NAPADAJ PANIKE....

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 98 odgovor(a) | 2 Sljedbenici

koka_8
Not Ranked
Registriran(a): 11.02.2008.
NAPADAJ PANIKE.... Poslano: 12-13-2008 22:39

MOLIM VAS LJUDI TRAŽIM VAŠA ISKUSTVA,VAŠE MIŠLJENE....

nedavno sam počela patiti od paničnog napadaja(napadaj panike)užasavam se zagušljivih prostora,prostora gdje ima puno ljudi.....dosta sam se promijenila od kad mi je to počelo,npr.što se tiče mojih izlazaka,sve me strah da neču više izlaziti kao prije.....(možda mi je još i gore kad konzumiram alkohol)mooolim vas ako imate koji savjet,ili koje vaše iskustvo,šta je najbolje napraviti u tom trenutku napadaja???kako se kontrolirati?da li je to prolazno????mooolim vas.

UNAPRIJED ZAHVALJUJEM!!!!!Huh? 

koka_8
Not Ranked
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-13-2008 22:41

znam da če nek napisat idi u psihologa i bla bla.......al bi tila čut i vaša iskustv,bilo bi mi lakše.....Big Smile

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-13-2008 22:44
klaustrofobija
saudade_
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 15.03.2006.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-14-2008 3:39

koka_8:

.. kako se kontrolirati?da li je to prolazno????mooolim vas.

Kod učestalih "napadaja panike" (srce ubrzano udara, nedostaje ti zraka, tijelo se grči, šumi ti u ušima, imaš osjećaj kako će uslijediti nešto strašno, javljaju se misli o svim mogućim - najgorim - scenarijima koji te mogu zadesiti, primjerice, infarkt Big Smile), najčešće se razvija i agorafobija  (strah od otvorenog) i klaustrofobija.. 

Onog trena kad primjetiš da počinješ mijenjati svoj život zbog straha od toga da će ti pozliti ili da će ti se bilo što loše dogoditi, pa radije ostaješ "na sigurnom" (kod kuće) ili tražiš mnoštvo ljudi (jer si kod kuće sama, primjerice), tada OBAVEZNO potraži pomoć psihologa koji će ti određenim bihevioralnim metodama pomoći da se drastično smanje ti "napadaji" ili, pak, u potpunosti nestanu..

Nikako nemoj misliti da će nestati samo od sebe, kao što prebolijevaš prehladu ili gripu.. Riječ je o problemu kojem treba pristupiti krajnje ozbiljno, a za to ti mogu biti od velike pomoći upravo - psiholozi.. Pokušaj pronaći i kakvu knjigu o tome ili "proguglaj" malkice o ovim "napadajima".. Moraš imati na umu da ti se tijekom ovakvih "događaja", zapravo, ništa strašno neće dogoditi iako je stanje u kojem se tada nalaziš prilično neugodno za tebe.. Obično se smiruješ za 20-ak minuta? Ono što doživljavaš jest pretjerana osjetljivost na vlastito tijelo koja čini da si bolno svjesna svake malene tjelesne promjene u njemu, pa svaku tu promjenu obično popratiš nekom negativnom misli što te, u konačnici, dovede do stanja panike.. Ponekad to stanje izostane, ali čitavo se vrijeme (možda i čitav dan?) osjećaš tjeskobno.. To je stoga što si ušla u jedan "začaran krug" negativnih misli koje izazivaju tjelesne promjene koje, pak, dovedu do novih negativnih misli itd. itd. Zapravo, konstantno se "hraniš" i imaš na umu "negativne scenarije"i tvoje tijelo reagira na njih - strahom.. Psiholog će ti pomoći da izađeš iz tog "začaranog kruga"..

Kad se panični napadaj dogodi, ponavljaj si kako sama izazivaš te tjelesne reakcije i kako bi se trebala smiriti.. Pokušaj zamisliti, pritom, pozitivan, ugodan scenarij.. Primjerice, zamisli kako se tvoje tijelo smiruje.. Zamisli kako taj strah iščezava.. Zamisli kako nastavljaš obavljati ono što si krenula obavljati kao da se ništa nije dogodilo.. Nastoj tijekom "napadaja" polagano disati.. Polagani dubok udah.. Polagani izdah.. Tijekom "napadaja", nagonski ubrzano počinješ disati, pa dolazi do neravnoteže u izmjeni plinova što ima za posljedicu vrtoglavicu i tzv. "nedostatak zraka".. To nije ništa strašno.. Samo uspori disanje i uspostavi jednoliko udisanje i izdisanje.. Polagani dubok udah.. Polagani potpuni izdah.. Ovo će te i opustiti, pa ćeš lakše prebroditi taj "napadaj".. Poželjno je to disanje vježbati dok si u "normalnom stanju", tako, kad ti se "napadaj" pojavi, automatski možeš krenuti s usporenim disanjem i relaksacijom..

Eto, nadam se da sam barem malkice pomogla.. Ne brini.. Ništa ti se loše neće dogoditi.. Naš je um "nestašan majmun" kojeg moramo, katkad, drugačije "programirati" da si ne bi "zagorčavali" život.. Obavezno posjeti psihologa koji će ti u tome i pomoći..

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-14-2008 18:54

koka_8:

nedavno sam počela patiti od paničnog napadaja(napadaj panike)užasavam se zagušljivih prostora,prostora gdje ima puno ljudi.....dosta sam se promijenila od kad mi je to počelo,npr.što se tiče mojih izlazaka,sve me strah da neču više izlaziti kao prije.....(možda mi je još i gore kad konzumiram alkohol)mooolim vas ako imate koji savjet,ili koje vaše iskustvo,šta je najbolje napraviti u tom trenutku napadaja???kako se kontrolirati?da li je to prolazno????mooolim vas.

Slušaj..ako voliš popit stvar je jasna..Indifferent

belacqua
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 09.12.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-14-2008 20:31

saudade ti je dosta detaljno odgovorila.

još bi htjela dodati da se teško boriti "protiv" paničnog napadaja u trenutku kada se on počne dogadjati jer će ga grčenje i nastojanje da ga zaustaviš, vrlo vjerojatno samo potencirati. panični poremećaj (opetovani napadaji panike) naziva se još i  "strahom od straha" upravo zato jer se osoba kad osjeti lagane simptome tjeskobe sklona uplašiti da će dobiti napadaj, čime naravno pojačava već postojeći strah i situacija će vrlo vjerojatno kulminirati paničnim napadajem.

opuštanjem i smanjivanjem opće razine tjeskobe na duge staze učinit ćeš mnogo, ali za to ćeš se vrlo vjerojatno ipak trebati posavjetovati s psihologom kojem možeš iznijeti specifičnosti situacije. 

a do tada jedna od mogućnosti za gašenje požara:  pan. napadaj se najlakše suzbije metodom "da, ali nije bitno." znam da zvuči šašavo, ali iz iskustava ljudi koji su ga opetovano proživjeli, pokazalo se korisnim. iako je napadaj izrazito neugodan, posve je bezopasan, i kada te sljedeći put počne hvatati strah nemoj ga probati izbjeći, nego si govori " dobro, neka dodje u punoj mjeri,što onda, niš mi neće biti".paradoksalno ali probaj potencirati strah.  to je teže nego što ovako napisano djeluje jer je prirodna ljudska reakcija da se miče od neugodne situacije, ali u tom trenutku treba ići protiv sebe i poželjeti strah. komičan je rasplet sto u tom trenutku napadaj ne dodje, jer se napad hrani tvojim strahom, ako ga nemaš, neće biti ni napadaja. 

nadam se da ti je bar malo pomoglo GeekedWink

koka_8
Not Ranked
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-14-2008 21:18

a do tada jedna od mogućnosti za gašenje požara:  pan. napadaj se najlakše suzbije metodom "da, ali nije bitno." znam da zvuči šašavo, ali iz iskustava ljudi koji su ga opetovano proživjeli, pokazalo se korisnim. iako je napadaj izrazito neugodan, posve je bezopasan, i kada te sljedeći put počne hvatati strah nemoj ga probati izbjeći, nego si govori " dobro, neka dodje u punoj mjeri,što onda, niš mi neće biti".paradoksalno ali probaj potencirati strah.  to je teže nego što ovako napisano djeluje jer je prirodna ljudska reakcija da se miče od neugodne situacije, ali u tom trenutku treba ići protiv sebe i poželjeti strah. komičan je rasplet sto u tom trenutku napadaj ne dodje, jer se napad hrani tvojim strahom, ako ga nemaš, neće biti ni napadaja. 

nadam se da ti je bar malo pomoglo GeekedWink

[/quote]

[quote user="belacqua"]

naravno da ste pomogli, sve ovo što ste napisali sam čula,nekad uspijem pobijedit taj strah,a nekad se nemogu kontrolirat,nego čim mi poćme napadaj ja odmah poćnem paničariti,znam da nesmin tako,al nemogu to je nekad stvaarno jače od mene.....a kad ga uspijem pobijediti,to je uglavnom,kad mi počme napadaj da počnem pričati sa nekim,samo da ne mislim na to,kao što rekoh nažalost tako nije svaki put......

I još mi je to npr,kad sam negdje vanka i bilo gdje pogotovo di je masa ljudi,u kafiću gdje mi nije blizu izlaz,kad mi počme biti vruče,ja se odmah uspaničarim,da će mi doći slabo da ču se onesvijestiti(jer sam se bila onesvijestila,i od tad je sve počelo,iako već prije dosta puta mi je bilo slabo,pogotovo ljeti,nebih jela spavala,izlazila bih vanka,sve se to skupilo,i nikad nisan marila za to,samo taj jedanput šta san se onesvijestila,okrenulo mi se sve)tako,ako imate još koji savjet,bilo bi mi drago ćuti.

iden i kod psihologa,al isto mi je draže čuti vaša mišljenja,i savjete....

nekako kad čujem nečija iskustva lakše mi je,jer znan da nisan jedina i to me tješi.

UNAPRIJED ZAHVALJUJEM!!!!!EmbarrassedStick out tongue 

modra
Top 100 Contributor
Ženski
Registriran(a): 01.11.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-15-2008 14:13

koka_8:

I ja se užasavam zagušljivih (zadimljenih) prostora...Huh?Ick!

Big Smile 

sutra ću..

just-a-guy
Top 100 Contributor
Registriran(a): 08.07.2003.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-15-2008 18:29

modraaa18:

koka_8:

Big Smile 

kad cemo se volit Embarrassed 

modra
Top 100 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-16-2008 13:04

Embarrassed

Kad nemam vremena..Huh? 

Stick out tongue 

sutra ću..

just-a-guy
Top 100 Contributor
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-16-2008 17:51

modraaa18:

Embarrassed

Kad nemam vremena..Huh? 

Stick out tongue 

kopaš vrtal garant pa nemaš vrimena

znan kako ti je

i ja san kopa tvojih godina 

modra
Top 100 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-16-2008 19:21
Šta je to? Vrt?Big Smile        Embarrassed

sutra ću..

just-a-guy
Top 100 Contributor
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-17-2008 9:23

vrtal ti je misto di reste raščika 

već skuvana

koka_8
Not Ranked
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-19-2008 23:32

modraaa18:

i kako se osiječaš tad???

kako se suočavaš sa time??

bila bih ti zahvalna na odgovoruIck! 

modra
Top 100 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-24-2008 19:19

koka_8:

modraaa18:

i kako se osiječaš tad???

kako se suočavaš sa time??

bila bih ti zahvalna na odgovoruIck! 

Plačem, haha.. Big Smile 

sutra ću..

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 7 2 3 4 5   »  ...  Zadnja >