Trenutno stanje na nebu

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 91 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-29-2010 19:13

jedrilicar:

šestog lipnja, malo iza ponoći, u Ovna gotovo pa simultano ulaze Jupiter i Uran...

Eh, zaboravih na Jupiterka Surprise opa, pa možda ja fakat otputujem uskoro Big Smile JU 0 UR 120 nat NE Confused 

jedrilicar:

bit će tarapane na mundanom planu...

O ovome ne želim ni razmišljati! Crying  Još mi uvijek dobro stoje moje ružičaste naočale Geeked iako ružičasto ne volim ... Stick out tongue

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-29-2010 19:26

alex2502:

-- Meni Uran prelazi 12.polje i u trigonu s natalnim Uranom i u sextilu s Merkurom u Vodenjaku. Mora da će "antene"intuicije raditi punom parom, kao i skrivene strasti koje će doći spontano do izražaja. Morati ću se malo pozabaviti s time da ne izgubim prijatelje. Ipak mi Uran vlada 11.kućom u VodenjakuBig Smile 

Skrivene strasti, o lalala! Yes

A šta se "frendova" tiče, neminovno je da oni koji to nisu spontano otpadnu .. tako da pripazi se onih koji glumataju prijateljstvo .. iako, nekako mislim da je UR u Ribama pročistio takve u našim životima... jer, sve je izašlo na vidjelo... tko to uistinu jest i tko to nije..   sa UR u Ribama za većinu koje znam sve je izašlo na vidjelo ...  bili su to šokantni trenuci ...... Cool štošta je otkriveno ... srećom... i bilo je za ne vjerovati ... Confused

alex2502
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 08.03.2007.
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-30-2010 0:05

indianka3:

Skrivene strasti, o lalala! Yes

--Kod mene ti se nikada sve do kraja neznaWink

A šta se "frendova" tiče, neminovno je da oni koji to nisu spontano otpadnu .. tako da pripazi se onih koji glumataju prijateljstvo .. iako, nekako mislim da je UR u Ribama pročistio takve u našim životima... jer, sve je izašlo na vidjelo... tko to uistinu jest i tko to nije..   sa UR u Ribama za većinu koje znam sve je izašlo na vidjelo ...  bili su to šokantni trenuci ...... Cool štošta je otkriveno ... srećom... i bilo je za ne vjerovati ... Confused

--Slažem se.Ova pozicija Urana nije poželjna ni za"skrivati"(Ribe)ili čuvati tajne(Ribe) jer ipak Uran sve neočekivano"razotkriva".U to se i sam uvjerioSmile

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-30-2010 0:54

alex2502:

Opasan si ti, opasno će biti  Wink  -- u biti, već je počelo .........

alex2502:

--Slažem se. Ova pozicija Urana nije poželjna ni za"skrivati" (Ribe) ili čuvati tajne (Ribe) jer ipak Uran sve neočekivano"razotkriva".

U to se i sam uvjerioSmile

Heh da, no iako je Uran eto ušao u Ovna i upravo je na 0 stupnju, malo sam čituckala okolo naokolo što je kome donio Uranov tranzit u Ribama davnih dana, nabasah na vrlo interesantne astro-postove, pa da citiram ........ 

"Vec godinu dana je u kvadartu sa mojim natalnim Marsom u Strelcu (0° Strelca) :

~ sinusitis prvog stepena (koji ne prestaje)
~ saobracajna nesreca (x2) obe po klizavom kolovozu (jedna u sred leta, posle prve jace kise)
~ tip koji je tek isao iz zatvora i kog jure zbog dugova, drama samo takva
~ virusi u kompjuteru (al srecom massmaileri - pa nista opasno)
~ prekidam kontakt sa drugom (sa kojim sam se druzila od vrtica, ceo celcati zivot)
~ po kuci sve sto je bilo "na klimavim nogama" sada se na ovaj tr polomilo do kraja...
pa sam morala da sve menjam, plakar, vrata...
~ pobacala sam sve sto se vuklo a nepotrebno je...
(potreba za velikim "ciscenjem" i bacanjem svega suvisnog)
~ kod mojih roditelja eksplodirao bojler (mama mi ga ima sad u 90 sa UR u Ge)"

ili  ... Idea

"Meni se Uran vec duze vreme vrzma oko MC, a ostace tu jos dugo.
Inace je vladar 9 kuce pa je bilo zanimljivo primetiti

da sam prvi put u vezi posla stupila u neke kontakte sa strancima

da sam kupila kompjuter iako sam pre toga imala prilicnu odbojnost prema istom,
a sad ga obozavam, cak sam zavrsila i kurs samo da se sto bolje upoznam sa njim

iznenada mi je ko sa neba pala ponuda da radim na faksu i sve je bilo skoro svrseno,
kad je iznenada isto tako sve otislo u vetar ...........
"

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-30-2010 1:28

Uranovi tranziti Computer
odnose se na razdoblja u kojima je životni ritam ubrzan i vrijeme brže prolazi,
što nas navodi da se upustimo u rizik, eksperiment i nove dotad neprokušane situacije.

