Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM

Moje opcije

ocijenilo 0 korisnika
Ovaj post ima 35 odgovor(a) | 1 Sljedbenik

etna2
Not Ranked
Registriran(a): 23.01.2011.
Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM Poslano: 02-25-2012 17:52

Prostitutke u Republici Srpskoj sve više nude usluge po cestovnim stajalištima na magistralnim i drugim putevima za 20 i više KM, otkad su brojni noćni klubovi prije nekoliko godina zatvoreni zbog nelegalnog bavljenja "najstarijim zanatom".

Jedna od relacija na kojima se pojavljuju prostitutke je i magistralni put Prijedor - Banja Luka, gdje se od Prijedora do Mišinog Hana svakodnevno mogu zateći uglavnom sredovječne žene koje na autobuskim stajalištima nude "ljubav" za 20 i više maraka, u ovisnosti o tome kakvu uslugu želi mušterija, piše "Glas Srpske".

Prostitutka iz Prijedora, koja se predstavila kao Vera, kaže da je potražnja danas veća nego ranije. Vera je porodična žena koja stanuje u jednom prigradskom naselju u blizini magistralnog puta, a suprug joj, kako tvrdi, zna čime se ona bavi i prihvaća to kao svaki drugi posao.

Ona tvrdi da zarađuje pristojno, zahvaljujući svojim redovitim mušterijama pred koje izlazi po pozivu ili onima koji naiđu slučajno, a znaju čime se bavi i dodaje da jedan broj Prijedorčanki i Banjolučanki "drži" ovu relaciju i da se slične usluge nude i na drugim područjima BiH.

Prema nekim informacijama, trenutno na ovoj relaciji "radi" desetak prostitutki koje slučajni prolaznik teško može da "prepozna", jer djeluju kao sasvim obične žene koje čekaju autobus ili stopiraju.

Ima toga svuda...nema price nema govorova...al' mi u oci upala cijena...ovdje prije rijec o "Radodajkama"..po tomu su poznatije vise nego po prostituciji...

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

etna2
Not Ranked
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 18:08

Prostitutka iz Prijedora, koja se predstavila kao Vera, kaže da je potražnja danas veća nego ranije. Vera je porodična žena koja stanuje u jednom prigradskom naselju u blizini magistralnog puta, a suprug joj, kako tvrdi, zna čime se ona bavi i prihvaća to kao svaki drugi posao.

Crvenkasti......radi li se ovdje o nedostatku organa i ako da...cijem?Big Smile

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

golum01
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 31.12.2006.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 18:30

etna2:

Prostitutke u Republici Srpskoj sve više nude usluge po cestovnim stajalištima na magistralnim i drugim putevima za 20 i više KM, otkad su brojni noćni klubovi prije nekoliko godina zatvoreni zbog nelegalnog bavljenja "najstarijim zanatom".

Jedna od relacija na kojima se pojavljuju prostitutke je i magistralni put Prijedor - Banja Luka, gdje se od Prijedora do Mišinog Hana svakodnevno mogu zateći uglavnom sredovječne žene koje na autobuskim stajalištima nude "ljubav" za 20 i više maraka, u ovisnosti o tome kakvu uslugu želi mušterija, piše "Glas Srpske".

Ona tvrdi da zarađuje pristojno, zahvaljujući svojim redovitim mušterijama pred koje izlazi po pozivu ili onima koji naiđu slučajno, a znaju čime se bavi i dodaje da jedan broj Prijedorčanki i Banjolučanki "drži" ovu relaciju i da se slične usluge nude i na drugim područjima BiH.

Prema nekim informacijama, trenutno na ovoj relaciji "radi" desetak prostitutki koje slučajni prolaznik teško može da "prepozna", jer djeluju kao sasvim obične žene koje čekaju autobus ili stopiraju.

Ima toga svuda...nema price nema govorova...al' mi u oci upala cijena...ovdje prije rijec o "Radodajkama"..po tomu su poznatije vise nego po prostituciji...

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

recesija, a ne radodajke...treba naći dodatni posao....

daedalos
Not Ranked
Registriran(a): 25.03.2010.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 18:49

etna2:
a suprug joj, kako tvrdi, zna čime se ona bavi i prihvaća to kao svaki drugi posa

treba zaraditi pare da muž može s nečim u kurve Big Smile

ja_svetac
Top 200 Contributor
Registriran(a): 04.08.2009.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 18:51

jahhh...sjeti se nešto,moram skoknuti do Dvora na uni,naiđem malo na ćevape u Banja Luku..Angel

etna2
Not Ranked
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 18:57

ja_svetac:

jahhh...sjeti se nešto,moram skoknuti do Dvora na uni,naiđem malo na ćevape u Banja Luku..Angel

Nema samse da sde spustim tako nisko....radije ga na panj stavimBig Smile...samo jedared sa 18,a sada sam old timer...bio sam u javnoj kuci...i to iz razloga da mi "papci" ne mogu lazi prosipat vec da znam iz prve rukeBig Smile

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

ja_svetac
Top 200 Contributor
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:00

etna2:

ja_svetac:

Nema samse da sde spustim tako nisko....radije ga na panj stavimBig Smile...samo jedared sa 18,a sada sam old timer...bio sam u javnoj kuci...i to iz razloga da mi "papci" ne mogu lazi prosipat vec da znam iz prve rukeBig Smile

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

ehhh,kad se sjetih davne 1989-90..i prezgodnih Mađarica u Čarliju u Ugljari,prekoputa Kinga..milina..a onda tijekom ružnog rata,kupleraji isto prema Arizoni..Kineskinje,Mađarice,ove-one...uffff...mnogi bosanci poženili ih nakon zabrane tako uzvišenog bavljenja biznisom..

chavez_1
Not Ranked
Registriran(a): 25.12.2010.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:02

etna2:

ja_svetac:

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

Pravi kršćanin-katolik Stick out tongue

It’s like naming our murder weapons after victims of our crimes: Apache, Tomahawk… It’s as if the Luftwaffe were to call its fighter planes “Jew” and “Gypsy.”

generalissimus
Not Ranked
Registriran(a): 27.12.2010.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:02

etna2:
al' mi u oci upala cijena

Pa nije to Kanada, u Bosni je život jeftin Big Smile

ja_svetac
Top 200 Contributor
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:04

A jel to sat vremena seksa ili pola sata??

golum01
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 31.12.2006.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:05

chavez_1:

etna2:

ja_svetac:

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

bit će da nije stvar u kršćanskom odgoju, prije će biti da je stvar u godinama kad se prestaje dizati kita....Smile

etna2
Not Ranked
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:06

chavez_1:

A cujjjjjjjjj sto je je...ispovidio sam se i oprosteno mi je....ne grisim viseBig Smile

Nego mene cijena iznenadila....yeboteled...prije "100" godina ja platio 50 DM...za "frtalj" ure...ma koji cetvrt...murva ga dvaput "pogledala" i ja........otisa domaBig SmileBig Smile

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

generalissimus
Not Ranked
Registriran(a): 27.12.2010.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:08

etna2:
yeboteled...prije "100" godina ja platio 50 DM...za "frtalj" ure

hahaha, a jel žena to saznala ikad

don0
Top 500 Contributor
Muški
Registriran(a): 03.01.2006.
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:09

etna2:

Lijep pozdravWink

Ujko vas,vas,sve voli

A šta bi mi Hrvati iz Hrvatske bez TAKVIH BISERA (tema o kurvanju tamo na istoku) Stick out tongue

ja_svetac
Top 200 Contributor
Odgovor na Re: Ceste preplavile prostitutke, nude usluge za 20 KM 02-25-2012 19:14

Evo malo da se edukujemo...

31 Siječanj 2012
Kako bi izgledala legalizacija prostitucije u Hrvatskoj?

Najstariji zanat u svijetu, je sve samo ne onakav kakvim se prikazuje u filmu “Zgodna žena” gdje Julija Roberts jednim poljupcem otvara vrata ljubavi života – Richard Gereu.

Svoju povijest ima od pamtivijeka, a ilegalna postaje od Drugog svjetskog rata.

Prostitucija u svijetu

Prema američkom članku „Estimating the prevalence and career longevity of prostitute women“  broj prostitutki u tipičnom okruženju u SAD-u  je procijenjen na 23 prostitutke na 100.000 stanovnika, od kojih je 4 % bilo mlađe od 18 godina.

Prosječna karijera tih prostituki je prema procjenama trajala 5 godina te je u jednoj godini imala 868 muških partnera, a 16 % muškaraca u dobi između 18-59 godina u SAD-u barem jednom u životu iskoristilo uslugama prostitutki.

Procjenjuje se da u Indiji radi gotovo 8 milijuna prostitutki, a u Nizozemskoj prostitucija čini čak 5 % ukupne ekonomije.

U Europi se od prostitucije na godinu okrene sedam milijardi dolara, a svaki svodnik na samo jednoj ženi zaradi 110.000 eura godišnje.

Užas koji je legalizacija donijela potvrđuje i broj podvođene djece – prostitucijom ih se trenutačno prisiljeno baviti oko 15.000, odnosno 11.000 više nego 1996. godine, kad legalizacije uglavnom nije bilo. Djevojčice se, u prosjeku, na ulicu tjera u dobi od 13 godina.

Nizozemski model prostitucije

Amsterdam, kao prijestonica tolerancije i transparentnosti je vrlo “dobro” razradila model prostitucije i nakon toga ga  legalizirala. Ističu kako je legalizacijom prostitucije smanjena viktimizacija prostitutki i stopa kriminala, kao i stopa HIV-a i seksualno prenosivih bolesti među seksualnim radnicama i njihovom klijentelom.

Pretpostavka postojanja okruga crvenih svjetala je ta da je vlada u Amsterdamu odavno shvatila da će prostitucija uvijek postojati, i umjesto da plaćaju svoju policiju da tjeraju prostitutke s ulica, ona im je dopustila da se služe svojim zanatom, (unutar ograničenog područja) 

Procedura

Ulica Crvenih svjetiljki izgleda kao gotovo svaka ulica koju ćete vidjeti u gradu, osim što umjesto izloga trgovina ovdje su stotine izloga i ulaza s crvenim svjetlom iznad njih. Na samom početku, zavjese su bile potpuno navučene, ali vremenom, što je seksualni moral sve više jenjavao, to su zavjese sve više otvarane. Nakon što su zavjese skroz uklonjene, uslijedilo je otkrivanje na polju odjeće koju su prostitutke nosile.  Neki imaju navučene zastore, (što znači da je djevojka na poslu s mušterijom iza stakla). Većina ih je bez zastora, i u njima su dame različito (ne)odjevene.

• Prostitutka je zakupac, ona iznajmljuje prozor + radni prostor na određeno vrijeme, najčešće na dan ili pola dana.
  • Za radni prostor plaća od 100-150 €, a uspješne prostitutke koje imaju dosta posla, naprave dnevnu zaradu i do 600 €
  • Prostitutka sama traži mušterije, utvrđuje cijenu i sama definira šta joj je u opisu radnog mjesta.
  • Kad pronađete damu koja vam se sviđa, jednostavno priđete vratima. Kada se dogovorite za cijenu, zastori se navuku.
  • Najklasičnija usluga košta samo 50 €, poznata je kao suck and fuck i traje 15-20 minuta.
Paradoksalno stanje u Hrvatskoj

U Hrvatskoj, neslužbene su pretpostavke, ima oko 6.700 prostitutki i između 75.000 i 110.000 stalnih korisnika njihovih usluga, muškaraca u dobi od 15 do 64 godine.

Bavljenje prostitucijom kod nas se kažnjava kao prekršaj, sukladno Zakonu o prekršajima protiv javnog reda i mira, na način da se prostitutku ulovljenu na djelu kažnjava novčano ili kaznom zatvora do 30 dana. Svodnike se goni kazneno, a mušterije – nikako.

