Grč u nozi ne popušta

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 15 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Feranija
Not Ranked
Registriran(a): 26.09.2003.
Grč u nozi ne popušta Poslano: 07-21-2010 5:00
Uhvati me grč u listu prije tri dana, i do sad ne popušta. Popustio zapravo jeste, ali ne sasvim. Noga otkida od bolova. Od sinoć boli ne samo u listu nego od stopala do koljena. Znam to može zbog nedostatka kalcija u organizmu. A kažu mi to su prvi simptomi dijabetesa. Imam zakazan pregled u četvrtak kod svog kućnog liječnika, a dotle stenjem od bolova. Otežano hodam. Sinoć nisam spavao do bolova, vjerojatno neću ni večeras, sve je gore. Osjetim pod rukom dio mišića u listu još je tvrd. Očito mi je priklješten nerv. Ili možda i nije. Uglavnom, boli ko sam vrag. Jedite ljudovi sira i pijte mlijeka, nemojte ovo da doživite zbog manjka kalcija. Grč u listu noge koji ne popušta već treći dan.
dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-21-2010 5:30

Masiraj mišić deep relifom, ili sličnom kremom.  Možda je tromb.

Dijabetis ima prije grča, još drugih simptoma.

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Registriran(a): 19.06.2007.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-22-2010 2:16

Feranija:
Znam to može zbog nedostatka kalcija u organizmu.

magnezija, pij magnezija Smile

ebalo vas 250 znakova... a i sposobnost brojanja isto tako

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-22-2010 2:22

oceana4:
nekima povećava apetit, ali meni je to i trebalo jer nikada nisam imala potrebe niti jesti niti piti, pa sam valjda stalno bila u stanju lagane dehidracije.

i pomoglo je? u zadnje vrime imam istih problema sa hranjenjem (potrebom za hranom), i jedinošto su mi u ljekarni preporučili je b kompleks, pa me zanima jel djeluje.. nestat ću Tongue Tied

meowh
Top 150 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 11:51

oceana4:
ma djeluje odlično, ali ne baš odmah. ja sam pila jedno devet mjeseci 3x2 tbl dok nisam osjetila napredak, ali dobro, kod mene je već bila kaheksija.

9 mjeseci 3x2 Surprise

ali dobro, ja imam problem samo s apetitom nije ništa toliko strašno..

oceana4:

samo nemoj misliti da trebaš piti neke skupe vitamine, ovi od plive, a isto od krke su sasvim ok.

za prevenciju ima propisana doza, a za takove slučajeve je 3x2 tbl.......ne možeš se predozirati, pa možeš i više.

uzela sam od dietpharma, kao svi vitamini iz b skupine, ali piše da se uzima 2x1 i da se ne smi više uzimati Huh?

oceana4:

sad sam onak normalna, samo što imam jako čvreste nokte, pa mi tlaka kad ih trebam odrezat, a i kosa je ko šuma.

i naravno izlazak van zbog vitamina d.........i sve super. budeš ko novi.

ajde baš mi je drago da si dobro sada Smile, valjda ću i ja projesti prije nego završim na infuziji Tongue TiedBig Smile

henri_007
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 08.06.2006.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 17:41

Samo dobro istegni list.... Najbolje uz pomoć nekoga... mada je sad za to možda malo i kasno

w78
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 29.01.2010.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 18:10

probaj napuniti lavor s mlakom vodom, stavi malo soli i jednu  bocu, i vrti polako nogom po boci...

Non Nobis Domine, Non Nobis, Sed Nomine Tuo Da Gloriam!

tifanyx
Top 50 Contributor
Registriran(a): 24.01.2009.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 18:39

meowh:

Feranija:
Znam to može zbog nedostatka kalcija u organizmu.

magnezija, pij magnezija Smile

Yesupravo tako...magnezija treba uzet

NNNI

Feranija
Not Ranked
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 07-23-2010 21:01

henri_007:

Samo dobro istegni list.... Najbolje uz pomoć nekoga... mada je sad za to možda malo i kasno

Ma boli samo na dodir, istezanje lista nije opcija jer bi mi oči ispale od boli. Jeste, znam istezao sam ranije tako kad bude neki grč i to pomogne, ali ovo nije isti slučaj, nešto drugo se događa.

