Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti!

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 38 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

takezo
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 21.07.2005.
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 05-16-2008 8:37
Svidja mi se sto jace zive duhovnost, ne svidja sto znaju bit skloni fanatizmu, pretjeranom pocetnickom i povrsnom entuziazmu i ogranicenosti. I dalje su mi najblize i najdraze manifestacije krscanske duhovnosti one iz monaskih i pustinjackih tradicija.

pat_roklo
Not Ranked
Registriran(a): 23.02.2011.
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-26-2011 9:20

Gost:
Postovani Jimbo Jonez je kazao da su je Karizmatski pokret unutar RKC-a laicki. Ja se tu ne bi slozio, jer tu je najveca razlika od oridjidji Pentekostalaca. Kod Pentekostalaca, svako, ama bas svatko moze propovijedati, imao osnovku, ne imao, imo faks, ne imo. Kod katolickih karizmatika, nosioci pokreta su svecenici. U Hrvata zasigurno najpoznatiji Zvjezdan Linic i Smiljan Kozul, oba fratri. Jos jedna caka, za razliku od oridjidji Pentekostalaca, kod Katolicke obnove jak element je stovanje Djevice Marije (Kozul je na celu Pokreta krunice za obracenje i mir, znaci marijanske udruge). Organiziranje razlicitih molitvenih skupina (najpoznatiji na tome podrucju je Tomislav Ivancic) ilitiga drustva kao Neokatekumeni ja bih svakako stavio pod okrilje Karizmatske obnove. Karakteristika je svih karizmatskih pokreta, skupina je po tome da se na neki nacin izdvajaju. Prosjecni hrvatski prakticni katolik, koji prakticira vjeru u svojoj zupskoj crkvi, clan je nekakvog tijela zupe, ide na prostenja i izleta sa zupljanima, cesto takva izdvajanja izazivaju nelagodu. Clanovi takvih karizmatskih skupina cesto znaju prozivati ostale zupljane da nisu jednostavno dovoljno dobri vjernici i da ne zive dobrim krscanskim zivotom. Sa sigurnoscu mogu kazati da je pojava karizmatske obnove u mojoj zupi cementirala moju odluku da prestanem biti dijelom moje zupe. Ja sam nigdje, niti zivim katolicki, niti sam konvertirao. Da ne zaboravim, vlc. Zlatko Sudac mozda je karizmatik, ali nije dio Karizmatske obnove.

Neznam zašto je ova dobra tema bila tako loše posjećivana?Pa ju guram opet u prvi plan!

pat_roklo
Not Ranked
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-26-2011 9:30

Gost:
Prosjecni hrvatski prakticni katolik, koji prakticira vjeru u svojoj zupskoj crkvi, clan je nekakvog tijela zupe, ide na prostenja i izleta sa zupljanima, cesto takva izdvajanja izazivaju nelagodu. Clanovi takvih karizmatskih skupina cesto znaju prozivati ostale zupljane da nisu jednostavno dovoljno dobri vjernici i da ne zive dobrim krscanskim zivotom. Sa sigurnoscu mogu kazati da je pojava karizmatske obnove u mojoj zupi cementirala moju odluku da prestanem biti dijelom moje zupe. Ja sam nigdje, niti zivim katolicki, niti sam konvertirao. Da ne zaboravim, vlc. Zlatko Sudac mozda je karizmatik, ali nije dio Karizmatske obnove.

Kod nekih Karizmatika , i Katoličkih i Protestantskih,primjetih da imaju takav stav,ostale vjernike gledaju sa visoka!Ne svi ,srećom!

Mad_Vlad
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-27-2011 5:48

pat_roklo:
Pa ju guram opet u prvi plan!

Izvisit će opet.

kargath
Not Ranked
Registriran(a): 08.05.2011.
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-27-2011 7:29

takezo:
Svidja mi se sto jace zive duhovnost, ne svidja sto znaju bit skloni fanatizmu, pretjeranom pocetnickom i povrsnom entuziazmu i ogranicenosti. I dalje su mi najblize i najdraze manifestacije krscanske duhovnosti one iz monaskih i pustinjackih tradicija.

Jace zivljenje duhovnosti= veca sklonost fanatizmu.

Ne ide to jedno bez drugog.

kargath
Not Ranked
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-27-2011 7:35

pat_roklo:

Gost:
Prosjecni hrvatski prakticni katolik, koji prakticira vjeru u svojoj zupskoj crkvi, clan je nekakvog tijela zupe, ide na prostenja i izleta sa zupljanima, cesto takva izdvajanja izazivaju nelagodu. Clanovi takvih karizmatskih skupina cesto znaju prozivati ostale zupljane da nisu jednostavno dovoljno dobri vjernici i da ne zive dobrim krscanskim zivotom. Sa sigurnoscu mogu kazati da je pojava karizmatske obnove u mojoj zupi cementirala moju odluku da prestanem biti dijelom moje zupe. Ja sam nigdje, niti zivim katolicki, niti sam konvertirao. Da ne zaboravim, vlc. Zlatko Sudac mozda je karizmatik, ali nije dio Karizmatske obnove.

Kod nekih Karizmatika , i Katoličkih i Protestantskih,primjetih da imaju takav stav,ostale vjernike gledaju sa visoka!Ne svi ,srećom!

To je zbog toga sto svi misle da su u pravu.Naravno da Nacin na koji je pisana "bozja rijec" (trkeljanje zidovskih budalasa) daje mogucnosti za takve odnose.

U uvjetima kad je SZ kontradiktoran NZ,a pogotovo u uvjetma gdje vec  sljedeca recenica negira prethodnu tvrdnju,moguce je da se krscansko ucenje podjelilo na 40 000 vise ili manje razlicitih tumacenja,a bas svi imaju argumente.

To pak je i naj bolji dokaz Bozanske traljavosti u navodnoj "Objavi"

Od puno napisanoga-nikom nista jasno!Big Smile

Mad_Vlad
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-27-2011 7:38

kargath:

takezo:

Kaj nije ista stvar i s neduhovnošću? Big Smile

pat_roklo
Not Ranked
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-27-2011 9:24

takezo:

Zato je najbolje to,ali bez fanatizma!
Baš Linićev Karizmatizam!I Ivančićev!

kargath
Not Ranked
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-27-2011 20:42

Mad_Vlad:

kargath:

takezo:

Kaj nije ista stvar i s neduhovnošću? Big Smile

Ako su egipatska,grcka,poganska i staro- slavenska religija proizasle iz duhovnosti,onda nema govora o neduhovnom fanatizmu.

Neduhovnost je u tom slucaju cinjenica,kao sto je u to slucaju  i cinjenica da su religije najobicniji bulshit.Big Smile

plasibo
Not Ranked
Registriran(a): 21.05.2007.
Odgovor na Re: Katolici Karizmatici -Protestanti Karizmatici (Pentekostalci)!Sličnosti! 09-27-2011 21:11

Karizmaticni su ko osmodnevni crknuti tvor.

The future belongs to people who see possibilities before they become obvious. 

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 3 2 3   »