kamen u mokracnom kanalu

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 2 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
kamen u mokracnom kanalu Poslano: 04-01-2009 20:44

Moj muz je 23 godine. Nije imao nikako bolova , nego je jednog dana zamjetio krv , tj. crveno-smedju mokracu. Nakon Ultrazvuka i CTa (Computerske Tomografije)su ustanovljena 2 kamena. Jedan 0.3 cm, u bubregu , drugi 0,5 cm. u mokracnom kanalu.Kamen od 0,5 cm, koji je bezbolno doputovao do mokracnih kanala, nalazi se kratko iznad mjehura. To je bilo prije 4 dana. Urolog u bolnici mu je prepisao Urelium i Voltaren i rekao da sto vise pije , te da dodje za 10 dana na kontrolu, da se vidi gdje se kamen nalazi. Ako u roku od 2-3 tjedna ne izmokri kamen, ce ga cupat. Takodjer je rekao , da je dobra sansa ,da ga izmokri, posto je vec jako nisko. U slucaju da ima strasne bolove , da dodje u bolnicu, ali s bolovima mora racunat. Zadnjih dva dana moj muz ima jake bolove, ne zeli u bolnicu, jer kaze jos moze izdrzat. Trazim svjet ljudi koji imaju iskustva s tim. Dali jako boli kad kamen tog prosjeka treba izac kroz mokracnu cijev-dali uopce moze izac ,jel 0.5 cm nije tako ni malo.? Dali su normalni ugrusci krvi u urinu, ne samo krvava mokraca? Citala sam, da kad kamen upadne u mjehur nema bolova vise, dali je to ko osobno osjetio?

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: kamen u mokracnom kanalu 04-02-2009 1:15

Ja nemam osobno iskustvo ali kao lijecnik mogu odgovoriti da je bol neizdrziva i takav kamen se moze izbaciti putem mokracnih puteva jedino pomocu lijeka ili cajeva koji ce kamen pretvoriti u pijesak, ali popracneo opet jakim bolovima:(((((

Altair
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 23.08.2003.
Odgovor na Re: kamen u mokracnom kanalu 04-02-2009 2:09

kaj to topi kamenje?