Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 64 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

Mathasar
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 13.12.2006.
Vojska južne koreje Poslano: 05-19-2009 16:07

gledajući vojsku južne koreje zaključio sam da je to siletina kakve nema u europi a čini mi se da je što se tiće kopnenih snaga jača čak i od japana, a siguran sam da kopnena vopjska može obraniti južnu koreju od sjeverne i kine zajedno jer je to ogromna sila od 600 000 vojnika

uglavnom kao što sam rekao vojska im ima 600 tisuća vojnika 3000 tenkova 3000 oklopnih vozila (koja mijenjaju za nova) imaju strašno jaku artiljariju od 1000+ američkih samovoznih haubica M109, + nekoliko tisuća drugog topničkog naoružanja.

imaju jaku PZO od 1000 koamda protuavionskih topova, sad su naručili 2000 komada ovog PZO

imaju patriote, 3 bataljuna

imaju 170 F-16, 40 F-15E i naručili su još 60, tu je i 100 komada F-4 i 150 F-5 , 70 napadajnih helikoptera kobra.

i imaju balističke rakete kratkog dometa od maximalnih 300km i krstareće od 1500km što je dovoljno za razjebati sve u sjevernoj koreji.

13 podmornica , 10ak razarača, 10-ak fregata, 30ak patrolnih brodova veličine korvete, pitaj boga koliko malih ophodnih brodova, i 10-ak minolovaca, a tu je i 10ak nosača helikoptera i amfibijskih brodova.

u sastavu mornarice je i 30 000 marinaca.

i sad mi nek netko kaže da to nije sila, ja mislim da je to siletina koja je najjača u aziji poslje kine. po konvencionalnom oružju bi ju vjerojatno smijestio na 5 mjesto u svijetu.

vojni rok im traje između 24 i 28 mjeseci (ovisi o rodu) znaći svo muško stanovništvo im je i više nego sposobno za rat, s obzirom na susjede nesumnjam da nisu pripremili oružje za sve svoje građane. osim toga njihova je  obuka sigurno krvnička.

znam da im je obuka specijalaca nehumana bude specijalce uspred noći i onda ih tjeraju da se kupaju u ledenoj vodi, rede teške fizičke vježbe rade teže od konkurentskih specijalnih postrojbi, uglavnom muče ih, a vjerujem da su i psihički jako ludi jer su to jebeni žuće.

pogledajte ovaj klip o njihovim specijalcima, čini mi se da dobro vježbaju upad u zgrade, ne oni naši iz BSD naši kao da su s marsa pali, srljaju, a ovi koliko vidim po snimci ulaze sa svih strana istovremeno i odmah pucaju...

a i ovaj je ok.

komentari na južne korejce?

zuikaku
Top 500 Contributor
Registriran(a): 11.12.2007.
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:11

Vozim južnokorejski auto i dobar je... to ja mislim Cool

Vojska im djeluje moćno na papiru, imaju opreme ko ludi arapi, ali mislim da nisu tako žestoki kako se nastoje prikazati... Imaju te specijalce i ostale... a u tim "ostalima" je kvaka. Kakvi su? Kako bi se ponijeli. U korejskom ratu mi se i nisu iskazali...

Ogo je car! Zauvjek!

Mathasar
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:18

ma kakvi ti žuti su ti fanatici šta se tiće rata, arapi nemaju toliko masovne OS kao korejci i nemaju vojni rok nego obično kakvu šačicu profesionalaca i gro suverene opreme a korejci imaju kao što vidiš čuda opreme i ogromnu vojsku. ja bi iskreno radije imao 100 hiljada južno korejskih vojnika s njihovom opremom, nego 200 000 ruskih s njihovom.

korejci mi se čine po shvačanju vojske jako slični k židovima.

a to da se nisu iskazali u ratu je obična glupost jel ako neznaš južna je koreja rasturila sjevernu koreju ali onda je kina poslala svoju vojsku i rasturila južnu koreju, e al onda su uskočili amerikanci i onda je bilo puno puno krvi na obje strane. u tom ratu su zapravo više ratovali kina i SAD nego koreje.

osim toga jel si ikad čuo za bitku u vijetnamskom ratu u kojem je 300 korejskih marinaca obranilo bazu od 2400 vijetkongovca sa minimalnim gubicima?

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:32

Imaju jaku vojnu industriju, razvili su K2 Black Panther i T/A-50 Golden Eagle.

A i ludi su ko kupus, pogledajte samo OldboyBig Smile

muSTruggle
Top 50 Contributor
Muški
Registriran(a): 13.11.2003.
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:33

Ludi su k'o puška, vojnici imaju najstrašniju moguću kombinaciju: fanatizam + prejebena obuka + profesionalizam + vrhunsko naoružanje + jasna i determinirana doktrina.

over

Erblicket die töchter des firmaments...!

