Grč u nozi ne popušta

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 15 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Feranija
Not Ranked
Registriran(a): 26.09.2003.
Grč u nozi ne popušta Poslano: 07-21-2010 5:00
Uhvati me grč u listu prije tri dana, i do sad ne popušta. Popustio zapravo jeste, ali ne sasvim. Noga otkida od bolova. Od sinoć boli ne samo u listu nego od stopala do koljena. Znam to može zbog nedostatka kalcija u organizmu. A kažu mi to su prvi simptomi dijabetesa. Imam zakazan pregled u četvrtak kod svog kućnog liječnika, a dotle stenjem od bolova. Otežano hodam. Sinoć nisam spavao do bolova, vjerojatno neću ni večeras, sve je gore. Osjetim pod rukom dio mišića u listu još je tvrd. Očito mi je priklješten nerv. Ili možda i nije. Uglavnom, boli ko sam vrag. Jedite ljudovi sira i pijte mlijeka, nemojte ovo da doživite zbog manjka kalcija. Grč u listu noge koji ne popušta već treći dan.
dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-21-2010 5:30

Masiraj mišić deep relifom, ili sličnom kremom.  Možda je tromb.

Dijabetis ima prije grča, još drugih simptoma.

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-21-2010 9:06

Feranija:
Uhvati me grč u listu prije tri dana, i do sad ne popušta. Popustio zapravo jeste, ali ne sasvim. Noga otkida od bolova. Od sinoć boli ne samo u listu nego od stopala do koljena. Znam to može zbog nedostatka kalcija u organizmu. A kažu mi to su prvi simptomi dijabetesa. Imam zakazan pregled u četvrtak kod svog kućnog liječnika, a dotle stenjem od bolova. Otežano hodam. Sinoć nisam spavao do bolova, vjerojatno neću ni večeras, sve je gore. Osjetim pod rukom dio mišića u listu još je tvrd. Očito mi je priklješten nerv. Ili možda i nije. Uglavnom, boli ko sam vrag. Jedite ljudovi sira i pijte mlijeka, nemojte ovo da doživite zbog manjka kalcija. Grč u listu noge koji ne popušta već treći dan.

grč u listu je strašno bolan, pa i kad popusti, boli i dalje. ne mora biti ništa, nego eto tako.....jako toplo vrijeme, pomalo dehidracija, poremete se elektroliti...i eto ti.

valjda oduvijek sam imala grčeve u nogama, popila onog mg+ca, svih mogućih okusa i boja, skupo plaćala twin lab, natural welt i ne znam što......i opet ništa. nalazi uredni, ničega nije nedostajalo, a željezo oduvijek nešto niže, ali to mi je urođeno. onda prije par godina imala bolove u živcima vrata i leđa, pa počela uzimati komplex vitamina b u većim dozama. od tada nikada više nema ni grčeva. kutijica plibexa košta cca 15 kn, a jako efikasno. nekima povećava apetit, ali meni je to i trebalo jer nikada nisam imala potrebe niti jesti niti piti, pa sam valjda stalno bila u stanju lagane dehidracije.

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Registriran(a): 19.06.2007.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-22-2010 2:16

Feranija:
Znam to može zbog nedostatka kalcija u organizmu.

magnezija, pij magnezija Smile

ebalo vas 250 znakova... a i sposobnost brojanja isto tako

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-22-2010 2:22

oceana4:
nekima povećava apetit, ali meni je to i trebalo jer nikada nisam imala potrebe niti jesti niti piti, pa sam valjda stalno bila u stanju lagane dehidracije.

i pomoglo je? u zadnje vrime imam istih problema sa hranjenjem (potrebom za hranom), i jedinošto su mi u ljekarni preporučili je b kompleks, pa me zanima jel djeluje.. nestat ću Tongue Tied

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-22-2010 12:29

meowh:

oceana4:
nekima povećava apetit, ali meni je to i trebalo jer nikada nisam imala potrebe niti jesti niti piti, pa sam valjda stalno bila u stanju lagane dehidracije.

i pomoglo je? u zadnje vrime imam istih problema sa hranjenjem (potrebom za hranom), i jedinošto su mi u ljekarni preporučili je b kompleks, pa me zanima jel djeluje.. nestat ću Tongue Tied

ma djeluje odlično, ali ne baš odmah. ja sam pila jedno devet mjeseci 3x2 tbl dok nisam osjetila napredak, ali dobro, kod mene je već bila kaheksija.

samo nemoj misliti da trebaš piti neke skupe vitamine, ovi od plive, a isto od krke su sasvim ok.

za prevenciju ima propisana doza, a za takove slučajeve je 3x2 tbl.......ne možeš se predozirati, pa možeš i više.

sad sam onak normalna, samo što imam jako čvreste nokte, pa mi tlaka kad ih trebam odrezat, a i kosa je ko šuma.

i naravno izlazak van zbog vitamina d.........i sve super. budeš ko novi.

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 11:51

oceana4:
ma djeluje odlično, ali ne baš odmah. ja sam pila jedno devet mjeseci 3x2 tbl dok nisam osjetila napredak, ali dobro, kod mene je već bila kaheksija.

