HIV

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 69 odgovor(a) | 2 Sljedbenici

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.

Kako si ga dobio? Sad

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

Hvala na iskrenosti. Iskreno mi je žao. Previše te košta ta škola.

Sad se trebaš okrenuti sebi. Odgurnuti bolest što dalje i što dulje od sebe.

Gledala sam jednu emisiju u kojoj se  žena i njeno drugo dijete bore sa HIV-om.

Nije ni znala da je bolesna ( dobila ju je sexom sa bivšim partnerom u studenskim danima).

Drugo dijete joj je imalo oslablje imunitet, lječnici su čačkali dok nisu isčačkali uzrok.

Stariji sin i suprug nisu hiv pozitivni. Kako je to moguće ne znam.

Zato je dobro ( anonimno ) ispisati svoju priču kao pouku drugima.

@Oceana4 - nije bitno, no dobro je znati.

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

anderler:
Ja vjerujem da se taj virus može pobijediti
Mislim da je već puno ako ga ljekovi drže pod kontrolom.
anderler:
ako ništa drugo ne mora biti smrtonosan
Vrijeme rođenja možemo izračunati, no vrijeme smrti nikako. Uvijek postoji ona cigla i naša glava, nenadano i nepredvidivo.Big Smile Od nećeg moramo otići.Wink

Feranija
Not Ranked
Registriran(a): 26.09.2003.

anderler:

Navodno postoje ljudi sa genom Delta 32, koji ako se zaraze HIV-om nikada ne obolijevaju od AIDS-a, jer imaju prirodno snažan imunitet koji se uspješno nosi s virusom.

Čitam u zadnjih par godina u novinama, to im je sad glavna zagonetka. Je li taj gen ili nešto drugo... Našli dosta prostitutki u Keniji, Južnoj Africi, Ugandi.. koje su doslovno imune.  Spavale s bogtepito koliko lokalnih sidaša koji su kasnije i umrli od side, vojnika u prolazu, i svakakvih drugih, i ništa im nije.

genitalni_herpes
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 20.07.2007.

anderler:

Nedavno mi je dijagnosticiran HIV. Otvaram ovu temu kako bi razmjenjivali mišljenja, iskustva.

Svak čast majstore, jako lijepo od tebe.
Ova tema može bit korisna. I bit će. Meni već je, nešto sam naučio, a da kondomi ne pomažu za razne bolesti sam saznao i ranije, srećom ne na svojoj koži.
Kontracepcija kao zaštita od bolesti je sranje, nešto kao da čovjek izađe gol van u 12-om mjesecu a obuče samo rukavice.

Svaka čast na temi, nadam se da čita još neka osoba s HIV-om (ne kažem da želim da netko ima HIV, nego ako već ima bilo bi dobro da čita), pa da razmjenite razmišljanja iskustva i podršku jer to je jedina osoba koja može reći da baš 100% razumje situaciju, a i da mi ostali nešto bitno naučimo. Ovakve teme pomažu da bude makar malo manje diskriminacije, na ovom području života
Dobra tema.

Ako nisi zadovoljan sobom, idi u predsoblje

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

Mene zanima kak se osječaš i fizički i psihički. Kakve probleme imaš sa zdravljem, kako su to prihvatili tvoji najbliži, da li piješ kakve ljekove , na što sve moraš paziti???????

Kolko pitanja, piši, piši, naravno ako imaš volju.

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

anderler:
To je bio veliki šok i nevjerica za mene
Mogu misliti
anderler:
Mene sad muči pitanje, pa mi smo si sami krivi (ima iznimaka) što imamo HIV, svojim ponašanjem i postupcima, je li zapravo imamo pravo na tako skupo liječenje?
Rak pluća , ciroza jetre mogu biti izazvani nezdravim životom. Nedavno su pisali o ruskom ruletu HIV-om, sex zbog adrenalina dal češ se zaraziti ili ne to je bolesno. Ti si samo mlad i bio nepromišljen, kao većina mladih dok su - smo bili mladi, samo to starci zaboravljaju.
anderler:
A uskoro ću započeti sa preparatima Myko San.
I to je skupa terapija ( meni preskupa), ne znam kolko učinkovita ( kolko mj. bi je trebao piti? Jesi čuo za noni sok - on je za imunitet).
anderler:
U hodniku sam
O kako poznat osjećaj. I stavih najljepši osmjeh i najfiniji parfem, a u srcu strah i nevjerica i štošta. Svi za sebe mislimo da smo neranjivi i vječni.
anderler:
Promijenio sam životni svjetonazor, okrenio sam se Bogu i Crkvi, nekoliko puta sam otišao u Međugorje, tamo sam našao mir i utjehu. Molitva mi pomaže.
Nabolja mantraAngel.
anderler:
Ne želim se više seksat
prerano je - drago mi je da nisi napisao nikad više.

Da li si našao posao?

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

genitalni_herpes:
Kontracepcija kao zaštita od bolesti je sranje, nešto kao da čovjek izađe gol van u 12-om mjesecu a obuče samo rukavice.
????Big Smile

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski

anderler:
jer nisam imao nezaštićene seksualne odnose, tako da ipak kondom nije potpuno djelotvorna zaštita,
Da li si siguran u ovu tvrdnju?

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 5 2 3 4 5   »