kralježnica

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 8 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

garoul
Not Ranked
Registriran(a): 30.07.2010.
kralježnica Poslano: 07-30-2010 19:59

Molim Vas da mi protumačite značenje mog RTG nalaza, jer imam 21 godinu i mislim da sam premlada za ovakvo stanje. Studiram stomatologiju te su mi zbog moje budućnosti svi mogući savjeti neophodni. Naime u nalazu stoji ovako: 'Standardni carvikogrami pokazuju urednu mineralizaciju i visinu trupova kralješaka, uz alordozu, bez prekida stražnje interkorporalne linije. Od razine C2 do C5 vidljivo je formiranje dorzalnih spondilofita koji se utiskuju u neuralne foramene, uz znakove unkartroze. Početne degenerativne promjene malih i.v. zglobova na distalnim segmentima. I.v. prostori su uži u stražnjim djelovima na segmentima C2 do C4. RTG snimke torakalne kralješnice pokazuju blažu skoliozu, bez prekida stražnje interkorporalne linije. Uredna je mineralizacija i visina trupova kralješaka, uz početne spondilodeformirajuće promjene. Održana širina i.v. prostora.' Još bih postavila pitanja: Što poduzeti i koji je uzrok svega toga? Da li je moguće da je s tim povezano i to što ja u zadnjih dvije godine puno slabije pamtim i koncenrtiram se te osjećam smetenost i vrtoglavice? Unaprijed zahvalna

elvenpath
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 06.02.2007.
Odgovor na Re: kralježnica 08-05-2010 0:50

... ne kužim ni jedan dio osim ovoga 'blaža skolioza', koju i ja imam, a tek mi je 17. ;)

vježbaj mišiće leđa za taj problem, a ostalo... you might die.

"What is straight? A line can be straight, or a street, but the human heart, oh, no, it's curved like a road through mountains."

~Tennessee Williams, A Streetcar Named Desire, 1947

mortal-joint
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2009.
Odgovor na Re: kralježnica 08-09-2010 1:51

To moraš pitati liječnika. Meni kao laiku nalaz ne zvuči previše loše. Masa ljudi ima promjene na kralježnici. Terapije ti mogu pomoći ali prema uputi liječnika. Smetenost i vrtoglavice ti mogu biti od toga i sigurno jesu. Imam sličnih problema. Ništa ne rješavaj sama slušajući druge. Traži pregled fizijatra i ponesi te nalaze. Fizijatri će ti odrediti terapije tj vježbe ili što drugo što će ti pomći.

Jedino što sama možeš i moraš učiniti je poraditi na uspravnom držanju kičme i vratne kralježnice. Ne bi trebala dugo držati glavu pognutu.

Gost
Top 10 Contributor
Registriran(a): 17.10.2007.
Odgovor na Re: kralježnica 08-09-2010 10:49

mortal-joint:
Jedino što sama možeš i moraš učiniti je poraditi na uspravnom držanju kičme i vratne kralježnice. Ne bi trebala dugo držati glavu pognutu.

mislim da si joj napisala da ne bi trebala biti stomatolog.

mortal-joint
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2009.
Odgovor na Re: kralježnica 08-09-2010 17:15

oceana4:
mislim da si joj napisala da ne bi trebala biti stomatolog.

Big Smile

garoul
Not Ranked
Registriran(a): 30.07.2010.
Odgovor na Re: kralježnica 08-28-2010 15:59

Smile hvala

vladotom
Not Ranked
Registriran(a): 22.10.2010.
Odgovor na Re: kralježnica 10-22-2010 12:41

Baš oko problema poput skolioze, glavobolje, migrene, bolova u kralježnici, bolova u koljenima i čak epilepsije te drugih može pomoći metoda namještanja atlasa, najvišeg vratnog kralješka.

Ako želiš nešto više saznati iz prve ruke o atlasu te kako ti metoda namještanja atlasa može pomoći u rješavanju zdravstvenih problema dođi u subotu, 23. listopada, u 19 sati u zagrebački hotel Laguna (Kranjčevićeva 29) na besplatno predavanje koje će održati doktorica Kata Sarvas-Lekić i doktor Vlado Tomljenović.

Ukoliko ne možeš doći na predavanje za sve informacije o atlasu i tretmanu možeš naći na  www.atlasprofilax.hr ili nazovi besplatan telefon 0800 0770.

Srdačan pozdrav,

dr. Vlado Tomljenović

sharpierr-zg
Top 150 Contributor
Muški
Registriran(a): 16.06.2010.
Odgovor na Re: kralježnica 10-23-2010 21:20

mortal-joint:

To moraš pitati liječnika. Meni kao laiku nalaz ne zvuči previše loše. Masa ljudi ima promjene na kralježnici. Terapije ti mogu pomoći ali prema uputi liječnika. Smetenost i vrtoglavice ti mogu biti od toga i sigurno jesu. Imam sličnih problema. Ništa ne rješavaj sama slušajući druge. Traži pregled fizijatra i ponesi te nalaze. Fizijatri će ti odrediti terapije tj vježbe ili što drugo što će ti pomći.

i jesti meda puno

Тада ће рећи цар онима што Му стоје с десне стране: ходите благословени Оца мог; примите царство које вам је приправљено од постања света.

laramara_1
Top 500 Contributor
Registriran(a): 24.02.2010.
Odgovor na Re: kralježnica 10-26-2010 0:58

garoul:
Početne degenerativne promjene

malo prerano za tvoje godine

Prijateljstvo prestaje kad se ljudi upoznaju...Friendship stops when people get to know each other... Freundschaft hört auf wenn man sich kennenlernt