9 mjeseci 3x2 Surprise

ali dobro, ja imam problem samo s apetitom nije ništa toliko strašno..

oceana4:

samo nemoj misliti da trebaš piti neke skupe vitamine, ovi od plive, a isto od krke su sasvim ok.

za prevenciju ima propisana doza, a za takove slučajeve je 3x2 tbl.......ne možeš se predozirati, pa možeš i više.

uzela sam od dietpharma, kao svi vitamini iz b skupine, ali piše da se uzima 2x1 i da se ne smi više uzimati Huh?

oceana4:

sad sam onak normalna, samo što imam jako čvreste nokte, pa mi tlaka kad ih trebam odrezat, a i kosa je ko šuma.

i naravno izlazak van zbog vitamina d.........i sve super. budeš ko novi.

ajde baš mi je drago da si dobro sada Smile, valjda ću i ja projesti prije nego završim na infuziji Tongue TiedBig Smile

henri_007
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 08.06.2006.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 17:41

Samo dobro istegni list.... Najbolje uz pomoć nekoga... mada je sad za to možda malo i kasno

w78
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 29.01.2010.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 18:10

probaj napuniti lavor s mlakom vodom, stavi malo soli i jednu  bocu, i vrti polako nogom po boci...

Non Nobis Domine, Non Nobis, Sed Nomine Tuo Da Gloriam!

tifanyx
Top 50 Contributor
Registriran(a): 24.01.2009.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 18:39

meowh:

Feranija:
Znam to može zbog nedostatka kalcija u organizmu.

magnezija, pij magnezija Smile

Yesupravo tako...magnezija treba uzet

NNNI

Feranija
Not Ranked
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 21:01

henri_007:

Samo dobro istegni list.... Najbolje uz pomoć nekoga... mada je sad za to možda malo i kasno

Ma boli samo na dodir, istezanje lista nije opcija jer bi mi oči ispale od boli. Jeste, znam istezao sam ranije tako kad bude neki grč i to pomogne, ali ovo nije isti slučaj, nešto drugo se događa.

Jučer kod liječnika, nakon što je razvlačio, zatezao, izvlačio, pritezao i rastezao moju nogu, a ja škrgutao zubima i pravio grimase od bolova dok se on tako zabavljao s mojim listom (sadista), posumnjao je na tzv, dubokovenozni tromb, i poslao me je na analizu krvi. Kažu u tom slučaju mišić nema dovoljno krvi i onda se zgrči i stoji tako. Sad čekam rezultate, a ako bude tromb rekao je moram u bolnicu na utrazvuk. Što će ultrazvukom raditi nije mi poznato. Valjda razbijati tromb.

Isto mi kaže s tim se ne treba zezati odnosno čekati, i pita što odmah nisam došao, tromb se mora razbijati što prije, jer po njemu, tromb može proći nekako, progurati se sam od sebe i doploviti do srca, a onda zbogom svijete.

Feranija
Not Ranked
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 08-07-2010 22:16
Jeste bio tromb. Potvrdili ga na ultrazvuku. Do sad svaki dan primao injekcija dalteparina, ukupno deset. Pijem tablete warfarin, i svaki dan su mi vadili i analizirali krv. Sad ovo pišem jer mi je jako zanimljiv dio liječničke preporuke u vezi ishrane i liječenja tromba, moram ovo podijeliti s vama; kaže, nastoj smanjiti unos određene hrane koja umanjuje učinak ovih antokoagulanata u injekcijama i tabletama. Dao mi spisak namirnica koje bi trebalo smanjiti dok traje liječenje. Nadodaje kako to nije hrana koju je zabranjeno jesti, no što više unosimo tih namirnica mora se u skladu s tim povećati i unos tableta, a više tableta nije dobro za jetru, pa u tom smislu nastoj smanjiti unos tih namirnica ili ih nemoj jesti. Tako umjesto 15mg warfarina možemo ti smanjiti dozu na 10mg, ili čak manje. Ispoštovao sam preporuku; počeo sam sa 15mg, sad sam na 7,5mg. A namirnice kojih bi se trebalo odreći za vrijeme liječenja (ovo je najzanimljiviji dio, nutricionisti popijte tabletu za srce, trebat će vam kad ovo pročitate !) su sljedeće: - brokula, - prokulice, - kupus, - blitva, - cikorija, - raštika, - kelj, - sirov list gorušice, - sirov list repice, - sirova potočarka, - kopriva, - crvena salata, - šipak, - zeleni čaj, - špinat, - peršun. To su biljke koje bi trebalo smanjiti ili čak prestati jesti dok traje tretman, jer sadrže mnogo vitamina K koji jako pospješuje koagulaciju krvi, a zadatak nam je upravo suprotno - onemogućiti tako brzu koagulaciju. Također: - majoneza, - soja, - repičino ulje. Pored ovih sa velikom količinom vitamina K, u spisku su također navedene namirnice sa umjerenom, i niskom količinom istog vitamina koje bi trebalo preferirati. Između ostalog, maslinovo ulje je na listi srednje bogatih namirnica vitaminom K, te po njegovim riječima nije baš najbolji izbor. Tu su i namirnice koje pojačavaju učinak warfarina, i dok uzimamo te tablete i njih bi trebalo smanjiti jer postoji mogućnost spontanog krvarenja koje bi bilo teško zaustaviti. Spisak je povelik, ali između ostalog to su: - crni čaj, - oolong čaj, - sve s kafeinom, - svako riblje ulje, - laneno ulje i sjemenke, - eukaliptusovo ulje, - papaja, - reiši gljive, - kurkuma, - češnjak. Dobro doktore, koliko dugo ću morati uzimati warfarin ? "Vidjet ćemo po analizama krvi na redovnim kontrolama. Uglavnom, tri do šest mjeseci."
dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 08-08-2010 6:40

Feranija:
Uglavnom, tri do šest mjeseci."
Srčeko Dromsinino. Moglo je i gore, zato ostaj mi vesel Geeked

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 08-08-2010 9:52

pa mene to ne bi ometalo. ionako volim jesti "meso i krumpire" i zelenu salatu......i naravno grah. vidim slanina se nigdje ne spominje, i sir i kajmak i luk, tako da je sve u najboljem reduBig Smile

jullie
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 04.10.2005.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 09-05-2010 14:28

To se i meni dogodilo, falilo mi je kalcija i magnezija.

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »