proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih

Moje opcije

Ovaj post ima 68 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

dušica_draga
Not Ranked
Registriran(a): 11.01.2012.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 19:18

cp_net:

Ja svoje potrebe za sumporom podmirujem jedenjem češnjaka.

Od njega i lijepo miriše koža te pomaže prigušiti feromone od kojih sam inače ženama neodoljiv.

ima li neka alternativa kojom onda neutrališeš taj miomiris?

mislim, kad poželiš da se feromoni aktiviraju.

cp_net
Not Ranked
Registriran(a): 08.01.2011.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 19:26

polona:

cp_net:

Od njega i lijepo miriše koža te pomaže prigušiti feromone od kojih sam inače ženama neodoljiv.

Big Smile

Ne znam i ne marim Stick out tongue

dušica_draga
Not Ranked
Registriran(a): 11.01.2012.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 19:32

cp_net:

polona:

cp_net:

Big Smile

Ne znam i ne marim Stick out tongue

pa dobro. ali nikad ne znaš šta u tom slučaju može da privuče one koji ne padaju na feromone.

pripazi bulju, kolega...žene su postale izbirljive a gejevi su se raspomamili u poslednje vreme.

priča svet...Big Smile

ja_svetac
Top 200 Contributor
Registriran(a): 04.08.2009.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 19:37

enjoy4:

ovako meni je zao sto ovdje neki nemaju pojma o elektrolizi i o svojstvima srebra - ali bitno da si ostecuju zdravje i to jako!

... iskreno se nadam  da ti od kih kupuju taj pripravak srebra su hohstapleri do kraja i da im prodaju obicnu vodu - iskreno se nadam...

... let's go - postupci kojima se prerdjuju rude srebra i polimetalne rude obojenih metala u kojima je prisutno srebro madjusobno su vrlo razliciti, a zavise od vrste i udjela korisnih metalnih minerala. u principu razlikujemo dvije osnovne skupine postupaka - postupci monometalnih ruda ag i ruda ag i zlata, u kojima su ta dva metala osnovni proizvodi, i postupci u kojima su ag, a i drugi plemeniti metali, prateci metali u osnovnim rudama obojenih metala, te se usputno dobivaju pri njihovoj preradbi - cca 80 % ag iz primarnih sirovina dobiva se danas u svjetu preradom ruda i koncentrata olova, cinka te bakra, arjedje i nikla...

... prerada monometalnih ruda srebra i zlata - dakle srebro se iz svojih monometalnih ruda i iz ruda u kojima je prisutno zlato dobiva u sirovom obliku amalgamacijom ( proces se zasniva na na svojstvu zive da moci cestice metala, obicno stvarajuci  snjima amalgame - ag se za razliku od au teze amalgamira jer ima manji kut mocenja zivom i jer se kao manje plemeniti metal lako pasivizira, prevlaci slojem oksida ili drugih spojeva, koje ziva tesko moci - tako da za prelazak ag i amalgam treba dulji kontakt rude sa zivom i prethodnu obradu rude radi aktivacije povrsine minerala ag...

... pa imamo cijanizaciju - osniva se na relativno lakom otapanju ag i au u vodenim otopinama alkalijskih cijanida uz oksidaciju

Sorry ali si debelo failala..Smile

i službena medicina na mala i tiha vrata uvodi ionsko srebro,ne isto što i koloidno,mada još uvijek se mješaju ti termini..koristim ionsko već 4 godine, i NIŠTA drugo protiv ičega drugog..jedino ako imam prejebenu autosugestiju pa to djeluje u višestrukim slučajevima...Smile

enjoy4
Top 500 Contributor
Registriran(a): 12.12.2005.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 21:38

Ambra_:
Gledaj, svatko inteligentan razumije da ovdje nije riječ o krutom stanju sumpora

... da, ambra upravo to, svatko inteligentan...

enjoy4
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 21:40

cp_net:

... haha jos u komb sa mirisom znoja, pa di ces veceg gusta - cp zelim te!

enjoy4
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 21:49

ja_svetac:
mada još uvijek se mješaju ti termini..