Mathasar
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:40

Messiah_Marcolin:

Ludi su k'o puška, vojnici imaju najstrašniju moguću kombinaciju: fanatizam + prejebena obuka + profesionalizam + vrhunsko naoružanje + jasna i determinirana doktrina.

over

to i ja kažem, isusa mi boga ako nisu jači od bilo koje europske države, ma zapravo možeš spojiti i njemačku i francusku vojsku i tek bio onda dobio snagu korejse kopnene vojske. imaju vojni rok 2 godine, pa to je kao da su profesionalci.

mene jako jako podsječaju na židove samo šta židova ima 5 milijuna i vojska im broji 200 tisuća ljudi od toga jako puno žena a korejaca imaš 50 milijuna i 600 000 vojnika i svi muškarci. osim toga korejski fanatizam je mislim uvijek bio jako visok nije to recimo francuski fanatizam(ako to uopće postoji).

znam da je netko na ovom forumu komentirao kak je seul nanišanjen sa tisućama komunističkih topova, a ja mislim da je pjongjang u još goroj situaciji i to nekoliko puta goroj.

baš sam sad čitao da su u vijetnamu južnokoreanci imali omjer u borbanma 25:1 protiv vietkonga a amerikanci samo 9:1 što mislim da govori jako puno o kvaliteti korejske vojske

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:41

Golden Eagle je pravi hit, zovu ga mini F-16 i mislim da će se dobro prodavati, Black Panther su već uzeli turci...

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:45

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 16:53

mathasa55555:
a to da se nisu iskazali u ratu je obična glupost jel ako neznaš južna je koreja rasturila sjevernu koreju ali onda je kina poslala svoju vojsku i rasturila južnu koreju, e al onda su uskočili amerikanci i onda je bilo puno puno krvi na obje strane. u tom ratu su zapravo više ratovali kina i SAD nego koreje.

Ufff, hajdemo ne falsificirati povijest... Sjeverna koreja bi da nije bilo rapidne intervencije amerikanaca (pod okriljem UN-a) sigurno pregazila Južnu Koreju... bez imalo sumnje... sjevernokoreanci su daleko stigli... da bi se prže bolje našli u defanzivi i obrani vlastitog teritorija kad je UN krenuo u protu napad... Kad su stvari postale za njih škakljive kineski "dobrovoljci" (njih svega 300 000) su vratili vagu u ravnotežu... Rezultat... najtvrđa granica na svijetu... famozna 38. paralela...

Naravno, ondašnja vojska (apsolutno po snazi i vremenskom razdoblju) veze s današnjom nema... Da su jaki... vrlo, sasvim sposoni obraniti se od Sjeverne koreje ako onaj luđak od Kim-a odluči krenuti u napad (pod bilo kakvim glupim razlogom)... No s Kinom se ne mogu (niti trebaju) mjeriti....

mathasa55555:

baš sam sad čitao da su u vijetnamu južnokoreanci imali omjer u borbanma 25:1 protiv vietkonga a amerikanci samo 9:1 što mislim da govori jako puno o kvaliteti korejske vojske

Eventualno ako se broje i civili Confused

Mathasar
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 18:49

b051ljko:
Ufff, hajdemo ne falsificirati povijest... Sjeverna koreja bi da nije bilo rapidne intervencije amerikanaca (pod okriljem UN-a) sigurno pregazila Južnu Koreju... bez imalo sumnje... sjevernokoreanci su daleko stigli... da bi se prže bolje našli u defanzivi i obrani vlastitog teritorija kad je UN krenuo u protu napad... Kad su stvari postale za njih škakljive kineski "dobrovoljci" (njih svega 300 000) su vratili vagu u ravnotežu... Rezultat... najtvrđa granica na svijetu... famozna 38. paralela...

ne majstore moj, nije tak bilo, sjeverna koreja pregazi južnu i onda uskoče ameri i pregaze sjevernu koreju, i onda kina, ne nikakvi dobrovoljci, već država pošalje svoju vojsku oko 800 tisuća vojnika i vrati ravnotežu kak kažeš i onda su se vodile duge borbe ali činjenica je da je kina bila udarna sila u borbi protiv amerikanaca.

evo ovako ti je to izgledalo

b051ljko:

Naravno, ondašnja vojska (apsolutno po snazi i vremenskom razdoblju) veze s današnjom nema... Da su jaki... vrlo, sasvim sposoni obraniti se od Sjeverne koreje ako onaj luđak od Kim-a odluči krenuti u napad (pod bilo kakvim glupim razlogom)... No s Kinom se ne mogu (niti trebaju) mjeriti....

tu se slažemo da je onda i danas nešto potpuno drugo, ali je činjenica da se južna koreja danas može obraniti ne samo od sjeverne koreje nego i od kine (naravno ako ona neupotrijebi nuklearno oružje) a sjevernu koreju južna može pregaziti u roku od par mjeseci jer je sjevernokorejska vojska gomila starog željeza koja nema dovoljno hrane niti da prehrani vojsku u miru a kamoli u ratu naravno tu ti je još i narod, civili koji isto moraju jesti a nemogu jer nemaju kaj. sjeverna koreja je prestara da se obrani od bilo kojeg susjeda, a stanovnici sjeverne koreje nebi niti pomišljali da pružaju otpor nakon što komunizam padne jer bi ih napokon netko nahranio.

b051ljko:
Eventualno ako se broje i civili Confused

naravno uvijek su svi koji su uz amerikance i sami amerikanci ubijali civile. daj nemoj biti lud, jasno je da je vietkong pretrpio puno teže žrtve nego amerikanci ali oni su to lakše kompenzirali jer su imali puno više ljudi a amerikancima je javnost išla u oči.

a kad netko uzme pušku u ruke onda više nije civil.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 19:27

mathasa55555:
ne majstore moj, nije tak bilo, sjeverna koreja pregazi južnu i onda uskoče ameri i pregaze sjevernu koreju, i onda kina, ne nikakvi dobrovoljci, već država pošalje svoju vojsku oko 800 tisuća vojnika i vrati ravnotežu kak kažeš i onda su se vodile duge borbe ali činjenica je da je kina bila udarna sila u borbi protiv amerikanaca.

