Moje opcije

Ovaj post ima 936 odgovor(a) | 12 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Poezija II Poslano: 07-27-2008 5:29
* * * ne trazi da odem vrijeme mi je stavilo lance o vrat trazeci proslost nalazim tebe ne trazi da odem sve je vec ostavilo traga trazeci tebe pronalazim sebe ne trazi da odem predugo sam drzala se uz te voleci tebe voljela sam zivot sa zbogom mi uvijek poljubac das ne trazi da odem vrijeme mi je stavilo lance o vrat
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-06-2008 11:19
vece pod zid zavese sat rukavice vrata tko te zvao ne tice te se
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-06-2008 11:26
zamijenila av opa nikad dosta napisala pjesmu od par rijeci dosta je nije ima viska
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-06-2008 11:33
kad pomislim tko sve pise pjesme misleci da su pjesme neki su to i prije radili netko ce uvijek raditi citala sam svasta i pisala svasta ne kosta nista naizgled
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-09-2008 20:46
nije lako u sumi samoce stvoriti nesto sto svako hoce
ovana
Not Ranked
Registriran(a): 17.12.2003.
Odgovor na Re: Poezija II 08-11-2008 10:14
izgubljene su riječi razumijevanje je negdje između negdje iznad ili iza iza zvuka izgovorenog svi jezici isto zvuče i znače tek poslije već izgovorenog postaje mi jasno da ne govorim tim jezikom (jezicima) a ništa nije čudno nije nemoguće samo je malo neuobičajeno a možda i nije samo .. eto tako .. :) Poruka je izmijenjena od: ovana
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-12-2008 5:31
Usamljenje Volim da slusam vjetar i kisu i da sam Lutam unaokolo kroz sumske tople tmine. Kad oblaci nebom nalete, ja sve njine Nade bih htio i sve ciljeve da znam. Tjesim se kad kao putnik u neki tudji stan Kroz prozor gledam: tiho sav svijet taj nepoznati Posmatram kako zivi i srecan je i pati, Pa, negledavsi se, sve to odnosim u svoj dan. Al'... nocu, kada zvijezde gledaju u moj log I kad nemilosrdno sude nad mojom glavom Zebem u dnu svog bica i posmatram sa stravom Tudjinu silnu i pustos sred samog srca mog. Herman Hesse
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-12-2008 5:34
Tajanstvene U zanosu, zaljubljene zene otkrivaju svoju tajnu i ona je nasa za cijeli zivot. Jer, ako Ljubav obmanuti umije, ako i Zudnja poznaje prevaru, kada se sjedine lagati ne mogu. Ti i ja smo se zakleli, i Zudnja se s Ljubavlju stopila, a ipak, nikad mi nisi otkrila, tu nemirnu zagonetku tko si. Za mene si vjecno ostala tajna! Onda si iznenada otisla, umorna od mene, i tako mi nanijela posljednju bol; ali dio mene ostao je u tebi zarobljen. Kad ugledam te izdaleka kako ides vitka, ja pozelim tu nepoznatu lijepu zenu kao da jednom nismo bili par. H.H.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-12-2008 5:36
Biti sretan U životu ne postoji nikakva dužnost osim dužnosti: biti sretan. Samo smo zato na svijetu, a sa svim dužnostima, svim moralom i svim zapovijedima rijetko činimo jedno drugoga sretnim, jer i sebe time ne činimo sretnima. Ako čovjek može biti dobar, može to samo onda kada je sretan, kada u sebi ima sklada dakle kada voli. To je bilo učenje, jedino učenje na svijetu. To je rekao Isus, To je rekao Buda, To je rekao Hegel. Za svakoga je na ovome svijetu jedino važno njegovo vlastito najunutarnjije, njegova duša, njegova sposobnost da voli. Ako je ona u redu, onda je svejedno jede li se proso ili kolači, nose li se dragulji ili rite; onda svijet zvuči zajedno s dušom, onda je dobro. Herman Hesse
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-13-2008 11:44
