NAPADAJ PANIKE....

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 98 odgovor(a) | 2 Sljedbenici

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-24-2008 22:33

Cigareta, kava i alkoholmogu potencirati napade panike. Napadi bi se događali. ali možda rjeđe i možda ne tako intezivno. Ti vjerojatno popiješ neko piće ili više njih jer ti daju osjećaj hrabrosti no kada alkohol ispari osjećaš se još gor. I vrtiš se u krug. Napadi panike imaju veze s depresijom ili stresom. Pokušaj promjeniti stil života, prehrana, vježba jednom rječju zdrav život. Ako se i dalje događaju napadi  odi doktoru. Svaki od nas kad malo analizira svoj život zna što mu škodi i što ga mući, samo ponekada nismo u stanju to sami riješiti, pa moramo potražiti pomoć.Smile

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 12-30-2008 21:31

Svi simptomi koji su naprijed navedeni kao rezultat panike javljaju se i kod jačeg nedostatka željeza u krvi (slabokrvnosti) a i kod smanjenog dotoka krvi u mozak radi suženja vratnih žila tj. smanjene cirkulacije krvi. Kada sam jače zaglibila u te probleme ne samo da sam bježala i klonila svih prostora iz kojih nisam mogla na brzinu doći do vanjskog sviježeg zraka nego sam se kasnije i kod kuće bojala biti sama jer mi je stalno bilo loše ( vrtoglavice, nedostatak zraka i osjećaj gušenja, slabosti, osjećaj obamrlosti udova). Svaki trenutak kao da mi je posljednji.  Kako mi se zdravstveno stanje popravljalo nakon fizikalnih terapija i željeza tako su nestajali i moji strahovi i izbjegavanje određenih prostora. Možda se i ti ne osjećaš zdravstveno dobro i sigurno pa je to razlog pojave nedostatka zraka a zatim i lagane panike što je normalno. Posebno u  takvim situacijama alkohol nije poželjan. Obiđi doktora i provjeri krv. Traži uzrok.

epsilion75
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 04.03.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-06-2009 7:56

koka_8:

znam da če nek napisat idi u psihologa i bla bla.......al bi tila čut i vaša iskustv,bilo bi mi lakše.....Big Smile

Ja ti imam dosta iskustva sa napadima panike koji mi se nekada događaju sa razlogo a nekada ne. Jednostavno mi se odjednom počinju znojiti dlanovi, srce ubrzano lupati i preplavi me osjećaj straha. Panika je jako neugodan problem sa kojim se nosim već 10 godina. Ukoliko nemaš namjeru posijećivati psihijatre ondaje možda najbolji ljek za paniku da u trnutku kad doživiš napadaj pokušaš razmišljati pozitivno ma kak se to u tom trnutku činilo teškim. Ako ništa drugo barem će pozitivno razmišljanje skratiti trajanje napadaja panike. Wink

koka_8
Not Ranked
Registriran(a): 11.02.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-07-2009 0:19

epsilion75:
Panika je jako neugodan problem sa kojim se nosim već 10 godina.

10 godina???? dali si imao poboljšanje ili je uvijek isto??

epsilion75:
najbolji ljek za paniku da u trnutku kad doživiš napadaj pokušaš razmišljati pozitivno ma kak se to u tom trnutku činilo teškim. Ako ništa drugo barem će pozitivno razmišljanje skratiti trajanje napadaja panike. Wink

nastojim razmišljat pozitvno,i ne mislit u tom trenutku na to,al jbg nekad uspijem al nekad i ne,iako znam da mi nemože biti ništa uvijek se prestrašin tj.strahujem da će mi se nešto loše dogoditi npr,da ću u disku u zagušljivom prostoru da če mi doći slabo,da ču se srušiti??Huh? 

epsilion75
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 04.03.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-07-2009 7:33

koka_8:

.strahujem da će mi se nešto loše dogoditi npr,da ću u disku u zagušljivom prostoru da če mi doći slabo,da ču se srušiti??Huh? 

Da, ima puno strahova zbog kojih te može uhvatiti panika, evonekih mojih: da ću povraćati u autu, da ću se izgubiti, da ću ispasti smiješan u društvu i da će mi se svi smijati, da će mi netko umrijeti, da se neću snaći u životu, da ću ispasti glup pred drugim ljudima, da ću biti smotan, itd. No, stvar je obično takava da stvari ispadnu bolje nego što sam ja u svojim pesimističkim predviđanjima očekaivao da će biti.

koka_8
Not Ranked
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-10-2009 21:12

mene najviše uhvati panika to kad sam u zagušljivom prostoru,gdje je imalo vruće,ja se odma prepadnem da ču se srušiti da ču pasti u nesvijest......i uvijek iman kod sebe neku čokoladicu da pojedem nekako se sa time tješim.........

koji su ti simptomi bili?????

unaprijed zahvaljujem 

aureola_3
Not Ranked
Registriran(a): 18.07.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-11-2009 19:07

Napad panike izaziva strah ili može biti pospješen lošom krvnom slikom, netolerantnom količinom stresa ili neka situacija gubitka kontrole nad sobom doživljena kao moguća ugrozba života. Savjetovala bih ti da provjeriš zdravstveno stanje da bi potpuno otklonila fizički uzrok napadaja. Najvjerovatnije je sve u redu objektivno sa zdravljem samo si osjetljivija. Poremećaj rada štitne žlijezde je također neugodnih simptoma, ali od toga se ne umire. Kada osjećaš da ti se puls ubrzava ako nisi šećeraš prokuhaj 2 dcl vode sa 2 žlice šećera. U to iscijedi pola limuna i toplo pij gutljaj po gutljaj i sigurno će ti biti bolje. Dok ti se situacija n stabilizira nastoj imati navedene namirnice u blizini. To se priredi za par minuta. Kad to sve prođe ti ćeš na to gledati kao da se nekom drugom događalo, ali potrebna ti je sigurnost, mir i normalna situacija da bi se oporavila. Ako ti je nepodnošljivo hodi liječniku.

aureola_3
Not Ranked
Registriran(a): 18.07.2008.
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-11-2009 19:11

Dobro ti je imati čaj od majčine dušice i popiti. Kava minimalno, par gutljaja dok se stanje ne stabilizira. Čokolada, banana, jabuka dobro djeluju.

koka_8
Not Ranked
Odgovor na Re: NAPADAJ PANIKE.... 01-14-2009 23:52

punoooooo ti fala, ,svega sam ja svijesana da mi nemože ništa biti od toga,da nisam jedina koja bi pala u nesvijest,al jednostavno taj strah od nesvijestice neznan.....užaaasno mi je žao što više nemogu piti i zabavljati se vani,jer me stalno vata taj strah od nesvijestice.nekad mi je prolazi glavon ako se previše opustim da ne mislim o tom strahu da ču se onesvijestiti,tako da mi je nekad lakše kad razmišljam o tome,koda ču tim razmišljanjem izbijeći nesvijesticu....ali kao što rekoh nekad uspijem izbijeć taj napadaj a nekad i ne,bude jače od mene....SadCryingJA BI SE ZABAVLJALA....

Prethodna Sljedeća
Stranica 2 od 7 «   1 3 4 5   »  ...  Zadnja >