Nikako mi nije jasno,,,zašto ti kao vjernik uvjek staješ na stranu ateista?

Moje opcije

Ovaj post ima 35 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

sefirot-Prometej
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 01.12.2003.
Nikako mi nije jasno,,,zašto ti kao vjernik uvjek staješ na stranu ateista? Poslano: 04-03-2009 10:26

patriot_1:

"Sef"

Nikako mi nije jasno,,,zašto ti kao vjernik uvjek staješ na stranu ateista?
Sa tvojim znanjem,,mogao bi im lako ukazati na to da su u zabludi i da Jedini ,,postoji!
(Trojedini ili Jerini,,,svejedno,,Bog JEST,,,to je poanta)!
Tebi kao da je drago da ljudi ne vjeruju u Boga!Zbunjen sam,,pa pitam!

-Dobro pitanje Pat, vrlo dobro pitanje.

-Realno, ateisti i agnostici imaju daleko daleko realnije odgovore na realnost prostora oko nas te daju iskreno daleko bolje argumente. Njihov stav, ateizam, je njihov stav i u to se ne petljam, moje vjerovanje je moje i nisam primjetio da su me napali ili razmatrali moje vjerovanje da bi me diskreditirali. Drugim riječima, oni ne diraju mene, ja ne diram njih i mir. Mnogo mogu naučiti od njih, kao i u mnogočemu i oni od mene. Od vjernika sam također mnogo naučio, ne mogu reći da nisam (pa čak i od tebe), no problem je u onom vjerovanju u bajke. Hmmm, znanje je moć koja se može samo mudrošću kontrolirati. Da je više znanja u vjernicima, ne bi vjerovali i valjali se u blatu bajki i kontradikcija. S druge strane, da je ateistima mudrosti ..... možda bi mnogim stvarima pažljivije pristupali. Lako je sa prirodnim znanostima, daleko je teže s ljudima.

Ah, da, ipak sam se uhvatio..... jednom sam bio pitan o vjerovanju i ako se sjećaš da sam imao odgovor na koji oni sami (ili bar nisam dalje vidio) nisu imali protuargument. Hmmm, kako da objasnim...... ajmo polako u kratko.

osobno smatram da postoji Jedan i Jedini, Najviši Bog. Monoteističke kulture i politeističke Ga drugačije vide i opisuju zbog Njegove nad apstraktnosti (a zbog iste nadapstraktnosti Ga je nemoguće dokazati ili nedokazati kao i reći u potpunosti uvjereno "da To je On i to je ono Pravo" kao što to neki pokušavaju). Monoteisti navode o Njegovoj Volji, politeisti Njegovu Volju razmatraju kroz više lica tj. više božanstava.

Bog je iznad polarnosti, pa samim time iznad pojma svijetla i tame, dobra i zla .... jer da nije, ne bi bio Bog jer ne bi mogao razdvojiti svijetlo od tame, kao što ni sam ne bi razumio pojam dobra i zla (sjeti se Biblije, postanka /Bereshit/) gdje se navodi "22 Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"".

Tako vjernici se tuku s vjernicima i sa ateistima i obrnuto no čak i ateisti u svojem negiranju potvrđuju, kao što vjernici svojim potvrđivanjem negiraju jer se radi o nad apstraktnosti, ain sof aur.

Ne znam da li si me išta shvatio. Iskreno se nadam da jesi.

Kritizirati Crkvu ne znaci ratovati sa Bogom!!!

Kritizirati vladu, ne znaci mrziti svoju Zemlju!!!

Živi i pusti da žive!

antrax051
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 06.06.2006.
Odgovor na Re: Nikako mi nije jasno,,,zašto ti kao vjernik uvjek staješ na stranu ateista? 04-03-2009 13:11

Baš bi se osvrnuo na ovo što je pat rekao da mi ateisti ponekada znamo gledati vjernike kao da su zatupljeni ili glupi.

Malo sam se zamislio i sjetio se da sam možda koji puta i sam znao u napadaju arogancije i sam biti isključiv prema nekom vjerniku i s podsmjehom komentirati neke njegove tvrdnje.

Istaknuo bi da ja nikada ne smatram samoga vjernika glupim, već neka njegova vjerovanja, a osobno mislim da osobu ne definira samo njegovo religijsko opredjeljenje.

Zato bi se ispričao patu i drugim vjernicima ako sam sam ponekada prešao granicu dobrog ukusa.

Svi mi kužimo da se ponekad malo rasprava zafitilji, ali to je normalno u debatama.

S time da recimo patriota u potpunosti shvaćam, jer se bog njemu objavio, tako da je sasvim razumljivo da je njegovo vjerovanje čvrsto kao stjenda i zato mi nema nekog smisla raspravljati previše s njim, jer d asam i ja imao neko takvo osobno iskustvo sigurno bi i sam vjerovao.

Ja ovdje više volim raspravljati sonima koji samo vjeruju bez ikakvog povoda, bilo to zato jer su ih od malena dresirali da beskompromisno vjeruju ili zato jer im je vjera dala smisao životu koji prije nisu vidjeli.

Za SDP-ov tisućljetni reich spremni!

sicamber3
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 22.02.2009.
Odgovor na Re: Nikako mi nije jasno,,,zašto ti kao vjernik uvjek staješ na stranu ateista? 04-03-2009 13:14

bravo kolega antrax

Non nobis, non nobis, Domine Sed nomini tuo da gloriam.

antrax051
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 06.06.2006.
Odgovor na Re: Nikako mi nije jasno,,,zašto ti kao vjernik uvjek staješ na stranu ateista? 04-03-2009 13:39

Pokraj bahatih i arogantnih se nikada ne možeš osjećati dobro, bila ta osoba vjernik ili ateist nebitno.

Govorim o osobama koje su konstantno takve, ali mislim da nema ništa loše da si mi međusobno tu i tamo koji puta spustimo jedni drugima, onako u granicama normale.

To malo začini raspravu d adozu humora i čini je zanimljivom za promatrače.

naravno vrijeđanje je vrijeđanje i neukusno je u bilo kojem smislu.

Nikada nije u redu nekoga otvoreno zvati glupim ili zaostalim.

Za SDP-ov tisućljetni reich spremni!

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 3 2 3   »