BAMBUS PARKETI

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 29 odgovor(a) | 2 Sljedbenici

BAMBUS PARKETI Poslano: 10-16-2008 19:12
Kupio sam bambus parket mislim na one gotove tvornički polakirane parkete , čovjek ih je postavio u jednom danu a drugi sam dan uselio sa svim stvarima, napokon nekaj pametno su izmislili, ako ima neko kakvih iskustava molim da se javi predobri su i mislim da nisu preskupi 159 kn m2, a netreba ih ni brusiti ni lakirati, sve ima na: apsolutzona.hr , ako nekog zanim nek si pogleda. pozdrav svima koji renoviraju stan
Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-18-2008 18:08
hm, ja sam ih plaćala po 250 kn metar2 i nisam baš presretna. nisu dovoljno tvdi (kao hrast) i svaka dlaka se na njima vidi. jedino je dobar osjećaj hodati po toplome i lijepome podu.
merkur22
Not Ranked
Registriran(a): 17.10.2008.
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-21-2008 8:36
Ja sam ga isto plaćao prošle godine 219 kn, malo je sad pala cijena, a pod mi je odličan fakat se super osjećam kad dodjem doma, a neznam kak se tebi vidi svaka dlaka na podu ja sam zato uzeo polusjaj bambus odlićan je i lako ga je za održavat, visoki sjaj nije dobar moraš ga svaki dan čistiti. A ono o kaj veli Roko čovjek ga je fakat postavio preko sub. i nedjelje i u pon. sam uselio. ŽIVJELI GOTOVI PARKET poz... svima od merkura22
smoks1
Top 200 Contributor
Muški
Registriran(a): 06.11.2005.
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-21-2008 15:52
je, ja sam prosle godine stavljao parket u novu kucu, tj gradio sam kucu pa sve je novo stavljano, i sad, gdje god sam isao kupovat parket, nitko mi nije preporucio bambusom, tj cak su mi svi govori da ga se klonim jer je to jos uvijek novo i ne zna se kako ce se iskazat za 3-4-5 godina tako da sam se ipak odlucio na prvoklasni hrastov parket. Jest da me je skupo ispalo ali sta ces... 36 kvadrata parketa, brusenje, lakiranje, postavljanje, ravnanje podloge i "smola" protiv vlage, ispalo me 10 800 kn... ali sam dobio pismenu garanciju od 10 godina, da se nece dignut, propast, krenut gnjilit itd... nadam se da ce sve sa tim parketom (bambusovim) isapast dobro jer ovo da se postavi jedan a useli drugi dan je odlicna stvar ;)

Od kad jesam nikad valjo nisam i umrijet cu popravit se necu ;)

merkur22
Not Ranked
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-21-2008 21:37
Čuj oni kaj viču da ga se treba kloniti su lopivi jer znaju da će izgubiti bitku sa gotovim parketima jer neće moči više praviti budale od ljudi bilo da je rječ o bambusu ili nekom drugom gotovom parketu. A što se tiče toga da je to novo na tržištu i to je trik drž te se hrasta, pa zakaj onda jedemo banane pa ni one ne rastu ovdije, Japanci, Kinezi i J.Koreanci imaju istu klimu kao i mi pa koriste bambus podove preko 50 g. i super su zadovoljini, tako da nebi trebalo nasjedati na ovakve priče.Nemoj me krivo shvatiti hrast je ok. parket i nemam ništa protiv tebe nego samo mi ne dirajte moj bambus parket hehehehe pozdrav
smoks1
Top 200 Contributor
Muški
Registriran(a): 06.11.2005.
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-22-2008 8:45
ma razumijem, nema problem, ja samo samo prenjeo sta je meni receno :) a s obzirom da ja nisam placao postavljanje ni nista, jer mi je kum stavljao i sredjivao parket, mislim da mu nije bilo bas od koristi da mi laze i da se zeza sa svim tim ako je odmah mogao stavit gotovi parket :) Opet napominjem, samo prenosim ono sto je meni receno, bez ljutnje :) iskreno se nadam da ce taj bambus bit odlican ;)

Od kad jesam nikad valjo nisam i umrijet cu popravit se necu ;)

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-25-2008 21:17
imala sam parket hrastovi u starom stanu. nisam bila zadovoljna neg prve 2 godine. nakon 10 god bio je za ponovno "šlajfanje " i lakiranje... moj bambus je sjajan i čistim ga svaki dan, ali tko ga ne čisti kad su djeca u kući?
kliknuta
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 26.11.2003.
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-25-2008 21:44
čini mi se da vidim malu mrljicu u desnom donjem ćošku ;)