... iskreno se nadam da ces ti objasniti o tome koja je razlika izmedju ionskog i kolodnog srebra - tnx unaprijed :)

ja_svetac:
koristim ionsko već 4 godine, i NIŠTA drugo protiv ičega drugog

... nije mi jasno zasto ga uopce koristis? - ako nije bed ti se da napisati 

ja_svetac:
ako imam prejebenu autosugestiju pa to djeluje u višestrukim slučajevima...

... ja se iskreno nadam da ipak kupujes cistu vodu, iskreno se nadam - btw imas jednu kremu dermazin, kod opekotina ali primjenjuje se NB! lokalno ( dakle ne pije se!! ) i po strogim uputama lijecnika...i ona ima u sebi sulfadiazin ag koji se u rani razgradjuje i oslobadja ione ag koji djeluju na dna baketrijskih stanica...ali lokalno...i to nije nista novo! - ali i to se koliko znam polako izbacuje i zamjenjuje drugim ljekovima...

... i nadam se da ces mi znati objasniti kako to srebro prepoznaje patogene mikroorganizme u nasem tijelu - jer ako ga ti pijes, 4 godine ne kuzim kako funkcioniras - nama treba dosta mikroorganizma u nasem tijelu za puno toga - tnx :)

iluzija_
Top 25 Contributor
Ženski
Registriran(a): 14.12.2004.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 21:59

anna_chapman:
Koloidne Srebrne Vode (dvije žličice svako dva sata),

i gdje se moze kupiti ta srebrena voda, ili kako doci do toga?

nije sramota pasti. sramota je ne podici se.

ja_svetac
Top 200 Contributor
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 22:10

enjoy4:
... iskreno se nadam da ces ti objasniti o tome koja je razlika izmedju ionskog i kolodnog srebra - tnx unaprijed :)

ajoj..čuj evo ti pa pročitaj..lakše mi linkati nego pisati plahtu..Smile

http://www.argentumcompendium.org/Default.aspx?tabid=84

enjoy4:
... nije mi jasno zasto ga uopce koristis? - ako nije bed ti se da napisati 

počeo sam kad me je uhvatio neki kašalj koji je zvučao kao grmljavina,suh,grlo nije boljelo,a sve što sam uzeo..aspirini,andoli,propolis,limun,čak niti amoxil(antibiotik),nisu dali rezultate..prije toga,kad sam dobio blast u oči prilikom jedne detonacije,pa mi je fina prašina oštetila vanjski sloj očiju,ostavljajući ih ranjivima na raznorazne infekcije..u oba slučaja u nekoliko dana se stanje smirilo..

enjoy4:
... ja se iskreno nadam da ipak kupujes cistu vodu, iskreno se nadam - btw imas jednu kremu dermazin, kod opekotina ali primjenjuje se NB! lokalno ( dakle ne pije se!! ) i po strogim uputama lijecnika...i ona ima u sebi sulfadiazin ag koji se u rani razgradjuje i oslobadja ione ag koji djeluju na dna baketrijskih stanica...ali lokalno...i to nije nista novo! - ali i to se koliko znam polako izbacuje i zamjenjuje drugim ljekovima...

hehehe,dobra si...Wink

enjoy4:
.. i nadam se da ces mi znati objasniti kako to srebro prepoznaje patogene mikroorganizme u nasem tijelu - jer ako ga ti pijes, 4 godine ne kuzim kako funkcioniras - nama treba dosta mikroorganizma u nasem tijelu za puno toga - tnx :)

ne prepoznaje..no i od onih kod kojih nabavljam,stoji uputa da se jednom dnevno uzme acidofil,radi eventualnog djelovanja na prirodnu biofloru..osim toga,ne gutam to u hektolitrima..nego žljic kofeni dnevno..ne znam odgove na mnogo toga,ali kako ti reče,lokalno djelovanje je i ovdje moguće primjeniti,količinom i mjestom primjene..Smile

ja_svetac
Top 200 Contributor
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 22:11

iluzija_:

anna_chapman:
Koloidne Srebrne Vode (dvije žličice svako dva sata),

i gdje se moze kupiti ta srebrena voda, ili kako doci do toga?

E ne možeš u Kanadi..to može samo kod Nas u RH...Big Smile..on pitanje..ukucaj u gugl ionsko srebro..

enjoy4
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 22:35

ja_svetac:

... vec u prvoj recenici je nelogicnost - Da budemo precizniji, u otopini mogu biti ioni srebra (Ag+), nabijene srebrne čestice koje se sastoje pretežno od Ag- i veće metalne čestice koje su u suspenziji i koje se s vremenom mogu istaložiti

... a znas li zasto - dalje necu ni pisati a tebi preporucam bolje procitati moj post o elektrolizi ag, premda ni kemija VII razreda nebi bila na odmet  - dakle ioni su elektricki nabijene cestice koje nastaju od neutralnih atoma otpustanjem ili primanjem elektrona - pozit nabijeni su kationi a neg anioni - a atomi metala odbacuju elektrone pa postaju kationi a atomi nemetala primaju elektrone pa postaju anioni...a srebro je metal...a ono o suspenziji necu ni komentirati..

... shvati da se srebro kumulativno nakuplja i da treba vremena da se otrujes i zato pamet u glav!

enjoy4
Top 500 Contributor
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 22:57

... ajme ovo moram staviti za nocku - predivno, predivno

Filigran se najćešće radio od od tanke srebrne ili zlatne upredene žice. Srebro se prvo izlivalo u tanke šipke, poput olovke, zatim je kovano na nakovnju i istezano sve dok se ne bi pripremilo za izvlačenje na kalibar ili "srmenje u "- metalnu ploču sa nizom otvora različitog prečnika, tako da je na naj užem otvoru dobijana srebrna žica debljine vlasi kose. Izvlačenje žice vršeno je ručno flahastim klještima i ovaj postupak se ponavljao više puta sve dok se ne dobije željena debljina. Kasnije se za izradu srebrne žice koristrio "rubin"- kružna pločica od mesinga sa rubinom u čijoj se sredini nalazila rupica, kroz koju je provlačila žica, sve do željene dimenzije. Tokom vremena za izvlačenje žice u upotrebu ulazi i čekrk. Sprava u obliku sanduka koji je na sredini imao pregradu od drveta u koju je umetan "srmenjak" ili "rubin". Na krajevima sanduka nalasili su se valjci sa ručicama za okretanje. Žica se namotavala na jedan valjak provlačila kroz "srmenjak', namotavala na drugi valjak i motala ručicom.

Od kraja XIX veka za izradu filigrana počinje da se koristi mašinski napravljena žica. U zavisnosti od toga zašta će se žica koristiti ona je ostavljana kao jednostruka ili je upredana sastavljanjem dve ili više žica. Prema načinu izrade, filigran se delio na pravi i pseudofiligran ili lažni filigran.

Pravi filigran izrađivan je na dva načina. Kod prvog postupka predmet od filigrana je izrađivan slobodnim komponovanjem u osnovnom okviru konture predmeta i to je takozvani vazduhasti- lelujavi filigran. Na drugi način pravi filigran je izrađivan postavljanjem srebrnih niti na podlogu sa šarom, koja je u stvari baza.
Da bi se neki predmet ili nakit uradio tehnikom filigrana, zbog osetljive i nežne strukture, mora se prvo oblikovati osnovna kontura (mustra) predmeta koji se izrađuje. Ova osnova se formira od deblje žice ili traka na izgoreloj daščici i ona je davala čvrstinu predmetu. Posle formiranja osnove radi se takozvano "punjenje" tj. ispunjavanje međuprostora malim spiralama od najtanje žice.

Posle spajanja (lemljenja) svih detalja dolazilo je dopunsko ukrašavanje bez kojih je filigran nezamisliv. Pre svega tu je dodavanje granula, sitnih srebrnih kuglica, zatim su tu sitnije i krupnije rombične pločice, trake ili polulopte. Ponekad se filigran inkrustirao ukrasnim kamenom.