Štoviše, umjesto da ih se kažnjava, muškarce koji plaćaju za seks poziva se na sudska svjedočenja protiv prostitutke, iako praksa govori da je takvih svjedočenja malo, budući da žene uglavnom priznaju bavljenje prostitucijom i plate, ili odleže zatvorsku kaznu. 

Oni koji prostituciju kao kažnjivo djelo plaćaju, prolaze nekažnjeno. Upravo na taj paradoks upozoravaju hrvatske ženske udruge, prvenstveno Centar za žene žrtve rata – Rosa, koje su digle glas protiv prijedloga zakona o prostituciji što ga je u Sabor poslala Udruga radničkih sindikata na čelu s Borisom Kunstom. Jer, umjesto da se muškarce, koji koriste nešto što je zabranjeno, počne zbog toga kažnjavati, Kunstovim se prijedlogom zakona tim muškarcima želi olakšati.

Kako bi izgledao “Hrvatski model” prostitucije

Boris Kunst,bivši sindikalni vođa, sada HDZ-ovac, u svojem prijedlogu legalizacije prostitucije kojeg gura još od 2006. godine ima orginalnu viziju:

Prostitutke bi imale dozvolu za rad i morale bi na liječnički pregled svakih 15 dana, za razliku od mušterija, čije se zdravlje nikad ne bi kontroliralo. Konačno, prijateljice noći bi državi plaćale porez, pri čemu u prijedlogu zakona stoji kako bi se iskorištavanjem i kaznenim djelom smatrao odnos u kojem uplata prostitutki ne odgovara njenoj usluzi, a onda se, kao drugo, navodi i to da su iskorištavanje i kazneno djelo posredovanje i prisila osobe na prostituciju.

Bivši šef  Udruge radničkih sindikata svojevremeno je uputio Vladi i klubovima saborskih zastupnika prijedlog prema kojem bi, po tadašnjim Kunstovim procjenama, oko 3500 hrvatskih prostitutki izašlo iz sive zone, dobile radne knjižice i već spomenuti – status obrtnica. Zakonskim bi se ‘uokviravanjem’, uvjeravao je tada Kunst, lakše utjecalo na kriminal, spriječilo zlostavljanje prostitutki, zaštitilo zdravlje i davatelja i korisnika usluga, te ‘razbilo’ svodništvo i trgovanje ženama.

Nije zanemariva ni korist koju bi imala i država jer se u prostituciji vrti najmanje 30 milijuna eura koji odlaze crnim kanalima, a država od toga nema ništa. Legaliziranje prostitucije nije uvjetovano ulaskom u EU. U šezdeset do sedamdeset posto zemalja EU prostitucija je legaliziran.

Sada, sve bi bilo strogo propisano, usluge prostitucije nudile bi se isključivo u ovlaštenim centrima za prostituciju za čiji bi rad dozvolu izdavao Županijski ured za gospodarstvo.

Centar za prostituciju ne bi smio biti u blizini škola, odgojnih i socijalnih ustanova, dječjih igrališta, crkava i groblja – pojašnjavao je tada Kunst. Osim toga, isticao je i da bi ozakonjene javne kuće ne bi smjele reklamirati ili oglašavati, makroi ili prostitutke bi mogli postati voditelji centara samo ako nisu kažnjavani (!?).

Šime Lučin je također  legalizaciju prostitucije predlagao još 2002. i danas ističe kako se;  legalizacijom prostitucije ovo se društvo mora pozabaviti jer trebamo se prestati ponašati kao mala djeca. Ako zatvorimo oči, to ne znači da će nestati i problem.

Što god odlučili “nije dobro”. Možda trenutačna situacija u Hrvatskoj malo senzibilizira  javnost, a rukovodeće potakne da nešto promjene. Ili da legalizira prostituciju, ili da kazni i one koji prostituciju koriste (što ima smisla, zar ne?).  To je kao da da kažnjavamo samo dilere, a konzumetne zovemo za svjedoke i puštamo ih doma sa pola kg kokaina.

Facebook komentari:

Prethodna Sljedeća
Stranica 1 od 3 2 3   »