neurobion forte tablete (b vitamini)-kako dozirati? i da li su korisne

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 1 odgovor | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
neurobion forte tablete (b vitamini)-kako dozirati? i da li su korisne Poslano: 12-19-2009 14:39

zbog regeneracije perifernih živaca koji su oštećeni tijekom operacije kralježnice neurolog mi je preporucio neurobion forte tablete, ali sam načuo da ih povlače s eu tržišta jer je u njima otkrivena neka otrovna supstanca,pa ne znam ni da li ih koristiti,niti znam kako ih dozirati a ni gdje se mogu nabaviti te koliko koštaju,također navodno se ne smiju neprestano uzimati nego periodično,ako netko  ima iskustva  i zna nešto o ovim tabletama---molim pomoć---hvala !!!

nini_2
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 19.05.2004.
Odgovor na Re: neurobion forte tablete (b vitamini)-kako dozirati? i da li su korisne 12-21-2009 18:11

Neurobion su vitamini B komplexa i to vitamin B1, B6 i B12. Vitamnini b komplexa služe za obnovu živčanih vlakana, riješavanja određenih vrsta anemije uzrokovane manjkom vit.b12,... Vitamnin B komplexa su topivi u vodi, što znači da ne postoji opasnost od overdosa jer se sav višak izluči preko bubrega (pod pretpostavkom da su bubrezi zdravi i funkcionalni).

Neurobion forte uzima se 1x dnevno, na pun želudac.

Moguće nuspojave: glavobolja, slabost, mučnina, povraćanje, proljev, zatvor, suhoća ustiju.