Astrologija

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 46 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

genitalni_herpes
Not Ranked
Registriran(a): 08.01.2011.
Astrologija Poslano: 02-08-2011 14:06

rezultanta sveukupnog napora
cjelokupne prirode i njezina četiri osnovna elementa: MATERIJE, ENERGIJE, PROSTORA i VREMENA.
S obzirom na iznimnu složenost njegova bića, njegovu jedinstvenost i neponovljivost, nužno je
uvidjeti, da je Svaki Čovjek jedinstveni simbolički odraz  Svekolikog
Univerzuma. U svakom od nas postoje potencijalno sve osobine, koje su simbolički
predstavljene svojstvima SVIH 12 ZNAKOVA. Ono što nas čini jedinstvenim i različitim od drugih
ljudi je intezitet i način na koji se ti potencijali manifestiraju.

Kada kažemo, da je osoba rođena recimo u znaku Ovna, to znači da je Sunce u trenutku
njezinog rođenja bilo u Ovnu, ali to nemora značiti i da je ta osoba tipičan predstavnik znaka Ovan. Ipak, pošto je Sunce
najuticajnije nebesko tijelo, osoba će sasvim sigurno u temeljima svoga karaktera imati
naglašene njaosnovnije osobine znaka Ovna, ali će način njihove manifestacije ovisiti od ostalih
elemenata horoskopa.
Stoga, opisana svojstva znakova ZODIJAKA, u kontekstu njihove simboličke projekcije na čovjeka,
treba shvatiti kao 12 temeljnih načina ispoljavanja čovjekova bića.

http://www.astroskop.net/cgi-bin/as.cgi?as+0/0/0/0

koliko vjerujete horoskopu?
Jeste li primjetili sličnosti među osobama koje su u istom znaku ili nešto tako?

uočen NLO pored Zuricha. Otkazani su svi letovi za svemir do daljnjega, svi tanjuri se moraju koristiti za jelo

genitalni_herpes
Not Ranked
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:07

Kratak uvod u Kineski Horoskop

5000 godina je stara kineska astrologija, umetnost predskazanja, koja karakter i sudbinu ljudi tumači ne kako kod nas po mesecima, već po mesečevim godinama, koje su naravno tokom vremena prilagođene našim sunčevim (kalendarskim) godinama.

Dvanaest životinjskih znakova daju godinama svoja imena. Legenda kaže da je Buda jednog dana pozvao k sebi životinje, ali je došlo samo njih dvanaest: Najpre pacov, a zatim bivol, tigar, zec, aždaja, zmija, konj, koza, majmun, petao, pas i poslednja svinja. On je svakoj životinji podario jednu godinu, kojoj je svaka mogla da utisne svoj pečat. I tako je u kineskoj astrologiji nastao dvanaestogodišnji ritam.

Francuski basnopisac Lafontaine (1621 -1691) opisuje ovu legendu na sledeći način: „Ja se služim životinjama, da bih poučavao ljude„. I izgleda da je imao pravo: Začuđujuće je koliko je česta karakterna povezanost ljudi istog godišta. Zato, dakle, ne bi bila tačna i teza kineskih astrologa, da se svake dvanaeste godine rađa sličan tip ljudi.

Budina legenda o nastanku dvanaest životinjskih znakova zvuči fantastično, ali se njena istinitost može proveriti u istoriji starokineske astrologije. Pre zaustavljanja na broju 12 postojalo je, naime, 27 slika iz kruga mesečevih životinja, koje su opet nastale iz 36 slika predvodnika zvezda, kojima je prema shvatanju starokineskih proroka bila pridodala još jedna životinja.

Tek sa prilagođavanjem mesečevih godina našoj kalendarskoj godini — što počinje između sredine januara i sredine februara — iz 27 mesečevih znakova razvilo se 12 životinjskih znakova, o kojima je ovde reč.

Svakako da izračunavanje horoskopa kineskih astrologa nije tako jednostavno. Oni doduše u svoje proračune uključuju tezu o dobrim i lošim godinama pojedinih tipova ljudi iz kineskog životinjskog kruga, ali pri ruci imaju i bliže faktore značenja.

