NAPADAJ PANIKE....

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 98 odgovor(a) | 2 Sljedbenici

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-24-2008 22:33

Cigareta, kava i alkoholmogu potencirati napade panike. Napadi bi se događali. ali možda rjeđe i možda ne tako intezivno. Ti vjerojatno popiješ neko piće ili više njih jer ti daju osjećaj hrabrosti no kada alkohol ispari osjećaš se još gor. I vrtiš se u krug. Napadi panike imaju veze s depresijom ili stresom. Pokušaj promjeniti stil života, prehrana, vježba jednom rječju zdrav život. Ako se i dalje događaju napadi  odi doktoru. Svaki od nas kad malo analizira svoj život zna što mu škodi i što ga mući, samo ponekada nismo u stanju to sami riješiti, pa moramo potražiti pomoć.Smile

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-30-2008 21:31

Svi simptomi koji su naprijed navedeni kao rezultat panike javljaju se i kod jačeg nedostatka željeza u krvi (slabokrvnosti) a i kod smanjenog dotoka krvi u mozak radi suženja vratnih žila tj. smanjene cirkulacije krvi. Kada sam jače zaglibila u te probleme ne samo da sam bježala i klonila svih prostora iz kojih nisam mogla na brzinu doći do vanjskog sviježeg zraka nego sam se kasnije i kod kuće bojala biti sama jer mi je stalno bilo loše ( vrtoglavice, nedostatak zraka i osjećaj gušenja, slabosti, osjećaj obamrlosti udova). Svaki trenutak kao da mi je posljednji.  Kako mi se zdravstveno stanje popravljalo nakon fizikalnih terapija i željeza tako su nestajali i moji strahovi i izbjegavanje određenih prostora. Možda se i ti ne osjećaš zdravstveno dobro i sigurno pa je to razlog pojave nedostatka zraka a zatim i lagane panike što je normalno. Posebno u  takvim situacijama alkohol nije poželjan. Obiđi doktora i provjeri krv. Traži uzrok.

epsilion75
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 04.03.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-06-2009 7:56

koka_8:

znam da če nek napisat idi u psihologa i bla bla.......al bi tila čut i vaša iskustv,bilo bi mi lakše.....Big Smile

Ja ti imam dosta iskustva sa napadima panike koji mi se nekada događaju sa razlogo a nekada ne. Jednostavno mi se odjednom počinju znojiti dlanovi, srce ubrzano lupati i preplavi me osjećaj straha. Panika je jako neugodan problem sa kojim se nosim već 10 godina. Ukoliko nemaš namjeru posijećivati psihijatre ondaje možda najbolji ljek za paniku da u trnutku kad doživiš napadaj pokušaš razmišljati pozitivno ma kak se to u tom trnutku činilo teškim. Ako ništa drugo barem će pozitivno razmišljanje skratiti trajanje napadaja panike. Wink

koka_8
Not Ranked
Registriran(a): 11.02.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-07-2009 0:19

epsilion75:
Panika je jako neugodan problem sa kojim se nosim već 10 godina.

10 godina???? dali si imao poboljšanje ili je uvijek isto??

epsilion75:
najbolji ljek za paniku da u trnutku kad doživiš napadaj pokušaš razmišljati pozitivno ma kak se to u tom trnutku činilo teškim. Ako ništa drugo barem će pozitivno razmišljanje skratiti trajanje napadaja panike. Wink

nastojim razmišljat pozitvno,i ne mislit u tom trenutku na to,al jbg nekad uspijem al nekad i ne,iako znam da mi nemože biti ništa uvijek se prestrašin tj.strahujem da će mi se nešto loše dogoditi npr,da ću u disku u zagušljivom prostoru da če mi doći slabo,da ču se srušiti??Huh? 

epsilion75
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 04.03.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-07-2009 7:33

koka_8:

.strahujem da će mi se nešto loše dogoditi npr,da ću u disku u zagušljivom prostoru da če mi doći slabo,da ču se srušiti??Huh? 

