JEFTINU GITARU I POCNI SVIRATI. UKOLIKO VIDIS DA TE TO NERVIRA I NE PRICINJA TI VESELJE BATALI SE CORAVA POSLE. A POSTO JE GITARA JEFTINA NECE TI BITI JAKO ZAO BACENIH PARA. NE KUPUJ NISTA SKUPO JER SAM GLEDAO NA ELEVIZIJI KAKO SIROTINJA U BOLIVIJI SVIRA NA GITARAMA NAPRAVLJENIH OD PLASTICNIH BURADI I KOJEKAKVIH ZICA I DA ZNAS DA SU TALENTI I SVIRAJU KO ANDJELI PA STOGA PROIZLAZI DA SKUP INSTRUMENT NE CINI UMJETNIKA. TO TI JE PO ONOJ AKO TI NIJE DAO BOG NEMOZE NI NAROD. DA IMAS INSTRUMENT KOJI SAM SVIRA STO POMISLIS AKO SI GLUP NECES ZNAT NACI DUGME ZA PALJENJE.
_Lolly_
Not Ranked
Registriran(a): 24.12.2003.
Odgovor na Re: gitara 08-26-2005 12:12 | Zaključano
Sve je to dobro,samo nemoj vikati. ;) :D
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: gitara 08-26-2005 14:57 | Zaključano
PA DOBRO LOLI JEL TI STVARNO SMETAJU VELIKA SLOVA JER ZNAS CITATI SAMO MALA, ILI TI JE TO UVJERENJE NETKO NEMETNUO DIKTATOM. ZASTO SI TAKO POSLUSNO PODLOZAN SVIM BUDALASTINAMA STO DONOSI OVAJ BOLESNO IZNAKAZENI SVIJET. AJDE MI BAS OBJASNI STO TO BAS TEBI SMETA? RECI MI KOLIKO TE TO UISTINU NERVIRA I ZASTO. MOZES LI MI DOCARAT OSJECAJE KOJE PROZIVLJEVAS CITAJUCI MOJA VELIKA SLOVA. DA TE ONA MOZDA NE NAVODE NA INCEST, PRELJUB IL U NAJMANJU RUKU GNUSANJE PREMA MENI. HAJDE MOLIM TE ZELIO BIH ZNATI. OBJASNI MI STO JE TO STO TE JE PONUKALO DA SE SLIJEPO DRZIS TEZE O SLOVIMA KOJA VICU. DA JE KOJIM SLUCAJEM NETKO REKAO DA SVI MORAMO PISATI SATIRANIM SLOVIMA BEZ IKAKVOG OBJASNJENJA ZASTO, TI BI SE TOGA DRZAO KO SLIJEPAC PLOTA. ZASTO MOLIM TE? TO STO TI ISPOLJAVAS SE ZOVE NAZADNOST. A ZNAS TKO SU NAZADNI LJUDI? TO SU BILI ONI KOJI SU SE KLELI DA JE ZEMLJA RAVNA PLOCA. A DANAS IMAMO INTERNET I VICUCA SLOVA A SA NJIMA IDE I NOVA GENERACIJA NAZADNJAKA....KURABE PREUZIMAJU MEDIJE NA VELIKA VRATA A TI MENI KENJAS O LAKO CITAJUCIM SLOVIMA. E BAS SI DVOLICNJAK
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 3 2 3   »