HIV

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 69 odgovor(a) | 2 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
HIV Poslano: 06-24-2010 22:09

Nedavno mi je dijagnosticiran HIV. Otvaram ovu temu kako bi razmjenjivali mišljenja, iskustva.

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.

Kako si ga dobio? Sad

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

Gost
Top 10 Contributor

dromsin:

Kako si ga dobio? Sad

zar je važno?

Gost
Top 10 Contributor

Dobio sam ga seksualnim putem, ali ne znam točno od koga i kada, jer nisam imao nezaštićene seksualne odnose, tako da ipak kondom nije potpuno djelotvorna zaštita, a tko zna možda i preko 'francuskog' poljupca, jer virusa ima u slini, pogotovo ako je zaraza u početku, te ako sam imao ranice u ustima, nije isključeno da sam ga i tako pokupio. Bio sam promiskuitetan i ne čudim se što sam dobio taj virus. Zar se moram borit i živit s tim, život mi se totalno promijenio.
A otkrio sam tako da sam morao ići raditi vani, posao iz snova, potpisao već ugovor. Onda došao liječnički pregled, kad ono šok i nevjerica. Naravno sve sam izgubio, posao, budućnost i najvažnije - zdravlje. Ali glavu gore, ovo mi je velika životna škola, žao mi je samo što ja npr. sve moram naučit iz grešaka, koje su nekad preskupe.....

Moj savjet svima vama je da ne vjerujete nikada, nikome i uvijek se štitite, a najbolje bi bilo da ipak imate stalnog, vjernog partnera. Ja nisam bio te sreće, pa sam lutao okolo.....

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

Hvala na iskrenosti. Iskreno mi je žao. Previše te košta ta škola.

Sad se trebaš okrenuti sebi. Odgurnuti bolest što dalje i što dulje od sebe.

Gledala sam jednu emisiju u kojoj se  žena i njeno drugo dijete bore sa HIV-om.

Nije ni znala da je bolesna ( dobila ju je sexom sa bivšim partnerom u studenskim danima).

Drugo dijete joj je imalo oslablje imunitet, lječnici su čačkali dok nisu isčačkali uzrok.

Stariji sin i suprug nisu hiv pozitivni. Kako je to moguće ne znam.

Zato je dobro ( anonimno ) ispisati svoju priču kao pouku drugima.

@Oceana4 - nije bitno, no dobro je znati.

Gost
Top 10 Contributor

Ja vjerujem da se taj virus može pobijediti, a ako ništa drugo ne mora biti smrtonosan, s lijekovima se može normalno živjeti. Lakša je dijagnoza danas HIV-a, nego tumora.... Problem je diskriminaciji, a to je sve zbog nedovoljne informiranosti o samom virusu. Evo ja sam npr. u školskim danima mislio, da kad dobiješ sidu, ti posijediš, postaneš osakaćen, nikakav.... Treba razlikovati HIV i AIDS ili SIDU, jer ako imaš HIV ne znači nužno da imaš i AIDS ili SIDU. Tzv. HAART terapija omogućava da nikad i ne dobiješ AIDS ili SIDU. AIDS ili SIDA je posljednji stadij HIV infekcije.

Navodno postoje ljudi sa genom Delta 32, koji ako se zaraze HIV-om nikada ne obolijevaju od AIDS-a, jer imaju prirodno snažan imunitet koji se uspješno nosi s virusom. Navodno je gen Delta 32 rezultat evolucije, a nose ga najčešće potomci ljudi koji su preživjeli kugu u srednjem vijeku, te se pretpostavlja, da je kojim slučajem HIV harao prije nekih 500-tinjak godina, danas on ne bi uzeo toliko maha i ne bi bio toliki problem.

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

anderler:
Ja vjerujem da se taj virus može pobijediti
Mislim da je već puno ako ga ljekovi drže pod kontrolom.
anderler:
ako ništa drugo ne mora biti smrtonosan
Vrijeme rođenja možemo izračunati, no vrijeme smrti nikako. Uvijek postoji ona cigla i naša glava, nenadano i nepredvidivo.Big Smile Od nećeg moramo otići.Wink

Feranija
Not Ranked
Registriran(a): 26.09.2003.

anderler:

Navodno postoje ljudi sa genom Delta 32, koji ako se zaraze HIV-om nikada ne obolijevaju od AIDS-a, jer imaju prirodno snažan imunitet koji se uspješno nosi s virusom.

Čitam u zadnjih par godina u novinama, to im je sad glavna zagonetka. Je li taj gen ili nešto drugo... Našli dosta prostitutki u Keniji, Južnoj Africi, Ugandi.. koje su doslovno imune.  Spavale s bogtepito koliko lokalnih sidaša koji su kasnije i umrli od side, vojnika u prolazu, i svakakvih drugih, i ništa im nije.

Gost
Top 10 Contributor

Možda je taj gen, ali isto tako u Africi je zastupljen tip virusa HIV 2 koji je slabiji od HIV 1 virusa koji vlada Zapadom; Sjeverna Amerika i Europa. Kod virusa HIV 1 viremija je veća (količina virusa u mm3 krvi), a i više se smanjuje broj CD4, sastavni dio limfocita koji je odgovoran za obranu organizma. U zdravih ljudi on je između 500 i 1200, a kod zaraženih a koji ne uzimaju terapiju on bude ispod 500, nerijetko i ispod 400.  Kod virusa HIV 2 je sve obrnuto, viremija je manja, a i broj CD4 je veći.  Ali u konačnici ako se ne liječe vode istome...

genitalni_herpes
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 20.07.2007.

anderler:

Nedavno mi je dijagnosticiran HIV. Otvaram ovu temu kako bi razmjenjivali mišljenja, iskustva.

Svak čast majstore, jako lijepo od tebe.
Ova tema može bit korisna. I bit će. Meni već je, nešto sam naučio, a da kondomi ne pomažu za razne bolesti sam saznao i ranije, srećom ne na svojoj koži.
Kontracepcija kao zaštita od bolesti je sranje, nešto kao da čovjek izađe gol van u 12-om mjesecu a obuče samo rukavice.

Svaka čast na temi, nadam se da čita još neka osoba s HIV-om (ne kažem da želim da netko ima HIV, nego ako već ima bilo bi dobro da čita), pa da razmjenite razmišljanja iskustva i podršku jer to je jedina osoba koja može reći da baš 100% razumje situaciju, a i da mi ostali nešto bitno naučimo. Ovakve teme pomažu da bude makar malo manje diskriminacije, na ovom području života
Dobra tema.

Ako nisi zadovoljan sobom, idi u predsoblje

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

Mene zanima kak se osječaš i fizički i psihički. Kakve probleme imaš sa zdravljem, kako su to prihvatili tvoji najbliži, da li piješ kakve ljekove , na što sve moraš paziti???????

Kolko pitanja, piši, piši, naravno ako imaš volju.

Gost
Top 10 Contributor

To je bio veliki šok i nevjerica za mene. Nadao sam se u početku da je neka greška. Sječam se tog dana, bilo je oko 11 ujutro kad sam išao po nalaze. U sebi sam rekao, evo još da ovo prođe, pa onda mogu pakirati kufere i put pod noge. Ali bio je u meni crv sumnje. Kad sam došao po nalaze, sestra na recepciji mi je rekla da moram do doktora. Dala mi je sve nalaze osim za HIV. Tada sam već posumnjao na nešto, ali na ništa konkretno. Kad sam došao do doktora, odmah je zatvorio vrata, rekao da sjednem i priopčio mi je mrtav, hladan 'naime vi ste HIV pozitivni'. Ja sam ga samo gledao, bio sam skroz miran, sabran, srce mi se uzlupalo. U glavi su mi se rojila pitanja. Znao sam odmah da sad to mijenja gomilu stvari, poslušao sam do kraja doktora što mi je imao za reći. Pristao sam na suradnju i odgovorio na sva postavljena pitanja. Odmah mi je i dogovorio termin za pregled u Zagrebu, jer u Zagrebu se kod nas vode svi slučajevi  HIV zaraženih i oboljelih od AIDS-a. (Klinika za zarazne bolesti 'Fran Mihaljević'). Doktor mi je odmah uništio nadu da je to možda greška, jer mi je rekao da su oni dva puta provjeravali, a da su preostali uzorak poslali u Zagreb, te da su u Zagrebu tri puta povjeravali i svaki put pozitivan test. Odmah sam išao kod svog liječnika opće prakse, rekao mu. Njemu je bilo jako žao, ali on ima iskustva sa HIV-om u svojoj praksi, garantirao mi je garanciju i obećao suradnju. Nakon toga sam išao kući, rekao majci, pa nakon toga ostalima u obitelji. Zna mi cijela rodbina, neki prijatelji, kum. I moram istaći da su mi svi pružili podršku i da su mi svi potpora. A to je izuzetno važno. Tu imam veliku sreću, što sam okružen sa ljudima koji me razumiju, jer mnogi nemaju takva iskustva i nemaju tu sreću.

Bilo mi je najteže u zoru, kad bih se probudio, u ušima su mi još odzvanjale riječi 'naime vi ste HIV pozitivni', nakon toga bih se prisjetio koliko sam izgubio u životu, na profesionalnom planu ali i osobnom. Ne prođe dan, a da se još ne prisjetim toga. Povukao sam se malo u sebe, sve radim sam, nemam prijatelja koji su tu stalno, osjećam se nekada usamljeno. Promijenio sam životni svjetonazor, okrenio sam se Bogu i Crkvi, nekoliko puta sam otišao u Međugorje, tamo sam našao mir i utjehu. Molitva mi pomaže. Pokajao sam se za svoje postupke i iskreno se nadam da nisam nikoga zarazio. Ne želim se više seksat, seks će mi doživotno bit podsjetnik na nesreću koja me snašla. Prvi put kad sam otišao u Zagreb na pregled išao sam sam i to mi je bilo jako bolno i teško. Sama bolnica i atmosfera mi se ne sviđa, slučajno sam zalutao u prostorije gdje se lijeće oboljeli od AIDS-a i to me je šokiralo. Sve mladi, iznemogli i napaćeni ljudi. Što oni tako mladi rade tu, ako postoji terapija??? Osoblje koje me je kasnije primilo i pregledalo je bilo super ljubazno i susretljivo. Pregled se sastoji od mjerenja visine i težine, pulsa i tlaka, kompletne krvne pretrage, pretrage na druge spolne bolesti.... U hodniku sam susreo i druge pacijente i pitao sam se 'Ma što ja radim ovdje?, imam fakultet, dobro izgledam, nisam na marginali društva, ali virus te ne pita.... Nalazi su mi svi bili uredni, terapija mi još nije potrebna. Idući pregled sam imao prošli tjedan, nalazi su sad bili još bolji. Najvažniji pokazatelj za početak terapije je broj CD4 molekula, kod zdravih ljudi on je između 500 do 1200, a terapija uz pristanak pacijenta započinje kad on padne ispod 350. Terapija se sastoji od kombinacije nekoliko lijekova, tzv. HAART terapija koja ima za cilj smanjiti količinu virusa na nemjerljivu količinu a povečati broj CD4. Kod 80% ljudi ona je uspješna i omogućava oboljelima doživjeti normalnu starost. Ali lijekovi imaju i svoje nuspojave. Osim toga terapija je doživotna, svakodnevna i užasno skupa. RH godišnje troši na svoje pacijente (malo više od 600) oko 20 milijuna kuna. Mene sad muči pitanje, pa mi smo si sami krivi (ima iznimaka) što imamo HIV, svojim ponašanjem i postupcima, je li zapravo imamo pravo na tako skupo liječenje? Ali opet nisam ja taj koji o tome odlučuje.

Nemam nikakvih problema za zdravljem, da nije bilo tog pregleda za posao, ja ne bih vjerojatno ni znao da sam HIV pozitivan, jer nisam imao nekih simptoma. Ne pušim i ne pijem, to mi je velika prednost. Moram se dosta odmarati, zdravo se hraniti i ne propuručuje se kupanje u moru, rijeci ili jezerima, jer imunitet mi je ipak oslabljen.  Pijem matičnu mliječ i propolis. A uskoro ću započeti sa preparatima Myko San. Sad se osječam bolje, vrijeme čini svoje, prihvatio sam to kao svoj križ i odlučio sam se boriti s tim, pobijedit ću ja taj virus. Najvažnije je ne gubiti nadu, vjeru i ne vratiti se na staro. Puno sam izgubio, od zdravlja do posla, za svoje najbliže neću ni pisati, ali s druge strane opet puno mogu dobiti..... Kad se pogledam u ogledalo uhvati me sjeta i tuga, jer dobro izgledam, imao sam sve u životu, a ja sam upropastio najveći dar koji smo dobili a to je život. Sve bih dao da mogu vrijeme vratiti.... Zato dobro razmislite s kim stupate u spolne odnose i nemojte nikada pristajati na kompromise, jer dovoljno je samo jedan put, a vjerujte mi da putem izgleda ne možete prosuditi je li netko zdrav ili ne.....Nažalost, rekli su mi u klinici da je kod nas uzlazni trend zaraženih od HIV-a i da ovaj broj od 600 treba množiti sa tri ili četiri, tako da je virus tu kod nas, nisu više to stranci koji ga prenose.....

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

anderler:
To je bio veliki šok i nevjerica za mene
Mogu misliti
anderler:
Mene sad muči pitanje, pa mi smo si sami krivi (ima iznimaka) što imamo HIV, svojim ponašanjem i postupcima, je li zapravo imamo pravo na tako skupo liječenje?
Rak pluća , ciroza jetre mogu biti izazvani nezdravim životom. Nedavno su pisali o ruskom ruletu HIV-om, sex zbog adrenalina dal češ se zaraziti ili ne to je bolesno. Ti si samo mlad i bio nepromišljen, kao većina mladih dok su - smo bili mladi, samo to starci zaboravljaju.
anderler:
A uskoro ću započeti sa preparatima Myko San.
I to je skupa terapija ( meni preskupa), ne znam kolko učinkovita ( kolko mj. bi je trebao piti? Jesi čuo za noni sok - on je za imunitet).
anderler:
U hodniku sam
O kako poznat osjećaj. I stavih najljepši osmjeh i najfiniji parfem, a u srcu strah i nevjerica i štošta. Svi za sebe mislimo da smo neranjivi i vječni.
anderler:
Promijenio sam životni svjetonazor, okrenio sam se Bogu i Crkvi, nekoliko puta sam otišao u Međugorje, tamo sam našao mir i utjehu. Molitva mi pomaže.
Nabolja mantraAngel.
anderler:
Ne želim se više seksat
prerano je - drago mi je da nisi napisao nikad više.

Da li si našao posao?

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

genitalni_herpes:
Kontracepcija kao zaštita od bolesti je sranje, nešto kao da čovjek izađe gol van u 12-om mjesecu a obuče samo rukavice.
????Big Smile

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

anderler:
jer nisam imao nezaštićene seksualne odnose, tako da ipak kondom nije potpuno djelotvorna zaštita,
Da li si siguran u ovu tvrdnju?

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 5 2 3 4 5   »