Da, ima puno strahova zbog kojih te može uhvatiti panika, evonekih mojih: da ću povraćati u autu, da ću se izgubiti, da ću ispasti smiješan u društvu i da će mi se svi smijati, da će mi netko umrijeti, da se neću snaći u životu, da ću ispasti glup pred drugim ljudima, da ću biti smotan, itd. No, stvar je obično takava da stvari ispadnu bolje nego što sam ja u svojim pesimističkim predviđanjima očekaivao da će biti.

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-09-2009 18:55

Bok.Evo vidim da imas simptome koje sam ja imala i misliš da ne postoji izlaz iz te situacije,kao da se vrtis u zacarani krug.Napadaji nisu vjecni mada mogu opet doci ali ne ucestalo kao prje. Prvo moras sama sa sebom rašcistiti neke stvari u vezi napadaja a to je da ti se nece nista desiti i da neces umrit.Meni kad bi dosa napadaj ja bi se uvatila nesto raditi.kretati se samo da ne sidim i mislim na to,naravno tribalo mi je vrimena da skuzim sta mi je i kako cu se sabrat u tom trenutku ali nikad nisam odustala,skrivala se u kucu ili da nisam izlazila.da bi to pobjedila moras se borit protiv toga.vodi dnevnik kad i u kojoj situaciji ti se to desava.sve ce to proc i neces poludit,ni umrit od toga.viruj mi znam kako ti je i kako se osjecas ali budi jaka i sve ce bit ok.nista nije vjecno pa ni to.nadi nesto sta te ispunjava,zabavlja samo nemoj mislit na to.ako te uvati ne misli kad ce doc drugi,ponasaj se kada ga nije bilo.e i nastoj ne piti alkohol,gazirano,kavu duvan,bar smanji jer to potice.i nemoj bit u zagusljivim prostorijama jer sad dok se malo ne snades sve ce te poticat na napadaj.eto,ako te jos sta bude zanimalo pitaj,bit ce mi drago da ti mogu pomoci.ja sam Ivana iz Trogira,  moj mail ti je crvenakiky@gmail.com

koka_8
Not Ranked
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-10-2009 21:12

mene najviše uhvati panika to kad sam u zagušljivom prostoru,gdje je imalo vruće,ja se odma prepadnem da ču se srušiti da ču pasti u nesvijest......i uvijek iman kod sebe neku čokoladicu da pojedem nekako se sa time tješim.........

koji su ti simptomi bili?????

unaprijed zahvaljujem 

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-11-2009 11:51

koka_8:

MOLIM VAS LJUDI TRAŽIM VAŠA ISKUSTVA,VAŠE MIŠLJENE....

nedavno sam počela patiti od paničnog napadaja(napadaj panike)užasavam se zagušljivih prostora,prostora gdje ima puno ljudi.....dosta sam se promijenila od kad mi je to počelo,npr.što se tiče mojih izlazaka,sve me strah da neču više izlaziti kao prije.....(možda mi je još i gore kad konzumiram alkohol)mooolim vas ako imate koji savjet,ili koje vaše iskustvo,šta je najbolje napraviti u tom trenutku napadaja???kako se kontrolirati?da li je to prolazno????mooolim vas.

UNAPRIJED ZAHVALJUJEM!!!!!Huh? 

Hmm, ako te nešto opako pere u zadnje vrijeme najbolje otici na neki razgovor,cisto da ti strucnjak procijeni voc d pojnt.. Wink

...mene osobno scima kad je lift pun, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,

trudim se NE prebrojati osobe u njemu, vec gledam u strop i duboko uzdisem-jest da retardirano to izgleda,a kaj sad Embarrassed

aureola_3
Not Ranked
Registriran(a): 18.07.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-11-2009 19:07

Napad panike izaziva strah ili može biti pospješen lošom krvnom slikom, netolerantnom količinom stresa ili neka situacija gubitka kontrole nad sobom doživljena kao moguća ugrozba života. Savjetovala bih ti da provjeriš zdravstveno stanje da bi potpuno otklonila fizički uzrok napadaja. Najvjerovatnije je sve u redu objektivno sa zdravljem samo si osjetljivija. Poremećaj rada štitne žlijezde je također neugodnih simptoma, ali od toga se ne umire. Kada osjećaš da ti se puls ubrzava ako nisi šećeraš prokuhaj 2 dcl vode sa 2 žlice šećera. U to iscijedi pola limuna i toplo pij gutljaj po gutljaj i sigurno će ti biti bolje. Dok ti se situacija n stabilizira nastoj imati navedene namirnice u blizini. To se priredi za par minuta. Kad to sve prođe ti ćeš na to gledati kao da se nekom drugom događalo, ali potrebna ti je sigurnost, mir i normalna situacija da bi se oporavila. Ako ti je nepodnošljivo hodi liječniku.

