čvorići ispod pazuha

Moje opcije

Ovaj post ima 46 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
čvorići ispod pazuha Poslano: 12-28-2008 20:26
Jeli imao tko slicnih problema? Pojavila mi se prvo jedna kvrzica velicine graska, bolna na dodir, a sad nakon nekog vremena imam ih 4. Citala sam o tome na netu, vjerovatno se radi o urasloj dlacici nakon brijanja ili dezodorans nije dobar...uglavnom koristim rexonu ili niveu...imate li kakav savjet kako da se rjesim tih kvrzica jer vec me lagano smetaju...koji dezodorans da koristim?
-mario-
Not Ranked
Registriran(a): 06.03.2003.
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-28-2008 22:24

ariana31:
Jeli imao tko slicnih problema? Pojavila mi se prvo jedna kvrzica velicine graska, bolna na dodir, a sad nakon nekog vremena imam ih 4. Citala sam o tome na netu, vjerovatno se radi o urasloj dlacici nakon brijanja ili dezodorans nije dobar...uglavnom koristim rexonu ili niveu...imate li kakav savjet kako da se rjesim tih kvrzica jer vec me lagano smetaju...koji dezodorans da koristim?

Hm,   jesi li sigurna da je to bas od uraslih dlaka,  možda se radi o povecanim bolnim limfnim cvorovima a to onda moze biti ozbiljno...

Altair
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 23.08.2003.
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-28-2008 22:41

jel bas na kozi ili ispod? kakve je boje? vidi li se ili samo pipas?

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-29-2008 0:02
ispod su koze, nisu izvanka...boja nije promijenjena, ne mogu se bas vidjeti,al zato posteno zabole kad ih napipam...jako su sitne kuglice..imala sam jednu i ispod druge ruke, ali nakon par dana se povukla,ocekivala sam da ce se i ove povuc al eto jos nisu...nisam bas tip osobe da cu potrcat doktoru..pa ako tko ima kakav savjet ili slicno iskustvo bila bih zahvalna..
Altair
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 23.08.2003.
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-29-2008 1:16

onda bi se stvarno moglo raditi o limfnim cvorovima. daljnja pitanja: kakve su konzistencije (na dodir) -elasticni, tvrdi? jesu li pomicni od podloge (koze)?

inace, da te utjesim, to sto su bolni, nije lose, dapace, opasni (mogu  biti) su limfni cvorovi koji se pipaju, ali ne bole.
-mario-
Not Ranked
Registriran(a): 06.03.2003.
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-29-2008 16:49

ariana31:
ispod su koze, nisu izvanka...boja nije promijenjena, ne mogu se bas vidjeti,al zato posteno zabole kad ih napipam...jako su sitne kuglice..imala sam jednu i ispod druge ruke, ali nakon par dana se povukla,ocekivala sam da ce se i ove povuc al eto jos nisu...nisam bas tip osobe da cu potrcat doktoru..pa ako tko ima kakav savjet ili slicno iskustvo bila bih zahvalna..

imam ja savjet, pricekaj par dana da vidis hoce li se same od sebe te kuglice povuči, a ako se ne povuču ili te čak počne boljeti ispod pazuha kad pomičeš ruku onda ajde  do doktora.  Jer čak da se neradi o upaljenim limfnim čvorovima nego o uraslim dlačicama, te urasle dlačice mogu stvarati probleme jer se mogu upaliti, ugnojiti..

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-29-2008 17:39
isto sam i ja zamjetila prije tjedan dva :o onako povelika bolna kuglica ispod pazuha. povukla se, pa opet stvorila i ponovo povukla. sad se samo malo osjeti pod prstima. isto ne volim trchat doktoru za svaku glupost pa se nekak nadam da che proch samo od sebe . :s
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-29-2008 20:55

Ako imaš problem s dezodoranima općenito uzmi u dm-u kristal -deo stick, imaš od balee i stvarno je dobar, nema mirisa prirodan je i nema kemije. Izgleda ko kristalni kamen, smočiš ga i pređeš preko kože par x koliko vidiš da ti je dosta. Ne znojiš se skoro uopće od toga ili definitivno manje, a možeš koristiti parfem ako želiš miris.Glupo će ti djelovati možda kao imeni sa 'hm, baš bi to djelovalo Confused ''ali je stvaro ok. Probaj po kući par dana da provjeriš ako te frka izaći van da ne bi imala miris i sl. Za osjetljivu kožu je. Nema veze s tim šta si opisala ali ak oti kažu da imaš problem zbog dezodorana pa pokušaj ovo

Egypat
Top 25 Contributor
Ženski
Registriran(a): 13.06.2003.
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-29-2008 22:24

to ti vrlo lako može bit od dezodorana. ista stvar bi ti se desila od bilo čega (kristal) što zaustavlja znojenje. bilo bi ti dobro prestat s antiperspirantima i preć na obične deziće. znam da je bed kad se znojiš al u protivnom ti se stvar može zakomplicirat pa završiš na kirurgijiWink

