Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 42 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
silovanje u braku Poslano: 10-06-2005 18:05 | Zaključano
dali je moguce? kako da ga definiramo? ajmo curke da vas cujemo
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:12 | Zaključano
aj kad je prvi stavio post... silovanje u braku postoji. definicija silovanja je spolni odnos bez pristanka. uz prisilu. to sto su dvoje u braku ne daje pravo vlasnistva jednog nad drugim
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:18 | Zaključano
ovako... mogu reci kako je to pravno rjeseno bilo nekad a kako je to danas. u bivsoj drzavi nakon ustava iz 1974. godine republike su dobile pravo da samostalno donose zakone koje ce vrijediti na njihovom podrucju. drzave su izmedju ostaloga donijele i svoje kaznene zakone. jedna od razlika od republike do republike je bilo i tretiranje silovanja u braku koje se tretiralo saroliko. npr. na podrucju tadasnje "sap kosovo" silovanje u braku nije bilo moguce. muz nije mogao, pravno gledajuci, pociniti silovanje svoje zene. razlog tome su bile tamosnje kulturoloske, socijalne, vjerske i drusvene prilike. medjutim u sloveniji je muz mogao silovati svoju zenu odnosno svaki spolni odnos koji nije ukljucivao zenin pristanak bio je tretiran kao obicno kazneno djelo silovanja bez obzira na to postoji li brak ili ne. no u hrvatskoj je muz i mogao i nije mogao silovati svoju zenu. malo cudno ali sve je ovisilo o okolnostima. naime, ukoliko su muz i zena zivjeli pod istim krovom tj. u istom kucanstvu, silovanje u braku nije bilo, pravno gledajuci, moguce. no ukoliko su su muz i zena bili u braku ali nisu, iz bilo kojeg razloga, zivjeli pod istim krovom tj. u istom kucanstvu, muz je mogao pocinti kazneno djelo silovanja na svojoj zeni. danas je takva odredba promijenjena i muz moze pociniti kazneno djelo silovanja svoje zene. zapravo, danas kazneno djelo silovanja uopce vise ne govori niti uzima u obzir medjusobni odnos silovatelja i silovane/ga. stovise, opis tog kaznenog djela je tako koncipirano da ga osoba bilo kojega spola moze pociniti jer prije je to kazneno djelo bilo koncipirano samo tako da ga moze pociniti muska osoba. sada odredba predvidja cak mogucnost da k.d. silovanja pocini i zenska osoba.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:19 | Zaključano
hm...definitivno postoji ako je brak bolestan...kaj znaci bolestan brak?...brak u kojem je supruznik alkoholicar i maltretira ostale ukucane...ali ako je brak zdrav di sve funkcionira misljenja sam da je zeni duznost izvrsavati hm kako da nazovem a znate vec na kaj mislim...pa nisam se valjda ozenio da se samo gledamo...ako mi ona nece dati svoje sexsualno zadovoljstvo cu biti prisiljen potraziti izvan bracne zajednice prevedeno pociniti preljub...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:24 | Zaključano
> hm...definitivno postoji ako je brak bolestan...kaj > znaci bolestan brak?...brak u kojem je supruznik > alkoholicar i maltretira ostale ukucane... silovatelji te vrste ne moraju nuzno biti alkoholicari. u vecini slucajeva nisu nasilni prema vanjskom svijetu (dakle kukavice) >ali ako je > brak zdrav di sve funkcionira misljenja sam da je > zeni duznost izvrsavati hm kako da nazovem a znate > vec na kaj mislim...pa nisam se valjda ozenio da se > samo gledamo...ako mi ona nece dati svoje sexsualno > zadovoljstvo cu biti prisiljen potraziti izvan bracne > zajednice prevedeno pociniti preljub... pitanje je jasno: postoji li ili ne. zeni je duznost izvrsavat svoje bracne obaveze, ali mora ju li se na to prisiliti silvanjem? normalan svit se razvede..