aureola_3
Not Ranked
Registriran(a): 18.07.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-11-2009 19:11

Dobro ti je imati čaj od majčine dušice i popiti. Kava minimalno, par gutljaja dok se stanje ne stabilizira. Čokolada, banana, jabuka dobro djeluju.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-12-2009 21:26

Bok koka.Imao sam sličnih problema sa napadajima panike.

Počelo je kad sam išao u treći srednje.To je bilo u trećem mjesecu 2005. g.

Počelo je u školi na satu matematike.Iznenada su mi dlanovi bili znojni,srce je počelo čudno lupati,problijedio sam ,oblijevao me hladan znoj.

mislio sam da ću dobiti infarkt ili moždani udar.To se događalo više puta dnevno bilo u školi , vani ili doma.

Najgore je bilo navečer kad sam išao spavat, uhvatila bi me panika i prva misao mi je bila infarkt.

Noćima nisam mogao spavati bojeći se da ću umrijeti.

Išao sam ko liječnika misleći da imam problema sa srcem.

Obavio sam sve pretrage EKG ,EEG,RENGEN SRCA I PLUĆA i nalazi su bili u redu, a meni su se simptomi ponavljali.

Moja agonija je trajala 3 mjeseca i nesto dana ali sam se uspio riješiti paničnih napadaja.

ZNAŠ KAKO ?

JEDNE NOĆI SAM IŠO SPAVAT I POČELO JE .

HLADAN ZNOJ ,LUDO LUPANJE SRCA,BOLOVI U PRSIMA MISLIO SAM DA ĆU UMRIJETI.

ZNAŠ KAD TE OBUZME PANIKA SA OVIM SIMPTOMIMA IZ MINUTE U MINUTU BIVA TI SVE GORE .

OBUZME TE TAKO VELIK STRAH DA GA RIJEČIMA NEMOŽEŠ OPISATI.

I TAKO ČEKAJUČI ŠTO  ĆE SE ZBITI ODLUČIO SAM SE SUOČITI SA SVOJIM NAJVEĆIM STRAHOM ,STRAH OD INFARKTA TJ. SMRTI.

REKAO SAM SEBI NE BOJIM SE SMRTI  , SPREMAN SAM AKO MORAM UMRIJETI NEKA UMREM.

I SIMPTOMI SU SE LAGANO POČELI POVLAČITI I PRESTALO JE.

SLJEDEĆI DAN OPET SE JAVILA PANIKA SA GORE NAVEDENIM SIMPTOMIMA ALI U NEŠTO BLAŽEM OBLIKU

I OPET SAM REKAO SAM SEBI SPREMAN SAM UMRIJETI , NE BOJIM SE.

KAKO SU PROLAZILI DANI PANIKA JE BILA  SVE RJEĐA DOK SE JEDNOG DANA POSVE UZGUBILA.

JA MISLIM DA JE RJEŠENJE TVOG PROBLEMA  SUOČAVANJE SA TVOJIM NAJVEĆIM STRAHOM.

KAD TI POČNE NAPADAJ RECI SAMA SEBI NE BOJIM SE

AKO SE ONESVJESTIM NEKA SPREMNA SAM ,JER TI NESVJESTICU NEMOŽEŠ SPRIJEČITI

AKO SE DOGODI NEK SE DOGODI PRIHVATI TO.

AKO PADNEŠ U NESVJEST TO NIJE KRAJ SVIJETA ,ZAVRŠIT ĆEŠ U BOLNICI ,PA ŠTO?

ZATO BOLNICE POSTOJE.

