braniteljska stipendija. . . .

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 6 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
braniteljska stipendija. . . . Poslano: 08-25-2008 21:02
imam pitanje, ako znate ;) prošle godine sam primala tu stipendiju, i sad me zanima dal je mogu nastaviti primati ako prebacim jedan ispit i kako se onda računa prosjek, dal treba ponovo slati svu papirologiju kao na početku, ili samo dokaz o upisu na višu godinu? ha?
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: braniteljska stipendija. . . . 08-26-2008 10:26
hejj mi mozes molim te objasniti koje papire trebaju za tu stip i koliko iznosi i koji su uvijeti HVALA PUNOOOO
MARIO_2
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 26.03.2003.
Odgovor na Re: braniteljska stipendija. . . . 08-26-2008 13:24
> hejj > mi mozes molim te objasniti koje papire trebaju za tu > stip i koliko iznosi i koji su uvijeti > HVALA PUNOOOO Branitelji i djeca branitelja za vrijeme srednjoškolskog i visokoškolskog obrazovanja imaju pravo na stipendiju, a tijekom poslijediplomskog studija pravo na naknadu dijela troškova školarine Pravo na stipendiju tijekom redovitog srednjoškolskog obrazovanja, redovitog dodiplomskog studija i naknadu dijela troškova školarine poslijediplomskih studija ostvarujete ako ste: * dijete smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja * dijete hrvatskog ratnog vojnog invalida (HRVI) * dijete dragovoljca * HRVI ili hrvatski branitelj. Uvjeti za stipendiju Za dobivanje stipendije trebate zadovoljiti sljedeće uvjete: * redovan ste učenik ili student * niste ponavljali godinu * nemate apsolventski status * prosjek ocjena u prethodnom razredu srednje škole, odnosno osmom razredu osnovne škole najmanje 3,50 (srednjoškolci) * završili ste posljednji razred srednje škole s najmanjom prosječnom ocjenom 3,50 (studenti prve godine studija) * prosjek ocjena u dosadašnjem tijeku studiranja najmanje 3,00 (studenti viših godina) * prihodi po članu kućanstva manji su od 1995,60 kuna, odnosno dvostrukog iznosa cenzusa (dva puta 30 posto proračunske osnovice) * ne dobivate stipendiju po drugoj osnovi. Poslijediplomski studij Za studente poslijediplomskih studija predviđena je naknada dijela troškova školarine ako: * prihodi po članu kućanstva iznose manje od 1995,60 kuna, odnosno dvostrukog iznosa cenzusa (dva puta 30 posto proračunske osnovice) * ne koriste stipendiju po drugoj osnovi. Podnošenje zahtjeva Zahtjev podnosite pisanim putem (poštom) Fondu za stipendiranje hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djece hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata na propisanom obrascu koji se objavljuje uz natječaj. Natječaj se raspisuje u pravilu jednom godišnje u jednom javnom glasilu i na internetskim stranicama Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Fond za stipendiranje hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djece hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata (otvara novi prozor). Pripremni tečajevi za visoka učilišta Pravo na financiranje troškova jednog pripremnog tečaja za upis na visoko učilište ostvarujete kao: * dijete smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog branitelja * dijete HRVI-ja * dijete dragovoljca * HRVI ili hrvatski branitelj. Uvjet za ostvarivanje navedenog prava je da su prihodi po članu kućanstva manji od 1995,60 kuna, osim ako ste dijete smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja. U tom slučaju, za plaćanje pripremnih tečajeva za upis na visoka učilišta visina prihoda nije bitna. Zahtjevi za povrat sredstava uplaćenih organizatoru pripremnog tečaja šalju se Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti na tiskanici Zahtjev za financiranje troškova pripremnih tečajeva za upis na visoka učilišta. Tiskanica se objavljuje uz javni poziv i možete je preuzeti sa stranica Ministarstva Potrebni dokumenti navedeni su na samoj tiskanici, a rok dostavljanja zahtjeva propisuje se javnim pozivom.

x-spirit
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 06.01.2006.
Odgovor na Re: braniteljska stipendija. . . . 09-07-2008 19:49
...bitno je da upises redovnu godinu, i ne moras dati sve ispite, a prosjek ti se racuna od predmeta koje si dala, bar sam ja takav slucaj imao, e sad cekaj natjecaj koji bi trebao biti objavljen krajem 9.mjeseca, bar je tak prosle godine bilo, i tamo ce ti biti napisani svi potrebni dokumenti koji ti trebaju za nastavak dobivanja stipendije...
anonymous-girl
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 29.01.2006.
Odgovor na Re: braniteljska stipendija. . . . 09-08-2008 16:33
a recimo... ja imam potvrdu da mi je tata hrv. branitelj... jel ja onda imam pravo??
x-spirit
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 06.01.2006.
Odgovor na Re: braniteljska stipendija. . . . 09-09-2008 10:44
imas pravo, ali prvo moras zadovoljiti uvjete iz natjecaja da bi mogla dobiti stipendiju, nije dovoljna samo potvrda...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: braniteljska stipendija. . . . 09-09-2008 10:49
hvala na odogovru...