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:32 | Zaključano
pa sve je dogovor...postoje faze kada nekom od supruznika nije do sexa...zato postoje metode kojima nastojis nagovorit partnericu na igranje...ako to ne uspije onda ga odes bacit u nesvijest i cekas da njoj dodu trenuci slabosti...necu ju valjda toljagom lupit i natjerat da mi da...svasta
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:35 | Zaključano
> pa sve je dogovor...postoje faze kada nekom od > supruznika nije do sexa...zato postoje metode kojima > nastojis nagovorit partnericu na igranje...ako to ne > uspije onda ga odes bacit u nesvijest i cekas da njoj > dodu trenuci slabosti...necu ju valjda toljagom lupit > i natjerat da mi da...svasta neces ti, netko hoce. nisu svi za razuman dogovor i razgovor
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:37 | Zaključano
alkoholicari
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:38 | Zaključano
a oboljeli od ptsp-a, kompleksasi, psihicki bolesnici, oni nezadovoljni ucinjenim u zivotu i sklonim agresiji...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:41 | Zaključano
ti si luda...pa oboljeli od ptspa su najcesce alkoholicari...ponavljam ako netko ima zdravi brak niko nece ici tjerati zenu na spolni snosaj ako joj se neda...a jos nisam cuo da se neka isla udati za ludaka koji je izasao iz ludare
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:41 | Zaključano
> hm...definitivno postoji ako je brak bolestan...kaj > znaci bolestan brak?...brak u kojem je supruznik > alkoholicar i maltretira ostale ukucane...ali ako je > brak zdrav di sve funkcionira misljenja sam da je > zeni [b]duznost izvrsavati hm kako da nazovem a znate[/b] > [b]vec na kaj mislim[/b]...pa nisam se valjda ozenio da se > samo gledamo...ako mi ona nece dati svoje sexsualno > zadovoljstvo cu biti prisiljen potraziti izvan bracne > zajednice prevedeno pociniti preljub... kakav je to brak ako jednom supruzniku to spada u "duznost" koju se "mora" izvrsavati? :|
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:42 | Zaključano
> > hm...definitivno postoji ako je brak > bolestan...kaj > > znaci bolestan brak?...brak u kojem je supruznik > > alkoholicar i maltretira ostale ukucane...ali ako > je > > brak zdrav di sve funkcionira misljenja sam da je > > zeni [b]duznost izvrsavati hm kako da nazovem a > znate[/b] > > [b]vec na kaj mislim[/b]...pa nisam se valjda > ozenio da se > > samo gledamo...ako mi ona nece dati svoje > sexsualno > > zadovoljstvo cu biti prisiljen potraziti izvan > bracne > > zajednice prevedeno pociniti preljub... > > kakav je to brak ako jednom supruzniku to spada u > "duznost" koju se "mora" izvrsavati? :| fala Bogu neko razuman...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:45 | Zaključano
> > hm...definitivno postoji ako je brak > bolestan...kaj > > znaci bolestan brak?...brak u kojem je supruznik > > alkoholicar i maltretira ostale ukucane...ali ako > je > > brak zdrav di sve funkcionira misljenja sam da je > > zeni [b]duznost izvrsavati hm kako da nazovem a > znate[/b] > > [b]vec na kaj mislim[/b]...pa nisam se valjda > ozenio da se > > samo gledamo...ako mi ona nece dati svoje > sexsualno > > zadovoljstvo cu biti prisiljen potraziti izvan > bracne > > zajednice prevedeno pociniti preljub... > > kakav je to brak ako jednom supruzniku to spada u > "duznost" koju se "mora" izvrsavati? :| gle zeko... ljudsko bice je sexsualno bice koje ima odredene potrebe...ako si usao u bracnu zajednicu valjda je to onda kao izraz ljubavi i privrzenosti i sa kim bi ti sada trebao upraznjavati te potrebe?...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 18:52 | Zaključano
> > gle zeko... > ljudsko bice je sexsualno bice koje ima odredene > potrebe...ako si usao u bracnu zajednicu valjda je to > onda kao izraz ljubavi i privrzenosti i sa kim bi ti > sada trebao upraznjavati te potrebe?... Sve što ti pišeš je OK. :super Ali ako se nekome iz bilo kojeg razloga ne da ševiti, a onaj drugi/a ga/nju na to prisili na bilo koji način, to je silovanje. Točka. I naravno da se takvo nešto može dogoditi i događa se u braku. I do prije par godina to je bio veliki propust našeg zakona, no na svu sreću to je ispravljeno. Blue...:nene
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: silovanje u braku 10-06-2005 19:02 | Zaključano
> > > > gle zeko... > > ljudsko bice je sexsualno bice koje ima odredene > > potrebe...ako si usao u bracnu zajednicu valjda je > to > > onda kao izraz ljubavi i privrzenosti i sa kim bi > ti > > sada trebao upraznjavati te potrebe?... > > Sve što ti pišeš je OK. :super > Ali ako se nekome iz bilo kojeg razloga ne da ševiti, > a onaj drugi/a ga/nju na to prisili na bilo koji > način, to je silovanje. Točka. I naravno da se takvo > nešto može dogoditi i događa se u braku. I do prije > par godina to je bio veliki propust našeg zakona, no > na svu sreću to je ispravljeno. > > Blue...:nene gle ako ti imas zdrav brak u kojem muz nije neki ludak alkoholicar koji dode pijan doma pa mu se kurac digne i hoce te puknut onda nema sanse da postoji silovanje jer u zdravom braku u kojem se ti u suprug volite i imate zdrav odnos on ce onda razumjeti da ti se ne sevi nego ce ga otici izdrkati i cekati da tebi dode trenutak slabosti...ako imas supruga ludaka koji boluje od ptspa ili ja alkoholicar onda ce ti se desiti ono prvo...kuzis?;)
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 3 2 3   »