u isto vrijeme dok govorimo tisuce jezika slusa nista ne govori dok zatvaramo vrata jata ptica lete nebom beskrajne svjetlosti dok odlazimo znamo da se niko nece okrenuti
ovana
Not Ranked
Odgovor na Re: Poezija II 08-16-2008 0:27
osluškujem nepostojeće korake šušti lišće suho od duge suše kotrlja se kako ga vitar nosi uzulicunizulicu ova daleka grmljavina bliži li se ili udaljava iščekivanje kišnih kapi krasan kasni i potpuno neočekivan poziv za van ko bi odbio vjetar dolaziš li i ti s toplim vjetrom juga ili je uzaludno čekati nedolazeće vrijeme je znakovlja a meni se ne iščitava čemu kad je jasnoća postala gotovo nepodnošljiva kasna je ura :) koznakakoćemisutraizgledatiovonabrzinunatipkano
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-16-2008 7:29
[b]SAN ZA ZIMU[/b] Poći ćemo, zimi, u roza vagonu S plavim jastucima. Godit će nam. Gnijezda poljubaca tonu Po svim zakucima. Zažmirit ćeš da ne ugledaš kroz stakla Gdje kese se sjene noći, Te nemani zlobne, čeljad crnu pakla I crnih vukova oči. Oćutjet ćeš da ti obraz nešto pali... Kao ludi pauk cjelov ti je mali Po vratu poteko... Reći ćeš mi: "Traži!" naginjući lice - Dugo ćemo iskat te životinjice - Što hite daleko... Rimbaud Poruka je izmijenjena od: floriene
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Poezija II 08-16-2008 11:15
Posveta Posvećujem ti svoje oči, svoje usne, svoje zube. Pjesme? Šta ćeš od mojih pjesama pisanih jer nisam znao ćutati? Šta ćeš od mojih pjesama koje ne mogu da te ljube? Tako je dobro što nismo ni ptice ni bogomoljci u predvečerje i što nemamo krila već ruke. Posljednje što nas čeka ne može biti naša smrt, jer želje naše krvi negdje se moraju nastaviti. Ti si žena, mala, ti si mala žena, i jedan besmrtni avgust donio te u moje balade. Ostani s mojim Volim koje će nadživjeti sve moje tužaljke, sve moje promjene. Kraj mojih očiju ostani. Nadživjećemo sebe, ne samo u humci svojih grobova, jer znali smo, znali smo, nježni i oholi, bježeći od noževa i granata ubiti u sebi anđele i opet ostati anđeli. Budući, potražite nas nekad u nekom crvenom traganju, samo tijela naša ležaće pod nemom zemljom, ali gazite tiho, da ne ranite naše usne. I naše mrtve poglede da ne zgazite. Izet Sarajlić
benna
Not Ranked
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: Poezija II 08-16-2008 11:27
ČOVJEK U OGLEDALU - Dale Wimbrow Kada postigneš ono što si želio u borbi za sebe i svijet te učini kraljem dana, samo priđi ogledalu, pogledaj se i vidi što taj čovjek ima za reći. Jer to nije tvoj otac, ili majka, ili žena čije sudove moraš proći; osoba čije mišljenje najviše znači u tvom životu ona je koja te gleda iz ogledala. Neki ljudi mogu misliti da si iskren prijatelj i smatrati te divnim, ali čovjek u ogledalu veli da si samo protuha ako mu ne možeš pogledati ravno u oči. Njemu treba ugoditi, ostali nisu važni jer on je otvoren s tobom do kraja. I prošao si svoj ispit ako je čovjek u ogledalu tvoj prijatelj. Jer na putu možeš prevariti čitav svijet i u prolazu će te ljudi tapšati po ramenu, ali će ti konačna plaća biti bol srca i suze ako si prevario čovjeka u ogledalu.
ovana
Not Ranked
Odgovor na Re: Poezija II 08-18-2008 1:07
riječi su izvirale proticale žuborile pa se stišavale sve do vedre tišine poniranja u sebe same i kao da je isteklo sve osim ... hoće li ikada biti dorečeno izrečeno ili bar naslućeno ograda ta što još razdvaja hoće li sama pasti prije no što sagradim još koju novu i čvršću prije nego što odaberem posljednje povlačenje i odlazak [b]iz i od[/b] [i](a dobro li je ovo [i]iz i od[/i] :) šta sve stane u dvi riči)[/i]
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 63 2 3 4 5   »  ...  Zadnja >