Defetizam

Moje opcije

Ovaj post ima 328 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

eskaped
Top 50 Contributor
Registriran(a): 06.05.2006.
Defetizam Poslano: 10-01-2011 16:54

šta vi mislite o toj pojavi koja se proširila hrvatskim društvom ko ambrozija i guši sve pred sobom? meni je već odavno puko film s tim defetistički spaljenim rvatima kud god išao samo slušam defetističke razgovore i uvjeravanja tipa tu se ništa ne može, sve je u banani, ne isplati se, svuda je isto, cijeli svijet je u kurcu, nema veze za kog glasaš svi su isti i takve spike...još ako neoprezno kažem neku novu pozitivnu ideju, odmah se nađe sto defetista koji nađu tisuću i jedan razlog zašto ta pozitivna ideja neće uspjet. kad u društvu kažeš nešto pozitivno odma te ekipa gleda ko da si pao s marsa, odma te stavi na ignor, neš ti nama naš defetizam sjebavat...i tako...ima primjera na tone.i ovdje na forumu isto vlada defetizam gdje dobro uigrana psihopatska ekipica sabotira bilo kakav oblik pozitivnog dijaloga i komunikacije svodeći svaku temu na arhaičnu destrukciju gdje čak i onaj najoptimističniji forumaš brzo postane i sam defetista...

da li ste vi defetisti i kako gledate na tu pojavnost tj. stanje duha? ako niste što mislite o defetistima i o njihovom trovanju društva?

evo jedan mali c/p

Defeatism is a dangerous attitude to have. When you expect to fail and accept it, it is highly likely you will. Defeatism takes away your objectivity and composure. It leaves you unable to handle events in an effective manner. It also robs you of the perseverance you need to succeed in what you set out to do. With this attitude, you give up too quickly at the first sign of trouble. Thus the very failure you expect becomes a reality.

Defeatism clouds your eyes and covers your ears. You lose the ability to view the situation in an objective manner. Worsening matters, it also makes it hard for you to listen to well meaning advice. Even if the advice and guidance is sound, you will not be able to appreciate it, much less act on it. As a result, you will miss many chances to grow, turn things around or reach your goals. Do not let defeatism cloud your objectivity.

Defeatism places imaginary limits on what you can and cannot do. It creates barriers that prevent you from drawing on all your resources to triumph over the obstacles you face. Thus although you may be capable of much more, you will not make the effort to use your full power. You may not even be aware of the full extent of your capabilities. In any case, you simply cannot see the point of making such an effort. And it is because of this attitude that your failure is assured.

If you believe you can’t do something then you can’t and won’t. At the first sign of difficulty, you will lose the will to fight and give up. But if you believe you can do something then you can and will. Even if you face obstacles, you will find a way to adapt and succeed. More importantly, you won’t stop trying until you reach your goal. You will need great composure and fighting spirit to succeed at any task you face. This inner harmony will help you to prevail against any challenge that arises. The true measure of what you can achieve in life will only been seen if you do not have a defeatist attitude.

There is no room in life for defeatism. Expecting to fail and accepting it is different from planning for failure. With the former, you passively submit and surrender your fate into the hands of others. There is no more resistance from you. With the latter, you are ready to adapt and adjust in the worst case scenario. You refuse to give up despite the odds and always find new ways to stage a comeback. Only when you conquer defeatism can you hope to find the best ways to deal with any situation in life.

Fridaa
Top 500 Contributor
Registriran(a): 07.08.2003.
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 17:40

eskaped:
šta vi mislite o toj pojavi koja se proširila hrvatskim društvom ko ambrozija i guši sve pred sobom?

Mislim da je opasna i da nas je upravo ona dovela u ovakvu situaciju...

Čvrsto vjerujem da svaki pojedinac može mijenjati svijet i da sve što radimo, pišemo ili govorimo nije uzalud. Isto tako čvrsto vjerujem da je svaki pojedinac neobično važan u tom velikom mehanizmu.

Defetizam znači malodušnost, kapitulantski duh, skeptičnost u vjeru u konačnu pobjedu ili dostizanja nekog cilja.

eskaped:
kad u društvu kažeš nešto pozitivno odma te ekipa gleda ko da si pao s marsa, odma te stavi na ignor, neš ti nama naš defetizam sjebavat...

Ndaaa.... i ne stave te odmah na ignor... neki  se vole rugati, ponižavati i ismijavati one koji nisu malodušni. Zamisli kako bi svijet bio ljepši da umjesto što troše energiju na ruganje istu utroše u pozitivne misli i djela.

No ipak.... postoje ljudi koji vjeruju u bolji svijet.  I znaš što? Oni malodušni obično cvile kako nemaju love, kako im je teško, ne vjeruju u ljubav itd... itd... puni su gorčine, ljutnje, ironije..... i ostavljaju sliku neuspješnih i nesretnih ljudi. Dok oni koji vjeruju u bolji svijet isijavaju pozitivnom energijom, osobno nikada ne cvile nad svojom sudbinom i životni rezultati su dokaz da se ipak može učiniti puno.

Fridaa
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 17:42

fancroatia:

Ajme o defetizmu govori najveći defetist na forumu.

" ovdje na forumu isto vlada defetizam gdje dobro uigrana psihopatska ekipica sabotira bilo kakav oblik pozitivnog dijaloga i komunikacije svodeći svaku temu na arhaičnu destrukciju gdje čak i onaj najoptimističniji forumaš brzo postane i sam defetista..."

Big Smile

Moram priznati da sam i sama bila zaprepaštena što je baš esco otvorio ovu temu.  Big Smile

Ali nema veze. Tema je odlična. Wink

eskaped
Top 50 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 17:50

fancroatia:

Ajme o defetizmu govori najveći defetist na forumu.

" ovdje na forumu isto vlada defetizam gdje dobro uigrana psihopatska ekipica sabotira bilo kakav oblik pozitivnog dijaloga i komunikacije svodeći svaku temu na arhaičnu destrukciju gdje čak i onaj najoptimističniji forumaš brzo postane i sam defetista..."

b-sm.

kao što rekoh...otvoriš normalnu temu i odma se nađe lokalni patriota koji je zapiša defetizmom...

eskaped
Top 50 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 17:51

fancroatia:

Pozitivan dijalog: "koji je ono kreten od milinovića...kakva šteta da je pao poljski avion s vladom..trebao je hrvatski...hrvati su idioti isl."

Zatim pastaju se afere, kriminali, ocrnjuju i oporba i vlast...na temu jeste li učinili kakvo dobro djelo...širi se negativizam, crnilo i posvemašnji cinizam.

Dakle; i to sve od ekipice ekipice nadahnute optimizmom, vedrinom i ljubavlju prema svemu hrvatskom.

a pa ti nisi novi na forumu. kako se bješe zvaše onaj tvoj ex nick?

Fridaa
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 17:53

eskaped:
kao što rekoh...otvoriš normalnu temu i odma se nađe lokalni patriota koji je zapiša defetizmom...

Hajdemo mi nazad na temu....

Možda bi bilo dobro da navedeš neke konkretne primjere kako u svakodnevnom životu možemo pokazati da nam je stalo i da vjerujemo u bolji svijet?

eskaped
Top 50 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 17:55

Fridaa:
Moram priznati da sam i sama bila zaprepaštena što je baš esco otvorio ovu temu. 

pa otvorio sam temu jer nisam defetista...da sam defetista odma bi sam sebi reko da nema smisla otvarat takvu temu, ili da sam tebe pito ti bi meni laganini objasnila da se tema ne isplati...

eskaped
Top 50 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 17:56

fancroatia:

Pih, to sam si i mislio.

Vjerojatno bi bio pozitivac i optimist kada bi veliku zelenu hrakaču pljunuo na usmrdjeli zrak osuvši drvlje i kamenje na sve živo i mrtvo oko sebe.

Optimizam i pozitivizam jest kada u tebi defetisti vidim tračak svjetla koji želi iz tvog srca van ali mu ponos i taština ne da.

Cool

vidim da tebi nije jasna definicija defetizma...

Fridaa
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 18:02

eskaped:
pa otvorio sam temu jer nisam defetista...da sam defetista odma bi sam sebi reko da nema smisla otvarat takvu temu, ili da sam tebe pito ti bi meni laganini objasnila da se tema ne isplati...

Kaj god! Nema teme koja se ne "isplati". Ova tema je borba za bolji svijet i zato imaš moju podršku. Smile

Moj prijedlog nije bio da te naljutim.... nego da razvijemo temu dalje... da bude što životnija....

Fridaa
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 18:08

Priča o mišu (Nepoznati autor)

Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.
Hm...kakva hranu bi mogla biti u paketu? Pitao se.
Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.
Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: " U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!"
Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati."
Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!" Prase reče: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti.
Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!" Krava reče: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža."
Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.
Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen. Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo.
U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije.
Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom. Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš.
Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi.
Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase.
Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.
Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.
Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.

thin_air
Not Ranked
Muški
Registriran(a): 08.01.2011.
Odgovor na Re: Defetizam 10-01-2011 18:09

Fridaa:
Ova tema je borba za bolji svijet i zato imaš moju podršku. Smile

Je, forum je pravo mjesto za akciju. Cool

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 22 2 3 4 5   »  ...  Zadnja >