Psiha ili ...?

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 23 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

bb-tv
Not Ranked
Registriran(a): 31.05.2010.
Psiha ili ...? Poslano: 07-14-2010 12:25

Pozdrav;
imam 15 godina! Naime, krajem 5. mjeseca imao sam jaku anginu grla te sam pio antibiotike! Nakon toga sam slucajno na vratu opipao jednu žlijedu koja je veličine 1 cm! Išao sam kod doktorice jer sam se zabrinuo jer sam na internetu čitao o non-hodgkinu, doktorica mi se nasmijala i rekla idi kući, druži se i okani se proučavanja medicine! Usprkos tome i usprkos tome što se ja osjećma extra bez ikakvih tegoba, ja opet idem kod druge doktorice! Koja kaže: Ne može na internetu pisat ono što smo mi doktori na fakultetu slušali i da se okanem žlijezde..! Iii, ja opet sutradan kod treće doktorice koja je samnom razgovarala par minuta i objašnjavala mi kako bi imao tegobe i sve ostalo na što bi doktor posumnjao na non-hodgkin! Radio sam 2 puta nalaze krvi koji su bili savršeni, jednom sam radio urin koji je takođe bio uredan! Ali, ja sam se toliko isprepada člancima na internetu da sam se počeo trest i povraćat od straha, tako da sam opet išao kod 4. doktora koji mi kaže - nije problem u žlijezdama nego u psihi i preporučuje mi da se obratim kod psihologa na razgovor! Kaže: posve je normalno na vratu imati jednu-dvije povećane žlijezde, ali da one i nisu povećane kakve znaju biti jer se moja uopće ne vidi i moram ˝kopati˝ po vratu da bi ju našao! Prošlo je mjesec skoro dva mjeseca - žlijezdica je i dalje tu, ona se pomiče pod prstom i mekana je i došao sam k sebi da nije non-hdgkin, ali i dalje imam dozu straha pa sam odlućio vas na forumu pitati za savjet! Je li mislite da je ta jedna žlijezda veličine 1 cm pa čak i manje non hodgkin, ali kaže: ne boli me ništa i super se osjećam!?

HVALA!

Superbia
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 29.04.2009.
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-15-2010 7:05

Limfni sustav i služi tome da te brani od infekcija, nije svako naoticanje limfe maligno, već sasvim normalno, to je znak da se tijelo bori s nečime, na tome treba biti zahvalan. Kada to prođe, limfa se vrati u normalu. Ti i jesi u tim godinama kada je sve pod povećalom, otvaraju se razna pitanja na koja moguće oni oko tebe ne znaju odgovor i ne shvaćaju ozbiljno tvoju potrebu za sigurnošću, sada kada prestaje djetinjstvo i život, okolina te "tjeraju" na odrastanje.

Postoje testovi koji vrlo lako definiraju bolest koje se bojiš, nije to neka skrivena tajna do koje se teško dolazi, kao u slučajevima nekih drugih bolesti.

Ostaj zdravo učenice - jedva čujno rekao je majstor i počeo se rasplinjavati u zraku. Nestao je, a zajedno s njim i Margarita.

bb-tv
Not Ranked
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-15-2010 10:34

Superbia:

Limfni sustav i služi tome da te brani od infekcija, nije svako naoticanje limfe maligno, već sasvim normalno, to je znak da se tijelo bori s nečime, na tome treba biti zahvalan. Kada to prođe, limfa se vrati u normalu. Ti i jesi u tim godinama kada je sve pod povećalom, otvaraju se razna pitanja na koja moguće oni oko tebe ne znaju odgovor i ne shvaćaju ozbiljno tvoju potrebu za sigurnošću, sada kada prestaje djetinjstvo i život, okolina te "tjeraju" na odrastanje.

Postoje testovi koji vrlo lako definiraju bolest koje se bojiš, nije to neka skrivena tajna do koje se teško dolazi, kao u slučajevima nekih drugih bolesti.

Da, ali meni nije jasno - zašto se nije povukla - istina: ona se znatno smanjila, ali ja ju opet mogu napipati na vratu! Ali, stvarno - nisam jedini - jos sam nekim prijateljima napipao na vratu zlijezde, ali njih to nimalo ne uznemirava kao mene!

Nemam nikakvih drugih simptoma, osim te žlijezde koja me i ne boli, samo ju non-stop pipam jer mi je preslo u naviku!

Ne znam....! 

Superbia
Not Ranked
Ženski
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-15-2010 13:38

Polako Smile

Sasvim je moguće da imaš neku manju infekciju u tijelu, zubić ili mokraćni mjehur, tijelo radi i brani se.

Bojiš se nepoznatog i želiš to moći kontrolirati, spoznaja kako je svijet nesigurno mjesto, ispunjava te strahom. Pa je tako žljezda samo simbolika tvog procesa u kojem jesi, preko nje razgovaraš o životu i svojim tjeskobama, ali te ne čuju.

Dobra vijest u svemu tome je što ipak postoje kolike - tolike zakonitosti na koje možeš računati, povijest bolesti u obitelji je pokazatelj čemu bi mogao biti sklon, nešto ovisi i o načinu na koji živiš, okolini i navikama.

Znanje nam često služi kao štaka u situacijama koje ne poznajemo, informiraj se o načinima zdravog življenja, primjeni to u svom životu, to će ti zasigurno dati veći osjećaj kontrole nad procesimo koje prolaziš trenutno.

