Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 14 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

tita
Top 10 Contributor
Ženski
Registriran(a): 17.12.2005.
Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora Poslano: 07-16-2008 13:46
http://www.net.hr/crnakronika/page/2008/07/16/0215006.html Tragično da za takve izgubljene ne postoji trajno rješenje :(

Nekada sam bila ljudsko biće....a onda sam dobila modem....

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 15:56
strašno,za nekih mjesec dana opet ćemo čitati HIV pozitivni opet napao !
alexander22
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 31.10.2005.
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 16:04
> http://www.net.hr/crnakronika/page/2008/07/16/0215006. > html > > Tragično da za takve izgubljene ne postoji trajno > rješenje :( postoji, samo se kosi sa zakonom.. ;)
damir59
Top 10 Contributor
Muški
Registriran(a): 16.11.2006.
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 16:08
> http://www.net.hr/crnakronika/page/2008/07/16/0215006. > html > > Tragično da za takve izgubljene ne postoji trajno > rješenje :( a ona stara narodna:"oko za oko,zub za zub"...

Hackiran 06. prosinca 2010. prvi put

tita
Top 10 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 16:19
> > > http://www.net.hr/crnakronika/page/2008/07/16/0215006. > > > html > > > > Tragično da za takve izgubljene ne postoji trajno > > rješenje :( > > a ona stara narodna:"oko za oko,zub za zub"... Prihvatljiva :p

