bijelo pranje

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 22 odgovor(a) | 3 Sljedbenici

ajla30
Not Ranked
Registriran(a): 12.03.2007.
bijelo pranje Poslano: 11-23-2008 11:11

Znam da je ovo cest problem kod zena, ali me zanima na koji se nacin moze "lijeciti".

Naime pojavljuje mi se bijeli iscjedak bez ikakvog mirisa na gacicama neto prije menstrualnog ciklusa.

Takodje tokom seksualnog kontakta u vidu grudvica ostaje na partnerovom polnom organu. Da li postoji neki prirodni put lijecenja ili samo  tablete protiv bijelog pranja? 

Hvala

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-23-2008 12:41

ajla30:

Znam da je ovo cest problem kod zena, ali me zanima na koji se nacin moze "lijeciti".

Naime pojavljuje mi se bijeli iscjedak bez ikakvog mirisa na gacicama neto prije menstrualnog ciklusa.

Takodje tokom seksualnog kontakta u vidu grudvica ostaje na partnerovom polnom organu. Da li postoji neki prirodni put lijecenja ili samo  tablete protiv bijelog pranja? 

Hvala

Nisam strucnjak ali kao musko sam to primjetio kod dosta zena onih zadnjih dana nakon ovulacije a prije menge tak da mi se cini to nomalno raspadanje jajne stanice nakon ovulacije... ;)

Nego kad smo vec kod bijelog pranja godinama perem rublje s Persilom, onim koji nije agresivan jer je 'sensitive' i ne blijedi bolje, njezan je za kozu, navodno je zdraviji takav gel. I naravno da mi bijelo rublje nije bijelo nego uvijek obnako nekako manje bijelo nego cisto bijelo. Pa sam jucer kupio DASH koji je najskuplji ali bi trebao prati bijelije od svih drugih bijelih prasaka. Sad me zanima koliko je to ucinkovito jer ono rublje koje mi je bilo onako ne skroz bijelo nije izbjelilo ali nije ni bijele koshulje ucinilo manje bijelim a nadam se da nema takav bijeliji prasak viose utjecaja na zdravlje..?

I ako stavljam vanish hoce li to imati utjecaja na zdravlje koze, moze li docvi do iritacije od tih sredstava..? 

coolique
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 20.03.2005.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 10:02

Meni to po opisu zvuci kao da imas gljivice (candida), a za to bi trebala uzeti Canesten vaginalete. U svakom slucaju, pitaj doktora sto ti preporuca.

It seems to me that a man is foolish enough to want another person to understand him.

W. Somerset Maugham, The Summing Up

nini_2
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 11:45

iscjedak kod gljivične infekcije rodnice ima miris..na gljive.

Ovo nije nista opasno. Cikličko mjenjanje sluzi rodnice.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 14:46

Kad sam imala bijepo pranje ,lijecnik mi je dao neke tablete koje smo uzimali i muz i ja.

mallory3
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 14.11.2006.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 18:00

zašto bi netko uzimao tablete za sasvim normalnu i prirodnu pojavu?

"Kako znati da li je neki čovjek pošten... ...Pa pitaš ga... Ako kaže da jest, mora da je pokvaren..." Groucho Marx
ajla30
Not Ranked
Registriran(a): 12.03.2007.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 18:31

Da, nema nikakav miris i pojavi se  mozda jednom ili dva puta tokom mjeseca... ali prilikom seksualnog odnosa malo se pojavi...kao da sve to "malo prodrma" .

dexy0
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 27.04.2005.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 19:01

coolique:

Meni to po opisu zvuci kao da imas gljivice (candida), a za to bi trebala uzeti Canesten vaginalete. U svakom slucaju, pitaj doktora sto ti preporuca.

Da, jer gljivice se obicno opisuju ko "grudaste", normalan iscjedak u toku ciklusa ne bi smjeo biti takav.

Za autoricu posta, odi ljecniku, i da su gljivice, nije nista strasno :)

enivej...
jassmyn1
Not Ranked
Registriran(a): 24.11.2008.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 19:40

Kad je u pitanju bjelo pranje,ipak je za preporuku pregled kod ginekologa,da se uzme bris,koji se zatim ispita i djagnosticira,tek nakon analze brisa se određuje terapija,jer na taj način se sprečava put prenašanja od vas na partnera i obrnuto.

Kad je  pitanju pranje bjelog veša,moje iskstvo je da obavezno perem samo bjeli veš sam,da ispiranje ponavljam do tri puta,i kupujem na tržnici isključivo njemački prašak bilo persil ili koji drugi,jer treba puno manja količina za jedno pranje.U Zagrebu je voda jako tvrda i nikada mi veš nije tako bjel kao kada perem na moru.

SVATKO VRIJEDI ONOLIKO KOLIKO SAM DRŽI DO SEBE
smax
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 08.07.2004.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-24-2008 21:42

interesantno, kako su se samo muski na koncu raspisali o pranju vesa, i s pokojim trikom..Geeked

osim šta sam kužna, tužna i dužna, ja sam zaista krasna cura..

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-25-2008 9:25

nini_2:

Hmh......................!Po,ovome 90% zena koje imaju Candidu,nemaju je!Wink

Gljivicna infekcija,ne mora imati nikakav miris.........dovoljan znak je pojacan iscjedak,koji moze biti popracen laganim svrbezom ili peckanjem!Iscjedak kod upala,takodjer moze biti pojacan......imati zuckastu,smeckastu boju,te imati neugodan miris!

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Registriran(a): 28.04.2005.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-25-2008 14:50

Ako je iscjedak samo obilniji nego obično- bez mirisa i boje i nije popračen peckanjen i svrbežon? Smile

Meni se javila upala prošlo lito, zbog nekoliko različitih čimbenika, uzimala 3 dana Canesten i sve bilo ok... Ovo lito opet ista pisma...Meni je lito očito "plodno", jebat ga.

'Cause I may be bad but I'm perfectly good at it...

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Registriran(a): 19.06.2007.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-25-2008 15:44

nini_2:

a candida je opasna? Smile 

ja je imam redovito, i osim blagog svrbeža (a često ni njega) nemam nikakvih simptoma, a miris bi momak sigurno osjetia da ga ima.
tek kad odem kod ginekologa na pregled mi kaže da je imam. 

@ autorica- odi na pregled, nemaš što izgubiti...

ebalo vas 250 znakova... a i sposobnost brojanja isto tako

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Registriran(a): 19.06.2007.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-25-2008 15:53

eh da, i meni se najčešće javlja prije menzisa zato što tada imunitet opada Smile

ebalo vas 250 znakova... a i sposobnost brojanja isto tako

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Registriran(a): 28.04.2005.
Odgovor na Re: bijelo pranje 11-25-2008 16:03

Meni se anemija povlači ima tri godine i od tad candida caruje... Smile

'Cause I may be bad but I'm perfectly good at it...

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »