Kako prestati biti naivan?

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 9 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Kako prestati biti naivan? Poslano: 05-11-2010 16:38

Evo primjer: svidi mi se tip i počnem nešto s njim, ali on mi kaže da mu se sviđa moja frendica. Ja se povučem i ispričam frendici da mi se on svidio, ali da je rekao da mu je ona napeta. Ona me počne tješiti da je on bezveze i sl., a onda se iza mojih leđa ljubaka s njim, stvara neki odnos, zove ga k sebi doma...

Drugi primjer: iziđem s frendom i u društvo nam se pridruži cura koja mi se cijelo vrijeme smiješka, razgovara samnom, baca šale, ponaša se kao da me zna 100 godina. Onda ispadne da joj se sviđa taj moj frend pa joj ga namjestim nakon čega me više i ne poznaje, tj. počne se odnositi prema meni svisoka.

Kako ispasti pravedan, a ne biti naivan?

selinna
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 08.07.2009.
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-11-2010 17:42

Na koji način misliš da si ispala pravedna? Naivna možda. Najbolje ti je prihvatiti činjenicu da je jedna od ljudskih osobina nezahvalnost i da zbog nekih usluga koje si  napravila nisi trebala očekivati nečiju zahvalnost. U tvom slučaju bi se reklo i da si naišla na osobe koje nisu vrijedne truda, što si kasnije i sama otkrila. Postoje i oni koji nisu nezahvalni ali oni obično prolaze kao i ti osim ako dobro procijene kome treba pomoći,a koga izbjegavati.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-11-2010 18:46

Budi izravna s dečkima koji ti se sviđaju. Tako se može uštedjeti mnogo vremena.

Što se tiče fufa, ne znam zašto je teško spajati ti ih sa svojim frendovima i usrećiti ih sve. Ako bi te veze potrajale, bili bi ti jako zahvalni.

vecernji
Not Ranked
Registriran(a): 17.02.2010.
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-12-2010 1:57

selinna:

Na koji način misliš da si ispala pravedna? Naivna možda. Najbolje ti je prihvatiti činjenicu da je jedna od ljudskih osobina nezahvalnost i da zbog nekih usluga koje si  napravila nisi trebala očekivati nečiju zahvalnost. U tvom slučaju bi se reklo i da si naišla na osobe koje nisu vrijedne truda, što si kasnije i sama otkrila. Postoje i oni koji nisu nezahvalni ali oni obično prolaze kao i ti osim ako dobro procijene kome treba pomoći,a koga izbjegavati.

Svaka čast! I ja se slažem s ovim komentarom i meni je to bolna točka, jer očekujem da mi ljudi budu zahvalni kad nešto dobro napravim, a nisu apsolutno nikad i onda se svaki put razočaram do kraja. Imam neke izrazite želje što se tiče drugih, a oni ništa od toga ne ispune.. Za poluditi više.

Vidim da se bolje osjećam kad sve šaljem u tri p.m. Barem imam iskrenu reakciju, a ovako si ubijam mozak, za što, za ništa i nikog. Tratim brdo vremena na druge i očekujem povratnu informaciju u pozitivnom obliku, i žrtvujem se usput, a ne dešava se ništa dobro.

Ne znam živjeti svoj život, već samo od drugih očekujem da me podrže, naprave nešto za mene, daju mi potporu, a ništa od toga. Ja se užasno vežem za nekog i baš se trudim i čekam da mi da malo osjećaja, ljubavi, pažnje, potpore, a dobijem suprotno..

Ljudi su mi se već toliko zgadili da je to užas, a uopće ne živim život kakav bih htjela živjeti. Ni izbliza. Čekam da se desi neko čudo, pa da ja počnem živjeti tako kako želim, ali se ne dešava ništa.. Za sad stalno živim tako kako netko želi i radim stvari koje drugi žele i nezadovoljna sam sto posto i to pokazujem na van, a onda sam lak plijen drugih zavidnika. Kad bih nekako mogla živjeti život kako ga želim, bilo bi to dobro. Ali ne mogu, budući drugi manipuliraju sa mnom sto na sat.

just-a-guy
Top 100 Contributor
Registriran(a): 08.07.2003.
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-12-2010 11:06

moraš znat ko si i šta oćeš da bi znala šta je dobro za tebe ...

tek kad počneš cijenit sebe i drugi će te cijenit ..

udri šakon o stol i kaži dosta je

objasni šta želiš, pa će tvoja želja bit drugima zapovid ....

selinna
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 08.07.2009.
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-12-2010 19:24

Savjet za Vecernji : Najbolje ti je da si izabereš uski krug ljudi kojima vjeruješ makar se radilo i o samo jednoj osobi. Ovi drugi će ti samo uzaludno trošiti energiju,a i živce. Ako trenutno nemaš nikog takvog,budi trenutno solo jer je i to bolje nego biti u krivom društvu. Kada se nađeš sa osobom s kojom se slažeš, čudićeš se zašto si toliko vremena trošila na krive ljude. A što se više trudiš oko onih loših koji ti ne uzvraćaju na isti način, to se sve više gubiš,padaš u apstinencijsku krizu (nije pretjerivanje) i daješ se još više tim istima i evo te u začaranom krugu koji te vuče na dno. Ako i drugi mogu gledati sebe, možeš i ti isto, samo se riješi te loše navike da stalno budeš drugima na usluzi.

Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-13-2010 16:54

klevetalo:

Budi izravna s dečkima koji ti se sviđaju. Tako se može uštedjeti mnogo vremena.

Što se tiče fufa, ne znam zašto je teško spajati ti ih sa svojim frendovima i usrećiti ih sve. Ako bi te veze potrajale, bili bi ti jako zahvalni.

Yes

p.s. ali ako ne potraju pazi biće ti jako nezahvalni!

Smile

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-15-2010 14:38

pa budi bezobrazna prema drugima kod ne primjetis da su vrijedni tvoje paznje..sad ti malo gledaj ljude svisoka..oni koji su vrijedni toga potrudit ce se upoznati pravu tebe :)

skofik
Not Ranked
Registriran(a): 28.10.2007.
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-15-2010 19:53

Možda bi trebala oraditi na dekolteu?

In vino veritas
Odgovor na Re: Kako prestati biti naivan? 05-31-2010 9:40

dobrodijete007:
Kako ispasti pravedan, a ne biti naivan?

Riješi se guilt tripa i ne razmišljaj o tome da te nitko neće prihvatiti i voljeti ako ne budeš savitljiva i uslužna.

Također, naivnost je najčešće produkt neiskustva... što znači da s godinama ima tendenciju nestanka. Nek' te tješi ta misao...