rekmi1
Not Ranked
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 16:34
I kaj nakon 15 dana i ovo nanovo!!
tita
Top 10 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 16:45
EVIDENTIRANI NARKOMAN NA SVOM DIVLJAČKOM POHODU U SREDIŠTU ROVINJA POLIO SE BENZINOM I PRIJETIO DA ĆE SE ZAPALITI Pijani HIV pozitivan Rovinjac razbijao kafiće i izrezao se nožem Evidentiranog narkomana Roberta Riggija Bagamija uspjeli su zaustaviti tek posebno opremljeni specijalci pristigli iz Pule • Rovinjski vatrogasac Edi Mendica veli da im je Bagami dobro poznat – prošle zime je prijetio da će bocama plina dignuti stan u zrak • Bagami očito vapi za pomoći, ali mu je nijedna institucija zasad nije pružila, barem ne cjelovitu ROVINJ - U samom središtu Rovinja, u prizemlju i na terasi Zajednice Talijana, u ponedjeljak navečer odvijala se prava drama. Roberto Riggi Bagami vikao je i prijetio u kafiću »Ex Novo« u sklopu rovinjskog Circola, nakon što mu je konobar odbio dati piće. Razbijao je inventar te prijetio da će zapaliti sebe i lokal pa su svi gosti napustili objekt, a on se potom polio s nekoliko decilitara benzina koji je ponio sa sobom. Nožem si je nanio i više reznih rana po rukama. Potom je sav krvav otišao do obližnjih kafića »Hanibal« i »Jimy bar«. U »Hanibalu« je razbio staklo na ulaznim vratima, a u »Jimy baru« je nasrnuo na konobara koji ga je pokušao spriječiti u nasilničkom ponašanju. Sumanuti pohod Riggija Bagamija uspjeli su zaustaviti tek posebno opremljeni specijalci pristigli iz Pule. Jučer smo razgovarali s očevicima tog bizarnog događaja. Svi se slažu da je divljanje Riggija Bagamija - kojeg svi žale, ali i ističu da nije sposoban za samostalan život u urbanoj i turističkoj sredini - antireklama za rovinjski turizam. Vlado Majerić, otac Luce Tamburinija Majerića, koji u prizemlju zgrade Zajednice Talijana na Trgu Campitelli drži kafić »Ex Novo«, rekao nam je da mu sin nakon proživljenog šoka i nasilja ne može doći k sebi, i da još ne zna hoće li nastaviti voditi lokal. Prilikom obilaska terase i kafića i sami smo se uvjerili da je velik dio inventara uništen. Polomljeni su skupi vitraži na ulazima i prozorima. Razbijeno je računalo na šanku, novi plazma televizor i aparat za poker. Zapaljene su stolice unutar bara i na terasi, a na podu je krš od stakla, prolivenog pića i krvi. Jučer ujutro je prostor bara, za svaki slučaj, temeljito dezinficirao djelatnik Zavoda za javno zdravstvo. Rovinj je mali grad pa je svima poznato da je Bagami kao dugogodišnji narkoman zaražen HIV-om. To nije tajio, već se na tu činjenicu često pozivao kad je od gradskih čelnika i djelatnika Centra za socijalnu skrb tražio veću novčanu pomoć. - Bagami, koji je u Rovinju poznat po ekscesima, u bar je došao u 20.45 sati i zatražio piće. Moj sin je primijetio da je pijan pa ga nije htio poslužiti. Nakon toga je uslijedio pravi lom. Bagami je izvadio nož, počeo se rezati po rukama, prijetiti, tjerati goste i razbijati sve do čega je došao. Luca je odmah po napuštanju lokala pozvao policiju, koja je došla tek za pola sata. Srećom, prije su došli vatrogasci, koji su nekako urazumili Bagamija pa je s njima napustio lokal, kaže Vlado Majerić. Zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe u Rovinju Edi Mendica veli da im je Bagami dobro poznat. Prošle zime je tako prijetio da će bocama plina dignuti stan u zrak, ali su ga vatrogasci uspjeli spriječiti. Proteklog tjedna je divljao po lokalima na Obali palih boraca, a potom i razbio staklo ulaznih vrata Konzumova marketa na Trgu maršala Tita. - Zanimljivo je da je i prilikom prve i druge intervencije dežurni u smjeni bio Đani Kuhar, zbog čije hladnokrvnosti i požrtvovnosti nije bilo većih posljedica. Kuhar je naime uspio uvjeriti Bagamija da se smiri, pružio mu je i stolnjak da zaustavi krvarenje, pa se na kraju povukao iz lokala. Kad je stigla policija pobjesnio je i onako krvav skrio se pod naše interventno vozilo. Savladali su ga tek specijalci iz Pule, kaže Mendica. Vlasnici lokala na Trgu Campitelli tek su tada, oko ponoći, odahnuli, a sada im slijedi popravak objekata. Saznajemo da je prije toga pio i u drugim obližnjim barovima. Bagami očito vapi za pomoći, ali mu je nijedna institucija zasad nije pružila, barem ne cjelovitu. - Moj sin više ne zna što da radi. I prošli ga je tjedan »posjetio« Bagami, a nakon ovoga ne zna da li da ponovno otvori lokal, jer se sada uvjerio da ga nitko ne može zaštititi od nasilja, žali se Vlado Majerić. Napominje da je čitavu »predstavu« preksinoć gledalo i oko 300 turista. Na poziv je do Zajednice Talijana preksinoć došao i gradonačelnik Giovanni Sponza, ali ni on nije mogao pomoći zabrinutim građanima i obrtnicima. Grad Rovinj je prije nekoliko godina dao Bagamiju gradski stan na korištenje, a kao socijalnom slučaju daje mu i stalnu novčanu pomoć, koju dobiva i od Centra za socijalnu skrb. Time, međutim, nisu riješeni problemi jer je bolesni Bagami stalna prijetnja za turistički Rovinj. Zanimljivo je da je prije nekoliko godina u jednu socijalnu ustanovu zatvorenog tipa smješten rovinjski »lero« Ibro, koji je danima lutao po gradu, a nije radio probleme. U ovom drastičnijim slučaju netko je izgleda zakazao. Predsjednik Zajednice Talijana Elio Privileggio, koji je jučer ujutro bio pred tom zgradom, rekao je da očekuje očitovanje policije pa će potom sazvati predsjedništvo da bi donijeli odluku kako dalje. - Očito je u ovom slučaju zakazao sustav, ali mi tu ništa ne možemo jer nemamo ovlasti u ovakvim slučajevima. Čekamo očitovanje nadležnih organa pa ćemo potom odlučiti što ćemo poduzeti, kaže Privileggio. Napisao i snimio Aldo POKRAJAC Riggi Bagami s psihijatrije na policiju O incidentu koji je Roberto Riggi Bagami u ponedjeljak izazvao u središtu Rovinja bilo je riječi i na jučerašnjoj redovitoj konferenciji za novinare u PU istarskoj. Glasnogovornica Nataša Rogić izvijestila je da je Riggi Bagami (navela je samo njegove inicijale) odvezen na psihijatriju u pulsku Opću bolnicu. Policija je navela da je on od ranije poznat po kaznenim djelima iz oblasti imovinskog kriminala te zloporabi opojnih droga. Po posljednjim informacijama, Riggi Bagami je jučer oko podneva otpušten iz bolnice, a policija ga je odmah potom odvela u postaju na kriminalističku obradu. (M. Vu.) Ljudi su vikali policiji da nešto poduzme, ali ništa Profesorica Maris Milković, jedna od svjedokinja ovog događaja, poslala nam je e-mail o nemilom pohodu Bagamija. Naime, piše prof. Milković, prije nego je otišao u kafić »Ex novo« bio je u kafiću »Roxy«, gdje je ona sjedila za šankom. - Oko 20.30 sati popio je piće i rekao šefici kafića da sada ide dignut' u zrak sebe i dva, tri lokala. »Imam dinamit i benzin u torbi, sve će letjeti«, prijetio je Bagami, a šeficu lokala »utješio« je riječima da joj neće ništa učiniti jer je dobra prema njemu. Odlazeći, čak joj je poklonio i CD Vasca Rossija i poručio: »Više me nikad nećeš vidjeti, ali moći ćeš reći da je Bagami uvijek bio dobar prema tebi«. Zadržao se još koju minutu i onda krenuo prema kafiću »Ex novo«, gdje je zapalio stol, izrezao se nožem, a potom se zaključao u WC. U to vrijeme stigli su policija i vatrogasci, no on je nastavio svoj pohod. Policija ga je opet sustigla u kafiću »Jimmy«, no nitko ga nije dirao niti pokušavao smiriti. Ljudi su vikali na policiju da nešto poduzme, no ništa. Otišao je ispod vatrogasnog kamiona i rezao samog sebe, sve dok nije stigla interventna policija, koja ga je i odvela, piše ogorčena Milković. Evo kronologije događaja! Sramota našeg društva :(