Ljubav je veličanstvena katastrofa: znati da se zalijećeš u zid i svejedno ubrzavati; srljati u propast s osmjehom na usnama.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 10-27-2008 11:37
> čini mi se da vidim malu mrljicu u desnom donjem > ćošku ;) skini očale :^0 bez njih je život ljepši a prozori čišći :^0
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 11-24-2008 20:24

Evo mi se spremamo graditi kuću, pa smo malo gledali i parkete koji će doći jednog dana na red, i gledali smo u merkuru, medjutim svi su nekako mekani. Čini mi se da kada mi netko dođe sa štiklicama da će se vidjeti svaki korak koji se sa njima napravi. Jako mekano......... a jako mi se sviđa. Možda nije to ta kvaliteta koja se ovdje spominje....... što da radim....... najbolje je da gostima velim da ih lijepo umoljavam da se izuju......

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 11-30-2008 18:46

emaana:
Čini mi se da kada mi netko dođe sa štiklicama da će se vidjeti svaki korak koji se sa njima napravi. Jako mekano......... a jako mi se sviđa.

Vrlo je rašireno mišljenje da su laminati jeftiniji građevni materijal. No niko ne gleda njegovu izrazito štetnu stranu. U izradi se primjenjuju umjetne smole i hemikalije, kao i sirovine upitne za ljudsko zdravlje. Čak ni onda takav proizvod po svim mehaničkim svojstvima ne može parirati običnom drvu. Ako gledamo isplativost, brodski pod se može i do desetak puta obnavljati jednostavnim postupkom brušenja, ne mijenjajući estetski izgled. Prirodno drvo kao materijal za podove posjeduje najbolji koeficijent toplinske izolacije. To znači da njegovom upotrebom štedimo najviše energije. Kroz poseban odabir i kvalitet odabranog drva nudimo najbolje uslove zdravog stanovanja, jer se brodski pod od crnogorice pokazao kao najbolji regulator vlažnosti i temperature zraka. Drvo preuzima višak vlage, a kad je nema dovoljno ponovo je preuzima i vuče kroz suhi zrak. U hladnom dijelu godine soba ostaje ugodno topla, dok u toplom i vrućem ljetu soba postaje ugodno hladna. Dokazano je i isprobano još iz davnih vremena da brodski pod od crnog bora liječi reumatska i oboljenja na kičmi.

TEAK parketi-http://www.uredidom.com/UREDIDOMCOM/TOPTEMA/TOPTEMA0207/TOPTEMA0207Detalji/tabid/135/ItemID/145/View/Details/Default.aspx

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 11-30-2008 19:09

Iskreno.....ja bi si TO stavila samo na zid ili strop!Wink

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 11-30-2008 19:24

zmijica22:

bambus??  na strop? zalijepit Tongue Tied

ma oke je,jest da usisavam stalno, ali je lijep

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 11-30-2008 19:48

aljona_ivanovna:

zmijica22:

bambus??  na strop? zalijepit Tongue Tied

ma oke je,jest da usisavam stalno, ali je lijep

kad bi vec morala!Wink

Za moje potrebe je jednostavno pre-pre mekan,a i ovo drugo sto si navela......Morala bi ga skidat za godinu dana!Smile

merkur22
Not Ranked
Odgovor na Re: BAMBUS PARKETI 01-14-2009 18:42

DAJ LJUDI KAJ BRIJETE PA TAJ BAMBUS JE TVRD KO SAM VRAG, NISAM NEKI EXPERT ALI KAD SAM

BIO U HONGKONG PRIJE PAR GODINA NA SAJMU ELEKTRONIKE, SVE ZGRADE OD 70, 80 ILI 100 KATOVA

SE RADE SA SKELE KOJA JE OD BAMBUSA, AKO TA SKELA MOŽE IZDRZATI TOLIKI TERET NA 150-250 METARA VISINE

ONDA KAK MOŽETE RECI DA JE MEKAN,  TVRD JE I ELASTIČAN I NEUPIJA VLAGU JER IMA NEKA LUDA VLAKNA U SEBI.

ZATO NELUPAJTE BEZVEZE AK NEMATE POJMA NEMOJTE KOMENTIRATI, DAJ SE VIŠE UOZBILJITE.

POZDRAV SVIMA DOBRONAMJERNIMA

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »