Moje opcije

Ovaj post ima 63 odgovor(a) | 0 Sljedbenici

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Tetovaze Poslano: 07-26-2010 8:00

Dakle, odlucih se istetovirat.

Ne znam koliko to pase na ovaj pdf, ali ne vidim neki bolji za tu svrhu.

Ono sto me zanima su savjeti?

Znam zenu koja radi ilustracije profesionalno, pa cu nju zahaklat da mi nacrta to sto ja hocu.

E sad - jel mogu ja kod bilo kojeg tatoo artista doc s time, pa da mi on to spici na sisu?

Znam da se to ne smije radit po ljeti jer se covjek ne bi trebao puno znojit na svjezu tetovazu. Ima li jos kakvih zajebancija ovog tipa?

Kolike su cijene u hrv?

Arwen
Top 75 Contributor
Ženski
Registriran(a): 01.07.2007.
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 10:01

Ovdje kod mene se može doći u tattoo salon sa slikom i on će to napraviti.

I da ne bi se trebalo raditi ljeti jer se ne bi trebao izlagat suncu,kupati u bazenima...

Baš sam neki dan vidila dečka koji se tetovirao i nosi foliju na tetovaži,to NIJE zdravo.Dakle nije potrebno da ti stavi foliju i da ti tako par dana hodaš.Odmah taj dan i sljedeći kad se tuširaš ne smiješ prelaziti gelom za tuširanje preko toga,grebati po njoj i slično.

Najbolje je mazati sa bepanthen masti(doduše ja sam vazelinom rekli su mi ista stvar).

Ja svoju nisam radila u salonu jer za moju zbilja malu tetovažu zbilja je previše kao početnu cijenu dati 380 kn :S

Stoga sam ja svoju radila kod dečkovog prijatelja i napravio mi ju je za 100 kn.

Taj dan se tetovirao i dragi na ljevu ruku od ramena prema dolje nekih 20 cm i naplatio je 400 kn.

Da napomene,tako svima naplaćuje,a sigurni smo da je kod njega uredu jer se time bavi.

frutolino
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 14.04.2009.
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 10:53

ja sam dobila tetovažu leptira u boji  i negdi je bila oko 400kn,,,,i stvarno je lipa,,,niko i ne vijeruje da je prava zbog boje pa su neki provali da je brišu hahha baš fora ali je jako lipa,,,kad sam je napravila nisam smijela  na more i sunce ici  mijesec dana i mazala sam je  kremom bepanten,,,,preko nje nisam imala nikakvu foliju ništa....

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 11:00

shenell:

Ja svoju nisam radila u salonu jer za moju zbilja malu tetovažu zbilja je previše kao početnu cijenu dati 380 kn :S

Stoga sam ja svoju radila kod dečkovog prijatelja i napravio mi ju je za 100 kn.

Taj dan se tetovirao i dragi na ljevu ruku od ramena prema dolje nekih 20 cm i naplatio je 400 kn.

Da napomene,tako svima naplaćuje,a sigurni smo da je kod njega uredu jer se time bavi.

To bilo u zg, ili negdje drugdje?

I jel lik koristi sterilnu opremu, nove igle za svaku tetovazu, i tak to?

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Registriran(a): 28.04.2005.
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 11:33

tabu:

Ma da, najbolje ti je otić u neki salon di ništa od toga ne koriste.. Indifferent

Za tattoo čekaj jesen jer se ne smiš znojit 10ak dana i ne smi prvi misec na sunce..i moraš je u debelon sloju mazat Bepanthen masti... I nije problem crtež koji ti doneseš prebacit na tebe samoga. I najbolji je studio ZG&Gandalf u Tratinskoj..i cijene su mu paprenije shodno s tim.. Ja san svoju platila 660kn prije 5 godina...

'Cause I may be bad but I'm perfectly good at it...

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 13:28

Pol toga što ste rekli nije istina.

Znoj nema nikakve veze sa tetoviranjem. Čak je bolje tetovirati se dok je ljeto (osim što se ne smije sa tetovažom na sunce i ne smije se kupati), jer budeš gol i tetovaža je na zraku.

Ako ideš na posao/fax/školu ili votafakevr di ne možeš gol, staviš kuhinjsku prozirnu foliju preko tetovaže na kojoj je debeli sloj bepanthena. Kad se vratiš doma, skineš, opereš se neutralnim gelom za tuširanje i opet debelo namažeš kremom.

Sloj kreme mijenjaj svakih par sati dan i noć, mora konstantno biti pod kremom prvih desetak dana. Dakle, budi se po noći i maži to..

AKo radiš kod provjerenih profića, sve je sterilno, nemaš brige. Pazi da pred tobom vadi friške igle i obrati pozornost da li je prostor di radi čist. To ćeš skužiti po mirisu sredstva za čišćenje i mirisu alkohola.

Ako hoćeš kvalitetan rad i dobar crtež, ne šparaj na cijeni tetovaže, jer ćeš je nositi cijeli život.

Ja sam svoje platio 2600 kuna jednu, 1800 drugu.. (ok, i dimenzije tetovaže dirigiraju cijenu) ali i nakon 10 godina izgledaju kao da sam se jučer tetovirao.

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 13:34
Naravno da mozes donijeti neki svoj crtez ili sliku u salon ali niko ti ne garantira da ces bas to moci dobiti. Ovisno o mjestu tetovaze i velicini te kompliciranosti linija moguce je da ce se morati napraviti neke izmjene u samom crtezu ali to ti vec t.artist pojasni. Da, preko ljeta nemoj radit tetovaze- znojenje, sunce, more- sve to je jako stetno za svjezr tetovaze. Pricekaj jesen. Foliju koju svi spominju ces nositi cca tjedan dana i to svaki put ako odjeca ide preko tog mjesta. Naravno, pozeljno je da tetovaza bud sto vise na zraku- brze zarasta. Mazes ju bepanthenom kad god skuzis da je suha i da te zateze- ali NE predebelim slojem jer ce ti to "izvuci" boju- a to ne zelimo. Ima jos hrpa stvari ali to ce ti sve reci u salonu i dobit ces upute. Najbitnije je da ides u salon a ne po kojekakvim garazama i podrumima- imam iskustva i s jednim i drugim i nemoram ni govoriti koliko se primjeti razlika u izvedbi i kvaliteti boje. Zguglaj par salona, okreni par brojeva i usporedi cijene. Izbjegavaj zeleta jer se debelo precjenjuje.
Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 13:37
I da, sto se tice cijena- ja sam jednu platila 300 jer je mini, drugu 800, treca je 1800 a zadnja oko 1500 ne sjecam se vise tocno . Kako su tetovaze rasle- rasla je i cijena :D ako se radi o jako velikim komadima- neki naplacuju po satu rada
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 13:45

Jazz:

Pol toga što ste rekli nije istina.

Znoj nema nikakve veze sa tetoviranjem. Čak je bolje tetovirati se dok je ljeto (osim što se ne smije sa tetovažom na sunce i ne smije se kupati), jer budeš gol i tetovaža je na zraku.

Ako ideš na posao/fax/školu ili votafakevr di ne možeš gol, staviš kuhinjsku prozirnu foliju preko tetovaže na kojoj je debeli sloj bepanthena. Kad se vratiš doma, skineš, opereš se neutralnim gelom za tuširanje i opet debelo namažeš kremom.

Sloj kreme mijenjaj svakih par sati dan i noć, mora konstantno biti pod kremom prvih desetak dana. Dakle, budi se po noći i maži to..

AKo radiš kod provjerenih profića, sve je sterilno, nemaš brige. Pazi da pred tobom vadi friške igle i obrati pozornost da li je prostor di radi čist. To ćeš skužiti po mirisu sredstva za čišćenje i mirisu alkohola.

Ako hoćeš kvalitetan rad i dobar crtež, ne šparaj na cijeni tetovaže, jer ćeš je nositi cijeli život.

Ja sam svoje platio 2600 kuna jednu, 1800 drugu.. (ok, i dimenzije tetovaže dirigiraju cijenu) ali i nakon 10 godina izgledaju kao da sam se jučer tetovirao.

Yes

Ostalo takodjer: Yes

Ja sam isao u studio koji ne naplacuje po velicini tetovaze, vec po satu 200,- Eura, ispod 200,- Eura ne radi tako da ako hoce biti bas bahat, naplatit ce ti za mali leptiric na prstu 200,- Eura... Al' taj je "jedan od" Tattoo studija na ovim prostorima, tako da si valjda tako sta moze priustit'...

Sto se tice same teme, nikada nebih isao niti bi ikome preporucio da se ide tetovirat u neke "garaze" kod "Dzigere i Serpe" jer je u birtiji cuo da su oni dobri...Wink

Gledaj da je poznat, ozbiljan i ne gledaj na cijenu kod takvih stvari. Ako imas jako osjetljivu kozu odi prvo kod doktora da ti dozvoli tetovirati se, ja znam tipa kojem otekne ruka od uboda komarca, taj se ne smije ici tetovirat'...

Gost
Top 10 Contributor
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 13:47

shenell:

Samo sto kuna? A di je taj lik?

Arwen
Top 75 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 16:48

tabu:

To bilo u zg, ili negdje drugdje?

osijek,odnosno mjesto pored.ali mislim da je on trenutno u kutini ili koprivnici,otišao je tamo malo raditi.

sve sterilno,svaka tetovaža nova igla naravno.

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 16:52

Jazz:

S prvin dijelon se ne slažen. Meni su u studiju izričito zabranili teretanu i znojenje 10ak dana. Pa sad... Ko voli, nek' izvoli.Confused

Jesi li obnavlja tetovaže? Jer kao nakon 10god bi ih tribalo "restaurirat".. Smile

Arwen
Top 75 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 16:52

untouchables:

shenell:

Samo sto kuna? A di je taj lik?

To mu je početna cijena,čuj neće on naplatit ko anubis početnu 380 kn :S

Kakav bi promet imao :S

tu kod mene,ulicu dalje.Trenutno iznajmljuje stan u koprivnici čini mi se pa tamo malo radi,pa se vrati ovdje..

Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 16:53

yawanna:

Jazz:

S prvin dijelon se ne slažen. Meni su u studiju izričito zabranili teretanu i znojenje 10ak dana. Pa sad... Ko voli, nek' izvoli.Confused

Jesi li obnavlja tetovaže? Jer kao nakon 10god bi ih tribalo "restaurirat".. Smile

Cekaj, ajd ovo s teretanom, ok, ali kao nekome zabraniti da se znoji???Huh?

yawanna
Top 200 Contributor
Ženski
Odgovor na Re: Tetovaze 07-26-2010 16:55

BlackGhost:
Cekaj, ajd ovo s teretanom, ok, ali kao nekome zabraniti da se znoji???Huh?

Teretanu zabranili zbog znojenja..naporan si.. Stick out tongue

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 5 2 3 4 5   »