To je pet elemenata voda, metal, vatra, drvo i zemlja, koji po ovom redosledu određuju planete Merkur, Veneru, Mars, Jupiter i Saturn. Oni takođe utiču na sudbinu pojedinih individua kao deset nebeskih znakova, koji proističu iz Sunca „Yang“ i Meseca „Ying“, ali i iz posmatranja konstelacija zvezda.

Dvostruke nedelje i časovi rođenja konačno tako sužavaju krug, kakav proističe iz položaja planeta i predaka u odnosu na čas rođenja, u astrologiji uobičajeno za zapadne zemlje.

Sve ovo kineski tumači zvezda i proroci mogu da saznaju iz debelih knjiga. Ovo može da zbuni čitaoca ove knjige: stoga smo radi približavanja ova dva horoskopa, pored slike karaktera koji važi za rođene u 12 kineskih životinjskih znakova, stavili u kombinaciju kod nas uobičajenih slika zvezda od ovna do ribe.

Ova slika bi se mogla još više usavršiti, ako bi se uzeo u kineskom horoskopu uobičajeni dvostruki čas rođenja. Naime, prema mišljenju kineskih astrologa, kod pojedinih ljudi radi se o tome, u kome dvostrukom času dana su rođeni.

Ovi dvostruki časovi su opet svrstani u sliku životinje.

Pojedinačno, to izgleda ovako:

• od 23 do 0.59 časova vlada pacov
  • od 1 do 2.59 časova bivol
  • od 3 do 4.59 časova tigar
  • od 5 do 6.59 časova zec
  • od 7 do 8.58 časova aždaja
  • od 9 do 10.59 zmija
  • od 11 do 12.59 časova konj
  • od 13 do 14.59 časova koza
  • od 15 do 14.59 časova majmun
  • od 17 do 18.59 časova petao
  • od 19 do 20.59 časova pas
  • i najzad od 21 do 22.59 časova svinja.

Učestvujte i Vi jednom u ovoj maloj igri!

Predpostavimo da ste rođeni 14.5.1931. u 11.42 časova ujutru. Znači da ste po kineskom horoskopu rođeni u znaku koze i imate karakterne osobine koje se mogu pročitati u poglavlju „Učtiva koza“.

Ali prema astrologiji uobičajenoj kod nas, Vi ste takođe rođeni u znaku bika, te ste svakako dobili i karakterne osobine ovog znaka, što takođe možete saznati u u poglavlju o kozi.

Sada još jedanput povežite karakternu sliku sa kineskim horoskopom: Dvostruki čas Vašeg rođenja stoji u znaku konja. Vi ćete, dakle, iako vrlo površno, na sebi zapaziti i neka obeležja rođenih u životinjskom znaku konja.

Tako ćete u određenoj meri kompletirati sliku Vaših osobina.

Samo igra? Kinezi su ovu igru za 5000 godina razvili do savršenstva. Njihova veština predskazanja se u toku stoleća usavršila sa naučnom tačnošću, tako da danas kineski astrolozi na osnovu obimne literature mogu predskazati sudbinu jednog čoveka sa verovatnoćom koja se graniči sa sigrunošću, pri čemu se oni kod svih horoskopa u generalnoj liniji za pojedine životinjske vrste pomažu onim, što smo mi u poslednjem poglavlju opisali pod „večitim kineskim horoskopom„.

Verovali u ovu ili ne, interesantno je i zabavno dobiti jedan pregled kineske astrologije. A možda će neko, ko je do sada bio skeptičan prema ovoj vrsti „praznoverja“ ipak priznati, da postoji jedan neobičan sklad karaktera kod ljudi rođenih u istom određenom životinjskom znaku.

preuzeto :http://horoskop.org.rs/kineski-horoskop/

uočen NLO pored Zuricha. Otkazani su svi letovi za svemir do daljnjega, svi tanjuri se moraju koristiti za jelo

genitalni_herpes
Not Ranked
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:08

sad me zanima ako sam u horoskopu djevica a u kineskom (ne znam što), jel mi kinezi kažu nešto drugo u odnosu na horoskop u 24sata što mi govori?

Ustvari..nebitno...Wink

ephraim
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 15.12.2009.
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:11

genitalni_herpes:
ako sam u horoskopu djevica

Možda si postao lav u međuvremenu. Nisi u tijeku zbivanja. Stick out tongue

genitalni_herpes
Not Ranked
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:13

ephraim:

genitalni_herpes:
ako sam u horoskopu djevica

Možda si postao lav u međuvremenu. Nisi u tijeku zbivanja. Stick out tongue

što je bilo???? pomaknuto??
-ne pratim horoskop pa stvarno nisam u tijeku

ephraim
Not Ranked
Muški
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:16

genitalni_herpes:
koliko vjerujete horoskopu?

Niti najmanje, pa i manje od toga.

genitalni_herpes:
Jeste li primjetili sličnosti među osobama koje su u istom znaku

Eh, radi se o demonskom daru čovjeku znatiželjniku, inverziji Božje ljubavi.

Krađa slobode, zamjenjena za okove planeta, otrovno bilje.

Radije u miru jedinom kolače i ne pitajmo za trošak. Stick out tongue

ephraim
Not Ranked
Muški
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:18

genitalni_herpes:

http://www.rtl.hr/otkriven-novi-horoskopski-znak-zmijonosac-clanak-24753

Lav: 10. kolovoza - 16. rujna
Djevica: 16. rujna - 30. listopada

Cool

palivatra
Not Ranked
Registriran(a): 30.12.2010.
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:31

ephraim:

genitalni_herpes:

Cool

Horoskop,,obično sranje,,niš drugo!

Globalna duhovna prevara!

genitalni_herpes
Not Ranked
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:35

ephraim:

genitalni_herpes:

Cool

AJMEEEEE!!!!
Znači cijeli život se ponašam...hm...neprirodno jer sam krivi znak?!!?
5.9 rođen!!!

Kakve su sad ovo fore?
Stvarno nisam u toku...

ephraim
Not Ranked
Muški
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 14:38

genitalni_herpes:
AJMEEEEE!!!!
Znači cijeli život se ponašam...hm...neprirodno jer sam krivi znak?!!?
5.9 rođen!!!

Kakve su sad ovo fore?
Stvarno nisam u toku...

Hehe, postao si lav CakeRight Hug al opet, čekajmo da dođe netko stručniji. Zip it!

intissar
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 31.12.2010.
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 15:32

ajd sto si zapeo da budes djevica.....Big Smile

“Pitaju me ‘Koje si vjere?’ A ja im odgovaram pitanjem: ‘A koliko to Bogova ima?

Prometej
Not Ranked
Registriran(a): 31.12.2010.
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 16:04

genitalni_herpes:

sad me zanima ako sam u horoskopu djevica a u kineskom (ne znam što), jel mi kinezi kažu nešto drugo u odnosu na horoskop u 24sata što mi govori?

Ustvari..nebitno...Wink

horoskom u 24h i sličnim tiskovinama su gluposti. Drugo je kad se izrađuje natalna karta za pojedinca.

I što kad si djevica? Što ti je podznak? koja dekada? previše pitanja ima. Govoriš li o horoskopu iz tiskovina ili govoriš o individualnom izrađivanju natalne karte?

Kineski horoskop nije podjeljen mjesečno kao zapadnjački i cijela filozofija i cijeli pristup je drugačiji.

genitalni_herpes
Not Ranked
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 16:21

shinobi_nomono:

genitalni_herpes:

Ustvari..nebitno...Wink

horoskom u 24h i sličnim tiskovinama su gluposti. Drugo je kad se izrađuje natalna karta za pojedinca.

I što kad si djevica? Što ti je podznak? koja dekada? previše pitanja ima. Govoriš li o horoskopu iz tiskovina ili govoriš o individualnom izrađivanju natalne karte?

Kineski horoskop nije podjeljen mjesečno kao zapadnjački i cijela filozofija i cijeli pristup je drugačiji.

čekaj sad da mal guglam..... (natalnu kartu - znam samo općenito sad idem detaljnije)
znam da je 24 sata sranje Big Smile

jel možeš navesti razlike u horoskopima, ako se to može ovako relativno brzo...
kakav je pristup i kakva filozofija....itd. ak nije problem...
ako je nemoguće u lakim crtama klepi dobar link (uvijek ga imaš spremnog, znam te nomono dok si sefirot bio Wink)

sama_el
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 30.12.2009.
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 18:03

genitalni_herpes:
5.9 rođen!!!