NADAM SE DA ĆE TI MOJA ISKUSTVA POMOĆI U BORBI PROTIV TVOJIH DEMONASmile 

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-12-2009 21:33

ZOVEM SE ROBERT IZ  VARAZDINA SAM

AKO IMAS KAKVIH PITANJA JAVI MI NA MAIL robert.herman2@gmail.comWink

koka_8
Not Ranked
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-14-2009 23:52

punoooooo ti fala, ,svega sam ja svijesana da mi nemože ništa biti od toga,da nisam jedina koja bi pala u nesvijest,al jednostavno taj strah od nesvijestice neznan.....užaaasno mi je žao što više nemogu piti i zabavljati se vani,jer me stalno vata taj strah od nesvijestice.nekad mi je prolazi glavon ako se previše opustim da ne mislim o tom strahu da ču se onesvijestiti,tako da mi je nekad lakše kad razmišljam o tome,koda ču tim razmišljanjem izbijeći nesvijesticu....ali kao što rekoh nekad uspijem izbijeć taj napadaj a nekad i ne,bude jače od mene....SadCryingJA BI SE ZABAVLJALA....

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 08-31-2009 15:27

dobar dan ljudi!!!! nikako da mi netko kaže nešto o napadima panike... ja sam mislila da sam ja luda ali doslovno LUDA! dok mi nije najbolja prijateljica rekla da nisam jedina da se to događa, nisam joj vjerovala, dok nisam oaj forum vidjela. meni se napad panike desio prvi puta prije 3 godine.. sve mi je bilo super i cugala sam s ekipom i pušila mi zezala se i izlazila, dok mi najedanput nije srce počelo luđaćki lupat i nisam moglka doć do zraka. tat me odveza na hitnu i pitali me šta sam ja došla da je sa mnom sve super i ekg i tlak i krv... išla sam čak i kod kardiologa u nemetovu kod privatnika i nosila holter jer su mislili da je srce..ali hvala bogu sve mi je super.. od tog dana kad mi se to prvi puta desilo, ostavila sam alkohol i cigarete...ne izlazim više tako jer mislim uvjek kad si popim ilil zapalim da ču se ugušit i past u nesvjest.. ja više nemam normalan život ko i prije 3 godine.. ja želim  ponovo živjet ko normalna 23 godišnja cura tj. sad sam već i žena i majka, ali nema to nikakve veze.. nemogu se opustit u društvu.. svi se zezaju a ja zujim okolo i zamišljena sam ... svi si popiju iopuste se a ja ko mutava sjedim.. ja sebe ne prepoznajem, ne samo ja nego NITKO !!!! bojim se otić iz kuće negdje daleko jer si mislim-šta ako mi se to desi a nema mog doktora..pogotovo kad smo na autoputu ili negdje gdje nismo blizu bolnice... ljudi, dali sam ja luda ili koji vrag se dešava sa mnom...? pročitala sam milijun knjiga i pričala sa frndicama i sve ali ne pomaže baš nešto... malo mi je ok, i kad si popim nešto alkoholno oprt mi se javi neka panika...ja stvarno ne znam .... HELLP MEEEE!!!!!!

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 08-31-2009 15:30

EJ DRAGA... TOČNO TAKO JE I MENI, ALI VIDIM DA NISAM JEDINA I DA NISAM LUDA, JA SAM MISLILA DA SAM LUDA ČOVJEČE... MENI SE TO PRVI PUTA DESILO PRIJE 3 GOD. ALI PRIJE TOGA,E , JA SAM BILA SVUGDJE SAMO NE DOMA, NISI ME MOGO UHVATITI NI ZA GLAVU NI ZA REP.. PILA SAM, PUŠILA, ZEKALA SE...A SADA SAM TAKO JADNA DA KAD ME FREENDICE NEKUD POZOVU VAN ILI NEGDJE JA KO MUTAVA NEJDEM I SJDEIM DOMA, JER KAD ODEM VRTI MI SE, BOJIM SE DA NE PADNEM U NESVJEST I SL. KOMA... HTJELA BI OPET BIT ONA STARA ALI MI NEJDE..NE ZNAM ŠTA DA RADIM.... HELP!!!Surprise

Prethodna Sljedeća
Stranica 2 od 7 «   1 3 4 5   »  ...  Zadnja >