Samo hrabro i pametno, strahovi blokiraju, kreativnost oslobađa Smile

Ostaj zdravo učenice - jedva čujno rekao je majstor i počeo se rasplinjavati u zraku. Nestao je, a zajedno s njim i Margarita.

bb-tv
Not Ranked
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-15-2010 16:28

Superbia:

Polako Smile

Sasvim je moguće da imaš neku manju infekciju u tijelu, zubić ili mokraćni mjehur, tijelo radi i brani se.

Bojiš se nepoznatog i želiš to moći kontrolirati, spoznaja kako je svijet nesigurno mjesto, ispunjava te strahom. Pa je tako žljezda samo simbolika tvog procesa u kojem jesi, preko nje razgovaraš o životu i svojim tjeskobama, ali te ne čuju.

Dobra vijest u svemu tome je što ipak postoje kolike - tolike zakonitosti na koje možeš računati, povijest bolesti u obitelji je pokazatelj čemu bi mogao biti sklon, nešto ovisi i o načinu na koji živiš, okolini i navikama.

Znanje nam često služi kao štaka u situacijama koje ne poznajemo, informiraj se o načinima zdravog življenja, primjeni to u svom životu, to će ti zasigurno dati veći osjećaj kontrole nad procesimo koje prolaziš trenutno.

Samo hrabro i pametno, strahovi blokiraju, kreativnost oslobađa Smile

Hmm... koja je tvoja struka??? 

I ja sam midlio da me ˝ne čuju˝, ali bolje je reći ne čujem ja njih..! Mislim, čujem , al ne hajem!

Radim 2 puta nalaze i sve super, ali ja opet! Zato sam i dosao na ovaj forum psihologije jer sam i dobio preporuku da odem malo kod psihologa!

4 DOKTORA, SVA 4 KAŽU: KAKAV NON-HOČKIN, DRUŽI SE, VESELI SE, OKANI SE PROUČAVANJA MEDICINE!

Pa ja i dalje po svom...! 

Doktorica mi je rekla: kad bi se medicina proučavala na interentu, svak bi mogao biti doktor!

Superbia
Not Ranked
Ženski
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-15-2010 21:40

Dobro Smile

laura-laura
Not Ranked
Registriran(a): 08.01.2010.
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-16-2010 18:49

napravi tumorski tester i prati povećeva li se ili smanjuje ...

ako je tester ok --- ne brigaj... ,,umišljanjem,, mozes sam sebi donijeti razne bolesti

bb-tv
Not Ranked
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-16-2010 21:38

laura-laura:

napravi tumorski tester i prati povećeva li se ili smanjuje ...

ako je tester ok --- ne brigaj... ,,umišljanjem,, mozes sam sebi donijeti razne bolesti

Mislim da nema potrebe za tim, jer da ima - dobio bi taj savjet jednog od 4 lječnika! 

Tu sam pisao kako bi komentirali ljudi sa sličnim iskustvima i mislim daje i ovo o čemu ja razmišljam - suvišno!

Dovoljno se dobro osjećam da bi sam sebi utubio u glavu da mi nije ništa, osim što mi je vruće! :)

Non-hočkin ima 5> simptoma, među kojima su: povišena tjelesna temperatura koja ne spada, učestalo znojenje, a naročito noću te gupitak apetita i težine preko, a ja sam se Bgm. dobro ugojio...jedini simptom kojeg ja imam je žlijezda na vratu koj umogu napipati, ali ona je ostala nakon angine i nije se pojavila bez razloga, a ima tu i zuba za popravit!

just-a-guy
Top 100 Contributor
Registriran(a): 08.07.2003.
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-18-2010 21:52

umrit ćeš ... budi siguran .. kad tad

bb-tv
Not Ranked
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-19-2010 1:10

just-a-guy:

hahahhahahahahah....  ako Bog da, svi cemo!

just-a-guy
Top 100 Contributor
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-19-2010 12:51

bb-tv:

just-a-guy:

samo tebe će đava odnit ranije jer imaš žljezdu i kroz nju će ti isteć sva pamet

i onda ćeš ić u paka di idu sve budale sa žljezdama ..

bb-tv
Not Ranked
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-19-2010 14:34

just-a-guy:

bb-tv:

just-a-guy:

samo tebe će đava odnit ranije jer imaš žljezdu i kroz nju će ti isteć sva pamet

i onda ćeš ić u paka di idu sve budale sa žljezdama ..

Apsolutno si u pravu! Svaka čast na nadasve ljudskom odgovoru!

just-a-guy
Top 100 Contributor
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-19-2010 16:18

di bi ti bez mene ...

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Registriran(a): 19.06.2007.
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-19-2010 21:29

postoji nešto što se naziva hipohondrija... i kažu da je najgora stvar koju hipohondar može čuti od doktora- s vama je sve u redu Big Smile

bejbe, 4 doktora ti kažu da si ok... ok si Smile

ebalo vas 250 znakova... a i sposobnost brojanja isto tako

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Registriran(a): 19.06.2007.
Odgovor na Re: Psiha ili ...? 07-19-2010 21:33

bb-tv:

Pa ja i dalje po svom...! 

ali zašto?

ebalo vas 250 znakova... a i sposobnost brojanja isto tako

Prethodna Sljedeća