[i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i]

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 288 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Autor
Top 75 Contributor
Registriran(a): 29.09.2003.
[i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] Poslano: 04-05-2006 13:51 | Zaključano
Po cemu je Biblija velika knjiga? Po Istini! I po Istini koju sadrzi u sebi. Ni jedna prenesena misao, a u toliko dugom vremenskm razdoblju, cak ni u prici, nije dozivjela manje promijena od svog izvornog dijela, a kao sto je to slucaj bas kod Biblije. Pogledajmo danas bilo koju informaciju koja je dosla do nas, onu bas stvarnu koja opisuje ono sto neizostavno znamo da se dogodila, pa cak i ciji smo mozda svjedoci, jos vise ako smo i direktni sudionici, i to iz bilo kojeg podrucja ljudskih aktivnosti, politike, znanosti, kulture, umjetnosti, pogotovo uzevsi u obzir svu tehnolosku moc danasnjih medija kojima se one u svojoj originalnosti prenose, pa usporedimo s onim stvarnim, izvornim. U velikoj vecini slucajeva, u kratkom vremenskom intervalu dobivamo informaciju koja je toliko razlicita od izvorne da je ne samo vrlo tesko prepoznatljiva negoli u cesto slucajeva i sasvim oprecna. I vec po tome, ( usporedujuci nalaze od prije tisuce godina s onim danjasnjim ) Biblija je velika knjiga. I to za sve; i za one koji je prihvacaju i za one koji to ne. Ona je naprosto takva. Ona je doista Ona koja Jeste. I zato nije slucajno na tom mjestu u svjetskoj knjizevnosti na kojemu jeste. Ona nije pomodni hir, ona nije nekakav trend, ona je naprosto to sto Jeste. Uistinu i po Istini. Koje su to Istine koje svakog pazljivijeg citatelja najvise fasciniraju u Bibliji? To je svakako trenutak stvaranja. [i]I bi svjetlost!!! [/i] Sam cin stvaranja, sami taj trenutak, bez spominjanja Boga, govori o temeljnim saznanjima koja sezu jos duboko iz prapocetaka ljudske povijesti o svugdje prisutnom i neunistivom Potencijalu. I je li se pitamo: Od kuda je moguce to saznanje? Iz kojeg to izvora ono dolazi do nas? Pogledajmo sto rade carobnjaci ( npr. Merlin ) ili dobre vile: Kvrcnu [i]svojim[/i] carobnim stapicem i zabljesne iskra iz koje se nesto stvori. Eto, interesantno, bas iskra i bljesak. [i]"I bi svjetlost!"[/i] Od kud dolazi ta inspiracija kod pisaca bajki, kad tek od pred koje desetljece znamo o energetskom potencijalu u svemu sto jeste? I dok je bajka "samo" bajka, inspiracije na temlju koje one nastaju, potpuno isto kao i one koja vode do znanstvenih otkrica, nisu bajke. Vise je nego ocito da spomenuta inspiracija kod pisaca bajki ili velikih umjetnickih ostvarenja u glazbi, slikarstvu, knjizevnosti, znanosti, kao putevi koji vode k saznanju zapravo su otvorene knjige korespodencija s Istinom i sezu od zajednicke Istine, od Saznanja prije saznanja. Od tud je ta vrijednost koja se najprije osjeti, pa se tek onda vidi. Ona je sadrzana i nalazi se u zajednickom potencijalu u svemu onome sto oduvjek jeste i samo Jeste. Dakle, Biblija je velika knjiga najmanje to po svojoj tirazi, po broju svjetskih jezika na koje je prevedena, ili po citanosti, vec po onome sto ona jeste, po Istini. Po jasnim, preciznim, nedvojbenim, sustinskim pozicioniranjima svjetlosti i tame, dobra i zla, istine i lazi, ljubavi i mrznje. Po univerzalnosti i cvrstoci sustine stvari o kojoj govori, a koji su, bez obzira na eventualnu podloznost povrsinskim, patinastim izmjenjivostima price, u njoj samoj ( npr. SZ – NZ ) ili u njezinim prenosiocima, ( a sto vidimo da cak ni u tome to nije slucaj ) jednaki danas kao i od prije tisuca godina. Po nepromjenjivosti poruka koje prenosi. I to cak toliko da slijedom danasnjih najnovijih otkrica u znanosti jos nam je uvjerljivija u istini negoli ikome ikada to do sada. Interesantno je zapaziti na koliko se domnantan nacin u jednoj jedinoj recenici uzdize nad mogucim osporavateljima.. Od kud ta moc da bude srocena nego jedino po Istini: [i]Ja sam onaj koji Jesam[/i]. Tu nema kalulacija, nema vrdanja; sve je jednostavno, odredeno i potpuno jasno! Receno je dakle: Bilo to vama drago ili ne ja sam onaj koji Jesam. I u cestici svjetlosti, u cestici prasine ili u najvecem objektu; sve odzvanja od tvorbe onoga sto je time receno: [i]Ja sam onaj koji Jesam.[/i] I sad javljaju se oni koji bi to htjeli osporiti pa kazu: To, ono nesto u sto neki vjeruju, za nas to nije ono sto njima jeste da Jeste, jer da bi to doista bilo, postojalo, ono bi trebalo biti ne takvo nego drugacije od toga; ono bi trebalo biti ovakvo kakvim mi mislimo da jeste, a posto ga takvoga nema onda ono to i nije. Po njima nema onoga koji Jeste, jer ne nalaze onakvoga kakvim bi ga oni htjeli da jeste. Ocito da je to je pokusaj uvjetovanja necega sto je bez uvjeta. I ne samo to: to je ustlicenje sebe na mjesto upravo onoga sto se zeli osporiti. Jer, takvi za sebe ne prihvacaju ono sto jeste, nego ga uvjetuju sobom, svojom zeljom. Pa kazu: nema ga. Jer da ga ima, ne bi na njegovo mjesto mogli ustoliciti sebe, uvjetovati ga sobom. Zato je misao: [i]Ja sam onaj koji Jesam[/i] ona koja svaku negaciju sebe cini nemocnom, pa ma na sto se ta negacija pozivala. Nema ciste negacije necega sto je odredeno samo logikom. [i]Ja sam onaj koji Jesam[/i] iskljucuje bilo koje druge opcije od te, a pogotovo opciju negacije koja se bazira samo na usporedbenim kritikama. Da zaista postoji onaj vrhovni koji Jeste vidljivo je iz onoga jedinstvenoga sto prozima sve sto jeste. Jedinstveno u svemu sto jeste, jeste energetski potencijal svega sto jeste. Od [i]i bi svjetlost[/i], pa preko lampice odusevljenja koja se pali pri uzviku "heureka", do iskrica iz carobnog stapica dobre vile iz bajke. Nijedno od toga nije slucajno tako medusobno blisko. Sve to ima svoju zajednicku poveznicu. I sve od toga oznacava upravo to isto; otkrice i stvaranje. Sve i u svemu: Od cestica prasine, zrna sjemenki do zvijezda. U svemu je Ono sto jeste i sve je po Onome sto Jeste. Pa ma kako ga mi zamisljali i pa ma kako ga mi zvali: Ono je Ono sto Jeste. Iz jedva zamjetnog zrna sjemena izrasti se mamutovac, ( gle vraga;) ) Sequoia gigantea,a iz najsitnije cestice prasine razgoriti ce se Super Nova. Tako je bilo, tako je i tako ce biti; koliko god mi to razumjeli ili ne, cudili se tome ili ne, prihvacali to ili ne, ti procesi su se odvijali, oni se odvijaju i odvijati cese. Ono sto Jeste ne moze se podesavati prema svojim zeljama, a da bi ga se tek onda moglo prihvatiti ili odbaciti, a jos manje da bi se moglo negirati. Jedino sto se moze, moze se svojm voljom prihvatiti ili, u protivnom, opet svojom voljom, zapravo sam sebe odbaciti!!! ( No tesko je sam sebe odbaciti. I za to se treba traziti podrska )Autor

Oda vječnosti: kad bi iz ništa mogao nastati Univerzum, onda bi već i to "ništa" bilo Bog.

oldie
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 06.03.2003.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-05-2006 15:06 | Zaključano
"Gle *urca" Po čemu je to velika rečenica? Po Istini koju sadrži u sebi. Ona nam veli da nitko nema pravo reći da je jedino njegova interpretacija "Istine" točna. Poruka je izmijenjena od: lithium_girl

buffy4president
Top 50 Contributor
Ženski
Registriran(a): 17.06.2004.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-05-2006 15:07 | Zaključano
Filozof :p

What makes you divinely and utterly happy?

enjoy4
Top 500 Contributor
Registriran(a): 12.12.2005.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-05-2006 17:27 | Zaključano
> Po cemu je Biblija velika knjiga? Po Istini! ... The Bible Fraud, od Tony Bushby's, je na osnovu dugog izucavanja,i koji je izmedju ostalog imao prilike istrazivati i najstarije biblije na svijetu,od kojih i najstariju, La Bibbia del Sinai, tvrdi da Biblija nije bozja vec ljudska rijec. ... istrazivanja je sproveo na 5 sacuvanih , najstarijih biblija ne svijetu koje se nalaze u vlasnistvu muzejam, vatikana, i jedna u privatnom vl. U mod. biblijama, je nacinjeno 14 800 razlika. NZ, storia o Isusu, jesu falsifikati, a to znaju i svecenici, zato se te biblije i nastoje otkupiti, tj. Vatikan, ih nastoji otkupiti od muzeja. ... po starim papirima, je Djevica Marija, imala 7 djece ( a, da sta mislite, odakle u Bibliji cesta prisutnost broja 7 )U tim st. biblijama, prica sa Isusom prestaje, kada je pronadjen prazan Isusov grob, i maknuto tijelo iz njega. Danasnja Biblija, ima 12 dodataka o uskrsnucu. http://www.conspiracyplanet.com/review.cfm?rtype=22 Poruka je izmijenjena od: enjoy4

Ambra_
Top 150 Contributor
Registriran(a): 05.03.2003.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-05-2006 19:50 | Zaključano
> [i]Ja sam onaj koji > Jesam[/i] [b]iskljucuje[/b] bilo koje druge opcije od te, a > pogotovo opciju negacije koja se bazira samo na > usporedbenim kritikama. Upravo suprotno. Ta recenica bas ukljucuje sve opcije. Porazmisli malo o tome...

S ruba kristolikosti

Pizda_
Top 10 Contributor
Muški
Registriran(a): 10.04.2003.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-05-2006 21:14 | Zaključano
> "Gle *urca" > > Po čemu je to velika rečenica? Po Istini koju sadrži > u sebi. > Ona nam veli da nitko nema pravo reći da je jedino > njegova interpretacija "Istine" točna. > > Poruka je izmijenjena od: > lithium_girl Poruka je izmijenjena od: Pizda- (Kasno sam primjetio da si vec stavila zvjezdicu na "Gle kurca"...)

Ambra_
Top 150 Contributor
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-05-2006 21:18 | Zaključano
"Gle *urca"... Preimenovano i nadopunjeno izdanje bi glasilo: Gle penisa u slamnatom sesiru...

S ruba kristolikosti

Autor
Top 75 Contributor
Registriran(a): 29.09.2003.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 5:36 | Zaključano
[i]> Ja sam onaj koji > Jesam [b]iskljucuje[/b] bilo koje druge opcije od te, a > pogotovo opciju negacije koja se bazira samo na > usporedbenim kritikama.[/i] [b]Upravo suprotno. Ta recenica bas ukljucuje sve opcije. Porazmisli malo o tome...[/b] Mozda pred tumacenjem Svevisnjeg ostajem nemocnim u izrazu, pa se i ne mogu dovoljno jasno izraziti. To ne bi bilo nista cudno. No mislim da se sa [i]Ja sam koji Jesam[/i] iskljucuje svaka daljnja proizvoljna opcija i iskazanim se jednom za svagda utemeljuje iskljucivo i samo jedna opciji, a ta je ona koja Jeste. Potpuno, dakle, neovisna o nama. [i]Ja sam onaj koji Jesam[/i] govori o apsolutnom, bez opcija, tu nema drugacijih mogucnosti osim bas one koja Jeste, tj. neovisna o nasim tumacenjima. Mi je mozemo samo otkrivati, koristiti se njome ili se otkloniti od nje, ali Ona ce , Ona koja Jeste, bez obzira na sve, bez obzira na koliko je razlicitih nacina mi vidjeli, uvijek biti bas onakva kakva oduvjek jeste. To govori da pojmovi kojima oznacavamo sustinu stvari najmanje su to samo rijeci, vec te rijeci obiljezavaju ono sto jeste. ( [i]I bi rijec[/i] ) To kazuje da izvanjska obiljezja npr. cojvek s bradom kakvim, recimo, njacesce do sada vecina zamislja Boga, nije uopce bitna, ni za one koji ga takvim zamisljaju, niti za one koji ga i takvoga osporavaju, vec je jedino bito ono sto doista Jeste. Nesto je sasvim drugo sto mi mislimo, kako zelimo ili sto trenutno vidimo. Kad bi bile ukljucene sve opcije mogucnosti postojanja, osim te jedne koje je upravo bas onakva kakva jeste to bi zapravo bila vladavina nepostojeceg, bez vjecnih vrijednosti, bez apsolutnoga, pa ma kakvo ono bilo ( a ono je onakvo kakvo Jeste). Tada bi se postojanost apsolutnog mogla negirati. U tom bi slucaju zaista dobro i zlo bili izjednaceni. I savijetlo bi bila tama, a tama bi bila svjetlost. ( [i]I bi svjetlost![/i] … darovano vam je... na vama je da izaberete ) Bog bi bio vrag, a vrag bi bio Bog. ( [i]Ja sam onaj koji jesam![/i] … na vama je da izaberete. ) Autor