Ti tranziti ne uzrokuju nužno iznenadne događaje, ali često označuju vrijeme
kada se nesvjesno ponašamo na način koji može privući takve događaje.

Čak i ako doživimo nešto traumatično što svakako nismo željeli,
nakon nekoliko mjeseci ili godine možemo uvidjeti da je to za nas bilo dobro,
da nas je to oslobodilo, pomoglo nam da postanemo raznovrsniji i da se naučimo oduprijeti inerciji.

On nas oslobađa svega onoga što nas više ne obvezuje kao dužnost, strah, karma, nužnosti ..
i budi nas za stanje neovisnosti o postojanju, te za vlastitu životnu svrhu.

npr. za vrijeme tranzita UR prema natalnom SO,
možete shvatiti kako je vrijeme da se oslobodite starih dužnosti, obveza i strahom motiviranih navika
te da se posvetite onom što doista volite i što vas raduje.

Tranziti prema VE i MA gotovo se uvijek osjećaju kao snažni porivi prema
seksualnom i/ili emocionalnom eksperimentiranju,
pa, premda takvo iskustvo često prijeti uspostavljenim vezama ili braku,
objektivnost koja se stječe bilo da se takvo što čini ili barem putem sučeljavanja s takvim porivima
u mnogim slučajevima pojedincu omogućuje da kasnije popravi postojeću vezu.

Za vrijeme aktualnog tranzita uvijek se javlja poprilična zbrka;
a izazovni aspekti prema MA osobito su razorni -
često se manifestiraju kao silovita čežnja za narednom akcijom.

Tranziti prema natalnom NE često se podudaraju s buđenjem za realnost duhovnih ili transcendentih razina
postojanja za kojih osoba može spontano doživjeti razinu osviještenosti,
koja se može opisati samo kao mistička.

orbis:
njih treba smatrati važnima prvenstveno kad dolaze unutar 5 ili manje stupnjeva od egzaktnog aspekta-
Uranovi tranziti najtočniji su od svih shema vremenskog podudaranja u astrologiji
jer se čini da se manifestiraju velikom neposrednošću gotovo uvijek kada je aspekt egzaktan.
(Zbog toga, ti su tranziti naročito korisni za pokušaj rektifikacije karata.)

alex2502
Top 500 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-30-2010 14:28

indianka3:

alex2502:

Opasan si ti, opasno će biti  Wink  -- u biti, već je počelo .........

alex2502:

--Slažem se. Ova pozicija Urana nije poželjna ni za"skrivati" (Ribe) ili čuvati tajne (Ribe) jer ipak Uran sve neočekivano"razotkriva".

U to se i sam uvjerioSmile

Heh da, no iako je Uran eto ušao u Ovna i upravo je na 0 stupnju, malo sam čituckala okolo naokolo što je kome donio Uranov tranzit u Ribama davnih dana

Ribe kao znak predstavlja i crkvene institucije,a Uran reforme na tom planu.Treba također i naglasiti da otkrivene(Uran) i afere pedofilizma(Uran) svečenika(Ribe)u njihovim redovima.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-31-2010 16:03

Sjećam se kad mi je JU sjeo na Mjesec u Ribama u 4. kući Cool
 sanjala sam kuću (Mjesec) iz prošlog života (Ribe vladaju 12. kućom-prošli životi)
 - znala sam da sam tu živjela nekoć Surprise   

prekrasnu, veliku, prostranu (JU - veliko- je zasjeo na Mjesec - kuća- na st Vage - ljepota Wink)
 kroz koju sam prolazila -- bila je prazna (Ribe = pustoš, usamljena mjesta)
 a sa lijeve strane u sklopu kuće bio je kafić gdje smo se okupljali  (st Vage-druženje)
 zanimljivo, kuća je bila okružena zelenilom  (NE mi na st Bika koji je vladar te JU 0 MJ) ....

Kasnije kad sam se ufurala u karmičku astrologiju,
 kažu da planeta od koje Mjesec odlazi opisuje naš prošli život, 
 simboliku koju smo živjeli ... kod mene natalno Mjesec odlazi od natalnog Jupitera
 i kada je Jupiterko zasjeo u moju 4. kuću (dom) na moj Mjesec u Ribama - prošli život
 eto potvrde, pojavio mi se nesvjesno blic san iz nekog prošlog života...
 naravno, u blizini je bio i tranzitni UR u Ribama (pa je to zato i bio blic san Big Smile

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-31-2010 16:16

Kad sam već kod snova, sa ulaskom UR u Ovna  prva "dogodovština" koju mi je donio jest - Confused
 sanjala sam osobu koja ima  Sunce (život)
 0 Uran (najviše samoubica je u znaku Vodenjaka kojim vlada UR-slobodna volja) u Raku  -> osoba je stajala u novoj (UR) kuhinji u nekoj kući (Rak)

Kako mi je MA (vladar Ovna) na st Riba (spavanje, snovi)  0 ME (komunikacija) st Ovna
 sanjam kako mi ta osoba govori (ME) da će skončat, da joj je dosta svega ------ preneraženo i isprepadano sam se probudila, užas živi Indifferent
 pa mi se odmah posložila pararelka aspekata u glavi kroz natalce ....  i zaista, osoba se loše osjeća ovih dana ...  

a kako je moj Mjesec u Ribama, a SO0UR te osobe u Raku (vl. Mjesec) nije slučajno što pohvatah crnjake misli i osjećaje te osobe... Sad

interesantno je da osoba ima naglašene st Ovna, a tranzitni UR je u Ovnu ...................