Gotye - Baby

http://www.youtube.com/watch?v=cLPR619NisE&feature=related

ja_svetac
Top 200 Contributor
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-20-2012 23:02

enjoy4:

ja_svetac:

... vec u prvoj recenici je nelogicnost - Da budemo precizniji, u otopini mogu biti ioni srebra (Ag+), nabijene srebrne čestice koje se sastoje pretežno od Ag- i veće metalne čestice koje su u suspenziji i koje se s vremenom mogu istaložiti

... a znas li zasto - dalje necu ni pisati a tebi preporucam bolje procitati moj post o elektrolizi ag, premda ni kemija VII razreda nebi bila na odmet  - dakle ioni su elektricki nabijene cestice koje nastaju od neutralnih atoma otpustanjem ili primanjem elektrona - pozit nabijeni su kationi a neg anioni - a atomi metala odbacuju elektrone pa postaju kationi a atomi nemetala primaju elektrone pa postaju anioni...a srebro je metal...a ono o suspenziji necu ni komentirati..

... shvati da se srebro kumulativno nakuplja i da treba vremena da se otrujes i zato pamet u glav!

WHO WANT LIVE FOREVER?..Wink

lastavica
Top 25 Contributor
Ženski
Registriran(a): 06.01.2007.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-21-2012 0:01

iskreno, mene je malo šokiralo ovo oralno konzumiranje srebra. je li to ono srebro koje se reklamira u proizvodima tipa tuš sa srebrom ili ona šprica nafilana srebrom koja se puni vodom pa se šprica po koži?

znam da se u dučanima ti proizvodi prodaju po prilično skupim cijenama. jednom sam imala priliku kupiti taj tuš i tu bočicu pa smiješnim cijenama od jednog lopova, proizvodi original, baš kao u dučanu MARCEL  na Potoku ...( znat će riječani o čemu govorim ) . bial sam jako, jako skeptična i mahnula rukom te zahvalila se. prilično sam tradicionalna po nekim pitanjima i vjerujem u sapun i vodu, jednostavne kreme, po mogučnosti sve to sa što manje kemije a više prirode tako da to čudotvorno djelovanje tuša na kožu i općenito srebra, kod mene nije prošlo .

malo ste me zaintrigirali sa ovom temom i išla sam čitati o tome i pronašla forum na kojem se lijepo objašnjava kako sami kod kuće možemo napraviti koloidno srebro ... dakle, svako domaćinstvo automatski i na vrlo jednostavan način može postati ekspert u nano tehnologiji te bez ikakvog straha konzumirati svoje proizvode!! ( ?? ) .... too sick mi to djeluje, halo, ljudi, jedete metal ...

svetac,  ako u ičemu enjoy ima pravo, ima u činjenici da je srebro metal koji se, ma u kakvom god obliku bio, taloži u organizmu a sam organizam ne poznaje mehanizam za izbacivanje istog bez obzira što je tijelo samo po sebi sklono izbacivanju stranoga iz sebe ...

da se srebro jede, ljudi bi ga jeli odavno. to je trenutni trend ( po meni, laiku ) baš kao i kava i kolači posuti listovima zlata ....

Baldrick
Top 500 Contributor
Registriran(a): 06.10.2003.
Odgovor na Re: proizvodnja srebra, koloidno srebro, ionizirano srebro i ljekovitost doticnih 02-21-2012 0:13

lastavica:
ima u činjenici da je srebro metal koji se, ma u kakvom god obliku bio, taloži u organizmu a sam organizam ne poznaje mehanizam za izbacivanje istog bez obzira što je tijelo samo po sebi sklono izbacivanju stranoga iz sebe

Potcjenjuješ srebro. Koji će kurac organizmu mehanizam izbacivanja srebra kad srebro zna i samo izać? Zna fino prepoznat bakteriju i jebat joj mamicu ne čineći pritom nikakvu štetu ostalim stanicama, čak ni onim bakterijama koje nam trebaju - njih isto pušta na miru. Prema srebru su Borgove nanosonde  totalni debili. I ti onda sumnjaš u sposobnost srebra da skuži da je poso obavljen, kaže hvala i doviđenja i ode lijepo van... Svašta, još ćeš mi reć da ne vjeruješ da voda pamti...

Prethodna Sljedeća
Stranica 3 od 5 «   1 2 4 5   »