"dobrovoljci su s razlogom bili pod navodnicima.... BTW. Pojednostavljeno sjever je pregazio jug, zatim su ih ameri zgazili natrag, da bi kinezi ekvilizirali stvar i vratili ih na sam početak... iliti 38. paralelu... Stoga ne, južnjaci nisu pregazili sjevernjake prije 50tak godina....

mathasa55555:

naravno uvijek su svi koji su uz amerikance i sami amerikanci ubijali civile. daj nemoj biti lud, jasno je da je vietkong pretrpio puno teže žrtve nego amerikanci ali oni su to lakše kompenzirali jer su imali puno više ljudi a amerikancima je javnost išla u oči.

a kad netko uzme pušku u ruke onda više nije civil.

Naravno, a agent orange (između ostalog) ubija samo one koji imaju pušku u rukama... Hajdemo ne moralizirati... rat je najskuplje platio vietnamski narod... to je valjda jasno... [i ne nisu samo ameri ti koji ubijaju civile...]

Mathasar
Top 150 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 19:37

b051ljko:

"dobrovoljci su s razlogom bili pod navodnicima.... BTW. Pojednostavljeno sjever je pregazio jug, zatim su ih ameri zgazili natrag, da bi kinezi ekvilizirali stvar i vratili ih na sam početak... iliti 38. paralelu... Stoga ne, južnjaci nisu pregazili sjevernjake prije 50tak godina....

dobro to je istina, ali nemožeš reći da su bili baš jadni i nikakvi, vodio se poprilično čvrst rat, jer sjeverna koreja je zatekla južnu potpuno nespremnu.

b051ljko:

Naravno, a agent orange (između ostalog) ubija samo one koji imaju pušku u rukama... Hajdemo ne moralizirati... rat je najskuplje platio vietnamski narod... to je valjda jasno... [i ne nisu samo ameri ti koji ubijaju civile...]

rat je najskuplje platio vijetnamski narod, to je točno, ali jel je vjetnamski narod na sjeveru uzeo puške i krenuo u rat je, to moraš priznati, i daleko od toga je su amerikanci ubijali večinom civile, amerikanci su u tom ratu večinom ipak ubijali vietkongovce, u svakom ratu ti se zalome civilne žrtve, ali nemožeš reći da amerikanci namjerno i sustavno ubijaju civile, to jednostavno nije tako, makar ih neki pokušavaju tak prikazati kao između ostalog i nas. ovaj omjer koji sam tu napisao je takav kakav je i jasno piše neprijateljskih boraca na taj sam podatak naletio na više izvora i tu se ne broje civili, a ako se broje civili mogli bi ubrojiti i civile južnog vijetnama?

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 20:25

Po meni je jedino Turska pandan Južnoj Koreji.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 20:58

bili777777:

Po meni je jedino Turska pandan Južnoj Koreji.

Pa normalno kad imaju licencu na Black Panther.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Vojska južne koreje 05-19-2009 21:20

mathasa55555:
dobro to je istina, ali nemožeš reći da su bili baš jadni i nikakvi, vodio se poprilično čvrst rat, jer sjeverna koreja je zatekla južnu potpuno nespremnu.

Zapravo su bili poprilično jadni i nikakvi... no s obzirom na okolnosti teško da su bolje i mogli... I ne, ne mislim da su manje vrijedni ratnici i vojnici od bilo kooga drugoga na svijetu...

mathasa55555:
rat je najskuplje platio vijetnamski narod, to je točno, ali jel je vjetnamski narod na sjeveru uzeo puške i krenuo u rat je, to moraš priznati, i daleko od toga je su amerikanci ubijali večinom civile, amerikanci su u tom ratu večinom ipak ubijali vietkongovce, u svakom ratu ti se zalome civilne žrtve, ali nemožeš reći da amerikanci namjerno i sustavno ubijaju civile, to jednostavno nije tako, makar ih neki pokušavaju tak prikazati kao između ostalog i nas. ovaj omjer koji sam tu napisao je takav kakav je i jasno piše neprijateljskih boraca na taj sam podatak naletio na više izvora i tu se ne broje civili, a ako se broje civili mogli bi ubrojiti i civile južnog vijetnama?

Za razliku od francuza prije, i amerikanaca nakon toga koji nisu uzeli puške... Ili želiš reći da su vietnamci prešli pola svijeta da bi branili demokraciju?!

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 5 2 3 4 5   »