LOGEST PILULE

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 20 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

iva717
Not Ranked
Registriran(a): 08.01.2006.
LOGEST PILULE Poslano: 02-15-2006 20:07 | Zaključano
ako je itko koristio pilule logest neka mi napiše svoja iskustva s njima jer ja sam ih pila oko 18mj i sve je bilo uredu prvih 5-6mj nikakve promjene ni apetita,ni kože,stvarno ništa ali onda mi se pocelo dogadati nešo jako cudno naime nikada u životu nisam imala glavobolje, a doktorica mi je rekla da bi mogla imat nekakve glavobolje kroz prvih 3mj od pilula i ako budu jake da onda moram prestat piti, sa mnom je sve bilo uredu 5-6mj i tada su pocele te glavobolje, one nisu bile redovite i dogodile su se nekih 4-5 puta od kada sam pocela piti pilule, sve bi pocelo tako da bi mi se malo pocelo vrtiti kao da mi je pao tlak,onda bi mi odjednom pceli trnuti prst desne ruka pa cijela ruka i sve preko lica..onda bi stalo i pukla bi me takva glavobolja da bi povratila od boli..a jedino sta bi mi pomoglo protv boli bili su čepići Voltarena, jer se uzimaju analno pa ih ne bi povratila.. nakon sta mi se to dogodilo dva puta, iducih par puta sam uzela voltaren cim bi osjetila da mi pocnu trnut prsti i bilo bi sve ok. Tenutno vise ne uzimam te pilule, od kada mi je neurolog preporucio da ih ne pijem, i poslao me na EEG, CT itd..jos nisam dosla na red da sve to obavim, ali od kad ne pijem logest nisam imala nikakve glaobolje niti slicne simptome.. užasno se bojim CT-a jer neurolog kaze da su mi malo loši nalazi EEG-a (koji je napravljen kada sam jos pila pilule) jer je pokazao da imam ta migrezna žarišta, što su mogle ali i nisu morale uzrokovat pilule.. Uglavnom, od kada ne pijem pilule sve je super, ali imam 20 god i ne planiram jos dugo vremena imat djecu,imam stalnog decka vec duze, i bojim se da se ne zeznemo, koliko god se štitili i pazili, nikad ne znaš.. Razmisljam da opet pocnem piti neke pilule, nakon ove pauze od 6-8mj, s tim da cu otici prvo na taj CT da vidim jel mi sa glavom sve ok ili su to bile pilule.. Svi koji su imali ikakvo slicno iskustvo ili sa ovim pilulama, bila bi jako zahvalna da napisu..
Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-16-2006 8:10 | Zaključano
nisam koristila te pilule ali vec 5 mj koristim pilule YASMIN i mogu ti reci da su odlicne s obzirom da su najnovije na nasem trzistu i imaju najmanju dozu hormona + jos neke "beneficije" (malo progooglaj :) ) mogu ih svima preporuciti nisam ni osjetila da ih pijem, nikakve promjene raspolozenja nuspojave i sl.
iva717
Not Ranked
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-16-2006 12:48 | Zaključano
yasmin..? pogledat cu šta se piše o njima ove logest takoder imaju nisku razinu hormona pa opet..
btrupkovic
Not Ranked
Registriran(a): 04.02.2006.
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-16-2006 14:45 | Zaključano
Bok! Evo i ja sam jedna od onih koje piju Logest. Prije toga sam pila Cilest, dok Logesta još nije bilo na tržištu. Sa mnom je zasad sve ok. Nisam pravila nikakvu pauzu jer mi je doktorica rekla da nije potrebno. Logest pijem već skoro godinu dana, a pilule neprekidno koristim već skoro 4 godine, bez pauze. Vjerojatno nuspojave ovise o tome kako koji ogranizam reagira na određene lijekove i njihove sastojke. Koliko sam ja informirana, mislim da Logest ima istu količinu hormina kao i Yasmin, samo se radi o drugom proizvođaču. Ako se varam, sorry...
tenchi
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-16-2006 15:26 | Zaključano
Meni je moj ginekolog rekao da su logest najgore pilule jer da nakon nekog vremena počnu raditi gadne stvari u organizmu.Vidjela sam letak s tim tabletama i učinile su mi se dobre,imaju najmanje hormona il čega već,al mi on nije htio prepisat jer kaže da ima iskustva s djevojkama koje su pile i da su sve sje..ane. Sada ih namjeravaju povući iz prodaje.Toliko o Logestu:)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-16-2006 16:08 | Zaključano
> Meni je moj ginekolog rekao da su logest najgore > pilule jer da nakon nekog vremena počnu [b]raditi gadne > stvari u organizmu.[/b]Vidjela sam letak s tim tabletama > i učinile su mi se dobre,imaju najmanje hormona il > čega već,al mi on nije htio prepisat jer kaže da ima > iskustva s djevojkama koje su pile i da su sve > sje..ane. > Sada ih namjeravaju povući iz prodaje.Toliko o > Logestu:) kakve točno probleme mogu izazvati? to su zadnje pilule koje sam koristila, imala sam velike probleme s arterijskom cirkulacijom te mi je vaskularni kirurg zabranio bilo kakve hormonske kontraceptive. ginekologica sumnja da je to dvoje povezano, ali je rekla da logest premda ima malo hormona, može jače štetiti krvnim žilama, točnije venama.
iva717
Not Ranked
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-16-2006 18:44 | Zaključano
moguća da tako djeluj na neke ljude i sve to sa krvnim žilama, jer sam radila dopler krvnih žila i EEG, i morala sam prestat piti te tablete, promjnit način prehrane i način života- ja sam samo prestala piti tablete i nikad me više nije niš zabolilo sad cekam da vidim šta ce moja ginekologica reci jer sam u pauzi vec 6mj imam 20 god i u skoro vrijeme nemam u planu imat djecu tako da ne mogu riskirat sad opet želim piti ablete jer mi je nedavno puko kondom usred plodnih dana i morala sam popit "morning after pill" koju inace smijes popit 2 puta u životu inace te shebe.. navodno postoje i flasteri šta god ali ne znam nikoga ko je imao slične simptome kao i ja
Subclavia
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-16-2006 18:53 | Zaključano
Isuse,... pa meni to zvuči k'o da su ti se ugrušci počeli stvarati :roll Nego, mani se ti pilula, i kreni paziti, kondomi, brojanje plodnih dana i tehnika vadi van. Kupujte kvalitetnije kondome, mogli ste iskušati koji vam najviše pašu dok si bila na pilulama. Ne vrijedi riskirati zdravlje samo zato jer ne želiš imati dijete. Meni pali sve ovo, jer pilule neću više nikad u životu uzeti, nema teorije.