Samo malo, Vi ste rođeni 5. rujna?

Surprise

Du bist der Traum nach Mitternacht, der Star in jedem Film; du bist die Kraft, die vorwärts treibt der Motor, das Benzin!

silica_
Top 500 Contributor
Registriran(a): 23.09.2006.
Odgovor na Re: Astrologija 02-08-2011 23:36

genitalni_herpes:
(natalnu kartu - znam samo općenito sad idem detaljnije)

Natalna ti je karta krug razdijeljen na 12 dijelova (kuća) gdje svaki dio predstavlja određenu oblast. (1. kuća osobnost, 2. kuća imovina itd.). Osim toga, u natalnoj se karti nalaze i znakovi zodijaka, te planete (uključivši i Mjesec i Sunce koje u astrologiji također nazivamo planetama, odnosno svjetlima). Svaka planeta otkriva nam ponešto o osobi (Sunce govori o osobnosti, Mjesec o našim osjećajima...), kako će ona djelovati , odredit će znak u kojem se nalazi, a u kojem području našeg života - odredit će kuća u kojoj se nalazi. Planete su ujedno i vladari znakova, pa će se primjerice Merkur (koji vlada blizancima i djevicama) u tim znakovima osjećati najbolje, dok će se primjerice najslabije osjećati u Ribama (u znaku izgona i pada). Uz sve to, odnosi među planetama  produbit će nam čitavu sliku natalne karte koju proučavamo na način da će nam ukazati između kojih planeta energija nesmetano kola (trigoni, sekstili...), a gdje energija "zapinje" (kvadrati, opozicije). 

Astrologiju ne smatram proricateljskom vještinom, već vještinom koja nam može razjasniti našu osobnost i prirođene sklonosti. Ona također može ukazivati i na neke događaje, no nemojmo biti fatalisti - ipak smo mi glavni likovi našeg života, pa tako sami nosimo odgovornost za ono što činimo (ili ne činimo). :)

Ono što je važno za izradu natalne karte su datum i mjesto rođenja, te točno vrijeme rođenja. (Bez točnog sata ne mogu se odrediti pozicije kuća, osim ako ideš tražiti odrednice po važnijim događajima u životu te osobe, ali to ti je pun kiki posla i malo više. :))

Ako se želiš baviti astrologijom, za početak dobro prouči značenja znakova, kuća i planeta, te aspekata, a zatim se upusti u proučavanje natalne karte (ja sam počela s vlastitom, iako mnogi prepručaju da se počne s nekom poznatom osobom). Kada to lijepo savladaš (a tu bogme imaš što za učiti), onda se možeš prepustiti proučavanju tranzitnog horoskopa (dakle, u trenutku kada smo se rodili planete su bile na određeni način raspoređene na nebu i to predstavlja našu natalnu kartu, no planete su se nastavile kretati svojim putanjama, pa će nam tranzitni horoskop prikazati u kojem su međuodnosu planete iz našeg natala s planetama pozicioniranim u određenom trenutku, primjerice danas), zatim sinastrija (usporedni horoskop dviju osoba koji će nam pojasniti njihov međuodnos), karmički horoskop itd.

Nadam se da nije previše zbrda zdola. :))

Dnevni, tjedni i mjesečni horoskopi koje možemo čitati u novinama ne fermam nimalo, kao ni one ezo tv-ove i slične tričarije. Takve gluparije zapravo samo blate astrologiju i sve ono što nam ona može dati.

Kažeš, vjerujete li u astrologiju? Pa, ima jedan poznati talijanski astrolog koji na to odgovara na sljedeći način "nemojte vjerovati, provjerite".

Osobno nikada nisam ni razmišljala o tome vjerujem li ili ne, jednostavno mi je nekako oduvijek bila zanimljiva, pa kada se otvorilo ponešto vremena, oboružala sam se knjigama i krenula u svoju astro avanturu. Još uvijek mi je lijepo, još uvijek učim i proučavam, još uvijek me stiže oduševiti. :))

Be soft on people, be hard on problem!

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 4 2 3 4   »