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 12-29-2008 22:50
Altair:

onda bi se stvarno moglo raditi o limfnim cvorovima. daljnja pitanja: kakve su konzistencije (na dodir) -elasticni, tvrdi? jesu li pomicni od podloge (koze)?

inace, da te utjesim, to sto su bolni, nije lose, dapace, opasni (mogu  biti) su limfni cvorovi koji se pipaju, ali ne bole.
Volila bih da ja to mogu rijecima tocno opisat onako kako ja to osjecam...pokusat cu...na dodir cini mi se da su tvrdi, a kad pomaknem kozu cini mi se da se i oni micu, ali ne znam kako da to tocno provjerim jer nisam sigurna...nalaze se na sredini pazuha i svi su jedan do drugoga u krugu...kad jako napnem ruku onda se vide male izbocine... Vjerovatno se nesto zacepilo unutra od dezodoransa, pricekat cu jos koji dan pa cu vidit prolazi li...hvala svima na odgovorima i savjetima...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 01-02-2009 1:16

hm... ja nisam stručnjak, al zbilja mislim da su ti to limfni čvorovi, a ne nikakve urasle dlačice. limfni čvorovi ti mogu naoteči ak imaš neku infekciju, npr. gripu, ili alergiju. a opet, može biti rak krvi, al takvi limfni čvorovi ne bole. ak te ne prestane boljet duže vrijeme i ak još jače naotekne, možd ti je najbolje da odeš doktoru na neke pretrage. možd imaš neku upalu a da ni sama ne znaš.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 01-02-2009 23:40
Ma ja isto mislim da nisu limfni cvorovi, jer mi je to samo na jednom mjestu..ako su oni upaljeni ili sl.zar mi se onda ne bi to pokazalo i pod drugom rukom, na vratu i vec gdje se nalaze sve... Mozda je u mene sve to i od stresa..u zadnjih par mjeseci sam imala velikih promjena u zivotu...otac mi je umro od raka (zato imam strah od doktora :-( ..), odselila sam od doma,promijenila posao...mozda je to sve utjecalo...al ipak sam odlucila s ponedjeljka otic do doktora jer to ne prolazi...ona 4 cvorica od neki dan vise ne bole, al ih jos mogu napipat, al sad mi izlaze 2 nova koja bole...znaci oni bole dok nastaju, kad sazru ta bol prestane...da nisu kakvi potkozni cirevi?! Htjela bih vas pitat jos nesto...s obzirom da sam nakon skole otisla radit u inozemstvo, dok bi dolazila doma nisam ni imala zdravstveno osiguranje ...sad radim ovdje, doktor mi jos nije trebao pa ne znam koja je procedura..jel mogu otic u bilo kojeg opce prakse, narucit se i otvorit karton ili moram naci gdje mi je karton koji nije koristen jos od srednje skole (12 god.) uopce se ne sjecam kod kojeg doktora sam tada bila... Hvala svima na odgovorima...
anonymous-girl
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 29.01.2006.
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 01-03-2009 15:47

moj brat je upravo zbog toga neki dan isao doktoru... ali njemu je tako na vratu..i može se micati ta kuglica..i rekao mu je da su to vjerovatno limfni čvorovi..i poslao ga vaditi krv..i sad čekamo nalaze..

a i što se tice rexone... ja sam imala problema s njom..i NIKAD više ne koristim to sranje!!

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 01-04-2009 0:49

ariana31:
sad radim ovdje, doktor mi jos nije trebao pa ne znam koja je procedura..jel mogu otic u bilo kojeg opce prakse, narucit se i otvorit karton ili moram naci gdje mi je karton koji nije koristen jos od srednje skole (12 god.) uopce se ne sjecam kod kojeg doktora sam tada bila... Hvala svima na odgovorima...

Možete otić kod bilo kojeg doktora opće prakse, oni bi vas trebali primit, i možete otvorit, tj. morate otvorit novi karton, jer je ovaj proslijeđen u neku arhivu ili tako nešto jer nije korišten i nećete ga nać više :D.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: čvorići ispod pazuha 01-05-2009 21:30

isto se dogodilo i kod mene,otišla sam doktoru i rečeno mi je da je to od urasle dlačice i da promijenim dezić. prošlo je za par dana. s obzirom da sam operirala dojku (napala me streptokoka) opreza nikad dosta. 

kčer mi ima 14 god i prije mjesec dana su joj iskočoli čvorovi u vratu,sve pretrage super,nalazi odlični,dijagnoza-divljanje hormona zbog puberteta!!  

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 4 2 3 4   »