Lišaj na licu:(((

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 13 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

magalenha
Not Ranked
Registriran(a): 28.09.2004.
Lišaj na licu:((( Poslano: 08-04-2009 13:47

Znaci..svake godine ista prica..dodjem na more,pocrnim..i onda se na licu pojavi lisaj,tj.bijele flekice naspram potamnjelog lica.valjda mi se na tom dijelu ljusti koza il sta ja znam..mazem lice kremom svaki dan-nivea soft i nemam problema ni s masnom kozom,a ni pretjerano suhom...kako vi to rjesavate?

mackula1
Top 150 Contributor
Registriran(a): 06.11.2008.
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-04-2009 13:52

nije ti to možda vitiligo, koža bez pigmenta? ali onda bi tu izgorila

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-04-2009 13:58

Ako znas sa sigurnoscu da je lisaj,onda i znas da je o istima napisano hrpe literature......zasto?jer o njima ne znaju puno.......

Uglavnom,vecina njih kako dodje,tako i prodje.Meni se znaju pojavljivati po rukama zbog vlage,jer su mi ruke stalno u vodi,takodjer ljeti.

Dermatologica mi je savjetovala tzv.Kleopatrinu kupku..........maslinovo ulje,kravlje mlijeko i voda..........

Nece skoditi ako se time i "umivas"!

magalenha
Not Ranked
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-04-2009 20:15

nije vitiligo sigurno..nego normalno pocrnim i nakon dva dana mi ostanu svjetlije flekice na tim mjestima...

e vis zmijo,probat cu s tim.  sa sigurnoscu ne znam da je lisaj,al to mi ostalo jos od malena kad mi je mama non stop ponavljala da se mazem jer imam lisajeve po licu.a najvise me smetaju zbog tog sto mi lice djeluje 'prljavo' s tim svjetlijim i tamnijim djelovima..

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-04-2009 20:58

ja sam imala lishajeve po licu i po prsima,ali iz tog razloga shto mi je lice i kozha opcenito preosjetljiva, pa kada mi je ruchnik bio samo jednom iskoristen nisam se mogla njime vishe brisati jer su mi se lishajevi stvarali od gljivica koje nastaju od vlage u ruchnicima. 

lijechila sam to nekom kremicom shto sam kasnije u ljakarni mogla nabaviti i bez recepta. jako brzo mi je proshlo, a imala sam jedno vrijeme prlichno loshu situaciju

magalenha
Not Ranked
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-07-2009 3:16

evo shadow,ja danas bila u apoteci..i pitam za neku kremu ili nesto jer mi je lice sareno i govori ona meni da njoj to vise djeluje kao gljivice nego lisajevi..odmah sam se sjetila ovog tvog odgovora..i rekla sam joj da ja to imam svako ljeto pa mi je preporucila samo da lice mazem kremom jaceg faktora, 30 nadalje...ono,ne kuzim cemu to..

a i nisam u poziciji svaki dan mijenjat rucnik (jer sam u unajmljenom apartmanu) ali ocito cu morati..znaci,tebi je s tim mijenjanjem rucnika i kremom proslo?meni ova za nikakvu kremu nije rekla..rekla je da nis drugo nemaju..jel znas mozda kako se zove ili nesto?

tweety_05
Top 500 Contributor
Registriran(a): 13.03.2005.
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-07-2009 23:00

magalenha:

evo shadow,ja danas bila u apoteci..i pitam za neku kremu ili nesto jer mi je lice sareno i govori ona meni da njoj to vise djeluje kao gljivice nego lisajevi..odmah sam se sjetila ovog tvog odgovora..i rekla sam joj da ja to imam svako ljeto pa mi je preporucila samo da lice mazem kremom jaceg faktora, 30 nadalje...ono,ne kuzim cemu to..

a i nisam u poziciji svaki dan mijenjat rucnik (jer sam u unajmljenom apartmanu) ali ocito cu morati..znaci,tebi je s tim mijenjanjem rucnika i kremom proslo?meni ova za nikakvu kremu nije rekla..rekla je da nis drugo nemaju..jel znas mozda kako se zove ili nesto?

ja sam imala gljivice....bila sam kod dermatologa zbog toga i morala sam koristiti sampon i neku mast....ugl dosta dugo sam se mucila s time,ali je jako brzo otislo kad sam pocela s terapijom...nisam trebala tako dugo cekati,ali sam stalno mislila ma proci ce,ali nije....

i ja sam to imala cijele godine,to je bilo vidljivo i kad nisam bila tamna....

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-08-2009 15:47

magalenha:

hmmm da da kuzhim... 

chek a za gljivice nije nista dala??

za tu kremu/mast shta sam vec imala budem ti pokusahala nach ak ju josh imam pa ti napishem kak se zove

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-08-2009 21:58

po tvom opisu takav oblik sam dobila u solariju ,od tada na svako putovanje sa sobom nosim triderm kremu,koja ima mozemo reci trostruko djelovanje (bekterije,virus i gljivice).Preorucio mi to dermatolog .

Ali to je samo prva pomoc i smije se mazati samo 7 dana,ukoliko ne prode svakako otidi do dermatologa-

Lišaj ti izgleda malo drugacije,pretezno se zacrveni (obicno kao krug ili jedan dio lica) ,pocinje se ljustiti a ti osjecas lagano zatezanje.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-09-2009 0:47

bugica:
Lišaj ti izgleda malo drugacije,pretezno se zacrveni (obicno kao krug ili jedan dio lica)

Ne svaki,najcesce su svijetliji od ostatka koze,a znaju se zacrveniti kao kruznica oko te svijetle povrsine,no ne moraju!

Kao sto niti svaka kozna gljivica ne izgleda jednako,tako ne izgledaju jednako niti lisajevi!

magalenha
Not Ranked
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-10-2009 19:06

znaci triderm..ici cu do apoteke vidjet sta ce mi rec..jer ove dvije tu na moru u apoteci nisu bas neke iskusnjare ..

-Desiree-
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-11-2009 15:03

u pravu si, radi se o lisaju po tvom opisu! nema pomoci, imas presuhu kozu na tim mjestima gdje se lisaj pojavi i treba PRATI svaki dan lice i MAZATI kremom (samo nemoj previse tretirati T-zonu),,,preporucam ti avene cold kremu, ove godine nisam imala lisajeve zahvaljujuci njoj!

,,,she's so much more than you're used to,,,
,,,she knows just how to move to seduce you,,,

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 08-11-2009 22:10

nadam se da si uspjela barem malo smiriti crvenil na licu

uz to dobro bi ti dosla i neka termalna voda tako da ne dozvolis da ti se lice isusi.

neznam dali si ikada probala la roche posay (francuska kozmetika) a ima jednu kremu za netolerantnu kozu,

znaci kada nam skoro vise nista ne pomaze,a sa kozmetikom smo je jos vise iziritirali,ova krema pomaze,

toleriane riche.

meni pomaze,a i financijski je prihvatljiva.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Lišaj na licu:((( 03-07-2010 14:17

Potpuno isto to se i meni događa već godinama. Bila sam kod dermatologice i rekla je da se tu niš ne može. (ja sam joj rekla za bijele točkice preko ljeta). Ali veći problem mi je proljeće kada se ti lišajevi "upale" i budu ful crveni. Koža mi bude toliko suha da nikakve kreme ne pomažu. Katastrofa.