Jučer kod liječnika, nakon što je razvlačio, zatezao, izvlačio, pritezao i rastezao moju nogu, a ja škrgutao zubima i pravio grimase od bolova dok se on tako zabavljao s mojim listom (sadista), posumnjao je na tzv, dubokovenozni tromb, i poslao me je na analizu krvi. Kažu u tom slučaju mišić nema dovoljno krvi i onda se zgrči i stoji tako. Sad čekam rezultate, a ako bude tromb rekao je moram u bolnicu na utrazvuk. Što će ultrazvukom raditi nije mi poznato. Valjda razbijati tromb.

Isto mi kaže s tim se ne treba zezati odnosno čekati, i pita što odmah nisam došao, tromb se mora razbijati što prije, jer po njemu, tromb može proći nekako, progurati se sam od sebe i doploviti do srca, a onda zbogom svijete.

Feranija
Not Ranked
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 08-07-2010 22:16
Jeste bio tromb. Potvrdili ga na ultrazvuku. Do sad svaki dan primao injekcija dalteparina, ukupno deset. Pijem tablete warfarin, i svaki dan su mi vadili i analizirali krv. Sad ovo pišem jer mi je jako zanimljiv dio liječničke preporuke u vezi ishrane i liječenja tromba, moram ovo podijeliti s vama; kaže, nastoj smanjiti unos određene hrane koja umanjuje učinak ovih antokoagulanata u injekcijama i tabletama. Dao mi spisak namirnica koje bi trebalo smanjiti dok traje liječenje. Nadodaje kako to nije hrana koju je zabranjeno jesti, no što više unosimo tih namirnica mora se u skladu s tim povećati i unos tableta, a više tableta nije dobro za jetru, pa u tom smislu nastoj smanjiti unos tih namirnica ili ih nemoj jesti. Tako umjesto 15mg warfarina možemo ti smanjiti dozu na 10mg, ili čak manje. Ispoštovao sam preporuku; počeo sam sa 15mg, sad sam na 7,5mg. A namirnice kojih bi se trebalo odreći za vrijeme liječenja (ovo je najzanimljiviji dio, nutricionisti popijte tabletu za srce, trebat će vam kad ovo pročitate !) su sljedeće: - brokula, - prokulice, - kupus, - blitva, - cikorija, - raštika, - kelj, - sirov list gorušice, - sirov list repice, - sirova potočarka, - kopriva, - crvena salata, - šipak, - zeleni čaj, - špinat, - peršun. To su biljke koje bi trebalo smanjiti ili čak prestati jesti dok traje tretman, jer sadrže mnogo vitamina K koji jako pospješuje koagulaciju krvi, a zadatak nam je upravo suprotno - onemogućiti tako brzu koagulaciju. Također: - majoneza, - soja, - repičino ulje. Pored ovih sa velikom količinom vitamina K, u spisku su također navedene namirnice sa umjerenom, i niskom količinom istog vitamina koje bi trebalo preferirati. Između ostalog, maslinovo ulje je na listi srednje bogatih namirnica vitaminom K, te po njegovim riječima nije baš najbolji izbor. Tu su i namirnice koje pojačavaju učinak warfarina, i dok uzimamo te tablete i njih bi trebalo smanjiti jer postoji mogućnost spontanog krvarenja koje bi bilo teško zaustaviti. Spisak je povelik, ali između ostalog to su: - crni čaj, - oolong čaj, - sve s kafeinom, - svako riblje ulje, - laneno ulje i sjemenke, - eukaliptusovo ulje, - papaja, - reiši gljive, - kurkuma, - češnjak. Dobro doktore, koliko dugo ću morati uzimati warfarin ? "Vidjet ćemo po analizama krvi na redovnim kontrolama. Uglavnom, tri do šest mjeseci."
dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 08-08-2010 6:40

Feranija:
Uglavnom, tri do šest mjeseci."
Srčeko Dromsinino. Moglo je i gore, zato ostaj mi vesel Geeked

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

jullie
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 04.10.2005.
Odgovor na Re: Grč u nozi ne popušta 09-05-2010 14:28

To se i meni dogodilo, falilo mi je kalcija i magnezija.

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 2 2   »