teška upala sinusa i grlobolja

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 34 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
teška upala sinusa i grlobolja Poslano: 12-14-2005 7:06 | Zaključano
evo prekjučer me čopila prehlada. kako se nisam pazila,već sam morala hodati okolo i pila sam i hladno,jučer sam dobila težu upalu sinusa i grlobolju. mora mi proći obavezno do ponedjeljka,a bilo bi dobro kad bi mi do petka,jer imam neke obaveze u kom mogu moći jako govoriti,pa ne znam šta da činim. čitavu noć pijem razne čajeve, kupila sam i propolis i inhalirala nos ,pa čak i jela češnjak,ali ništa mi ne pomaže. naprotiv sve je gore. sad je već polako strašno. od ove zime sam stalno bolesna,još od 10.mjeseca. da li to može biti u vezi sa tim da su prozori loše ugrađeni i ko da stalno puše kroz njih. stavljala sam na njih od poliuretanske pjene,do silikona,do brtvila,ali ništa ne pomaže. da li moja gadna prehlada može biti sa tim u vezi,da ju imam zbog puhanja kroz prozor? hvala na komentarima
Subclavia
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 8:32 | Zaključano
Odi kod doktora da ti prepiše antibiotik. Sa upalama sinusa se ne bi trebala zajebavat, da ti se još ne komplicira. I bez brige, i ja sam se dva put u dva mjeseca razbolila; i već tjedan dana mi je glava k'o balon i nos mi neprestano curi. I dalje pij sve te vitamine i čajeve; samo ipak odi kod doktora.

THE *** is back! For a while. Jebe mi se za vaše mišljenje, došlo mi da serem.

Zakaj mi cenzurira "d bič"? E neš matere ti - DA BIČ IZ BEK! Eto ti na, ti oposume ili slična divlja zvjerko.

Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 9:16 | Zaključano
Uzmi si nešto za jačanje imuniteta. Sinusi su nezgodna stvar, neće proći tako brzo kao prehlada sama, ako zapustiš pa se "ukroniči" e onda ti ne gine glavobolja svako malo i to takva da si čavle pobijaš u glavu. Pravac...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 9:43 | Zaključano
ma idem stalno kod doktorice svoje ,ali kuja me stalno tjera doma i kaže da je ništa. a da si sama kupim antibiotik u ljekarni?? ova mi nikad ništa ne daje. imamo svaki dan probe za koncert od zbora koji je za par dana,a jedva pričam u pičku mater!!
Subclavia
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 9:48 | Zaključano
Mislim da ti ona mora dati recept, meni je moja dala amoxil, 5 dana sam trebala piti, i prošlo mi je. Odi opet i reci joj da ti da neki antibiotik jer te sinusi bole. Mora ti dati, inače će ti se samo zakomplicirati. Baš je blesava, čovječe :roll

THE *** is back! For a while. Jebe mi se za vaše mišljenje, došlo mi da serem.

Zakaj mi cenzurira "d bič"? E neš matere ti - DA BIČ IZ BEK! Eto ti na, ti oposume ili slična divlja zvjerko.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 9:53 | Zaključano
je. uvijek me samo otjera doma i kaže da trebam piti čaja. valjda misli da sam neki hipohondar. :O :)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 10:04 | Zaključano
grozno. sad sam vidjela da radi ujutro,pa bi morala sad krenuti,a toliko sam stravično prehlađena da mi se sve vrti. stalno gutam sinuse. ovo inhaliranje i pijenje čajeva mi je još samo pogoršalo situaciju. htjela sam nabrzinu to riješiti,a ono sinusi počeli ko ludi. sad se bojim uopće kakva ću danas na probi biti i kako da sad pjevam,kad jedva pričam. ako kažem profi,možda će reći da nemrem nastupiti na koncertu,a onda ni ne upadam u zbor. tako da ne znam kaj ću. a kad nas jebu sa probama svaki dan. morat ću glumiti da pjevam danas čini mi se.. iako se jedva držim na nogama. bojim se i temperature. ako nju dobim sam gotova. eto,ti moje sreće,dobit ću gripu točno prije audicije za zbor. to je moja životna sreća ,inaće..
!RED-LADY!
Top 100 Contributor
Ženski
Registriran(a): 23.06.2004.
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 10:21 | Zaključano
probaj promjeniti doktora ako imas mogucnost tu :roll i to cim prije samo prenesi karton (neznam dal je to tak jednostavno doma ak nisu upisi kod lijecnika al eto probaj za svoje dobro) ili odi u apoteku i zamoli apotekara/ku da ti da nesto ili nesto savjetuje oni naime isto znaju o tome svasta kao i lijecnici... kako god bilo ak nis drugo na hitnu i zamoli recept... mozda tamo pomognu..reci da ti je lose a da doktorica tvoja ne trza sretno :)

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 10:26 | Zaključano
> Mislim da ti ona mora dati recept, meni je moja dala > amoxil, 5 dana sam trebala piti, i prošlo mi je. Odi > opet i reci joj da ti da neki antibiotik jer te > sinusi bole. Mora ti dati, inače će ti se samo > zakomplicirati. Baš je blesava, čovječe :roll jel taj amoxil najbolji? da njega uzmem? za upalu sinusa?
smax
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 08.07.2004.
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 13:37 | Zaključano
Kako se ta tvoja upala sinusa ocituje. Nigdje ne spominjes da te boli glava u predjelu lica ispod ociju i iznad,kod obrva.I ako ti se iz sinusa u grlo vec cijedi sekret i ako nemas temp., "upala" ce ti vjer.proci sama po sebi, bez antibiotika. Mozda si se samo jace prehladila. Ukoliko su ti bolovi nesnosni i sinusi zatvoreni, lice blago oteceno oko ociju svaki doktor ti mora pripisati antibiotik. Ja inace pijem klavocine. I bilo bi dobro da ih slikas, na slici se vidi upala Kod sinusa,dok god curi nesto iz nosa, unutra ili van dobro je jer su sinusi otvoreni.. A prehladiti se mezos i tako kako si pitala :^O;)

osim šta sam kužna, tužna i dužna, ja sam zaista krasna cura..

Ivan B. Stulic
Not Ranked
Registriran(a): 04.10.2005.
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 13:44 | Zaključano
> ako zapustiš pa se "ukroniči" e onda ti ne gine glavobolja svako malo i to takva da si čavle pobijaš u glavu. To se meni dogodilo prosle godine, ali ne zbog toga sta sam to zapustio, vec zbog toga sta imam izrazito osjetljive sinuse, sa kojima svake godine imam problema. To je uzasna bol. Preporucujem prevenciju, kad se razbolis, vec ti je kasno. Evo, ove godine jos nisam imao vecih problema. :D

Ni!!

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 17:06 | Zaključano
Za sinuse rula orahovac. Legnes na ledja na krevet, zabacis glavu unazad preko ruba kreveta (tako da nosnice gledaju okomito u strop) i ustrcavas si u u obje nosnice naizmjence spricom sa sto duzim vrhom barem 40-postotni orahovac (ono sto zavrsi u ustima gutas, jer se ucinkovitost terapije poboljsava ako se oplakuju mandule i dezinficira citavi probavni trakt). Osim toga, mozes i mazati podrucje sinusa orahovcem vise puta dnevno - garantirano je ucinkovitiji od nonija!
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-14-2005 17:29 | Zaključano
> evo prekjučer me čopila prehlada. kako se nisam > pazila,već sam morala hodati okolo i pila sam i > hladno,jučer sam dobila težu upalu sinusa i > grlobolju. mora mi proći obavezno do ponedjeljka,a > bilo bi dobro kad bi mi do petka,jer imam neke > obaveze u kom mogu moći jako govoriti,pa ne znam šta > da činim. čitavu noć pijem razne čajeve, kupila sam i > propolis i inhalirala nos ,pa čak i jela češnjak,ali > ništa mi ne pomaže. naprotiv sve je gore. sad je već > polako strašno. od ove zime sam stalno bolesna,još od > 10.mjeseca. da li to može biti u vezi sa tim da su > prozori loše ugrađeni i ko da stalno puše kroz njih. > stavljala sam na njih od poliuretanske pjene,do > silikona,do brtvila,ali ništa ne pomaže. da li moja > gadna prehlada može biti sa tim u vezi,da ju imam > zbog puhanja kroz prozor? hvala na komentarima Pad imuniteta uslijed stresa/tuge/depre..? Malo veselja ili rekreacije bi ti pomoglo... Ali tek kad upale prodju, naravno...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-15-2005 22:58 | Zaključano
za grlobolju vidi pod --prepusavanje--
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: teška upala sinusa i grlobolja 12-15-2005 23:01 | Zaključano
nece to biti to ipak
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 3 2 3   »