nove tablete za srce

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 3 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

aurelija
Not Ranked
Registriran(a): 11.05.2008.
nove tablete za srce Poslano: 03-02-2011 19:43

Zbog sinus tahikardije,(  ponekad znam i u miru imati oko 100 otkucaja)  preporučen mi je lijek Corlentor 5 mg . Zanima me ima li netko iskustva u liječenju s njim? Koliko je učinkovit i kakve se sve mogu očekivati nus pojave?  O tome, istina, piše u deklaraciji o lijeku, ali živa iskustva su nešto drugo.Unaprijed hvala na svakom dobronamjernom odgovoru.

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: nove tablete za srce 03-02-2011 20:47

aurelija:

Zbog sinus tahikardije,(  ponekad znam i u miru imati oko 100 otkucaja)  preporučen mi je lijek Corlentor 5 mg . Zanima me ima li netko iskustva u liječenju s njim? Koliko je učinkovit i kakve se sve mogu očekivati nus pojave?  O tome, istina, piše u deklaraciji o lijeku, ali živa iskustva su nešto drugo.Unaprijed hvala na svakom dobronamjernom odgovoru.

Aurelija kaj ti ablacija nije pomogla?

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

aurelija
Not Ranked
Registriran(a): 11.05.2008.
Odgovor na Re: nove tablete za srce 03-02-2011 21:38

Ablacija  me riješila  onih neugodnih SVP tahikardija , koje su i opasne, jer je frekvencija znala biti i blizu 200,a sada ,povremeno,  imam sinus tahikardije, što znači pravilan, ali donekle ubrzan puls. Kažu da je  normalan puls u mirovanju od 6o do 100 otkucaja. Ja, ponekad, imam preko sto. Svi nalazi su mi OK. U Magdaleni su se dvoumili da li da mi uopće daju nekakav lijek i onda su predložili taj novi koji ciljano djeluje na smanjenje sinus frekvencije, a ne izaziva blokove koje mogu izazvati neki beta blokatori koji se koriste kao antiaritmici i koji također smanjuju broj otkucaja.  Sinus tahikardija , kako su mi objasnili, nije aritmija, jer je ritam pravilan. Evo na zadnjem holteru je sve OK. Kako je Vama nakon ablacije?  Je li uzimate kakav lijek?Ja sada nisam "pametna"  uzimati taj novi lijek, ili ne, pa zato trebam povratnu informaciju od onih koji su ga već koristili, ili ga još koriste...

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: nove tablete za srce 03-02-2011 22:28

aurelija:
Je li uzimate kakav lijek?
Ne
aurelija:
Kako je Vama nakon ablacije?
Sve OK. U početku mi je puls znal prelaziti preko 100, i imala sam čest osjećaj nelagode kao pred napad, no sad sve rijeđe i rijeđe. Za koji mjesec ,nadam se ,da će potpuno nestati. Puls se isto smanjio i ispod 100 je.

Kontrolni telefonski EKG je ok,  holter nisam nosila.  Prva  kontrola u Magdaleni je u 6 mjesecu.

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.