Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 103 odgovor(a) | 3 Sljedbenici

koloseum
Not Ranked
Registriran(a): 07.05.2011.
hrana za pse Poslano: 05-07-2011 9:58

Koju hranu kupujete svom psu? Nov sam u psećem svijetu, dakle, nabavio sam svog prvog psa, zlatnog retrivera i zanima me da li mi netko moze preporuciti neki 'brand'? Probali smo sa najpoznatijim, dakle Pedigree, Chappi i slicno, zadnje su proizvodi od Purine, po preporuci poznanika. Koja su vaša mišljenja?

canis-familiaris
Not Ranked
Registriran(a): 03.04.2011.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-07-2011 10:07

Pedigree i Chappi i slične hrane iz supermarketa nisu hrane koje bi ikad ikom preporučila. Lošeg su sastava i sve u svemu - cheap shit. Najkvalitetnije hrana na tržištu svakako su Taste of the Wild, Orijen, sirovi BARF, Canidae, Trovet i sl. Gledaj sastav. Ako je sastav ugavnom kuruza, pšenica, soja, mesni nusproizvodi čiji je postotak mali - hrana logički ne valja. U takve hrane spada i precijenjeni Hills, Royal Canin i slične vrlo skupe hrane koje sadrže vrlo malo mesa. Pas je mesožder i glavni sastojak trebalo bi biti meso (ili riba), ne nusproizvodi, jer nusproizvodi su kožice, papci i slični mesni otpad, već MESO.

costae
Not Ranked
Ženski
Registriran(a): 20.05.2010.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-07-2011 12:06

od purine je pro plan najkvalitetniji, eukanuba je u mom iskustvu užasno dobra hrana, a ostale su hrpa bojila, mal postotak mesa i sl. 

ali ono u čemu ljudi griješe je to što ne kuhaju svom psu, pas treba sirovo meso (makar ja uvijek skuham) i povrće i rižu i puru (žgance) s jogurtom il bilo kojim drugim fermentiranim mliječnim proizvodom, ali nikako sirovo mlijeko jer nadražuje, većina pasa povraća i ima proljev od njega. dakle raznolikost, miješaj mu, kuhaj mu i to je to :) a za razvitak kostiju mu uvijek možeš dat dobro smljevenu ljusku od jajeta, jogurt se podrazumijeva, žumanjak za dlaku... i to bi bilo to. 

pedigree, chappi, friskies- ako voliš svog psa- ne daj mu to!

Why do people measure life by the years, instead of how good those years were?

canis-familiaris
Not Ranked
Odgovor na Re: hrana za pse 05-07-2011 12:41

Eukanuba je sve samo ne "užasno dobra". Pogledaj sastav pa ćeš skužiti zašto. kuruza, kuruza, kuruza...

costae
Not Ranked
Ženski
Odgovor na Re: hrana za pse 05-07-2011 16:49

pa kakve veze ima sad sastav ako mi dobro djeluje na psa? nikad nije bio zdraviji nego kad je nju jeo

a i pogotovo jer jedu kuhano meso.... 

canis-familiaris
Not Ranked
Odgovor na Re: hrana za pse 05-08-2011 1:15

Pa gle, ako tvom psu paše, OK. A sastav ima itekako veze. Pas je mesožder, a ne pajcek da jede hranu koja uglavnom sadrži kuruzu i žitarice umijesto mesa. Pitanje je bilo koje su kvalitetne hrane na tržištu pa sam odgovorila. Puno pasa jede Chappi i niš im nije. Puno ljudi jede McDonalds i niš im nije. A je li hrana dobra ili ne to ipak ovisi o sastavu.

aurora73
Top 200 Contributor
Ženski
Registriran(a): 10.04.2007.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-08-2011 9:23

Moj retriver na hrpu hrane reagira proljevom. Najviše mu odgovara Chappi, al eto nije baš neka hrana pa sam išla dalje istraživat. Zaustavila sam se na Happy dog-u.

Voli ju jesti, dobro reagira na nju i odlično djeluje na njega. Uz to, često mu kuham rižu, žgance, dobije povrće i meso iz juhe (obožava), tu i tamo koji čvrsti jogurt.   Uz svoje dnevne obroke, svakodnevno dobije do 4 kockice sušene lososove kože od Fish4dogs (Sea Jerky), od toga mu se koža oporavila i dlaka dobila ljepi sjaj.

Image and video hosting by TinyPic

costae
Not Ranked
Ženski
Odgovor na Re: hrana za pse 05-08-2011 11:54

canis-familiaris:
Pas je mesožder, a ne pajcek da jede hranu koja uglavnom sadrži kuruzu i žitarice umijesto mesa.
zato i kažem da se hrana treba kuhat, davat neprerađeno meso, a povrće, voće i mliječne proizvode kao dodatak, što je najzdravije za psa, a dehidrat mu dođu kao grickalice, a ne kao nešto čime ga trpam pa da dobije žgaravicu il gastritis. 

costae
Not Ranked
Ženski
Odgovor na Re: hrana za pse 05-08-2011 11:56

a o konzervama da i ne govorim koje je to smeće.

besposlenpop
Top 10 Contributor
Muški
Registriran(a): 04.10.2005.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-09-2011 1:16

aurora73:
 Uz svoje dnevne obroke, svakodnevno dobije do 4 kockice sušene lososove kože od Fish4dogs (Sea Jerky), od toga mu se koža oporavila i dlaka dobila ljepi sjaj.

I tata bi sine! Stick out tongue

dromsin
Top 500 Contributor
Ženski
Registriran(a): 07.02.2008.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-09-2011 6:15

besposlenpop:

aurora73:
 Uz svoje dnevne obroke, svakodnevno dobije do 4 kockice sušene lososove kože od Fish4dogs (Sea Jerky), od toga mu se koža oporavila i dlaka dobila ljepi sjaj.

a kak su skupe njihove žvakalice, ipak ih kupim jer su fakat dobre a i hrana im je odlična.

Ljudski je griješiti, a božanski opraštati.

canis-familiaris
Not Ranked
Odgovor na Re: hrana za pse 05-09-2011 8:47

Da, zaboravila sam na F4Dogs, odlična hrana i nagradice, ali cijena malo tu mač za moj džepek :D što mi ne pada teško jer moji bedaki to neće jesti

besposlenpop
Top 10 Contributor
Muški
Registriran(a): 04.10.2005.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-09-2011 9:50

dromsin:

besposlenpop:

aurora73:

a kak su skupe njihove žvakalice, ipak ih kupim jer su fakat dobre a i hrana im je odlična.

Indifferent

Pa kaj fakat žvačeš pesje oblizeke? Tongue Tied

aurora73
Top 200 Contributor
Ženski
Registriran(a): 10.04.2007.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-09-2011 10:05

besposlenpop:

aurora73:

Šta? Sjajnu dlaku bi ti? Hmm

Big Smile

Image and video hosting by TinyPic

ja_svetac
Top 200 Contributor
Registriran(a): 04.08.2009.
Odgovor na Re: hrana za pse 05-09-2011 10:07

canis-familiaris:
Pas je mesožder

netočno..pas je svejed..

Prethodna Sljedeća