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 05-31-2010 16:24

Ovim postovima želim reći da se ama baš sve vidi iz natalne karte i da ni snovi nisu slučajni .....

vidi se što sanjamo i zašto, što jedemo, s kim se družimo, koga volimo, kako razmišljamo, kuda idemo i boga mi, gdje ćemo i kako završiti ....

kada osvijestimo vlastiti Put i svrhu zašto smo tu, tada se lakše i prihvaćaju zacrtani putevi .....  Crying   

a put preko osviještenja do prihvaćanja nije baš ni lagan ..... Hmm

charry
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 09.12.2009.
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 06-01-2010 16:21

Ja sam imala neobičan san kad su mi Jupiter i Uran ušli u 5. polje zajedno... Sanjala sam muškarca koji želi živjeti sa mnom. Sad me strah...IndifferentBig Smile

Van toga sam na tu kombinaciju počela sa crtanjem i sva sam užurbana da napravim mlijun i jednu stvar, i konkretno ih brzinski radim, vrlo netipično za analitične Djeve!Kao da sam se motorizirala.Wink

Ayn Rand Institute, NT Zon Prometheus

francesca9
Not Ranked
Registriran(a): 23.09.2004.
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 06-01-2010 19:07

charry:

Ja sam imala neobičan san kad su mi Jupiter i Uran ušli u 5. polje zajedno... Sanjala sam muškarca koji želi živjeti sa mnom. Sad me strah...IndifferentBig Smile

Van toga sam na tu kombinaciju počela sa crtanjem i sva sam užurbana da napravim mlijun i jednu stvar, i konkretno ih brzinski radim, vrlo netipično za analitične Djeve!Kao da sam se motorizirala.Wink

.....ista stvar , samo što je kod mene sve to skupa i u sekstilu sa stelijem u sedmoj- so, me i ma. i inače sam spidi ali  ovo je sad ultra hahah......

There is always a light at the end of a tunnel, just hope it`s not a train.

charry
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 09.12.2009.
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 06-01-2010 22:52

Meni je u trigonu s Marsom i Uranom u Strijelcu 1. To je to ubrzanje....Big Smile

Ayn Rand Institute, NT Zon Prometheus

francesca9
Not Ranked
Registriran(a): 23.09.2004.
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 06-03-2010 0:49

......zato bi nam trebalo nekoliko dodatnih... hm, krakova hehe....

There is always a light at the end of a tunnel, just hope it`s not a train.

alex2502
Top 500 Contributor
Muški
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 06-03-2010 11:58

charry:

Meni je sada Uran u tranzitu u 12.polju pa očito da mogu imati snove"viših dimenzija"i drugih galaksija.Međutim kakve snove imamo osobito je važno vidjeti gdje počinje os 12.kuće,te položaj njegovog vladara i aspekte koje prima u natalu.Tranzit planeta u tim kućama i nad vladarima tih kuća potencira djelovanje natalca.

Meni recimo 12.kuća mi počinje u Ribama,nastavlja u Ovnu a vladar 12.kuće Neptun je u 8.kući u dobrom aspektu s Plutonom i Saturnom.Stoga mi snovi znaju biti dosta realni(Ne-Sa),duboki(Ne-Pl),s dozom erotike,te sanjati umrle ljude i njihovo dobročinstvo(Ne u 8.kući).Pošto mi 12.kuća proteže i Ovnom znam sanjati borbe i ratove.Tako da mi snovi znaju biti puni simbolike a u biti snovi su odraz našeg podsvjesnog stanja(Neptun).

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Trenutno stanje na nebu 06-03-2010 12:03

alex2502:

Meni je sada Uran u tranzitu u 12.polju pa očito da mogu imati snove"viših dimenzija"i drugih galaksija.Međutim kakve snove imamo osobito je važno vidjeti gdje počinje os 12.kuće,te položaj njegovog vladara i aspekte koje prima u natalu.Tranzit planeta u tim kućama i nad vladarima tih kuća potencira djelovanje natalca.

Meni recimo 12.kuća mi počinje u Ribama,nastavlja u Ovnu a vladar 12.kuće Neptun je u 8.kući u dobrom aspektu s Plutonom i Saturnom.Stoga mi snovi znaju biti dosta realni(Ne-Sa),duboki(Ne-Pl),s dozom erotike ...

Pa đe si Alex ! Big Smile

Evo ja sam isto imao neke erotske snove, sinoć i noć prije Big Smile

Imam Saturna iznad natalnog Sunca, vladara osme kuće u devetoj, koji ujedno prima i opoziciju od Jupitera u sidrealnim Ribama.

Prethodna Sljedeća
Stranica 2 od 7 «   1 3 4 5   »  ...  Zadnja >