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 16:47
zbog svega ovoga treba 100.000 križara koji će očistiti Hrvatsku od ološa
alexander22
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 31.10.2005.
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-16-2008 20:35
> zbog svega ovoga treba 100.000 križara koji će > očistiti Hrvatsku od ološa ma trebao ga je netko ustrijeliti kroz prozor, iz mraka..k'o divlju zvijer..
damir59
Top 10 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-17-2008 4:51
> zbog svega ovoga treba 100.000 križara koji će > očistiti Hrvatsku od ološa doktori smrti...

tita
Top 10 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-17-2008 16:20
Lani Vrsarani, sada Rovinježi ogorčeni reagiranjem policije Revoltiranost Rovinježa postupkom rovinjske policije za koju kažu da je došla tek pola sata nakon prvih poziva te da, i kada je došla, nije ništa poduzela da spriječi divljanje Riggija, podsjeća na sličnu situaciju prošle godine u rujnu u Vrsaru. Tada su Vrsarani zvali policiju i upozorili na divljanje automobilom 29-godišnjeg Dalibora Rakića, ali je policija neadekvatno reagirala te je nekoliko sati kasnije Rakić »BMW-om« na rivi usmrtio mopedista Petra Šalju (48). Rakiću je u krvi izmjereno 2,3 promila alkohola. Pogibija Šalje podigla je građane Vrsara na noge, a i sam vrh policije. Građani su se pitali je li policija osposobljena štititi ih od nasilnika ili će to morati činiti sami. Policija je provela unutarnju kontrolu i poduzela disciplinske mjere protiv policajaca koji su učinili propust. Hoće li tako biti i u rovinjskom slučaju? (S. B. I.) Rovinj nema kontakt policajce osim na papiru :(

damir59
Top 10 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-17-2008 20:08
> Lani Vrsarani, sada Rovinježi ogorčeni reagiranjem > policije > > Revoltiranost Rovinježa postupkom rovinjske policije > za koju kažu da je došla tek pola sata nakon prvih > poziva te da, i kada je došla, nije ništa poduzela da > spriječi divljanje Riggija, podsjeća na sličnu > situaciju prošle godine u rujnu u Vrsaru. Tada su > Vrsarani zvali policiju i upozorili na divljanje > automobilom 29-godišnjeg Dalibora Rakića, ali je > policija neadekvatno reagirala te je nekoliko sati > kasnije Rakić »BMW-om« na rivi usmrtio > mopedista Petra Šalju (48). Rakiću je u krvi > izmjereno 2,3 promila alkohola. Pogibija Šalje > podigla je građane Vrsara na noge, a i sam vrh > policije. Građani su se pitali je li policija > osposobljena štititi ih od nasilnika ili će to morati > činiti sami. Policija je provela unutarnju kontrolu i > poduzela disciplinske mjere protiv policajaca koji su > učinili propust. Hoće li tako biti i u rovinjskom > slučaju? (S. B. I.) > > Rovinj nema kontakt policajce osim na papiru :( Papir sve podnosi,nemože se žaliti nikome... :(

tita
Top 10 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-17-2008 21:44
> > > > Rovinj nema kontakt policajce osim na papiru :( > > Papir sve podnosi,nemože se žaliti nikome... :( Da pa iz tog razloga građani moraju uzeti pravdu u svoje ruke! :( Tužna rovinjska svakodnevnica :( koju osječam svakodnevno na žalost :(

damir59
Top 10 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-18-2008 0:37
> > > > > > Rovinj nema kontakt policajce osim na papiru > :( > > > Papir sve podnosi,nemože se žaliti nikome... :( > > Da pa iz tog razloga građani moraju uzeti pravdu u > svoje ruke! :( > Tužna rovinjska svakodnevnica :( koju osječam > svakodnevno na žalost :( Nije Tebi lako...pored posla,moraš voditi besplatnu brigu o okruženju...renome teškom mukom stekneš,ali ga brzo možeš izgubiti...niti kriv,niti dužan. :(

damir59
Top 10 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Rovinjskom nasilniku dva tjedna zatvora 07-18-2008 0:37
Sorry,samo server dela duplikat :( Poruka je izmijenjena od: damir59