Oda vječnosti: kad bi iz ništa mogao nastati Univerzum, onda bi već i to "ništa" bilo Bog.

masovnahisterija
Top 500 Contributor
Registriran(a): 22.01.2005.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 5:56 | Zaključano
> Upravo suprotno. Ta recenica bas ukljucuje sve opcije. Ta rečenica isključuje sve opcije osim onih koje jednostavno - jesu. Koje su potpuno neovisne ne samo o nama i našim subjektivnim tumačenjima nego i o svemu postojećem, koje nisu ograničene bilo čim i vezane za bilo što.
Ambra_
Top 150 Contributor
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 6:43 | Zaključano
> Ta rečenica isključuje sve opcije osim onih koje > jednostavno - jesu. Koje su potpuno neovisne ne samo > o nama i našim subjektivnim tumačenjima nego i o > svemu postojećem, koje nisu ograničene bilo čim i > vezane za bilo što. Da? Ako su neovisne o nama, koja im je onda svrha? Lebdjeti u prostoru i vremenu? Gledaj, cim nema ogranicenja sve opcije su ukljucene. Ogranicenja sputavaju razvoj. Misli, djela. Slobodu da ne spominjem. S druge strane cim je covjeku pruzena mogucnost tumacenja, subjektivnosti su neminovne. Zbog toga te recenice ne mogu biti neovisne o nama. Na kraju, i pisao ih je covjek, covjek - covjeku. Ogranicen i umno, i duhovno, i tjelesno. Igru rijeci necu spominjati. Dvosmislenim, trosmislenim i inim tumacenjima Biblija obiluje.

S ruba kristolikosti

masovnahisterija
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 7:23 | Zaključano
> Da? Ako su neovisne o nama, koja im je onda svrha? > Lebdjeti u prostoru i vremenu? Koja je svrha Boga? To pitaš? I kojem crnom prostorvremenu? One opcije koje jednostavno jesu nisu ograničene bilo čim i nisu vezane za bilo što. Pa tako ni prostorvremenom. > Gledaj, cim nema ogranicenja sve opcije su ukljucene. Misliš? A jel onda tu uključena i opcija postojanja nevidljivih ružičastih jednoroga kao realnih živih bića? Krivo. Uključene su samo one opcije koje zaista jesu. Ne i one koje se nama ovako dokonima priviđaju da jesu. Jedino one naše subjektivne percepcije objektivne stvarnosti koje su u potpunosti usklađene sa tom objektivnom stvarnošću kao takvom mogu, naglašavam mogu, biti uključene u te opcije koje zaiste jednostavno - jesu. A koliko takvih ima i da li ih uopće ima? > Ogranicenja sputavaju razvoj. Misli, djela. Slobodu da ne spominjem. Ograničenja su u biti čovjeka. Čovjek je ograničen doslovce svim okolnostima svoga postojanja i vezan za iste. Kao i sve što postoji, naravno. Čovjek nema apsolutnu slobodu nego samo onu koja je ograničena brojnim parametrima koji određuju njegovo postojanje. > S druge strane cim je covjeku pruzena mogucnost tumacenja, subjektivnosti su neminovne. > Zbog toga te recenice ne mogu biti neovisne o nama. Čim su tumačenja naša, nužno su i subjektivna. I to je u biti čovjeka, također. > Na kraju, i pisao ih je covjek, covjek - covjeku. Ogranicen i umno, i duhovno, i tjelesno. > Igru rijeci necu spominjati. Dvosmislenim, trosmislenim i inim tumacenjima Biblija obiluje. Igra riječi koja dopušta, dapače upravo i tjera na različita tumačenja tekstova u Bibliji tu uopće nije prisutna tek tako slučajno i bez veze. Postoji li uopće slučajnost? Stvarnost postoji u svim svojim mogućnostima, mogućim ishodima. Onima koje su realno mogući po zakonima i pravilima prirode. Pa tako i u onim mogućnostima, ishodima koje mi tumačimo kao posve neočekivane (Za koga neočekivane? Za Boga? Ne, nego neočekivane za nas!) i nazivamo slučajnostima. Pa je tako i ono što nazivamo slučajnošću jednostavno neminovno. Slučajna neminovnost? Neminovna slučajnost? Dakle, slučajnost na onaj način kako je mi tumačimo i poimamo jednostavno ne postoji. Dalje, duh je po svojoj biti informacija. Pazi, ne podatak, nego informacija. Znaš razliku između umjetnosti i kiča. Umjetnost je mnogoslojna, ona ti je uvijek u stanju pružiti nove i nove informacije, nove i nove slojeve za istraživanje i poniranje u njih. Kič jednostavno nema tu dimenziju. Ne znam da li razumiješ što hoću reći.
oldie
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 06.03.2003.
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 8:00 | Zaključano
> Znaš razliku između umjetnosti i kiča. Umjetnost je > mnogoslojna, ona ti je uvijek u stanju pružiti nove i > nove informacije, nove i nove slojeve za istraživanje > i poniranje u njih. > Kič jednostavno nema tu dimenziju. > Ne znam da li razumiješ što hoću reći. ja ne razumijem što hoćeš reći - jer si maloprije u majci kiča (Bibliji) tražio nekakve slojeve...

masovnahisterija
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 8:06 | Zaključano
> ja ne razumijem što hoćeš reći - jer si maloprije u majci kiča (Bibliji) tražio nekakve slojeve... Ta spomenuta višeslojnost u Bibliji upravo upućuje da tu nije riječ o kiču.
Ambra_
Top 150 Contributor
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 12:05 | Zaključano
> > Da? Ako su neovisne o nama, koja im je onda svrha? > > Lebdjeti u prostoru i vremenu? > > Koja je svrha Boga? > To pitaš? Ne. Otkud ti uopce ta pomisao? Rijec je o rijecima, frazama iz Biblije i tumacenju istih. > Misliš? A jel onda tu uključena i opcija postojanja > nevidljivih ružičastih jednoroga kao realnih živih > bića? Da, mislim ono sto sam napisala. I mislim da su ovi ruzicasti jednorozi upali ovdje bez padobrana. Bespotreban pokusaj nekakve nadrifilozofije. > Krivo. Uključene su samo one opcije koje zaista jesu. > Ne i one koje se nama ovako dokonima priviđaju da > jesu. A ti si mjerodavan i kompetentan za tocno odrediti koje opcije 'zaista jesu'? > Jedino one naše subjektivne percepcije objektivne > stvarnosti koje su u potpunosti usklađene sa tom > objektivnom stvarnošću kao takvom mogu, naglašavam > mogu, biti uključene u te opcije koje zaiste > jednostavno - jesu. Opet isto... Daj mi molim te nabroji sve 'opcije koje to jednostavno - jesu'? Mozes? Kratko i konkretno. > S druge strane cim je covjeku pruzena mogucnost > tumacenja, subjektivnosti su neminovne. > Zbog toga te recenice ne mogu biti neovisne o nama. Da? A o kome onda ovise? O Bogu? Vragu? Ko ih cita? Kome sluze? Ko ih izvlaci kao argument? > Znaš razliku između umjetnosti i kiča. Umjetnost je > mnogoslojna, ona ti je uvijek u stanju pružiti nove i > nove informacije, nove i nove slojeve za istraživanje > i poniranje u njih. > Kič jednostavno nema tu dimenziju. > Ne znam da li razumiješ što hoću reći. Oces da ti ja kazem koja je razlika izmedju to dvoje? Bez filozofije prevelike? [u]Umjetnost je traganje, kic je konacnost.[/u] :)

S ruba kristolikosti

masovnahisterija
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: [i]"Ja sam onaj koji Jesam!"[/i] 04-06-2006 12:59 | Zaključano
> > Koja je svrha Boga? > > To pitaš? > Ne. Otkud ti uopce ta pomisao? Joj da, stvarno. Otkud mi ta pomisao. :roll Pa samo govorimo o Bibliji. > Rijec je o rijecima, frazama iz Biblije i tumacenju istih. A koje govore o? Nevidljivim ružičastim jednorozima? > Bez filozofije prevelike? [u]Umjetnost je traganje, kic je konacnost.[/u] :) Traganje? Ta definicija dopušta mogućnost da je umjetnost povezana sa samim procesom i našom voljom za traganjem. Pa čak i ovisna o istom. Možeš ti tragati koliko hoćeš po nečemu u čemu nemaš što kvalitetnoga naći pa i izmišljati značenje koje realno ne postoji, ali naći nećeš baš ništa.
Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 20 2 3 4 5   »  ...  Zadnja >