THE *** is back! For a while. Jebe mi se za vaše mišljenje, došlo mi da serem.

Zakaj mi cenzurira "d bič"? E neš matere ti - DA BIČ IZ BEK! Eto ti na, ti oposume ili slična divlja zvjerko.

vjeverica26
Not Ranked
Registriran(a): 10.01.2006.
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-17-2006 13:08 | Zaključano
moja je sestra uzimala te longin tablete,nakon nekih 2 mjeseca imala je problema s plućima i mučio ju je težak kašalj.no ona ih i dalje koristi uz kondom jer se boji začeća.sada joj se organizam naviknuo i sve je u redu.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-17-2006 13:25 | Zaključano
e sad ste me uplašili... :( :( :( meni je dr prepisala logest kao hormonsku terapiju i pijem ih tek mjesec dana...za sada je sve ok... do sada sam pila Trinovum za kontracepciju, ali to sam prekinula jer sam počela imati probleme, no tek nakon višegodišnjeg korištenja...
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-17-2006 13:39 | Zaključano
> e sad ste me uplašili... :( :( :( i mene :| ja ih pijem već 8 mjeseci i sad me je trta, najradije bi ih prestala piti iako nemam nikakvih nuspojava apsolutno...:_| Poruka je izmijenjena od: nebula2
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-17-2006 15:56 | Zaključano
Ja sam prvo počela sa [b]STESIRIL M[/b], navodno najniža razina hormona, od njih sam imala glavobolje i bila bisna ka pas na sve i svakoga, onda [b]LOGEST[/b], kao još su "neutralnije", ne bi mi trebale uzrokovati veće poteškoće, menga mi je trajala 11 dana - to sam već negdi napisala, da je Always na meni skupio godišnju zaradu Prekinila s tim sranjima al mi se ciklusi nikad nisu ustabilili, zadnja kontracepcija uzeta prije 2 godine. Samo da se zna, ginekolog mi je to sve preporučio bez vađenja krvi, analize hormona ili pregleda. Onako "od oka", valjda mi na čelu piše "JA BI MALO LOGESTA OVAJ MJESEC"
iva717
Not Ranked
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-17-2006 16:34 | Zaključano
sa mnom je sve bilo uredu prvih pola godine mislim da su one kod mene izazvale suženje krvnih žila u glavi, i da sam zbog toga dobila te migrene koje su se pretvorile u akutne migrene sada nemam nikakve glavobolje, tako da mislim da je to bilo zbog pilula čekam da napravim taj CT i onda ću znati jel to meni takva glava inaće ili je to sad nestalo zbog prestanka uzimanja kontracepcije (s tim da me u životu prije toga glava nije zabolila...)
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-17-2006 17:25 | Zaključano
> sa mnom je sve bilo uredu prvih pola godine > mislim da su one kod mene izazvale [b]suženje krvnih > žila u glavi,[/b] i da sam zbog toga dobila te migrene > koje su se pretvorile u akutne migrene > sada nemam nikakve glavobolje, tako da mislim da je > to bilo zbog pilula > čekam da napravim taj CT i onda ću znati jel to meni > takva glava inaće ili je to sad nestalo zbog > prestanka uzimanja kontracepcije > (s tim da me u životu prije toga glava nije > zabolila...) znaš li možda koje su ti se žile suzile, arterije ili vene? meni su sužene arterije u potkoljenicama. nakon diane 35, cilesta, triquilara sam uzimala 9 mjeseci logest. i kao grom iz vedra neba jedan dan su me počeli loviti grčevi u listovima nogu i kočiti mi se noge do te mjere da sam završila na vaskularnoj kirurgiji pod sumnjom na trombozu. ali pretrage su otkrile suženje arterijskih kapilara koje doktori ne mogu objasniti. još uvijek nakon godinu dana imam iste probleme (prestala pred godinu dana piti pilule), doduše, nešto manjeg intenziteta. i nitko ne zna odgovor X-(
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: LOGEST PILULE 02-18-2006 12:06 | Zaključano
Pila sam logest godinu dana i nisam imala problema, ali sam čula neke priče slične tvojoj pa sam odlučila prestati piti. I preporučujem vam da se ne zafrkavate sa zdravljem, nego lijepo kupujte kvalitetnije kondome koji neće pucati i ne morate se bojati trudnoće. Bolje je tako nego dobiti neki moždani udar i sl.
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »