Uzgoj banana

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 3 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

sporaa
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 02.07.2009.
Uzgoj banana Poslano: 07-14-2009 23:06

Zanima me kako uzgajati banane? Gdje nabaviti sadnice ?

Ako ima neko iskustva sa njima, pišite ...Smile

sporaa
Not Ranked
Ženski
Odgovor na Re: Uzgoj banana 07-22-2009 20:08

Zar niko živ nema nikakvog pojma o bananamaIndifferent

sporaa
Not Ranked
Ženski
Odgovor na Re: Uzgoj banana 08-05-2009 23:07

zolja-890:

Banane na ovim vrućinama vole  puno vlage ali i ocjedito humusno tlo. U takvim uvjetima vrlo brzo razvijaju velike listove i rastu. Nije poželjno direktno sunce koje prži cijeli dan po njima, a na jakom vjetru listovi raspucaju. Znači treba im polusjena i zaštita od vjetra. U jesen pripaziti čim posustanu vrućine regulirati količinu vode da ne bi došlo do truljenja korjena u prevelikoj vlazi. Banana ne smije osjetiti ni malo mraza jer promrzne i propada. U jesen prije mrazeva unijeti u kuću. Opet prilagoditi toplinu i zalijevanje. Ako je i dalje toplo i ugodno banana će se razvijati i po zimi. Ukoliko je hladnije ona stagnira u razvoju. Nije dobro da bude ispod 15 stupnjeva C. U presuhoj i pretoploj prostoriji ili uslijed ne zalijevanja dolazi do isušivanja listova.

U savjetima pojedinih časopisa postoji mogućnost ostavljanja banana vani preko zime. Navodno se režu na oko 1o cm od zemlje i pokrivaju velikom i zaista debelom zaštitom od slame. Meni nije uspjelo lani. Ove godine namjeravam pokušati ponovo. Ako mi ne uspije - nikad više.

Naj ljepša ti hvala na informacijama zoljaSmile ...sorry sa zakasnjenjem...